Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 2
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
141. hozzászólás - 2009.08.02. 10:07:18 (Válasz Darah #140 hozzászólására.)
"Portyánként csak ezer a kristálytól?
Hehe... örülnék ilyen portyaátlagnak azért."

Nem, nem örülnél. Én simán meglennék kristály nélkül.
1. A félnapos vadászatoknál a 15% alatti beütések sokezret elvisznek.
2. Ölik az állatokat, égetik a VP-t. (*Vorluk* rohanás közben megidéz egy eltörlés varázslatot. 1894 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! Elégeti 947 manádat!)
2. Nagyon keménynek kell lenni hozzá, hogy meg tudd őket verni. Erősebbnek, mint a szinted, hiszen a topkaraktereket másolják le. A KH-n egytucat ember tápol, háromtucat ember szív vele. (Nézd meg Glórin, Deron, Leanthil, Nasfil stb. statisztikáját. És direkt első lapos karakterekkel példálózok, a második, harmadik oldalon ritka az olyan karakter, aki pozitívban lenne velük szemben.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
142. hozzászólás - 2009.08.02. 10:20:49 (Válasz Mortimer #141 hozzászólására.)
No akkor mostmár egy kérdés marad.
Minek menjünk fel, főleg még nálatok is gyengébben?
Sőt, a fertőzéses nemküzdők egyáltalán minek menjenek fel?
Ha a KH 50, ők 100 %-osak lesznek.
Ha se portya, se Kristály nyereség, sőt, nemhogy nyereség, hanem veszteség.
Kihívás.
Hát ez kb olyan kihívás, hogy Pistike már úszógumival jól fennmarad a kismedencében, tehát kihívhatja a világbajnokot.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
143. hozzászólás - 2009.08.02. 10:29:51 (Válasz Darah #142 hozzászólására.)
"Minek menjünk fel, főleg még nálatok is gyengébben?"
Szerintem itt senki nem írta soha, hogy fejlesszetek szingulárist, pusztán annyit, hogy ne lassítsatok, mert azzal idővel mind a saját, mind a többiek játékélményét tönkreteszitek.

"Sőt, a fertőzéses nemküzdők egyáltalán minek menjenek fel?"
Erre a kérdésre akkor lehet válaszolni, ha megtudjuk mi jön 100%-nál.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
144. hozzászólás - 2009.08.02. 10:33:32 (Válasz Mortimer #143 hozzászólására.)
Attól még a többi részére válaszolhatnál.
Mert még a holküzdők-holnemküzdők, és a legalább + 8 % puszt adók, (feltéve ha 68-asról már 8 szintre lehet leütni, ezt nem tudom) mindig ott vannak.

Edit:
Ha nektek ki van fejlesztve a szinguláris, akkor mindenképp távolodni fogtok tőlünk, ti viszont ezt választottátok.
Mi meg hogy még véletlen se kerüljünk játszhatatlan helyzetbe, az ellenkeő előjelűt.

Ha letesszüka VF-et akadémiából 19-es tanulásra, akkor nem teszünk tönkre semmit, fokozatosan fog bejönni, nem azonnal kimaxoltan, és csak ugyanúgy egy vagykifejleszted, vagynem szaki lesz, mint a speki.
A hozzászólást Darah módosította 2009.08.02. 10:40:49-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 3.60
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
145. hozzászólás - 2009.08.02. 10:39:15 (Válasz Darah #144 hozzászólására.)
Én azt látom, hogy a nálam alacsonyabb szintűek sokkal, de sokkal erősebbek nálam annál, mint amilyen én voltam azokon a szinteken. VF nélkül is. (Korábban használtak transzplantációt, ultraspecet, kínzókamrát stb.) Én is sokkal, de sokkal erősebb leszek 73. szinten, mint most Sharpa.

Amíg ez így van, szerintem nincs baj a rendszerrel, és valós a lehetőség a felzárkózásra.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
146. hozzászólás - 2009.08.02. 10:43:29 (Válasz Mortimer #145 hozzászólására.)
Bocsi, az előzőbe beleeditáltam, amit még nem láthattál válaszkor.
Ha nem gond, hogy mögötted sokkal, de sokkal erősebbek jönnek, nem értem a problémát.

Köztem és Sharpa közt már kb 30 szint van, nem pontos lehet, nem néztem.
Szerinted nekem van esélyem feljutni úgy, hogy egyenlő eséllyel induljak ellene?
Még ellened sem.
Ez a van esély, ez egy hatalmas humbug.
Ha szintben felérek, elrohanok a saját forrásaim mellett, tehát erőnlétben nem fogom őket beérni.
A hozzászólást Darah módosította 2009.08.02. 10:45:34-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.40
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
147. hozzászólás - 2009.08.02. 10:46:44 (Válasz Darah #140 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.08.02. 09:45:32
De ha így kell őket tű és szénakazal módszerrel keresni, ott azért valami gond van mégis, nem?


Nem hiszem hogy baj van. Miert kene tudnia mindenkinek felzakoznia szintben es erossegben? Ugy gondolom, hogy az az egeszseges, ha erre csak vert izzadva a legkivalobb strategaknak van lehetosege. Nekik pedig jelenleg ugy erzem megvan. Ha ezt barki meg tudna tenni, akkor azt hiszem elveszne a jatekbol az az erzes, hogy szamit hogyan jatszom, mennyire vagyok ugyes.

Sot a masik reszrol ugy erzem igazi elszallasok nincsenek, az abszolut erosseben nem lehet elszallni a tobbiektol, maximum a LE/Szint mutatoban. Nincs olyan kari, aki masokhoz kepest dupla eroforrast tud termelni, 10-20% elony mar nagyon komolynak szamit, es ez is rendben van igy.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
148. hozzászólás - 2009.08.02. 10:54:55 (Válasz Kocos #147 hozzászólására.)
Legkiválóbb stratéga.
Hát én azé megnézném, hogy egy közepesen feltápolt 40-es karival egy közepes szöviben hogyan hoznád be Barriquet.
Akár vértizzadva is.
Nem, nem szintben, erőben.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
149. hozzászólás - 2009.08.02. 11:02:04 (Válasz Darah #144 hozzászólására.)
"Ha nektek ki van fejlesztve a szinguláris, akkor mindenképp távolodni fogtok tőlünk, ti viszont ezt választottátok."

Nincs szingulárisom, és 10-nél magasabb soha nem is volt, az is csak a 40 TP-s küldetés idejére. És ezzel a fórumokat olvasva közel sem vagyok egyedül.

"Szerinted nekem van esélyem feljutni úgy, hogy egyenlő eséllyel induljak ellene?"
Simán! Nem holnap, nem holnapután, de fél éves időtávon belül mindenképpen. Te már 35. szint óta használhatsz transzplantot, ultraspecet, ő pedig 50-en kapta meg. (Hasraütéses adatok, a nagyságrend számít.)

"Ha szintben felérek, elrohanok a saját forrásaim mellett, tehát erőnlétben nem fogom őket beérni."
Felejtsd már el, hogy a portyázás LE-forrás. Nem az! Ezeket a párezres rablásokat a napi 50 CSP termelte LE-hez kell viszonyítani.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
150. hozzászólás - 2009.08.02. 11:11:34 (Válasz Mortimer #149 hozzászólására.)
Ha neki van szingulárisa, nekem meg nincs, akkor én őt be fogom érni transzplanttal, meg ultrával.
Ez akkoris így van, ha ő ugyan szintekkel később kapta meg őket, viszont hetekkel, rosszabb esetben hónapokkal korábban, mint én?

Ha felrohanok szintben a CSP mellett is elrohanok, nem csak a PP-m mellett, és a kínzókamrám mellett. Ami odafenn ezek szerint szintén nincs. Ha visszafogok, van.
És teneked van igazad, portyázni nem éri meg, nem is nagyon szoktam, kivéve kamrára, vagy küldiből, vagy eltűnési céllal.
Tehát ha LE/TP optimalizálok, nem rongálom annyira a környezetemet, és nem fogok azért szétcsapkodni népeket, mert nekem még van pp-m, és gyűjtöm belőle a TP-t, kell a fenének üresen.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
151. hozzászólás - 2009.08.02. 11:22:51 (Válasz Darah #148 hozzászólására.)
A vert izzadva szo ott kezdodik, hogy nem kozepes szoviben vagy. Hanem top szovibe. Nem egy top szovibe be lehet kerlni 40. szintukent hely van, felveszik az embereket, stb.

Raadasul a behozasnak van egy uteme. Nem fel ev, mint Mortimer irta, hanem tobb. 1 szintnyi (es ezt most ertsuk ugy, hogy 1 nem VF-es szintlepes alatt osszeszedett atlagos tap mennyisege) hatrany sztem ugy 1-2 honap kozott dolgozhato le, kiemelkedo jatekkal.

40. szintukent nem a 75. szintet kell beloni, mint cel, hanem azt, hogy mondjuk felfejlodj azok koze akik most 50. szintuek, ugy, hogy kozben nem valsz boxzsakka. Ha ez megvan lehet haladni tovabb. De azert megjegyzem, hogy 40. szintukent en is inkabb a VF-et valasztanam. Mert azert az lenyegesen egyszerubb.

Sztem meg egy dolog kene, ami segithetne a felzarkozast: kesobb indulas kompenzalasa CSP-vel. Nem kell vilagegvalto dolgokra gondolni, ha csak a kesobb indulas napjai szerinti 10 CSPt megkapna hosszu tavon elosztva minden kari, aki nem az elejen regelt, mar az is nagyon jo lehetoseget adna a zarkozasra. Betennenk ezt egy ideiglenes taroloba, es onnan minden nap 1-2 CSP-t ki lehet szedni mondjuk.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
152. hozzászólás - 2009.08.02. 12:07:54 (Válasz Darah #148 hozzászólására.)
Nem lehet behozni és ennek egyetlen oka van, mégpedig az, hogy kifogyott alólunk a játék. Én azért vagyok erősebb mint akik velem egy időben indultak és azért lehetek erősebb pár embernél akik korábban kezdtek mert gyorsabban jutottam hozzá olyan szakértelmekhez amikre nekik várni kellett eleinte portyából később a több küldetésből szereztem több LE-t és nem utolsó sorban tudtam, hogy mik a lehetőségek, és valószínűleg jobb stratégiával fejlesztettem mint ők. De jelenleg ezek a lehetőségek már nincsenek meg, nincsenek új küldetések amiket gyorsabban csinálhatnék mert nem én küzdök értük először nincsenek új szakértelmek amik elősegítenék a fejlődést és amiben jobb lehetnék stb. nincs semmi ami lehetőséget adna a versenyre.

A szintlépős dologról meg annyi, hogy Jerikó sokkal jobban látja a helyzetet mint ahogy gondoljátok, a különbség a kiindulási alapban van. Jerikó klasszikus RPG-ben gondolkodik ahol a szintlépés a tapasztalatszerzés mérföldköveit jelentik nem akar senki senkit arra kényszeríteni, hogy a top után loholjon. De a végzetúr jelenleg gúnyt űz ebből a rendszerből a tp jelenleg pusztán egy korlátozó tényező nem pedig a karakter erősségének a mérőszáma. Ilyen formán gyakorlatilag értelmét vesztette teljesen felborult agyament rendszerré züllesztette a jól megszokott sablont. Szíve joga Miklóséknak a saját játékukban olyan mérőszámokat alkalmazni amihez csak kedvük van de jelenlegi formájában teljesen indokolatlan a TP-t tapasztalat pontnak nevezni ez jelenleg a karakter erősségétől teljesen független és értelmetlen mérőszámmá vált. A VF-.től függetlenül szerintem 2 dolgot kellene tenni a "hibák" kijavítására. Kell egy olyan mérőszám ami a valós erősségét mutatja a karakternek nem pedig egy karaktertől független mérőszám, és eszerint kellene átrendezni a portyaablakot(praktikusan az elköltött LE mennyiség kellene legyen ez a szám, ez egyébként is könnyedén követhető és számon tartható). Valamint ahogy azt már kismillió alkalommal elmondtuk LE-t kell vinni a portyába, akár azon az áron (sőt ez szerintem kívánatos is lenne), hogy ezzel arányosan csökkentjük a vadászatért kapott LE-t.

A TP pedig legyen a karakterek közötti különbség mérőszáma, legyen a TP/LE szoros kapcsolatban és ne lehessen tetszés szerint változtatni egyiket a másik rovására, vagyis ha portyázik valaki minél több TP-t szerez automatice annál több LE-t is kapjon a csatáért és minél kevesebb TP-t szerez az LE is legyen arányosan kevesebb.

Sokan félnek most a szintlépéstől mert a jelenlegi rendszerben érthető okok miatt senki nem akar olyan környezetbe kerülni ahol a lehetőségei drasztikusan beszűkülnek, ezért is írtam korábban, hogy nem hibáztatom azokat akik kifejlesztik a VF-et. De a VF ettől még nem lesz jó megoldás, egy új a karakterek elköltött LE-jére építő portya rendszer mellett viszont senkinek nem kellene ettől tartania, a támadhatósági határokat nem különösebben nehéz meghúzni, a gyengébbeket ütni ha az LE/TP arány megfelelően magas pedig nem éri meg. Így a gyengébb karakterek esélyei lényegesen jobbak lennének brutális random nélkül is amit végre magunk mögött hagyhatnánk és lenne értelme harcos/varázsló stb. karik fejlesztéséről beszélni, és nem csak azzal tökölni, hogy 50-100IQ különbség mellett miért verik hülyére az embert.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
153. hozzászólás - 2009.08.02. 12:22:22 (Válasz Kocos #151 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.08.02. 11:22:51
Sztem meg egy dolog kene, ami segithetne a felzarkozast: kesobb indulas kompenzalasa CSP-vel. Nem kell vilagegvalto dolgokra gondolni, ha csak a kesobb indulas napjai szerinti 10 CSPt megkapna hosszu tavon elosztva minden kari, aki nem az elejen regelt, mar az is nagyon jo lehetoseget adna a zarkozasra. Betennenk ezt egy ideiglenes taroloba, es onnan minden nap 1-2 CSP-t ki lehet szedni mondjuk.


Ha jól rémlik ez a megnövelt csp ötlet a később indulóknak el lett vetve.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
154. hozzászólás - 2009.08.02. 12:38:02
Nagyon remélem, hogy a Zarknod ébredése nevezetű esemény fejlesztésére szánjátok a legtöbb időt. Az összes eddigi játékban a legjobbak az ilyen fejlesztések voltak, új színt vittek bele.
Én mint alacsony szintű, hozzá sem fogok szagolni valószínűleg (bár örülnék ha bármilyen kis aprósággal kivehetném belőle a részem), de ettől függetlenül izgatottan várom, hogy a "nagyok" mit alkotnak majd, milyen összefogások/ellencsoportok bontakoznak ki.

Számomra messze ez a legjobb fejlesztési hír, amióta a játék elindult, brávó!
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
155. hozzászólás - 2009.08.02. 12:57:42
Kocos, ha a TOP4 szövibe bezsúfolsz 140 embert, még mindig egy igennagy hányadot hagytál kinn olyan szövikben, ahol nincs sansz. A 150. játékos 57-es.
És hiába maxolnak ki eztán szöviket, a már kimaxoltakban lévőkhöz továbbra sem lesz közük, holott szintben passzolnak az ottani tagok egy részével.
Arról már ne is beszéljünk, hogy jönnek időnként új épületek, bár újabban már nem olyan tempóban, mint eleinte, viszont ami jön, az ismét lehetetlen feltételek elé fogja állítani a feltörekvő szöviket.
Ha pedig nem vagyok benn 40-es szinten ezen fullszövik egyikében, akkor hogyan fogom elérni 50-re a nemboxzsák szerepet?

Azért egyenes dolog, hogy beismered, te is a visszafogást választanád.

Otoaak, igazad van, a játék egész felfogásával van a gond, vagyis nem gond, hanem eltérés.
Egyszerűen mást játszik az eleje, mint a közepe.
A csupán szintlépésre épülő játék értelmetlen egy vég nélkülre tervezett játékban, tudom, ezt már hétmilliószor mondtam.

Az elköltött LE alapján történő portyarendezés ott rejt veszélyt és nem is keveset, hogy az ultrával, transzplanttal fejlődők össze fognak kerülni azokkal, akik enélkül kénytelenek fejleszteni, és ott bizony nagyon markáns különbségek jöhetnek ki, egyre alacsonyabb szinteken.
A hozzászólást Darah módosította 2009.08.02. 13:05:32-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.33
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
156. hozzászólás - 2009.08.02. 13:11:54
Még mindig szívesen látnék egy piac-ot a klán épületei között! Így nagyon sok felesleges kincspont elhasználódhatna és izgalmasabbá tenné a kincseskamrát is!

Minden létező gyűrűt, nyakláncot és fókuszkristályt el lehetne adni a klántársunknak, de az árat nem mi szabjuk meg, hanem a játék! A tárgyakat kincspontért lehetne megvenni és az ár egyszerű lenne: ( tárgy szint * 10 ) + az eladó karakter szintje

Így aki nem volt elég szerencsés, hogy olyan tárgyat találjon, mint amilyen neki kell, az most már tudna olyat szerezni! Vagy ha valakinek már nincs szüksége egy epikus tárgyra (pl fertőzést csökkentő), akkor így visszajuthat némi kincsponthoz, hogy újabb epikus tárgyat szerezhessen! Természetesen küldetést így nem lehet teljesíteni, szépen is néznénk ki!

Rengeteg taktikázási és közösségi lehetőség van benne! Szerintem érdemes átgondolni! Sok színt hozna a játékba!

Azt még meg lehetne tenni, hogy az eladott tárgyakat ne lehessen aukción eladni. Mondjuk kapnának egy "használt" jelzőt!
Pontszám: 4.29
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
157. hozzászólás - 2009.08.02. 13:39:56 (Válasz Darah #155 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.08.02. 12:57:42
Kocos, ha a TOP4 szövibe bezsúfolsz 140 embert, még mindig egy igennagy hányadot hagytál kinn olyan szövikben, ahol nincs sansz.


Acsibacsi. En nem zsufolok senkit sehova. Nem arrol beszelunk, hogy mindenki fel fog zarkozni, hanem arrol, hogy mindenkinek megvan a lehetosege. A legetoseg reszben azert adott, mert az emberek NEM akarnak felzarkozni, azert a top szovik (kiveve a Tyrantot) nincsenek tele.

Idézet: Darah - 2009.08.02. 12:57:42
Ha pedig nem vagyok benn 40-es szinten ezen fullszövik egyikében, akkor hogyan fogom elérni 50-re a nemboxzsák szerepet?


Ha nem lepsz be top, vagy top kozeli szovibe, akkor lassabban vagy sehogy.
Megjegyzem pont a szovit kar pedzegetni, mert az a visszafogott taktikahoz ugyanugy kell.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
158. hozzászólás - 2009.08.02. 13:43:05 (Válasz Nari77 #156 hozzászólására.)
Terkapus cuccokra teljesen ertelmetlennek tunik, epikusra fix aron nem ertem, hogy ki lenne a vasarlo.

Epikus targyakra, es csak azokra el tudok kepzelni ey piacot, valaki bedobja a kamraba a kincset es arra lehet licitani, o meg megkapja a kincspontot. Visszaelesi lehetoseg ugyan van benne, de sztem ha valaki igy akar a fokarihoz atjatszani KP-t egy mellekkaritol, azt a szovetseg hamar kiveti magabol.
Pontszám: 7
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
159. hozzászólás - 2009.08.02. 13:49:26 (Válasz Kocos #157 hozzászólására.)
Én azt is pedzegetem, hogy ne akadémiaköteles legyen a VF, tehát akár ezt is pedzegethetem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
160. hozzászólás - 2009.08.02. 14:14:17
sztem meg az lenne jó fejlesztés ha el lehetne felejteni a transzplantációt
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!