Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 2
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
41. hozzászólás - 2009.07.29. 16:07:20
semmit...én nem akarok senkinek se semmit mondani csakcsupán leírtam egy meglátást vagy ha úgytetszik észrevételt...a többit már mindenkire rábízom...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.50
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
42. hozzászólás - 2009.07.29. 16:34:18
olyan nincs hogy az optimalizáció rosszat tesz a játéknak. ha tényleg rosszat tesz akkor ez nem a játékosok hibája hanem a játék hibája, mert megengedi az optimalizálást. egyébként 100 kariból jó ha van 1 jó pók, 1 extrém optimalizátor és kb 10-20 olyan játékos aki törekszik arra hogy minél jobban optimalizáljon. és lehet hogy már itt is erősen optimista vagyok a számokkal kapcsolatban.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
43. hozzászólás - 2009.07.29. 17:27:58 (Válasz S0laris #42 hozzászólására.)
Minden jatekban lehet optimalizalni... Es mindenhol feszegetik a hatarokat.. Minnel bonyolultabb valami, annal tobb a lehetoseg, es annal jobban szetnyilhat az ollo.. Es minden jatekban vannak optimalizatorok, es olyanok, akik a trukkoket, bugokat, hibakat keresik... Ilyen az ember...
Pontszám: 4.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
44. hozzászólás - 2009.07.29. 22:39:42
Ma sokat beszélgettünk Barattyal arról, hogy mi legyen a következő fejlesztés. Szeretnék minél jobban megfelelni az igényeiteknek. A mostani listán levő dolgok apróságok, amik természetesen készülnek folyamatosan (a térkapus cuccok ma bekerültek, 1-2 nap múlva meglesz a kviz admin felület is stb), illetve nagyobb volumenű dolgok, amiket nem lehet néhány nap alatt megcsinálni. Baraty 9.-től elmegy szabira, mindenképpen szeretnénk egy olyan fejlesztést összehozni addig, amilyet leginkább szeretnétek. A következő szempontok voltak fontosak:

- minél több játékos részt tudjon venni benne
- inkább szórakoztató dolog legyen, ne pedig egy übertápolás
- ne adjon jelentős előnyt a játékosok egy szűk rétegének
- valamiféle esemény legyen, ami nem tart a végtelenségig, de azért egy időre érdekesség
- teremtsen versenyhelyzetet, de ne szivasson senkit
- a résztvevők, legjobban szereplők elismerést kapjanak

A legendákkal sajnos el voltam maradva, ezt pótoltam, és a legújabb fejezetekben már van utalás erre az eseményre. Baraty nevében nem igérgetek semmit, de igyekszem olyan dokumentációt késziteni, ami nagyon a keze alá dolgozik, gyorsan megvalósitható, és segiteni tudunk neki vele. Megpróbáljuk elkésziteni a jövő héten, még Baraty szabija előtt.
Pontszám: 9.76
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
45. hozzászólás - 2009.07.30. 00:08:46
http://jeriko.hu/vegzetur/fejlesztes.html
Pontszám: 9.69
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
46. hozzászólás - 2009.07.30. 07:49:48 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ket hozzafuznivalom lenne a varhato fejlesztesekhez:
* Ha valaki lemarad fertozesben, az fizesse meg az arat ennek, es 68. szinttol fizessen dupla adot a dupla csokkenes melle.
* Nagyobb lemaradasok athidalasahoz javaslom, hogy 78-tol 3, 88-tol 4% legyen a csokkenes, igy elvileg 68-tol 32 szintlepes alatt 98%-ot lehetne ledolgozni. Termeszetesen tripla, illetve negyszeres aron.
Pontszám: 7.50
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
47. hozzászólás - 2009.07.30. 08:00:24 (Válasz Kocos #46 hozzászólására.)
a fertőzés elleni küzdelem nem tétel, számtalan tárgy van amivel jelentősen lehet csökkenteni az árát.
a második javalsatod viszont szerintem egy szükséges lépés, pláne akkor hogyha a 100%-os fertőzésnek nem lesz "díja".
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
48. hozzászólás - 2009.07.30. 08:04:40 (Válasz S0laris #47 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2009.07.30. 08:00:24
a fertőzés elleni küzdelem nem tétel, számtalan tárgy van amivel jelentősen lehet csökkenteni az árát.


Nem komoly tetel, de tetel. Peldaul, ha valaki 68-tol 20%-rol indul neki, akkor (bar most nem teljesen ertem, hogy mar 68-on is dupla, vagy csak 69-re lepve) 217000 LE a kulonbseg. Nem szamottevo, de azert erezheto.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
49. hozzászólás - 2009.07.30. 08:28:30 (Válasz Jeriko #45 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.07.30. 00:08:46
http://jeriko.hu/vegzetur/fejlesztes.html


Jerikó az ötleted nagyon jó volt, 2 ok van, amiért nem valósult meg, egy technikai, és egy játékosi szempont. Technikailag a szövetségből való ki- be ugrálás számtalan problémát vet fel, buglehetőségeket, exploit lehetőségeket, mi legyen a szavazatokkal, segitő kézzel, itt effektive még a horda is megváltozna virtuálisan stb. Szóval ez egy nagyon komplikált dolog. Játékosi szempontból, több játékost megkérdeztem erről, és a legtöbben azt mondták, mérhetetlenül irritálná őket, ha a program fogná, és egyszercsak kivenné őket a szövetségükből, akár rövid időre is. Nem tudom, az ötleted átdolgozható-e úgy, hogy az embereknek ne kelljen a szövijüket elhagyni.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
50. hozzászólás - 2009.07.30. 08:48:48 (Válasz Miklós #49 hozzászólására.)
Miklós, arra lennék nagyon kíváncsi, szándékodban áll-e valamit tenni a VF és Pók taktika miatt felborult szintenkéni erősség elosztáson?

Jelenleg bármilyen PvP ötletet dobunk be a nagy kalapba folyamatosan azt kapjuk vissza a többiektől, hogy az ötlet fasza lenne, de mivel tele vagyunk pók szerű karakterekkel, így sajnos 2-3 karakter profitálna belőle a többiek meg kampec...

Valamint az is érdekes elképzelés, hogy ha a VF kvázi kötelező ahhoz, hogy a többi VF-es közt érvényesülni tudj, akkor a szinguláris ismeretek szakértelem minek is van a játékban? (Itt a topot nem szabad nézni, hanem a második vonalat...)

A közös megmérettetések (kvíz olimpia/bajnoki) ki vannak jelenleg belezve, milyen közös platformja maradt a karakterek közti versengésnek, ami előre mozdítja a játékot?

-Kvíz olimpián tudom, hogy "szűz" részét próbáljátok bedobni a kérdéseknek, de 300-400 mp alatt 50 helyes kérdéssel végző, olimpiánként/szerverenként ismétlődő emberek esetén normál játékosok hogy állnak hozzá szerinted a kérdéshez?
-Bajnokin a pókok folyamatosan nyernek, a VF-es karakkterek mostanra átmentek a saját szintjükön pók kaliberbe, e mellett szerinted milyen szájízzel indul el egy "normális" sebességgel játszó ember az bajnokin? Ennél még a rengeteget vitatott TF-es "selejtezős" alanori olimpia rendszere is korrektebb volt! Nem beszélve arról, hogy 17 évvel ezelőtti játékodban felismerted, hogy egy kategórában valaki csak 1x lehet bajnok, különben morál rombolás van. Érdekes módon itt ez valahogy elfelejtődött...

Szóval ebben a felborult PvP erősségű rendszerben szerinted hol van a határ, ameddig bírják az emberek idegei a kihívás mentes kalkulátor gamét?
Pontszám: 6.25
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
51. hozzászólás - 2009.07.30. 08:49:40 (Válasz Jeriko #45 hozzászólására.)
én is elolvastam szerintem is nagyon jó.És engem az se zavarna ha kitennének a szöviből mert ha nem így lenne mi okom lenne visszamenni az eredeti hordámba akkor szépen mindenki elmenne a fekete seregbe hisz ott mindent meg lehet találni ami kell .Az az 1-2 csp amibe a kúttöltés kerül az meg már szerintem elenyésző annyit mindenki kibír.
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
52. hozzászólás - 2009.07.30. 09:00:24
egy kategórában valaki csak 1x lehet bajnok

Ez tetszik!
A hozzászólást Mong0ose módosította 2009.07.30. 09:01:12-kor
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
53. hozzászólás - 2009.07.30. 09:08:29 (Válasz Mong0ose #52 hozzászólására.)
Ez most is így van.

Egyszer nyeri a 10-11. szintet. Egyszer a 12-13-mat... stb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
54. hozzászólás - 2009.07.30. 09:10:34 (Válasz Miklós #49 hozzászólására.)
A szövetségváltás valóban zavaró tud lenni epikus ölésnél, kincseskamránál licitálás alatt, hatalom tornyával, és még jópár dologban. A játékos gyakorlatilag elveszti a kontrollt a karaktere fölött.
De az obszidián hordára váltás szerintem ettől függetlenül is megoldható lenne, azzal a kitétellel, hogy obszidiánra váltásnál nem esik ki a karakter a szövetségből. Ez a húség záloga nevű tárgy esetén meg is valósul. Ha a nagyméretű Fekete Sereg nem megoldható, akkor az építéshez be lehetne tenni egy olyan LE nyelő globális épületet amit minden obszidián hordás tud építeni. Az épület különböző bónuszokat adna a készültség fokától függően. Emellett a max 35 fős obszidián szövetségek megalakulását is lehetővé lehetne tenni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.33
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
55. hozzászólás - 2009.07.30. 09:11:42 (Válasz Mortimer #53 hozzászólására.)
Alacsony szinteken elképzelhető. Szerintem 20. szint fölött már más a helyzet.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
56. hozzászólás - 2009.07.30. 09:52:49
Én emlékszem rosszúl, hogy találkozón megegyezés született a tulzott szövi váltás büntetéséről?

Ez elsiklott, vagy én maradtam le valamiről?
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
57. hozzászólás - 2009.07.30. 09:54:23 (Válasz Birka #56 hozzászólására.)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.100#hsz102
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagLeveli békaFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
58. hozzászólás - 2009.07.30. 10:19:00
szerintem lehetne olyan új épületetek amelyek tulajdonság és szakértelem összeget adnak hogy például 1 szinten plusz három tulajdonságösszeg amiért nem kell fizetni és a többi fejlesztését sem növelné és mi választhatnánk ki hogy mit fejlesztünk belőle
Pontszám: 2
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
59. hozzászólás - 2009.07.30. 10:35:57 (Válasz Mong0ose #52 hozzászólására.)
Idézet: Mong0ose - 2009.07.30. 09:00:24
egy kategórában valaki csak 1x lehet bajnok

Ez tetszik!


Nem rossz gondolat, de mi van akkor ha valaki top kategoriaban bajnok, es nem tud ket bajnoki kozott kategoriat ugrani. Ugye a kategoriak egyre tagabbak, nem is tudom, hogy talan 6 szint fer most egy kategoriaba. 6 szintet lepni 1 honap alat pedig nem feltetlenul magatol ertetodo.
Javaslatom: ha valaki bajnok lett X kategoriaban, akkor kovetkezo alkalommal automaikusan X+1 kategoriaban induljon, ha az letezik.
Pontszám: 8
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
60. hozzászólás - 2009.07.30. 10:38:14
Aprobb fejlesztesi javaslat.
A kijelolt csatakat ne csak torolni, de olvasottra allitani is lehessen.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője