Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2481. hozzászólás - 2008.12.26. 19:02:50
Mely csapatoknál játszik vagy játszott Brett Favre?
Chicago Bears, New York Jets
Chicago Bears, Green Bay Packers
Chicago Bears, Green Bay Packers, New York Jets
Green Bay Packers, New York Jets

Segítségül: "Brett Favre (teljes nevén Brett Lorenzo Favre) amerikaifutball játékos, aki 1969. október 10-én született a Mississippi állami Gulfportban."
Honnan tudjam, ha nem érdekel a magyar foci az olasz foci, sőt az amerikai foci sem!
Ez nem elemi műveltség!
... és bármikor változhat, mert máshova is igazolhat!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2482. hozzászólás - 2008.12.26. 19:03:43
Ki zenésítette meg Magyarország nemzeti himnuszát?
Kodály Zoltán
Liszt Ferenc
Erkel Ferenc
Kölcsey Ferenc
Nem tudtál összeszedin négy magyar zeneszerzőt?
Ez a kérdés feltevőt is minősíti!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2483. hozzászólás - 2008.12.26. 19:07:11
Mi a Rómeó Vérzik?
Rockzenekar
Akciófilm
Modern színdarab
Öböl-háborús hadművelet volt

Persze logikusan csak rockbanda lehet.
De miért tartozik ez is az általános műveltséghez? Főleg egy szlovák együttes?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
irritálóGagabolFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2484. hozzászólás - 2008.12.26. 19:12:13 (Válasz Lanmandragoran #2470 hozzászólására.)
Már nem azért,de én például nem ismerem annyira az Arielt,hogy tudjam erre a választ.És nyilván vannak még mások is rajtam kívül.És nem egy olyan kérdés szerintem,amire pár perc alatt ki lehetne keresni a választ.
Pontszám: 2.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2485. hozzászólás - 2008.12.26. 19:17:30 (Válasz cirip #2478 hozzászólására.)
Igen?
melyik csatornán?
Honnan tudod, hogy én most Svájcból, vagy Romániából játszom?
Vagy Lettországból?
Szóval azért egy szappanoperából ilyen "hülye" kérdést nem kell feltenni. Nem tartozik az általános műveltséghez.
Inkább tanuljanak meg legalább 4 magyar zeneszerzőt.
Vagy írni magyar helyesen...
Mint a szappanoperák semmit nem jelentő szereplőinek a neveit.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5.33
irritálóLouiseNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2486. hozzászólás - 2008.12.26. 19:19:42
Ha betegségben hal meg valaki az nem természetes halál! (Antall József) kvíz kérdés-válasz.

A természetes halál az, ha valaki végelgyengülésben hal meg .

Más: a nagyon együgyü kérdéseket talán nem kellene betenni: pl.1+1+1+1 és az ehhez hasonlók.



Jobban tudnám értékelni, ha az általános műveltséghez tartozó kérdések szerepelnének
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2487. hozzászólás - 2008.12.26. 19:25:26 (Válasz Edef #2483 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.26. 19:07:11
Mi a Rómeó Vérzik?
Rockzenekar
Akciófilm
Modern színdarab
Öböl-háborús hadművelet volt

Persze logikusan csak rockbanda lehet.
De miért tartozik ez is az általános műveltséghez? Főleg egy szlovák együttes?


plusz az akciófilm félrevezető, mert egy remek film is egyben a rómeó vérik.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2488. hozzászólás - 2008.12.26. 19:26:44 (Válasz Gagabol #2484 hozzászólására.)
Idézet: Gagabol - 2008.12.26. 19:12:13
Már nem azért,de én például nem ismerem annyira az Arielt,hogy tudjam erre a választ.És nyilván vannak még mások is rajtam kívül.És nem egy olyan kérdés szerintem,amire pár perc alatt ki lehetne keresni a választ.


egy nagyon népszerű andersen-meséről van szó. ha ez nem lenne elég, akkor egy még népszerűbb disney-rajzfilmről. ez, az irodalmi/filmes vonulat miatt simán benne lehet az általános műveltségben.
Pontszám: 8.75
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2489. hozzászólás - 2008.12.26. 19:27:12 (Válasz Edef #2485 hozzászólására.)
Nálunk a viasaton, de jó eséllyel Romániában és Svájcban is játsszák, mivel ez az egyik legtöbb országban játszott sorozat, a főszereplők foglalkozása meg egyetlen rész alatt kiderül.
Úgyhogy ezt akár tudhatná is az ember.
De nem azt akartam mondani, hogy nem speciális, csak nem igaz amit irtál
De ez már az a kategória, amit én a %-okra biznék, ha nem tudják kiesik, és kész.
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.26. 19:33:42-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2490. hozzászólás - 2008.12.26. 19:27:31 (Válasz Gagabol #2484 hozzászólására.)
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page? i_film_id=1368&i_city_id=3372&i_county_id=-1

Tartott vagy 10 másodpercig. Andersen munkásságát ismerni szerintem pont annyira műveltség, mint pl. Aranyét vagy Jókaiét.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2491. hozzászólás - 2008.12.26. 19:29:49 (Válasz Csonti_himihumi #2471 hozzászólására.)
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.26. 18:31:19
ezt vki magyarázza meg legyen szíves
Mi a paprikás krumpli másik neve?
főtt krumpli
rakott krumpli
burgonyapüré
tepsis burgonya*

nekem a tepsis burgonya valahogy messze nem fedi a paprikás krumplit...
Teljesen igazad van!
A "tepsis burgonya": zsíron, szalonnán esetleg hagymásan, vagy/és más fűszerekkel elsősorban karikára vágott burgonya darabok meg sütése, melyet köretként szoktak felszolgálni.
A "paprikás krumpli" pedig prökölt alap után a hús helyett krumplit helyeznek bele, és úgy főzik( és nem sütik!). A klasszikus paprikás krumpli a szegények "pörköltje", kiknek nem telik húsra. Persze már egyéb "adalékok" is kerülnek bele, mint virsli, vagy kolbász, stb...
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2492. hozzászólás - 2008.12.26. 19:34:39 (Válasz cirip #2489 hozzászólására.)
Kaki ügy, nálunk nincs kábel TV. Ez igaz, nem akarok rá áldozni pénzt, tehát csak a három földi sugárzású van, és az is csak addig, míg meg nem szüntetik.

Az, hogy a legtöbb országban játszották, még nem jelenti azt, hogy tudni illik ezt az "adatot".
Tegyük fel, én olyan országban vagyok, ahol nem játszák. Mondjuk Omanban. Kirendeltségen, és így a neten tartom a kapcsolatot hazámmal.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2493. hozzászólás - 2008.12.26. 19:37:47 (Válasz Edef #2492 hozzászólására.)
Akkor te egy annyira szűk réteg vagy, akire nem lehet alapozni a kérdéseket.
Nem kell minden kérdésnek poros lexikonok adataiból állnia.
Pontszám: 7.50
népszerűThyrlyNő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2494. hozzászólás - 2008.12.26. 19:40:16 (Válasz Csonti_himihumi #2471 hozzászólására.)
Üdv!

Kérlrk szépen a paprikás krumplit, ha beméssz egy étteremebe ami ad is magára (ehhez nem kell drágának lennie) akkor két néven találhatod meg. Natúran elkészítve: serpenyős rostélyos, amennyiben kolbász is van benne: debreceni serpenyős rostélyos.

Thyrly
"Örökké nem eshet"
Pontszám: 5
népszerűtlenSivatagi SólyomFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékka kapcsolatba!
2495. hozzászólás - 2008.12.26. 19:51:02
Nekem nagyon teteszett ez a játék eddig a pontig! Igazából az a problémám hogy ha valaki elér egy bizonyos szintet akkor azt miért támadják a nála 3 szintel magasabbak és veszik el az öszes addig összegyüjtött LE-t. Miért nem az erősebbel mondjuk a 3 szintel nagyobbal probálkozik vagy csak a saját szintbéli elenfelekkel? Volt olyan akinek ezt megjegyeztem és az volt rá a válasza hogy én is csináljam ezt!!!! De kérdem én ez igy fer???? Nem tudom ugy érzem hogy igy elveszti a játék az igazi varázsát. Számomra ez nagy csalódás volt!
Pontszám: 3.20
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékka kapcsolatba!
2496. hozzászólás - 2008.12.26. 20:10:10 (Válasz Sivatagi Sólyom #2495 hozzászólására.)
Idézet: Sivatagi Sólyom - 2008.12.26. 19:51:02
Nekem nagyon teteszett ez a játék eddig a pontig! Igazából az a problémám hogy ha valaki elér egy bizonyos szintet akkor azt miért támadják a nála 3 szintel magasabbak és veszik el az öszes addig összegyüjtött LE-t. Miért nem az erősebbel mondjuk a 3 szintel nagyobbal probálkozik vagy csak a saját szintbéli elenfelekkel? Volt olyan akinek ezt megjegyeztem és az volt rá a válasza hogy én is csináljam ezt!!!! De kérdem én ez igy fer???? Nem tudom ugy érzem hogy igy elveszti a játék az igazi varázsát. Számomra ez nagy csalódás volt!


Akkor sakkozz!

Bár valóban idegesítő, de erre van az a taktika, hogy felgyógyult állapotban ne tartsd magadnál az összes addig összegyűjtött LE-t (különben is, a játék elejétől gyűjtöd? költhetnéd magadra is ). Félre a tréfával, hogy került ez a kvíz 2.-be?
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 5
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2497. hozzászólás - 2008.12.26. 20:12:45 (Válasz Edef #2491 hozzászólására.)
Nálunk a tepsis krumpli egyben főtt, majd tepsibe elhelyezett krumplikat jelent, amire Mami rádobott jó pár szelet isteni házisonkát, majd az egész sült a sütőben, míg ropogós nem lett !

Ez kb. olyan kérdés, mintha azt akarná tudni valaki, hogy otthon hogy hívjátok a panírozás után visszamaradt maszlagot, amit az anyuk/mamák/feleségek kisütnek olajba a husi után.
Nálunk pl. Néró húsa a neve , mert a Néró nevű kutyánk kapta vagy húsz éve.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2498. hozzászólás - 2008.12.26. 20:17:39
Idézet: Sivatagi Sólyom - 2008.12.26. 19:51:02
Nekem nagyon teteszett ez a játék eddig a pontig! Igazából az a problémám hogy ha valaki elér egy bizonyos szintet akkor azt miért támadják a nála 3 szintel magasabbak és veszik el az öszes addig összegyüjtött LE-t. Miért nem az erősebbel mondjuk a 3 szintel nagyobbal probálkozik vagy csak a saját szintbéli elenfelekkel? Volt olyan akinek ezt megjegyeztem és az volt rá a válasza hogy én is csináljam ezt!!!! De kérdem én ez igy fer???? Nem tudom ugy érzem hogy igy elveszti a játék az igazi varázsát. Számomra ez nagy csalódás volt!

hali!
1. ez a játék erről szól, vannak trükkök, h hogyan tudod ezt elkerülni, és hidd el, tényleg ezt kell tenned neked is
2. ez a kvíz topic, ahova a problémás kvízkérdések kerülnek, az ilyen jellegű panaszaidat légyszíves ne itt közöld

és akkor az én problémám
Ha belépsz egy klánba mit kelle lőször csinálnod ahoz hogy használhasd az épületeket?
Semmit
Köszönni
Feltölteni a lélekkutat
Bemutatkozást írni

1. helyesírás
2. bemutatkozást is kell írnom, mielőtt megszavazzák, h bevesznek-e, és utána fel kell töltenem a kutat, na döntsétek el meik a helyes...

Mi James Bond száma?
001
007
002
006

milyen száma? persze az egész világ tudja, h ő a 007es ügynök, de akkor is...

Melyik az ital amelyet naranccsal , fahéjjal kell felszolgálni?
Gold tequlia*
pálinka
wiskhy
naracs likör

1. az az ital
2. nem kell, csak szokás (többek között azért is, mert a tequilát só+citrommal is szokás inni....)
3. alkohol miatt picit reklámnak is minősülhet

A város: Kingston. Mi az ország?
Guyana
Grenada
Jamaika*
Alaszka

Melyik országban található Kingston (városa)?

A Hatalom Kártyái Kártyajátékban milyen színűek a Dornodon istenséghez tartozó kártyalapok?
lila
piros*
Zöld
fekete

az hogy nem értek a HKhoz az én bajom, de döntsük el, h kis vagy nagy betűvel írjuk a válaszokat
főleg, h azt hittem így akar segíteni szegény tudatlanokon és kiemeli a jó választ...
Pontszám: 5.33
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2499. hozzászólás - 2008.12.26. 20:22:01 (Válasz Thyrly #2494 hozzászólására.)
Idézet: Thyrly - 2008.12.26. 19:40:16
Üdv!

Kérlrk szépen a paprikás krumplit, ha beméssz egy étteremebe ami ad is magára (ehhez nem kell drágának lennie) akkor két néven találhatod meg. Natúran elkészítve: serpenyős rostélyos, amennyiben kolbász is van benne: debreceni serpenyős rostélyos.

Thyrly

köszönöm, de azt mondd meg, h láttál-e serpenyős rostélyost a válaszok között?
mert én biztos átszaladtam felette véletlenül
a rostélyos messze nem egyezik meg a sima, egyszerű krumplival, ha úgy tetszik burgonyával...

ráadásul, ha már étteremnél tartunk, tudom, h Pesten sok étterem van, olcsó is drága is, amilyet csak akarsz
de vidéken szerinted hány étterem van?
ha innen nézzük igencsak spec kérdés
ahol nincs semmilyen fontosabb látványosság ott szinte bizos, h nincs semmilyen étterem se...
Pontszám: 5
népszerűThyrlyNő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2500. hozzászólás - 2008.12.26. 20:38:25
Üdv!

Kérlek szépen, Ózdon sincs semmi, amit látványosságnak lehet nevezni, mégis van legalább 3 étterem. Ami pedig a válaszokat illeti, sajnálom, hogy nem volt benne ez a lehetőség. Azt viszont megjegyezném, hogy már a nagymamám is ismerte ezeken a neveken is.

Thyrly
"Örökké nem eshet"
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!