Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 2
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1041. hozzászólás - 2010.03.16. 19:33:17 (Válasz Endyr #1040 hozzászólására.)
Én inkább ÉP italt
Pontszám: 8.60
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1042. hozzászólás - 2010.03.17. 14:20:42
Az én oldalamat az 'időszakos esemény' fúrja leginkább. Mikor kezdődik?
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.29
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1043. hozzászólás - 2010.03.17. 14:26:56 (Válasz WillChi #1042 hozzászólására.)
az engem is érdekel, az "oldalam" meg nekem is fáj
V3-Alíz
Pontszám: 6.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1044. hozzászólás - 2010.03.17. 17:31:12
Ha egy kérdést elegen értékelnek, akkor a kérdés bekerül abba a kategóriába, amit a legtöbben javasoltak, és akik ezt jól találták el, a következő éjszakai rendszerfrissítéssel kapnak egy kis jutalom lélekenergiát


Tetszik a dolog, de van pár kérdés, ami nagyon nem egyértelmű. Pl. egy Kolombuszról szóló kérdés lehet történelem is, híres ember kategória is - szerintem mindkettő jó. Ha nem azt választom, amit a többség, akkor nem kapok semmit?

Illetve:
- Ha egy kérdés már kategorizálásra került, akkor már nem lehet kategorizálni és így LE sem jár érte?
- Mit jelen az "elegen értékelnek"? Ha értékelem, és utána 20 napig senki más (mert pl. ki sem osztja nekik a program), akkor nem fogok érte addig LE_t kapni?
Pontszám: 7.22
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1045. hozzászólás - 2010.03.18. 12:20:04
A játékon belül is el lehetne helyezni egy olyan "átlépőgombot", ami átdobna a másik szerveren levő karakterünkhöz, mint itt van a fórumon.
Nagyban megkönnyítené a császkálást köztük.
Tudom, több böngészőablak, de egyszerre úgyis egyet tudunk nézni, még ha párhuzamosan játszunk is többel.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.23
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1046. hozzászólás - 2010.03.18. 13:52:32
Egy kisebb fejlesztéssel szeretnénk elérni, hogy a játék az elején, amikor még kevesebb lehetőség van, pörgősebb legyen, és igy jobban meg tudja fogni az új játékosokat. Nevezetesen, a dolog úgy nézne ki, hogy csökkentenénk a játék elején a vadászat idejét. A képlet valami ilyesmi lenne:

30 mp + szint* 30mp, de maximum 5 perc

Tehát 1. szinten 1 percig, 2. szinten másfél percig tartana a vadászat, 9. szinten érné el a maximális 5 percet. V4en gondolkodunk még, hogy legyen, azért annyira nem akarjuk, hogy rövid legyen a vadászat, hogy valaki a kvizkérdésre se tudjon válaszolni, ezért valószinűleg lesz egy minimuma a vadászat időnek (1 perc körül).

A másik terv az, hogy a játék elején a portyázás is kicsit pörgősebb legyen, úgyis napi 30 pp-t kap egy első szintű. Tehát az elején nem 2, hanem 5 portyázást lehet zsinórban ellőni módosító nélkül.

módosító nélküli portyázásszám:
6 - (szint/2 felf. kerekítve) (de legalább 2)
Tehát 1-2. szinten 5, 3-4. szinten 4, 5-6. szinten 3, 7. szinttől pedig 2 portyázást lehet egymás után módosító nélkül.

Illetve még egy kisebb módosítás, ami kezdő játékosoknak zavaró lehetett:

Ha kérdőív gombot rakunk ki, mellette továbbra is lehet majd a kvízre válaszolni.
Pontszám: 7.20
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1047. hozzászólás - 2010.03.18. 13:57:35 (Válasz Miklós #1046 hozzászólására.)
Hatalmas ötlet.
Egy másik szereveren elkezdett új karakteremnél néha rácsodálkoztam, hogy bírtam ki ezt a dögunalmat már egyszer?

Más.
A kvízkategóriákban a rajzfilmeket be kéne summantani a filmek közé, vagy valahova, nagyonnagyon nincs helyük.
Irodalomban pedig a meséknek.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.23
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1048. hozzászólás - 2010.03.18. 17:18:25 (Válasz Miklós #1046 hozzászólására.)
Szerintem is nagyon jó ötlet, hamar eljutnak 4-5 szintre, és rákapnak az ízére
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.24
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1049. hozzászólás - 2010.03.19. 14:34:50
Kitűnő ötlet az elejének a megpörgetésére, csak épp nem biztos, hogy eléri a kívánt hatást!

Az új játékosok megtartásában nagyobb hatása lenne, ha lenne néhány alacsony szintű kaland kb 10-20 db (nevezzük őket mézesmadzag kalandoknak), amit minimális tudással is meg lehet csinálni, ez jócskán megdobná a sikerélményt még a kevésbé gyakorlott játékosoknál, illetve ha lehetne egy-egy, kevésbé tápos tárgyat venni olcsón, a kalandokért járó lélekgyémánton 1-4 szinten: 1. szinten csizma, 2. szinten fegyver, 3. szinten páncél, 4. szinten pajzs, csak hogy lássa az ürge, mi vár rá később... a baráti portya sem feltétlenül kell, úgy kell belőni ezeket a kalandokat hogy 140-es TÖ vel és szakértelmek nélkül is legyen esélye teljesíteni...

És hogy miért? A kezdő játékosoknak, akik első karakterüket regisztrálják a játékban, az első három szint nem attól unalmas, hogy lassan jönnek a pontok, mert ha valaki végigcsinálja a kiképzést, és beváltja a prémium hetét, akkor gyakorlatilag 6 nap alatt 4. szintű lesz és ekkortól már jönnek a szakértelmek, csakhogy addig sok-sok kudarc éri őket, mivel a csatákat jobbára a random dönti el a közel egyenlő erősségű karakterek között, ráadásul a körbeépített tápos karakterek a földbe döngölik őket..., erre az időszakra lenne jó, ha kapna "extra" sikerélményt a gyengébb kalandokból, így talán nem érezné azt, hogy nem való a játékba, hogy hiába csinál bármit, mindenképp veszít... Ezekkel a kalandokkal feldobódna a vadászat, várná az ürge a kalandokat.

Esetleg vesztes csata esetén, ha az illetőnek negatív a LE egyenlege, meglátogathatná a mentor, és adhatna neki tanácsokat, de nem ártana a fél évnél régebben nem látogatott 1-3 szintű karaktereket törölni, ez sokkal inkább megmozgatná az elejét, lenne ott lenn is "társasági élet", lenne értelme üzenni a másik játékosnak stb
Pontszám: 9.75
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1050. hozzászólás - 2010.03.19. 16:16:17
A beígért 3 közeljövőbeni fejlesztésből 2 pipa!
De mikor jön az event?
Már remegek...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 5.89
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1051. hozzászólás - 2010.03.19. 16:39:11
Ha lesz valami nagymeglepetés, világesemény akár Zarknod volt, én javaslom elhinteni a JV részéről legalább pár nappal előtte, hogy mégis mire készüljünk (nem kell semmi infó róla, nyilván azért meglepetés), tegyünk félre CSP-t, PP-t, Kristálypontot, dukátot, stb., méghozzá azért, mert nyáron a rossz nyelvek által elég gyorsan szárnyra kapott, hogy ezek meg azok tudták, hogy CSP-ért lesz a manapilon aktiválás...

Szerintem annyi is bőven elég lenne, hogy: "Gyerekek, kezdődik majd valami pár nap múlva, nem kizárt, hogy valamilyen erőforrás kell majd hozzá."
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.83
kedvelt tagDartmaulFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1052. hozzászólás - 2010.03.19. 17:11:06
Sziasztok!
Tegnap válaszoltam a kvizkérdésekre meg besoroltam 100 után ezt kaptam????
2010.03.19. 13 lélekenergiát kaptál, jutalmul a kérdések kategóriabesorolásáért.
A SÖTÉT ERŐ legyen veletek
Pontszám: 7.43
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1053. hozzászólás - 2010.03.19. 21:03:54 (Válasz Dartmaul #1052 hozzászólására.)
Te legalább kaptál
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.25
kedvencPapp AndrásFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1054. hozzászólás - 2010.03.20. 09:24:58
Sziasztok nekem egy olyan javaslatom lenne hogy szerintem jó lenne ha a támadás itala jönne Epikus és Entitás ellen is.
Ez szerintem tényleg segítség lenne a kisebb játékosoknak is illetve a nagyobbaknak is (nem a topra gondoltam de ez talán még nekik is jól jönne).

Ha volt már mint ötlet akkor elnézést bár én nem láttam .
Pontszám: 6.63
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1055. hozzászólás - 2010.03.20. 10:11:44
Ne haragudjatok, de ebben a formában (egymást fedő kategóriák, "mérhetetlen mennyiségű" jutalom) egyszerűen sz@r ez a kvízbesorolásos móka...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.97
népszerűFulijoe1Férfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1056. hozzászólás - 2010.03.20. 12:56:57 (Válasz Alendaar #1055 hozzászólására.)
Hát, nem dől a lé.
Nekem azt javasolták, ne értékeljek néhány hétig. Addigra lesz elég értékelés a kérdéseknél, hogy LE-t is kapjak, ha én értékelek.
Kisember nagy TÖ-vel.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1057. hozzászólás - 2010.03.20. 14:27:51 (Válasz Razor #1050 hozzászólására.)
Teljesen jó ötlet szerintem.
Szoktak felmerülni problémák a körbeépített karakterekkel kapcsolatban - amiben van is némi igazság. Szerintem életszerűbb lenne eleve ha ezek a módosítók amit az épületek adnak, ezek egyéni akcióknál nem érvényesülnének, csak háborúnál és epikus ölészetnél, ahol csapatmunka van. Így kevésbé acsarognának fullos szövetségekben nyomuló kezdő karakterekre és mint mondtam szerintem realisztikusabb is lenne.
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 4.18
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1058. hozzászólás - 2010.03.20. 15:02:11 (Válasz Fericske #1057 hozzászólására.)
Egyik kari:
Beépített egy normál szövibe 600000 LE-t.
Megkapja a szöviépületeket, (akadémia, térkapu) egyéni akcióban semmit, ahogy javaslod.
Ha elég kicsi, ami gyak a szövik tagságának lassan 60-70 %-ára igaz, akkor sütheti az epikusütést is.
Háborúzhat 600K LE-ért.

Másik kari:
Beépített egy köréhúzott szövibe 1000 LE-t.
Megkapja a szöviépületeket, (akadémia, térkapu) egyéni akcióban semmit, ahogy javaslod.
Ha elég kicsi, ami gyak a szövik tagságának lassan 60-70 %-ára igaz, akkor sütheti az epikusütést is.
Háborúzhat 1000 LE-ért.

Kivel toltál ki?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.78
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1059. hozzászólás - 2010.03.20. 15:23:47 (Válasz Darah #1058 hozzászólására.)
Ezért kellene építéshez kötni az épületbónuszokat.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 8.20
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
1060. hozzászólás - 2010.03.20. 16:56:44 (Válasz Razz #1059 hozzászólására.)
Ki akartam tolni valakivel?

Válasz Darah hozzászólására
A hozzászólást Fericske módosította 2010.03.20. 16:58:41-kor
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 4.18
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője