Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 2
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
501. hozzászólás - 2009.10.08. 16:47:00 (Válasz Kocos #499 hozzászólására.)
félre ne érts, én sem értem a korlátot. amellett lennék, hogy vagy legyen csak 3 (2 fix és egy szabad slot, amivel lehet cserélni), vagy korlátlan. a 10 nem túl logikus, de hátha húzódik mögötte filozófia. bár persze, hogy kányelmesebb nekem is, hogy egy-egy, egyébként semmi másra nem használt tárgyban ott vannak az epikus kristályok, egy másikbe a kufárkedvezmény, stb.
Pontszám: 4.23
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
502. hozzászólás - 2009.10.09. 09:26:07
A játék előrehaladtával folyamatosan fogy a szövetségek létszáma, és a nagyméretű lélekkútak miatt korántsem egyszerű a toborzás. A 82 oldalas szövetségi toplistát létszám szerint rendezve már a második oldaltól kezdve 17 fős szövetségekről beszélhetünk (nyilván sok a teljesen inaktív). Ezek építési kapacitásban nem versenyképesek a nagyobb szövetségekkel szemben, ami által a bennük lévő tagok is hátrányokat szenvednek számtalan téren (bajnoki viadaltól kezdve a küldetések teljesítésén át egészen a felszerelések drágább vásárlásáig).

Mi lenne, ha valamilyen adminisztratív eszközzel TELJES SZÖVETSÉGEK egymásba olvadhatnának? Ez megerősítené a gyengébb szövetségeket, versenyképesebbé válnának a nagyokkal, és nagyban növelné a tagok játékélményét mindkét részen. Ennek alapfeltétele lenne természetesen, hogy legyen hely, azaz 10-es őrtorony szintre szükség van az egyik helyen.

A lépés persze elméletben most is megoldható, ha minden egyes tag kilép, és belép a másik szövetségbe, azonban mivel mégsincs így, támogatni is kellene: az átlépés során ha legalább tucatnyi új tag lép be egyszerre, melyek a korábbi szövetségben mind feltöltötték a lélekkútat, a régi szövetség eltörlődik, és a két szövetség épületeinek összességét kapják meg azonos lélekkút mellett. Azaz az egyik szövetség áthurcolja a nála meglévő, de a másiknál még nem felépített épületet a másik számára. (Ha az egyiknél 8-as térkapu van, a másiknál már 9-es, az új szövetségben 9-es térkapu lesz.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.28
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
503. hozzászólás - 2009.10.09. 09:37:00 (Válasz Mortimer #502 hozzászólására.)
Azért nem olvadnak össze a szövetségek, mert senkit nem akarunk kirúgni. Nálunk kb 10 hely van, de a szóba jöhető szövetségek, akikkel érdemes lenne valamiről is beszélni 15-20 taggal rendelkeznek. Az épületbónuszok szinte semmilyen motivációval nem bírnak toborzás terén, csak a társaság számít.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.72
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
504. hozzászólás - 2009.10.09. 09:43:28 (Válasz Ricardo #503 hozzászólására.)
Akkor titeket nyilván nem érint... Nem a 25 tagú szövetségekkel van igazán probléma, hanem a rengeteg 12-20 tagúval. Szerintem jót tenne a játéknak, ha ezekből 30-35 fős szövetségek jönnének létre.

Opcionálisan a szavazatok megmaradnának mindkét szövetségnél, azaz az elosztás maradhat változatlan (az eddigi vezető megmarad). Persze ez döntés kérdése, hogy adminisztratívan bekerüljön, vagy pedig automatikus újraosztás történjen.

Az egyesülés egy új szövetségi épülettel jönne létre, mely a folyamathoz szükséges mágikus energiákat koncentrálja. Ennek költsége kb. ötszázezer - egymillió LE legyen, semmiképp nem kevesebb, de nem is a drágaság a cél, hanem hogy használják. A felhúzás ugyanúgy közös szövetségi szavazással történhet meg, mint a Béke/Háború Csarnoknál a rombolás.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.09
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
505. hozzászólás - 2009.10.09. 10:36:48 (Válasz Mortimer #504 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.10.09. 09:43:28
Akkor titeket nyilván nem érint... Nem a 25 tagú szövetségekkel van igazán probléma, hanem a rengeteg 12-20 tagúval. Szerintem jót tenne a játéknak, ha ezekből 30-35 fős szövetségek jönnének létre.


Egyetertek, de szerintem nincs meg az igeny erre, hiaba adsz neki hatteret.
Pontszám: 6.70
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
506. hozzászólás - 2009.10.09. 10:42:31 (Válasz Kocos #505 hozzászólására.)
Ha az összeolvadással konkrét épületeket nyerhetnek, az szerintem elég motiváló erő, de opcionálisan lehet még tovább erősíteni, ha gyengének gondolod.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
507. hozzászólás - 2009.10.09. 12:09:04 (Válasz Mortimer #506 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.10.09. 10:42:31
Ha az összeolvadással konkrét épületeket nyerhetnek, az szerintem elég motiváló erő, de opcionálisan lehet még tovább erősíteni, ha gyengének gondolod.


Neked es nekem az. Sztem a kozepmezonyben ellazazo jatekost nem hatja meg. Neki fontosabb, hogy a sajat kis kozossege erintetlen maradjon, es velt vagy valos elonyokert nem szeretne valtani. Igazabol egy kerdoivet kene errol dobni.
Hany fos szovetseg tagja vagy? 20+, 10-20, 1-10, Nem vagyok tag
Fontos-e szamodra, hogy egy nagy es eros szovetseghez tartozz? Fontos, Lenyegtelen, Inkabb kisebb szovetseg tagja szeretek lenni
Tamogatnad-e szovetseged egyesuleset egy masikkal, ha az szamodra nem jarna hatrannyal? Tamogatnam, nem tamogatnam, elleneznem
Pontszám: 8.35
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
508. hozzászólás - 2009.10.09. 12:22:33
most is bárki egyénileg vagy többedmagával beolvadhat akárhová, felesleges még kiskapus tápra is lehetőséget adni. aki nem olvas, az okkal nem olvad.
Pontszám: 5.03
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
509. hozzászólás - 2009.10.09. 13:28:27
Ricardo-nak ment a 10 pont. pontosan így van, a társaságot sajnálják(/juk). vannak szövetségek ahol szempont az is hogy kicsi maradjon a lélekkút és a létszám hiszen háborúban könnyebb védekezni így.

Mortimer ötlete jó, de finomítást igényel és nem tudom hogy mennyire lenne rá igény. én összeolvadás párti vagyok a szövetségünkben, de van jópár tag (köztük olyanok akikkel már 1 éve írtjuk együtt a szabadidőnket, tudjátok, jóban rosszban) akik kifejezetten élvezik a szövetség mostani berendezkedését és nem akarnak beszállni a versenybe a nagyokkal (és mivel jóban rosszban, inkább őket választom mint egy teljesen új társaságot). igazság szerint nem látom a motiváló tényezőt hogy miért is legyünk nagyobbak. persze lehet HT-nk, maxos verem, mesteri építészet, de ez mind kevés motiváció. sok embert márcsak a társaság tartja a játékban, sokan inkább törölnek ha összeomlik a szövetség mögöttük.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.98
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
510. hozzászólás - 2009.10.09. 18:24:09
Nekem lenne egy alapötletem az összeolvadásra aztán ezt finomítsátok.

A szövetségi oldalon megjelenne egy összeolvadás gomb.
Az összeolvadás feltétele:

- Az összeolvadni kívánt szövetségek maximális szavazatmennyisége. Mind a két szövetség tagjainak meg kell szavazni az összeolvadást. Az utolsó szavazat leadásával az összeolvadás megtörténik.
- a két szövetség üres helyinek száma egyenlő vagy magasabb kell, hogy legyen mint a kisebb taglétszámú szövetség tagjainak száma, vagy maximális őrtoronnyal kell rendelkezniük a szövetségeknek.
- az új szövetség maximális taglétszáma nem nőhet 35 fő főlé.

Játéktechnika:

- Kút:
A kisebb kúttal rendelkező olvad bele a nagyobb kúttal rendelkezőbe.
- Az összeolvadással a kút mérete a kisebb kút 30%-val megnő.
- A kút töltöttsége minden esetben maximumra vagy a kis kút töltöttségétől függően a maximum fölé is nőhet.
- Épületek:
- Az összeolvadással azonos épületek esetén a nagyobb szintű épületet kapja meg a szövetség.
- Ha a beolvadó szövetség rendelkezik olyan épülettel ami a befogadó szövetségnek nincs azt automatikusan megkapja az létrejött új szövetség.
- Szavazatok:
- A beolvadó szövetség tagjai megtarthatják a már leosztott szavazataikat.

Szerintem a fenti feltételekkel lehet ösztönözni a kisebb szövetségeket az összeolvadásra. Így megmarad a társaság is hiszen senkinek nem kell lemondani senkiről, viszont jelentős bónuszokhoz lehet jutni.

A fentieket lehetne finomítani, hogy játéktechnikailag is megoldható legyen ugyanakkor ne járjon lemondásokkal és megmaradjon vonzónak a szövetségek számára.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.86
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
511. hozzászólás - 2009.10.09. 19:56:32
Mikor lesz már az aljas lopás ellen valamilyen szakértelem? Undorító, hogy egyesek erre fejlesztik ki magukat. Tudom, hogy a kiégett őskövek ingyen vannak, de szerintem a lopásnak nem lenne helye ebben a játékban.
A hozzászólást Mortu módosította 2009.10.09. 19:56:50-kor
Pontszám: 5.03
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
512. hozzászólás - 2009.10.09. 20:35:12 (Válasz Mortu #511 hozzászólására.)
A legyőzöttek kifoszthatók. Védekezni az nem tud akit legyőzetek. Fejleszd a szakértelmet és szerez Te is. A vadász talál, a portyázó kifoszt. Teljesen rendben van így szerintem.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.63
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
513. hozzászólás - 2009.10.10. 02:09:13 (Válasz Mortu #511 hozzászólására.)
már bocsi, de aki százas nagyságrendben rendeli az őskövet az vadászatból nem fogja összehozni a szükséges mennyiségű kiégettet.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.46
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
514. hozzászólás - 2009.10.10. 14:08:35
A szövetségek összeolvasztása nagyon jó gondolat, aki valóban nem szeretné a meg és összeszokott kis társulatát otthagyni, de szívesen menne jobb szövetségbe, szerintem használná.

Nagy kérdés még, mi történik a kútfeltöltéssel?
Ha egy öt tagú, 50K-s kutú kisszövi beolvad mondjuk egy 500K-s kutú szövetségbe.
A hozzászólást Darah módosította 2009.10.10. 14:09:52-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.67
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
515. hozzászólás - 2009.10.10. 16:00:19 (Válasz Darah #514 hozzászólására.)
Nagyon tetszik nekem is ez a gondolat, szerintem is lenne érdeklődés bőven a szövetségek összeolvasztása iránt. Ezzel kapcsolatban érdemes lenne még átgondolni pár dolgot, és valóban a Darah által említett kúttöltés is ilyen. Emellett még:

- Összeolvadás után lehetne egyszeri változtatási lehetőség a szövetség nevében (akár hogy az új névben benne legyen az összeolvadó két szövetség neve)?
- Lehetne-e esetleg összeolvasztani két különböző hordába tartozó szövetséget is, vagy csak azonos hordabelieket?
- Átvihetők lennének-e a megszűnő szövetség topicjai a nagyobb szövetségbe?
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
516. hozzászólás - 2009.10.10. 16:05:23 (Válasz Darah #514 hozzászólására.)
A fél-egymilliós új épület költsége feltételezi azt, hogy a szövetség tagjai bőven a lélekkút felett építettek már. Természetesen hogy ne lehessen trükközni vele, fel kell töltenie a tagoknak a kutat, csak akkor használhatják az épületeket.

A fórumtopicok áthozása kiváló ötlet! A névváltoztatás is elgondolkodtató.

A különböző hordát semmiképp nem támogatnám, hiszen az egy fizetős lehetőség, amit így meg lehetne kerülni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.64
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
517. hozzászólás - 2009.10.10. 16:09:06 (Válasz Mortimer #516 hozzászólására.)
Félreértesz Morti, vagy én fogalmaztam rosszul. Csak úgy gondoltam a különböző hordabeli szövetségek összeolvadását, ha a kisebb szövetség tagjai 50 kavicsért hordát váltanak. Tehát semmi megkerülés, hanem rendesen hordaváltással kombinálva összeolvadás.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
518. hozzászólás - 2009.10.10. 16:13:23 (Válasz Ösvényjáró #517 hozzászólására.)
Te szövetségi hordaváltásról beszélsz, ami ugytudom Miklós terveiben van - legalábbis fél éve belebegtetett egy ilyen lehetőséget. Ne keverjük az összeolvadással, ahhoz semmi köze. Két külön lépés.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.64
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
519. hozzászólás - 2009.10.10. 16:17:33 (Válasz Mortimer #518 hozzászólására.)
Nem, én szövetségi hordaváltással kombinált összeolvadásról beszélek...Példával illusztrálnám, előrebocsátom hülye példa lesz:

Kocos megkeresné szerénységem és még 4 társam, hogy ugorjunk át hozzájuk, és ha mi csak 5-en lennénk a szövetségben mennénk összeolvadással és egyben hordaváltással. Összeolvadással, mert a Légiót tápolni tudnánk pár épülettel ( ) és hordaváltással, mert zöldek vagyunk és nem kékek...
A hozzászólást Ösvényjáró módosította 2009.10.10. 16:18:51-kor
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
520. hozzászólás - 2009.10.10. 16:43:51 (Válasz Ösvényjáró #519 hozzászólására.)
Én értem miről beszélsz, csak technikailag az két különálló lépés, melyből egyik sincs megvalósítva.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.64
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője