Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 2
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
281. hozzászólás - 2009.08.15. 11:37:11
Én kitöröltem v1es karakterem 10 hónap után. 10 hónap prém számla minden megvásárlása köves italokra költés stb stb után.
ÉS tették azt nagyon sokan a top játékosok közül, akik úgy érzeték a maga szintű játék keveset nyújt nekik.

Vannak akik amikor újrakezdtek haverok gyűltek köréjük építéssel harccal mindennel segítve őket.
Mások pedig hónapok munkájával felépített karakterüket áldozták be azért, h egy új játékban ők legyenek az eredményesek.

Nem kellene ezeket irigyelni. Nem kellene 60 -70 szinttel magasabbról megmondani mibe korlátozzuk őket.
Jobb lenne a maga szintű karaktereknek azon gondolkozni mik azok a lehetőségek amik révén esély van a játékban előnyre szert tenni játékosok egész csoportjának ne konzerválódjon az egyszer elért nagy siker.
Nem pedig azon gondolkozni hogyan lehetne letörni minden olyan kezdeményezést- legyen kevés építés magas épületbe, VF, pók taktika- ami hozzájuk hasonló játék élményhez juttathat másokat is.
Pontszám: 7.44
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
282. hozzászólás - 2009.08.15. 11:48:16 (Válasz Awenhai #277 hozzászólására.)
Nem a semmiért tolom a manakonstrukciót, hanem a szövetségemért. Mellette építünk LE-ből is, de igaz, hogy nagyon nagyon sokat dob a mana rajta.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
283. hozzászólás - 2009.08.15. 12:18:39 (Válasz BaalCain #281 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.08.15. 11:37:11
Én kitöröltem v1es karakterem 10 hónap után. 10 hónap prém számla minden megvásárlása köves italokra költés stb stb után.
ÉS tették azt nagyon sokan a top játékosok közül,


nagyon??? sokan??? ne essünk túlzásokba. páran. ahogy körbenézek a topban, még mindig jórészt a tipikus neveket találjuk. páran lemorzsolódtak, nagy dolog.

csak gondoltam jól jön némi reality-check, még mielőtt valaki azt hinné, hogy a t9bbség törölt.

a lényeg:

Idézet: BaalCain - 2009.08.15. 11:24:13

Amikor pedig tudatosan nagyobb karakterek támogatásával kis kariknak épületek épülnek az egyike ebben a játékban borzasztóan ritka összefogásoknak. Nem olyanak köré épülnek fel szövik akik tegnap hallottak először a játékról.
Vannak akik átjárnak építeni más szövetségekben segítik megerősödni őket.


oké, csak engem döbbent le, hogy van, aki ezt komolyan gondolja, hogy "ritka összefogásról" van szó, nem csak sima kiskapu kihasználásról, amely segítségével valaki nulla befektetéssel übertápra tehet szert pár "nagy" segítségével, akik lehet, hogy utána már törölnek, mert az optimalizálással leálltak?

a fenti két, egyébként korrekten összeszedett kommentet tényleg komoly arccal, azok tartalmában "híve" sikerült leírnod??

azért álljon már meg a menet. indítok egy karaktert (vagy a "barátom" indít), csinál egy szövetséget, majd ritka összefogásról tanúbizonyságot téve az 1. szinte a saját LE-ból adok neki +21 támadást, +21 védekezést, miegymást. komolyan mondod, hogy ez így jó rendszer?
Pontszám: 4.65
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
284. hozzászólás - 2009.08.15. 12:19:04 (Válasz BaalCain #281 hozzászólására.)
-
A hozzászólást winnie módosította 2009.08.15. 12:19:26-kor
Pontszám: 2
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
285. hozzászólás - 2009.08.15. 12:42:14 (Válasz winnie #283 hozzászólására.)
Winnie, légyszi ne idegelj! Ha én mondjuk átugrok pár hónapra mert haver újraindult, és ott építek, amit manakonstiból tudok húzni, az simán elég neki az epikus emlékműig minimum. Milyen LE-t dobok ki?
Másrészt: a "nagyok" (nálad azért átlagban kisebbek) átugranak és építenek, de azért mert ismerik és szeretik a karakter gazdáját! Mert ezek újraindult emberek, örülünk hogy itt vannak újra, hogy mégsem adták fel. Ennyiről szól a sztori. És ha ez neked nem tetszik, ám legyen, de ez gondolom te is tudod, senkit, még csak elgondolkodtatni sem fog, hogy segítek-e egy havernak, vagy sem.
Ezt a kiskapu dolgozást meg hagyjuk már békében. Van egy rendszer, annak a szabályaihoz igazodva játszunk. Én is. Te is. Mindannyian. A sírás épp elég korlátozást hozott már (kivégzés bekorlátozása, nyerhető háborús LE kimaxolása, ect.). És az ilyen bömbölés öli ki a játékból a kreativitást.
Ezek a karaktek nem azért erősek, mert a haverok átugrálnak vakolni! Azért erősek, mert ismerik a játékot, és felhasználják a tapasztalataikat! Amire bármely játékosnak lenne lehetősége, ha feljön nagy fórumra és belemélyed a stratégiák topicba, körülnéz egy kicsit wikin, vagy ír találomra valamelyik top játékosnak, hogy adjon pár tippet. Szentem hasra ütésre 3-ból 2 nem fogja elhajtani.
Akik meg most épületeket kapnak a hátsó felük alá, azok esetleg azért kapják, mert akik most vannak egykor általuk alapított szövikbe szeretnék kifejezni a hálájukat, hogy használhatják azokat az épületeket, amiket egykor ezek a karakterek húztak fel.
Kicsit erős BaalCaintól a példátlan összefogás, de hogy messze közelebb a valósághoz mint te, az szerintem tuti.

(Minden vigyor nélkül, igen komoly arccal írtam winnie)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.09
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
286. hozzászólás - 2009.08.15. 13:02:25
.
A hozzászólást Draglov módosította 2009.08.15. 14:05:40-kor
Pontszám: 1.44
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
287. hozzászólás - 2009.08.15. 13:16:41 (Válasz Draglov #286 hozzászólására.)
Én teljes mértékben megértem hogy butítani szeretnéd a pókokat, hisz unatkozol ott fent és valahogy el kell ütni az időt, de amit írtál azt pont leszarják a pókok.
Kicsit gondolkodj még rajta, finomítsd és biztos jó lesz, az egyedüli lényeg az hogy úgy csináljátok hogy a TOP50-et ne érje kár
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
288. hozzászólás - 2009.08.15. 13:25:14 (Válasz Draglov #286 hozzászólására.)
He? Lefelé ütve már most is durván csökken a hozható LE, mikor fog egy pók lefelé ütni szerinted?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
289. hozzászólás - 2009.08.15. 13:27:22 (Válasz Almási Viktor #287 hozzászólására.)
Mási tesónál finomabbra hangolva, de vele mélyen és maximálisan egyetértve:

A térkapun lépjenek át entitások, akik a magas szingulárist észlelve szopatják a szinthuszárokat...
Komolyra fordítva és a fájdalomtól ordítva, amit a mondandódnál éreztem...Draglov! Ezzel a pókokat nem nagyon fognád meg, a hasonszőrűek egy része semmi hátrányt nem szenvedne a 30 PP-s beállításnál (egy rész úgyis eleve evvel fut) vagy akár akkor sem, ha feljebb kéne ütni nem csak egy, hanem akár több szinttel. Ha nem vágod a helyzetet, akkor előbb tájékozódj, Anababa most tudom nyaral, de mielőtt orbitális butaságokat írogatsz, lehet hogy jobb lenne megkérdezned.

Baalcain mondandóval pedig egyet kell értenem. Mondhatjátok, hogy érdekelt vagyok a témában körém is építettek szövetséget, de a példái baromi jók...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
290. hozzászólás - 2009.08.15. 13:48:56
Valoszinuleg fogalomzavarban szenvedek. Elnezest. A pokok, akik felfele tamadnak. Akik csak lefeletamadnak es csak portyaznak, okeket hogyan hivjak?
A hozzászólást Draglov módosította 2009.08.15. 13:49:09-kor
Pontszám: 1.67
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
291. hozzászólás - 2009.08.15. 13:57:12 (Válasz Draglov #290 hozzászólására.)
Csak hogy tiszta legyen a dolog, meg mielőtt hosszabban blamálnád magad...Nálunk vannak olyanok, akik csak lefelé vagy vele egy szintre, vannak olyanok, akik minimum vele egy szintre és felfelé támadnak, meg olyan is, aki a kettőt vegyesen nyomja...

Aki 30 PP-n van és saját szintjén és gyakran akár 2 szinttel feljebb támad, a gyengébbek kedvéért ismétlem 2 szinttel is akár FELJEBB 10. szint környékén, az is baromi eredményes.

Amondó vagyok várd meg Anababát, csak a te érdekedben...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
292. hozzászólás - 2009.08.15. 14:05:22
Ismet elnezest kerek. Oszinten nem foglalkoztam a pokok lelkivilagaval, ezert is lathato tajekozattlansagom. En a kizarolag lefelutos probaltam ki V2-n. Eddig 1 bajnoki medalom van, bizom benne hogy a kov bajnokin koveti a 2. Forintot pedig meg nem kellett aldoznom ehhez. Az otlet amit irtam fentebb igy mar nem allja meg a helyet, ezert torolni is fogom!

Viszont!

Viktor: Ösvényjáró pontos tájékoztatása alapján félig jó amit írtam. És nem, nem unatkozas volt a celom, csak volt egy otletem, ami ezek szerint nem jo. ennyi.
Byzon: Ösvényjáró szerint vannak akik. Nekem is bejott amugy. Ezért is írtam amit.
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
293. hozzászólás - 2009.08.15. 14:09:43
Kb. fél éve jeleztem, hogy létezik egy ilyen lehetőség a játékban, megoldást is javasoltam, ami megelőzte volna az egészet, ami most kialakult a kis karakterek nagy bónusszal témában.
Ha most kerül korlátozásra bármilyen szinten ez a fajta taktika, annak kb. annyi lesz az eredménye, hogy akik esetleg mostanság szeretnék ezt a taktikát utánozni, azokat megfosztjátok a lehetőségétől, és alacsonyabb szinten 10-ből nem egy, hanem két csatát veszít majd el. Akik pedig már kellőképpen betápoltak, azok nem fognak támadni -50%-kal, hanem csak -10 %-ig megy le, és nem 10-15 percet szán rá a játékra napi szinten, hanem 30-at.
Viszont a kiosztott sebzések is igencsak meg fognak ugrani, mert a 10 % mínusz az nem 50...
Pontszám: 7.50
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
294. hozzászólás - 2009.08.15. 14:10:56 (Válasz Byzon #285 hozzászólására.)
Byzon, ez mind szép és jó. De egy ilyen köréépítős klánban nem csak a statbónuszok számítanak. Azzal egyetértek hogy pl. a Zöld Pókok a gyakorlótér/védőfal/nekrofun nélkül is eredményesek lennének, de emellett ott van még az átokpiramis, a kennel, az epikus, a kínzókamra és az akadémia. Ezek olyan előnyt biztosítanak, amit egy kezdő semmilyen módon nem fog behozni.

De oké, feljöhet ide és meg is erősödhet azon gyanújában hogy ejj, nem rossz dolog mondjuk a kennel. És? Neki nem lesz olyan régi harcostársa aki beugrik mellé és épít neki puszira egy pár milliócskát.

Épp ezért nem igazán értem hogy miért lesz jó az ha a statbónuszt adó épületeket megvágják a szint függvényében, mert ez pont semmit nem fog számítani. Ezért én is inkább azt javasolnám hogy a játékos csak akkor használhasson bármilyen klánépületet, ha az építése meghaladja a lélekkút egy bizonyos százalékát.

Ha viszont marad ez a szinthez kötött bónuszos dolog, akkor viszont javaslom hogy a bajnokikon semmilyen klánbónusz ne számítson. (Mielőtt valaki azt hinné hogy jó TOPper módjára ezzel a riválisaimat szeretném gyengíteni, idáig az összes bajnokin vastagon nekem voltak jobb bónuszaim, és ahogy elnézem ez még jó sokáig így is marad)
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
295. hozzászólás - 2009.08.15. 14:14:34 (Válasz BaalCain #280 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.08.15. 11:24:13
A kis építésű karik nagy épületekben témához szólnék hozzá.
...
Jerikónak fáj, h az alacsony szintűeknek mily sanyarú a sorsa, mert olyan ellenfeleket is kaphatnak akiknek nagyobb az épület bónusza.
De persze kb 6-7 hónapon át nem fájt neki, hogy az ő szövetéségének nagyságrendekkel több minden állt rendelkezésére mint kb 2 szövit kivéve bárki másnak.


Két megjegyzés:
1) Olvasd el régebbi hozzászólásaimat (esetleg gondolkozz is el rajta). Jópár van, amit még akkor írtam, amikor a TGY sehol nem volt (tavaly október) és olyan dolgokról szólnak, amelyekről azóta is megy a vita.
2) Más dolog az, hogy jónak vagy rossznak látok-e egy szabályt, és megint más, hogy vonatkoznak-e rám, illetve a körülöttem levőkre. Szerintem a játék szabályai mindenkire egyformán vonatkoztak mindig (ha nem így látod, hozz fel példát), akkor is ha nem értek velük egyet. Nekem és a szövetségemnek sem állt soha semmiből nemhogy nagyságrendekkel több, de minimálisan sem, mint bármely más szövetségnek. Pontosan ugyanannyiba került az akadémia, a gyakorlótér és minden más épület, mint bármely más szövetségnek. Az, hogy mi úgy döntöttünk, hogy ezekre nagyobb hangsúlyt fektettünk, mert láttuk benne a lehetőséget, azt taktikának hívják. Semmivel sem állt több rendelkezésre egyik karakternek vagy szövetségnek sem, mint bárki másnak - méltatlanul tisztességtelennek tartom, hogy ilyet állítasz.
Pontszám: 6
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
296. hozzászólás - 2009.08.15. 14:20:26
Ez a kis karik köré felépülő fullos szövetség pont olyan téma mint a kreatív affinitás volt. Jó ideje ismert már a helyzet, mégsem történt változás. Remélhetőleg ebben az esetben nem kell majd addig várni, míg valakik bődületeset tápolnak vele. Vajon mikorra következik majd be, hogy azok a játékosok akik megunták magas szintű, elrontott karakterüket, törlés helyett "beleépülnek" abba a szövibe, ahol épp első szintű karakterükkel kezdték újra a játékot? Mennyi idő kell ahoz, hogy egy egész szövetség válassza ezt az utat?
Nem kéne megvárni míg teljesen elfajulnak a dolgok, egyszerűen az épületbónuszok mértékét valamilyen módon az építéstől függővé kell tenni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
297. hozzászólás - 2009.08.15. 14:21:28 (Válasz Draglov #292 hozzászólására.)
Minden okés, Draglov. Bocs az előbbi iróniáért, de mostantól mindenkinek be fogok szólni újra aki a pókok ellen szólal fel.

Ez továbbra is egy PVP játék, és minden ilyenben az számít hogy kinek nagyobb a f...a.
Miklósékon tisztán látszik hogy nem akaranak szerepjátékot csinálni a VU-ból, de közben folyamatosan nyirbálják a PVP lehetőségeket.
Én ezt komolyan nem értem. Most akkor se nem szerpjáték meg PVP-zni se legyen értelme?
Még szerencse hogy van a fórum, az elég szórakoztató

Lefele ütve pókoskodni meg szerintem csak addig éri meg, amíg eléggé megerősödsz, utána csak szívod a fogadat hogy megint leütötték előttem, meg hogy már megint ugyanazona szinten vagyok több mint egy hónapja.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.45
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
298. hozzászólás - 2009.08.15. 14:22:20 (Válasz Ariel #296 hozzászólására.)
Már bekövetkezett...
Nem az én szövetségemről beszélek.
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
299. hozzászólás - 2009.08.15. 14:34:07 (Válasz Ywgarrd #298 hozzászólására.)
Ywgarrd... Ti a játék keretein belül tettétek meg. Ők túllépték a határt, amit a felhasználási feltételek megengednek. A Zöld Pókok jó taktika. Amit ők tettek egyszerűen csalás. Ez azért különbség.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
300. hozzászólás - 2009.08.15. 14:37:38 (Válasz Byzon #299 hozzászólására.)
Részben értek egyet vele, mert azért 10 hónapig időt és anyag forrásokat nem kímélve játszottak. Csalásnak ezért nem nevezem semmiképp sem, és megoldották volna másképp ha a szükség úgy hozza.

* Őszintén köszönöm az elismerésed a társaim nevében is.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2009.08.15. 14:41:54-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!