Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 2
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
921. hozzászólás - 2010.02.19. 11:09:25 (Válasz S0laris #919 hozzászólására.)
Valahogy nem igazi alternatívája a portyának a kihívás már ami a jutalmazást illeti. Valószínüleg csak azért van mégis használatban, mert nem jár érte tp. Kristálypontért egyértelműen nem éri meg a kihívást használni, de ha már úgysem portyázik az ember mert fél a tp-től, akkor elnyomkodhatja a pp-t kihívásra, mert semmi hátránya nem lehet belőle.
De ennél még akkor is jobban jár az ember, ha kék kristályitalt vesz belőle.
Pontszám: 4.21
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
922. hozzászólás - 2010.02.19. 11:18:56 (Válasz Timcsike #921 hozzászólására.)
tippre te portyas karakter lehetsz, latszik nem latod azokat, akik mondjuk folyamatosan 150pp-n allnak, mert idohianyban szenvednek vagy nem jol fejlesztettek a karakteruket es azert nem tudnak portyazni sem. na nekik egy remek fejlesztes ez a kihivas.
Pontszám: 7.60
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
923. hozzászólás - 2010.02.19. 12:57:01 (Válasz Endyr #922 hozzászólására.)
Ha nem portyázok, mert nincs időm, akkor sok jelentősége nincs, hogy a kihívás fejleszti az állatokat. Persze az ismételhető küldiknél némileg segít, de nem sokat és csak korlátozott ideig.
Ha pedig azért nem portyázok, mert elrontottam a karimat, és nem tudok, akkor jobban örülnék egy olyan lehetőségnek, ami segítene abban, hogy ismét portyaképes legyek.

Igazából tényleg csak azoknak jelent tápot, akik félnek a tp-től, a bajnokin sokadszorra akarják megnyerni ugyan azt a kategóriát, és napi 40 pp-ből óriás állatokat tudnak hízlalni alacsony szinten is.

De a többieken (akik szintén tele vannak pp-vel, különböző okokból) nem nagyon segít a kihívás. Rájuk minimális hatással van az egész, miközben a bajnoki viadal legújabb változtatását teszi nevetségessé a kihívással még tovább hízlalható állatok megléte.
Pontszám: 4.71
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
924. hozzászólás - 2010.02.19. 13:14:28 (Válasz Timcsike #923 hozzászólására.)
Szivesen megnézném a karaktered, tudod egyáltalán miről beszélsz?
Elrontott karakterrel csak állatokkal bajnokit nyerni? Ezt hol olvastad? Az életben nem fogod tudni annyira feltornázni őket. Ugye tudod, hogy az állatok a te sebzésednek egy részét ütik. Namármost mennyi is a nulla bármennyi része?
Aki a kategóriájában sokadszorra akarja megnyerni a bajnokit, az valószinüleg max. 3 emberen kívül mindenkit elver a kategóriájában, akkor meg miért ne portyázna?

Ha aktívan portyázol, akkor a kihívás nem érdekel, mert nem marad rá PP.
Ha viszont nincs időm, kedvem, lehetőségem portyázni és ott áll tucatjával, akkor ez nagyon is jó megoldás, hogy elszórakoztassam magam és legalább a szakiban összemérjem az erőmet valaki mással. Nem a jutalom a lényeg, hanem az, hogy közben szórakozok és legalább nem bénulnak le az állataim ha nem tudom őket folyamatosan kennelbe tartani.

Most tényleg, mit szeretnél, adjon átlag LE-t? Ha lehet, akkor TP nélkül, nem? Vagy esetleg dukátot őskővel fűszerezve.
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 6.61
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
925. hozzászólás - 2010.02.19. 13:42:13 (Válasz HoGo #924 hozzászólására.)
Idézet: HoGo - 2010.02.19. 13:14:28
Elrontott karakterrel csak állatokkal bajnokit nyerni? Ezt hol olvastad?


Te hol olvastad, hogy én ilyet írtam? Ennek pont az ellenkezőjét mondtam. Akinek félresiklott a karaktere, azon semmit nem segít a kihívás.
Aki sokadszorra akarja ugyan azt a kategóriát megnyerni, az azért nem fog portyázni, mert akkor másik kategóriába kerül. Nem egy ilyen karakter van...
Pontszám: 7.40
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
926. hozzászólás - 2010.02.19. 14:22:13 (Válasz Timcsike #925 hozzászólására.)
Szerintem pont csukva volt a szemem. Ezt a részét tényleg rosszul értelmeztem a hozzászólásodnak, bocs.
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 6.01
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
927. hozzászólás - 2010.02.19. 15:24:42 (Válasz Timcsike #923 hozzászólására.)
ööö...van sok magas SZÖ-s de átlagos vagy alacsony TÖ-s ember a játékben. Pl én, vagy pl Lanmaffia is. a 7-edik ismételhetőt küldtem le, most átállok 30 PP-re, és napi 40 PP-ből szerencsés esetben napi kétszer kitolom az állatszintlépős ismételhetőt 50-ig. Én nem a TP-től félek hanem a lélekkufártól, aki elszedi napi 10-15k LE-met gyógylöttyre, ha érdemben akarok portyázni. Baráti portyával 0 azaz nulla ÉP-t bukok. Az sem mindegy, hogy egészen -80%-ig le lehet támadni, bár engem nem zavar, eleget vagyok online egy nap, hogy akár elnyomjam a 150 PP-t (ha lenne elég célpont persze, nézzetek hülyének, nem vagyok hajlandó max távból agyonverni az embereket, ezért a szintemen +/- 1 szintre támadok, így is eléggé gáz a másodlagos varim miatt, nem a támadásaimra hanem a védekezéshez nyálaztam össze). a kamrával most nem törődök, a bevételkiesést pótolja a kevesebb vásárolt gyógylötty. ha elérem az 50 ismételhetőt, akkor kamrázok is naponta, de a baráti portyával sem TP, sem extra kiadás löttyre nem lesz. persze rabolhatnék, lopkodhatnám az ősköveket (a lopást épp tegnap húztam fel, meglepinek a támadóim halott állatai mellé), de mégha híve is vagyok a másodlagos varinak, nem célom a szándékos minél nagyobb károkozás, amikor portyázni megyek (kivéve ha kamrából próbálok meg kiszabadulni).

Egyébként egy gyenge karinak is áldás a baráti portya, bebukhatja az összes kihívását, de az állatok morálja nőni fog. fránya dolog a morál egy olyan játékosnál aki nem tud eleget online lenni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.06
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
928. hozzászólás - 2010.02.20. 11:34:21
A szövetségi szavazásokat jó lenne, ha legalább az meg tudná szakítani aki kiírta.
Vagy minden öt szavazatos.

Edit:
És szó volt a szavazással kombába küldésről is.
Abból nem lesz semmi?
A hozzászólást Darah módosította 2010.02.20. 11:36:24-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.78
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
929. hozzászólás - 2010.02.20. 16:51:04 (Válasz Darah #928 hozzászólására.)
Az is jó volna, ha az 5 szavazatos emberek beküldhetnék a szövitagokat katakombákba vagy láthatatlanságba (persze ha lehetséges).
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.03
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
930. hozzászólás - 2010.02.20. 20:27:43 (Válasz S0laris #929 hozzászólására.)
Te örülnél, ha egyszer csak láthatatlanságban találnád magadat, mert valaki úgy döntött? Szerintem, ha valaki belép egy szövetségbe, akkor szokás vele tisztázni az elvárásokat. Ha azt mondod neki, hogy menjen katakombákba, akkor elmegy. Esetleg levadássza előtte a csp-it, vagy hasonló. Ha valaki rendszeresen nem teljesíti a szövetség elvárásait, attól meg általában meg szokás szabadulni. Nah, arra van szavazás
Szóval ezt kicsit szükségtelennek, és főleg kegyetlennek érzem, de lehet, hogy nem mindenütt természetes, hogy a tagok megbeszélik a dolgokat, és tartják magukat hozzá.
Pontszám: 7.49
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
931. hozzászólás - 2010.02.20. 21:12:01 (Válasz Mormord #930 hozzászólására.)
A szövetség sem dobálja be a tagjait csak úgy viccből katakombába, hanem csak akkor, ha erre szükség van.
A szavazás szükségessége feltételezi, hogy a tag akadályoztatva van abban, hogy bemenjen magától, és nem azt, hogy háén nem akarok!

Szerinted inkább dobják ki a szöviből, had vesszen a kincspontja, a beépülése, neadj' a kéthónapos küldije, inkább, minthogy berakják katakombába, ahonnan 24 óra múlva előjöhet?

Na ezt tartanám igazán kegyetlenségnek és abszolut szövetséghez méltatlannak.

Edit:
És igen.
Én személy szerint örülnék neki, ha pár napig valami miatt, akár előreláthatatlan okok miatt nem tudnék feljönni, és amikor újra jönnék, katakomba fogadna és nem az, hogy hatszáz csatát vesztett rajtam a szövetségem egy háborúban.
A hozzászólást Darah módosította 2010.02.20. 21:16:07-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.19
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
932. hozzászólás - 2010.02.20. 22:01:57 (Válasz Darah #931 hozzászólására.)
Oké, így már értem. Viszont nem mondtam olyat, hogy ki kéne valakit dobni, mert pár napig nem tud gépnél lenni, amit nem látott előre. Node, sebaj.
Pontszám: 8.19
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
933. hozzászólás - 2010.02.20. 23:55:57 (Válasz Mormord #932 hozzászólására.)
Kérdés volt, nem állítottam, hogy ilyet mondtál.
Node sebaj, fő, hogy már értjük egymást.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.56
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
934. hozzászólás - 2010.02.21. 04:09:23 (Válasz Mormord #930 hozzászólására.)
Ahogy Darah úrnő írta, százszor inkább a láthatatlanság vagy a nem várt katakomba, indokolt esetben. Előfordult már, hogy távol voltam a játéktól 2 hétig szolgáltatóváltás miatt, mivel az Inviteles ügyintéző k***a lógatta a p*******t, és pár nap helyett két és fél hét lett a vége (elnézést a szóhasználatért, egyszerűen nem lehet enyhébben fogalmazni a dologgal kapcsolatban). A szövim nem tudott háborúkat indítani, mert én nyalókával és villantóval vártam a döntetlenezőket. Ez nem sűrűn fordul elő, eddigi másfél éves VU pályafutásom alatt összesen egyszer, de ha beüt a ménkű, helyeselném, ha az egyik hadvezér úgy döntene, hogy láthatatlanság/katakomba a részem, ha hátráltatom a bandát az inaktivitásom miatt.
A hozzászólást S0laris módosította 2010.02.21. 04:10:59-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.06
fórumozóErepublikFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
935. hozzászólás - 2010.02.21. 07:56:09
Gyanítom már többen javasolták és ugyanúgy le lettek hurrogva mint én leszek de azért megpróbálom
A kennelből való kivétel lehetséges megoldására próbálok javaslatot tenni
például ha elteszed az állatokat gyakorolni 8 órára de 4 és fél óra múlva pl eszedbe jut hogy epikust kéne verni akkor levonná a 4 óra le nem töltött akcióért a tp-t(72 ) esne 1-2-t a morál és használható lenne
ha ez szintvisszalépéssel járna ne lehessen használni vagy mehessen minuszba a tp de a szint maradjon. bár az első kivitelezhetőbb...
a levonandó tp
1-7 szintig 30
8-27 szintig 32
28-47 szintig 34
48-62 szintig 36
63-81 szint 38
82- 40

persze ez csak egy vázlat alacsonyabb szinten lehet kevesebb akkor még úgy sincs maxolva az intelligens kedvenc és a kereskedelem
használhatósága lehetne mondjuk állatonként napi 1 bár egy jó képlet esetén nem biztos hogy korlátozni kellene... feljebb kaphatna még egy egynél nagyobb szorzót hogy tényleg ne érje meg gyakran használni csak ha tényleg kell.
V1-Erep - Velim Cervesiam
Pontszám: 2.66
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
936. hozzászólás - 2010.02.21. 12:20:20 (Válasz Erepublik #935 hozzászólására.)
Ez még úgy is jó lenne, ha az állat mindent elvesztene, még azt a négy óránnyit is, amit már legyakorolt, simán visszaállna az elküldéskori állapotára.
Akkor tényleg csak indokolt esetben szakítanák meg, de ha meg kell, hát meg kell.

Edit:
Viszont az is igaz, hogy ha szintlépős küldit fejez be épp, akkor azt nem tudja visszavonni.
Esetleg akkor, ha felvett állatszintlépős küldi mellett nem működne a visszahívás.
A hozzászólást Darah módosította 2010.02.21. 12:23:35-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.57
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
937. hozzászólás - 2010.02.21. 13:11:19 (Válasz Darah #936 hozzászólására.)
Biztos van valami oka, hogy az állat nem a gyakorlás végén kapja meg a TP-t, de egy ilyenhez nagyon kényelmes lenne, hiszen, ha megszakítod, nem kell visszaszámolni sem, nem akadály a szintlépős küldetés sem. Akkor már csak a morál kérdéses, ami ugye a kennelben nem romlik. De ez nyilván többféleképpen kiküszöbölhető. Az egyik út, hogy annyi morált veszít, mintha bent sem lett volna, esetleg egy fix mennyiséget, hiszen valóban kennelben volt, de nem tetszik neki, hogy kihozod onnan (jobban kedveli a következetes gazdákat ).
Pontszám: 8.19
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
938. hozzászólás - 2010.02.22. 10:47:51 (Válasz Darah #936 hozzászólására.)
Nem elég azt nézni, hogy aktív-e a szintlépős küldi, hiszen gyakran csak pár percig aktív a küldi. Felveszi az ember, elküld 3 állatot a kennelbe 48 órára, és máris kész a küldi, jöhet a következő. Ráadásul a morállal és az ép-vel is manipulálni lehet, nem csak a szintlépéssel. Ezeket is vissza kellene állítani, különben értelmét vesztené a meggyőzőkészség, vastagbőr és sebgyógyítás is.

Talán jobb lenne egy olyan választható "üzemmód" is, ahol az állat bármikor kivehető lenne. Aki ezt választja, annak bármikor elérhető lenne az állata a kennelben, viszont ebben az üzemmódban a tp kétóránként növekedne, és nem kapná meg az összeset a beküldés időpontjában. Valamint az állatok az állandó "készenlét" miatt kevesebb tp-t kapnának mint a hagyományos rendszerben.
Pontszám: 7.35
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
939. hozzászólás - 2010.02.22. 12:34:40 (Válasz Timcsike #938 hozzászólására.)
Idézet: Timcsike - 2010.02.22. 10:47:51

Talán jobb lenne egy olyan választható "üzemmód" is, ahol az állat bármikor kivehető lenne. Aki ezt választja, annak bármikor elérhető lenne az állata a kennelben,


miért lenne jobb? még több könnyítés kell? így túl nehéz a játék? van egy olyan funkció, ahol akár hibázni is lehet, elhamarkodott döntést hozni, ahol tervezni kell és még ezt a csepp nehezítést, gondolkodást is vegyük el a játékostól? tehessük be az állatokat pár percre is a kennelbe, hogy ne csökkenjen a moráljuk?

"elküld 3 állatot a kennelbe 48 órára"

ez mondjuk humorors volt. éljen a sok 24-es kennellel rendelkező szövetség. a többiek meg...
Pontszám: 4.59
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
940. hozzászólás - 2010.02.22. 13:00:39 (Válasz winnie #939 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2010.02.22. 12:34:40
ez mondjuk humorors volt. éljen a sok 24-es kennellel rendelkező szövetség. a többiek meg...

A többiek meg 5 állatot küldenek be rövidebb időre, és ugyan úgy megvan a 10 szintlépés.

A játék pedig valóban nem egyszerű azoknak, akiknek nincs idejük rá egész nap. Aki napi 1-2 órát, vagy még kevesebbet tud a játékkal foglalkozni, annak nagy segítség lenne, hogy amikor belép, akkor elő tudja venni az állatait, de közben a kennelt is tudja használni.
Pontszám: 7.35
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője