Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 2
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
801. hozzászólás - 2010.01.31. 11:53:20 (Válasz Blazek #800 hozzászólására.)
Az aukciós tárgyakért is kell áldozni. Én bő fél éve térkapuzok és abból kb. 120 dukátom gyűlt össze. Ezzel az aukción nem rúgok labdába. Egy klántársam aukciózgat, ezért ő CSP-t áldoz naponta rendszeresen. Én ezt a CSP-t inkább levadászom LE-ért és tulajdonságpontra vagy szakértelemre költöm. Szerintem még így is inkább felém dől a mérleg, főleg ha azt nézem hogy semmi olyat nem láttam még licit alatt ami lázba hozott volna igazán, ár-érték arányt tekintve.
Azért egy-egy tárgy még nem dönti el a játék menetét. Volt egy időszak hogy jó célpont voltam és semmiféle epikaukciósszuperhiper tárgynak köze ehhez nem volt. Kistratégiáztam hogy tudnám csökkenteni népszerűségemet és be is vált.
Egy olyan tárgyat tudnék mondani amit érdemes lenne felülvizsgálni, ez a Gyilkos Szkarabeusz.
Olyan tárgyakat kell újra értékelni amik önmagukban túlzások, viselőjüktől függetlenül.
Sokan játszanak ezzel a játékkal és itt vannak a legtöbben is akik fizetnek is érte jó magyar forinttal. Ehhez képest szinte elenyésző hányan fórumoznak. Ha valakinek valami nem tetszik és ezért változtatnak a szabályon - esetleg ez lesz a tendencia - akkor ez a játék ki fog borulni a biliből és szétfolyik mindenfelé jó bűzösen.
Vagy csak azt mondja a prémiumos hogy ő azért nem fizet mert azért változott meg valami - ami talán bekavar neki - mert Gézának nem tetszik hogy Jancsi leverte őt mint vak a poharat, és ezt biztos azért mert neki van egy olyan izéje ami neki nincs.
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 6.28
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
802. hozzászólás - 2010.01.31. 12:32:00 (Válasz Blazek #800 hozzászólására.)
komolyan mondon Blazek, hogy neked tényleg fogalmad sincs, hogy én miről beszélek!
én egy szóval sem mondtam, hogy szabályellens dolgot csináltok, hanem hogy etikátlant!

de ha kívánod nagyon szívesen kifejtem neked konkrét példákon, hogy mire gondolok, ha már ennyire nem vagy képes felfogni!
Pontszám: 0
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
803. hozzászólás - 2010.01.31. 12:57:40 (Válasz Fericske #801 hozzászólására.)
maximálisan egyetértek a végével. az aukciót csak egy példának hoztam fel arra, h van akinek előbb van vmije, ami a másiknak csak később, és ezáltal behozhatatlan az előnye.

Idézet: Fericske - 2010.01.31. 11:53:20

Azért egy-egy tárgy még nem dönti el a játék menetét.


azért erről van/volt egy külön vita Cyron kapcsán.

Zantetsuken: kérlek ne hozz fel példát. etikátlan kihasználni a játék adta lehetőségeket?
te egy olyan játékban beszélsz etikáról, ahol a játékosok a másik játékostól elrabolt LE-ből élnek, és naponta 4-5-6-7 szinttel ütnek lefelé holmi állatfejlődésekre hivatkozva? hol élsz te?
Pontszám: 2.90
fórumozóEnergiserFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
804. hozzászólás - 2010.01.31. 14:22:52 (Válasz Zantetsuken #802 hozzászólására.)
Zan..!
Szeretném megismerni az általad emlegetett etikai szabályokat!Hol tudnám elolvasni?
Amennyiben nincs leírva még,kérlek nagyvonalakban vázold,hogy tudjak vele vitatkozni vagy magamévá tegyem vagy hogy irányt mutasson a JÁTÉK FEJLESZTŐINK!
Pontszám: 4.43
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
805. hozzászólás - 2010.02.01. 07:55:43 (Válasz Energiser #804 hozzászólására.)
pár hónapja már volt egy velősebb vitám erről hasonló "remek" játékosokkal a fórumon. majd megkeresem hogy hol, mert nem emlékszem pontosan. ott végigolvashatod, hogy hogyan küldtek el a jó francba (ismét) az ilyen emberkék, csak mert egy igazságosabb játék mellett érveltem pár példával...

bár sok értelmes reagálást ott sem írtak a névennemnevezettek, de azért különböző alpári stílusokban elmondtak engem mindennek... mert hogy mit képzelek én, kis kezdő végzetúr...
az persze nem számít, hogy igazam volt/van-e vagy nem...
talán egyszer valakinek tényleg eljut a tudatáig, hogy miről beszélek, aki tud is tenni ennek érdekében...
Pontszám: 3.54
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
806. hozzászólás - 2010.02.01. 08:47:14 (Válasz Zantetsuken #805 hozzászólására.)
Idézet: Zantetsuken - 2010.02.01. 07:55:43
az persze nem számít, hogy igazam volt/van-e vagy nem...
talán egyszer valakinek tényleg eljut a tudatáig, hogy miről beszélek, aki tud is tenni ennek érdekében...


biztos ilyen, végletekig lenéző stílus miatt küldtek el. mert ezzel kábé arra célzol, hogy amit te mondasz az igaz (ez az, amit nem tudhatsz, csak mások visszajelzéseiből), valamint, hogy mindenki hülye, mert nem ért meg téged, nem fogja fel, hogy nem te mész menetiránnyal szemben az autópályán, hanem mindenki más.

az ilyen fafejű, csőlátású, "amit én mondok, az csak igaz lehet" érvelés ellen nincs fegyver. főleg, ha utólag az érvelő besértődik és elkezd "ha eljut a tudatáig"-ozni.
Pontszám: 5.02
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
807. hozzászólás - 2010.02.01. 09:54:05 (Válasz winnie #806 hozzászólására.)
Kedves winnie!

én tényekről beszélek. hogy ilyen problémák márpedig léteznek. az igazam pedig attól függ, hogy ez mennyi embert zavar még rajtam kívül. mert vannak, akik "csak" fellépnek, nyomogatják a gombokat, és nem nagyon érdekli őket, hogy mi is történik itt. ők nyilván nem is jönnek ide fórumozni, mert annyira azért nem érdekli őket a játék. szerintem az aktív játékosok közt ők vannak többségben. tudatában vannak ők is a problémának, de nem foglalkoznak vele, mert ők 1-2 naponta, ha felnéznek a játékra, és csak játszogatnak.

akkor vannak azok, akiknek majdhogynem életcélja ez a játék, ők nyilván a másik véglet. szinte nonstop itt lógnak fent, fórumoznak, figyelnek, számolnak, taktikáznak, stb... No és egy kisebb-nagyobb részük, pedig "optimalizáció" céljából megvalósít pár dolgot, ami ugyan szabályszerű, ám véleményem szerint egy csöppet sem etikus.

és vagyunk mi, akik egy jó játék reményében lépünk fel nap, mint nap. csinálunk egy jó kis végzeturat, majd elképedve tapasztaljuk, hogy amit eddig csináltunk az semmit nem ér az előbb említett emberkékhez képest. akkor mégis milyen cél vezessen minket? mi értelme van itt versenyeznünk, ha itt olyan dolgok döntenek egy karakter erősségéről, mint pl "hogy van-e 50. szint fölötti haverja(i), aki helyette is épít a szövetségben pár millát, és kitermeli neki az epikus cuccokat 8. szintre"

lehet, hogy ez csak engem zavar, de én csak egy egészséges versenyszellem reményében érvelek már mióta először írtam a fórumra... olyan nehezen megérthető ez?

és nem sértődtem meg, nem vagyok alpári sem (pedig akár lenne rá okom is, amilyen reakciókat kaptam anno), nem sírok, és főleg nem vagyok Írigy!! egyetlen célom, hogy legalább egyszer, egy ilyen karaktert megverjek a Bajnoki Viadal döntőjében, ha nagy mákkal is, mert különben a TOP1 karakterem sajnos teljesen esélytelen az ilyenek ellen...
Pontszám: 6.43
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
808. hozzászólás - 2010.02.01. 14:54:02 (Válasz Zantetsuken #807 hozzászólására.)
ha tudsz majd említs légyszíves pár példát bárhonnan, ahol "etikus egészséges versenyt" tapasztaltál életed során. hol élsz te könyörgöm?
Pontszám: 5.15
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
809. hozzászólás - 2010.02.01. 15:17:58 (Válasz Blazek #808 hozzászólására.)
nem tudom, hogy neked milyen tapasztalataid vannak ezzel kapcsolatban, de én igyekszem olyan emberekkel körülvenni magam, akikkel a tisztességes versenyszellem megvalósítható! legyen szó akár egy társasjátékról, akár egy internetes stratégiai/szerep-játékról. és tudod engem nem a többi játékos mentalitása határoz meg, hanem az amit én magam jónak és tisztességesnek látok!

lehet, hogy most hülyének vagy naívnak tartanak, de én ilyen neveltetést kaptam! és én egy csöppet sem bánom!
Pontszám: 6.43
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
810. hozzászólás - 2010.02.01. 15:25:44 (Válasz Zantetsuken #809 hozzászólására.)
etikus az, ami másokat nem károsít meg effektíven. téged miben befolyásol az, h nekem van egy +3/+3-at adó cuccom, amit most már nem tudok használni? nem bántok senkit, nem portyázok (egyelőre), akkor kit zavar az, h van ilyenem? kaptam még 10 dukátot, nah bumm, mekkora táp már. nem tudsz bajnokit nyerni mások epikus tárgyai miatt? tele vagy gonddal hallod... hidd el, akik megvernek, epikus tárgy nélkül is meg fognak verni.
Pontszám: 2.60
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
811. hozzászólás - 2010.02.01. 17:44:21 (Válasz Blazek #810 hozzászólására.)
Idézet: Blazek - 2010.02.01. 15:25:44
nem tudsz bajnokit nyerni mások epikus tárgyai miatt? tele vagy gonddal hallod... hidd el, akik megvernek, epikus tárgy nélkül is meg fognak verni.


Ezzel sajnos megint vitába kell szálljak, pedig nem akartam. Mint azt már leírtam valamelyik előző hszemben, az ilyesféle epiktárgyak nem KÖZVETLEN pluszt jelentenek, hanem például olyanokat, amit egy hónap alatt olyannyira előnyödre tudsz fordítani, hogy éppen lehet ezek miatt versz meg 1 ponttal valakit a bajnoki döntőben. A mondandód végével annyiban értek egyet, hogy igen MOST MÁR megtudnak verni, mert hasznosították a tárgy adta plusszokat. Viszont régebben mikor még közel sem jártak egy-egy ilyen tárgyhoz, na akkor nembiztos hogy megvert volna. Viszont annyiban egyetértek veletek, hogy egy olyan játékban ami mások kifosztásáról szól, nem érdemes az etikai dolgokkal foglalkozni, inkább mindenki próbálja meg minél jobban kihasználni ezeket az etikátlan undorító dolgokat, és ugyan azt az eredményt fogják elérni mint akik már régebbóta ezt csinálják. PONT
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 8.58
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
812. hozzászólás - 2010.02.01. 17:56:42 (Válasz Razz #811 hozzászólására.)
amiről te beszélsz az a random. 1 ÉP-vel megver vagy sem. Milyen cucc esik a térkapuból/epikusból és mi nem? az, h régen megverted, és most már nem, nem feltétlenül köszönhető az epikus kincseinek. egy epikus kincs sem mindenható.
A hozzászólást Blazek módosította 2010.02.01. 17:57:05-kor
Pontszám: 2.52
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
813. hozzászólás - 2010.02.01. 19:55:16 (Válasz Blazek #812 hozzászólására.)
30 elnyelés mióta nem mindenható alacsony szinten? (konkrét példáról beszélek)

Egyébként van olyan, hogy etikátlan ebben a játékban. Pl hetente farmolni egy védtelen szövetséget (nem számít a citadella, az állataim fejlődésére nincsenek hatással). Etikátlan csak dönteltlenest ütni, mert gyenge vagy. Etikátlan citadella nélküli szövetséget citadellával fenyegetni. Folytassam? (nem számít az, hogy a másik játékos kirablása az egyik játékcél, fair játékosnak tartom magam, és nem lépem túl a határt, ez itt tükrözi a szövetségem véleményét is)
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 9.02
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
814. hozzászólás - 2010.02.01. 20:07:32 (Válasz S0laris #813 hozzászólására.)
+75 védekezésem van épületből, amikor pihenek 20-30. szint között. úgy átütik mint a sz...t, már bocsánat. az elnyelés sztem a baráti portyák kapcsán fog előkerülni.
Pontszám: 2.08
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
815. hozzászólás - 2010.02.01. 20:08:56 (Válasz Blazek #812 hozzászólására.)
Amiről Razz beszél az nem az amiről te beszélsz.....csak hogy ne beszéljünk el egymás mellett
Még egyszer azért nem írnám már le hogyan értette mert jól megfogalmazta a gondolatát.
Zant is megértem - kivéve hogy aprehendázta Energie-t, aki korrekten jelezte cuccosát, pont olyan játékoshoz méltón amilyenekkel Zan is szívesen játszana, elmondása szerint - , de a többieket idézve ebben a játékban ne várj etikát. Sajnos ez van. Ez Miklósék hibája csak - dolgoznak rajta gondolom. A játékosokat nem lehet hibáztatni mert kihasználják a játékok adta lehetőségeket.
Tudok én mondani etikátlant, egyáltalán nem egyedi dolog. Döntetlenes küldetést feladtam, 5 hét alatt 1 nyamvadt döntetlen sem sikerült. A szerencsétlen gézám folyamatosan le volt verve a sárga földig. Olyanok is támadtak akik sosem előtte és azóta sem, mert egyébként esélyük nem lett volna! Tisztán látszott hogy kihasználták a helyzetet. A levelek felére jött "elnézést, majd figyelek" válasz, a másik felére "leszarom, nem érdekel, nem óvoda" válasz jött. Valahogy pedig ő is megcsinálta ezt a küldetést.
Ez etikátlan.
Egyébként én is éltem a játék adta lehetőségekkel. 20. szintig free-ben nyomtam a játékot, renegát stílusban. Akkor rádöbbentem hogy sürgősen keresni kell egy szövetséget. Csak olyannál próbálkoztam ami már jól ki volt építve. Egyszerűbb a kutat feltölteni mint a sokmindent felépíteni. Be is jött a dolog, egész helyrerázódott már a gézám
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 8
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
816. hozzászólás - 2010.02.01. 22:47:24 (Válasz Blazek #814 hozzászólására.)
Razz rávilágít a dolog lényegére.
nem az a gáz, hogy rajtad vannak 30. szinten a 60. szintű epikus cuccok, hanem hogy 10. szinttől kezdve voltak rajtad!
nem az a baj, hogy +75 támadó/védőd van 30. szinten, hanem hogy ezt a bónuszt 10. szinttől kezdve élvezheted!
és ugyanez vonatkozik a kincseskamrára, kémgömbre, kennelre, nekrofunra, stb...
ez mind mind olyan előnyt biztosít hosszú távon, amit képtelenség behozni és utólag kompenzálni!

és amiket még Fericske és Solaris említ, tovább fokozza bennem azt az érzést, miszerint tenni kéne itt valamit, hogy ilyeneket ne lehessen megcsinálni!
Pontszám: 6.68
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
817. hozzászólás - 2010.02.01. 23:43:25 (Válasz Zantetsuken #816 hozzászólására.)
Lehetne megoldás például arra amit a magam nyomorából emeltem ki konkrétumnak.
A fegyvereid szintjét már így is figyeli egy makró, hiszen az automata gyógyulásod ennek függvénye mikor lezúznak.
Ugyanez a makró figyelhetné hogy ha szintedtől jelentősen eltérő osztályú fegyvert viselsz ( min. 30 szint, a kereskedelemmel ne toljunk ki ), akkor csak az azonos ( +/-3 ) szintű fegyverrel felszerelt játékos támadhasson.
Amiről szó volt epis tárgy viselése meg lehetne kötött szakértelem szinthez - függetlenül mit fejleszt a játékos - , mert azt bizony nem csinálja meg helyette a szövetség. Arra áldozni kell nem kevés LE-t, aminek beszerzése elkerülhetetlenül szintlépésekkel jár.
Így félkómásan ennyire futotta
A hozzászólást Fericske módosította 2010.02.01. 23:45:42-kor
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 6.40
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
818. hozzászólás - 2010.02.01. 23:46:13 (Válasz Zantetsuken #816 hozzászólására.)
tévedés. nincsenek rajtam 10 szint óta. és képzeld, én BEÁLDOZTAM A PORTYÁIMAT azért, h beépítsek 600K-t a lélekkútba 20. szint környékén. ugye nem kell ecsetelnem, mekkora TÖ-m lenne ennyiből. Razz 110K-t épített eddig összesen, és ugyanúgy van rajta epikus cucc. Energizer kapcsán 65K-ról beszéltetek, mennyivel van előrébb Razz (akivel amúgy megbeszéltük PÜ-ben a dolgot, és csak azért hivatkozok rá, mert a te karaktered nevét nem tudom)?? ugyanazt csinálja, amit Energizer pl, csak annyival kevesebb, h nem olyan szöv társai vannak, akik FELÁLDOZOTT karakterekkel építenek konstrukcióból. legális manakonstrukcióból építeni? legális. etikus konstrukcióból felépíteni akármilyen épületet? etikus. ez egy MINDENKI SZÁMÁRA ADOTT LEHETŐSÉG a VU játékban. ha a csúnya etikátlan epikus kincs birtoklók tönkreteszik a te etikus játékélményed, akkor te meg az enyémet teszed tönkre azzal, h a rinyáid miatt elveszik tőlem azt, amiért igenis megdolgoztam, és hidd el Energizer is!!! PONT.
Pontszám: 5.24
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
819. hozzászólás - 2010.02.02. 10:05:54 (Válasz Blazek #818 hozzászólására.)
jól van. látom nem vágod miről beszélek...

leírom sokadszor is akkor:

nem az az etikátlan, hogy epikus cucc van rajtad, hanem ahogy rádkerült!
nem az az etikátlan, hogy manából építenek a szövetségedben, hanem, hogy 50 szint különbség van közted és köztük!

és az nem ADOTT LEHETŐSÉG MINDENKINEK, hogy találjon pár ilyen "meguntam a játékot magas szinten, és inkább felépítek egy komplett szövetséget pár alacsony szintű havernak"!

naná! megdolgoztál... ez alatt azt érted, hogy aktívan részt vettél annak az epikusnak a legyőzésében, aki kidobta az 50-es szintű epikus cuccot? mert mondjuk 20-25. szint környékén erősen kétlem...
Pontszám: 6.69
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
820. hozzászólás - 2010.02.02. 10:43:08
Akkor szociális alapon én is követelek magamnak egy 80. szintű karaktert az első világra. A TÖ-t és SZÖ-t a V2-es karakterből számoljátok ki légyszíves, a TÖ-t arányosítva kérem, a SZÖ-t pedig elkölthető pontok formájában.

Ha holnapra nem kapom meg, hiszti lesz!
Pontszám: 7.66
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője