Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 2
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
881. hozzászólás - 2010.02.04. 14:38:39 (Válasz HoGo #880 hozzászólására.)
"100-as szinten ha jól tudom nem az számít, hány százalékkal több a támadásom mint az ellenfelem védelme hanem a pontokban mért különbség számít."

Ezt honnan veszed?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.12
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
882. hozzászólás - 2010.02.04. 14:45:24 (Válasz Jeriko #879 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.02.04. 14:24:16
Nagyjából 20 olyan van, ami el nem évülő / máshonnan nem beszerezhető hatást produkál.


Igazad van, ezek szerint 22es csapdája a dolog, mert azt látjuk, hogy nem jó ami most van, viszont ha az aukcióban részt vevők arányában növelnénk az ÉRTELMES relikviák számát, vagy arányában csökkenne az aukciós idő, akkor jön a lehurrogás, hogy megint tápot akarunk. Ami részben igaz, de én csak pontosan azt az esélyt szeretném egy normális cucc megszerzésére, ami bárki másnak is megadatott pár hónapja.
A holland aukciós ötlet nem rossz, azonban van egy buktatója. Tegyük fel, hogy 1200 dukát a max. vagy kirívó esetben van (például pont Cyronnak) 1500+, vagy akármennyi. Elindul az aukció valamikor, és időnként csökken az ár. Ha túl gyorsan csökken, akkor az géphez kötöttséget eredményez, ezért nem jó. Ha túl lassan, akkor mire az elérhető árkategóriába ér a tárgy, addig túl sok idő telik el. Bár lehet ez már részletkérdés.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.31
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
883. hozzászólás - 2010.02.04. 15:00:59 (Válasz Offsboy #882 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2010.02.04. 14:45:24

A holland aukciós ötlet nem rossz, azonban van egy buktatója. Tegyük fel, hogy 1200 dukát a max. vagy kirívó esetben van (például pont Cyronnak) 1500+, vagy akármennyi. Elindul az aukció valamikor, és időnként csökken az ár. Ha túl gyorsan csökken, akkor az géphez kötöttséget eredményez, ezért nem jó. Ha túl lassan, akkor mire az elérhető árkategóriába ér a tárgy, addig túl sok idő telik el. Bár lehet ez már részletkérdés.


Fel lehet tenni akár 30 tételt is, vagy X óránként egyet. Akkor még választék is lesz, és az árak csökkenhetnek lassan is (óránként egy dukát elfogadható lenne).
Minimálisan több programozás: beállítod, hogy X dukátért licitálsz a tételre, és ha addig nem viszi el senki, és eléri ezt az árat, akkor a tied. Ha többeknek van beállítva ugyanaz az ár, akkor azé, aki előbb tette meg a tétjét.
Ez abszolút semmi géphez kötöttséget nem okoz.
Pontszám: 8.14
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
884. hozzászólás - 2010.02.04. 15:09:06
Az aukciós háznál én Miklós tavaly februári hozzászólását tekinteném irányadónak:

"Arról, hogy mindenki tudjon licitálni: mivel kevesebb tárgy lesz összességében, mint játékos, nyilvánvaló, hogy nem fog mindenkinek jutni eleinte, viszont ha valaki elég sokáig gyűjti, előbb-utóbb tuti vásárolhat valamit, erre a szolgál a minden nap megszerezhető aranydukát."

Namost ennek a mondatnak a második része messze nem teljesül, mivel hiába vált be valaki napi kettőt, és szerez mellé még egy-kettőt térkapuból, a növekedés (infláció) egyszerűen gyorsabb, mint amennyit ő kap naponta. Ha ráadásul még hátrányból is indul, azaz nem volt 25. szintű még az indulásakor akkor egyenesen lehetetlen a helyzete.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.08
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
885. hozzászólás - 2010.02.04. 19:43:42 (Válasz Mortimer #884 hozzászólására.)
nem beszélve az ismételhető küldetésekről, ami szintén sok dukátot ad

extrém megoldás lehetne, ha egy tételre csak max dukáttal lehetne licitálni. ebben az esetben talán előbb kerülnének sorra azok az emberkék is, akik mondjuk az adott szervert később kezdték el, vagy mondjuk még közük sincs az ismételhető küldetésekből való tápoláshoz, de naponta költik a CSPt és adják el a térkapus cuccaikat
Pontszám: 5.51
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
886. hozzászólás - 2010.02.04. 20:18:08 (Válasz Andaxin #885 hozzászólására.)
Ilyen emberek a 30-50 szint közötti, naponta csak a játékra ránéző emberek. Aki minden nap elveri az 5 CSP-t az 50es szintre 500dukát körül szed össze. Ha lasabban fejlődik vagy már elkezdi az ismételhetőket, akkor akár többet is jóval. 500 dukáttal V3on elvileg bármire lehet esélye az embernek. Ahogy hallottam V1-2őn 800 dukáttal megy a harc. Akkor oda csak 65-70es szinten jut el az ilyen precíz népesség. Akik nem áldoznak a dukátért azok tényleg soha nem fognak AHs cuccot szerezni.
El kéne dönteni, hogy:
-az AHs tárgyakat akarjuk tömegessé tenni

vagy

-olyan feltételeket és korlátokat (a jelenlegiek ilyenek) szabunk, melyeket sokan nem tudnak átugrani és így lecsúsznak a dukátért vehető tárgyakról.

Előbbiben mindenki happy lehet a 30as szintem megszerzett bérletével. Az utóbbiban pedig a kevesek lehetnek boldogok az AHs valódi egyediséget biztosító relikviáikkal.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.37
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
887. hozzászólás - 2010.02.04. 20:39:47 (Válasz LoWs #886 hozzászólására.)
Azt felejted ki a számításodból, hogy bármilyen precizen vásárolja is azt a dukátot, ha aznap vettem meg én az első aukciós tárgyamat és teszemfel kinulláztam a dukátszámomat, amikor ő az első kettőt vette, mire neki 800 dukátja lesz, nekem is ismét lesz annyi.

Sőt, mivel már bőszen ismétlős küldizek, több lesz, mint neki.

És mivel egyre többen vannak ismétlős küldi szint felett, az egyre később odaérőknek egyre esélytelenebb a dolog, hiszen a már ott lévők egyre feljebb nyomják egymás elől a licitet.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.56
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
888. hozzászólás - 2010.02.04. 21:54:26 (Válasz Mortimer #884 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2010.02.04. 15:09:06
Az aukciós háznál én Miklós tavaly februári hozzászólását tekinteném irányadónak:

"Arról, hogy mindenki tudjon licitálni: mivel kevesebb tárgy lesz összességében, mint játékos, nyilvánvaló, hogy nem fog mindenkinek jutni eleinte, viszont ha valaki elég sokáig gyűjti, előbb-utóbb tuti vásárolhat valamit, erre a szolgál a minden nap megszerezhető aranydukát."

Namost ennek a mondatnak a második része messze nem teljesül, mivel hiába vált be valaki napi kettőt, és szerez mellé még egy-kettőt térkapuból, a növekedés (infláció) egyszerűen gyorsabb, mint amennyit ő kap naponta. Ha ráadásul még hátrányból is indul, azaz nem volt 25. szintű még az indulásakor akkor egyenesen lehetetlen a helyzete.


márpedig napról-napra több az aukciós tárgy tulajdonos. mindig vannak újak, úgyhogy egyelőre igenis a teljesülés fele halad a dolog. azt sem szabad feledni, hogy bpven vannak olyanok, akik egy tárgy megvétele után leállnak, mondván, hogy nagyon soká lesz ismét esélyük venni és inkább nem is erőltetik a dolgot.
Pontszám: 4.57
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
889. hozzászólás - 2010.02.04. 21:55:38 (Válasz Miklós #861 hozzászólására.)
Ez a +1 tul komoly? micsoda kreativitás:) szerintem sokkal értelmesebb lenne, ha lenne még +2 tárgy/kör. Több dukát is menne ki egyszerre, többen tudnának licitálni is, a választék is bővülne(mivel ugye a kreatív JV csinál szép csili-vili, vonzó tárgyakat, nem csak ilyen +1 tult). Sokkal értelmesebb lenne ez. De ezt már egyszer leírtam. Amúgy meg nem kell hülyének nézni a kiskarikat. Csak azért, mert kicsik jó nekik a szar is? Amúgy meg ennél a +1 tul-nál még a 100 aranydukát tétel is jobb. Annál is megvan a sikerélmény, hogy EZAZ IGEN elvittem valamit, csak visszakapok 100 aranydukátot...
V1:Eliteninja
Pontszám: 8.77
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
890. hozzászólás - 2010.02.04. 21:58:19
de az aukció nem izgalmas téma. sokkal érdekesebb, hogy a legalapabb rpg fícsör, a küldetés, miért lett ennyire kigolyózva? SEMMI. PLUSZ. MUNKA. nem lenne abba, ha legalább olyan új küldetések jönnének, amik a régiekre épülnek növekvő számokkal vagy szinttel vagy nem tudom. vagy írjanak küldetést a játékosok, nem tudom. de ez a játék legnagyobb csalódása, hogy az egyetlen felfedezhető, játékost motiváló dolog ("mi lesz az új küldi?") eltűnt. ez sajnos a műfaj megerőszakolása, ismételhetők ide vagy oda. és mondom, ezt a több melóval NEM. LEHET. MAGYARÁZNI.

pff.

a másik ugyancsak mechanikus dolog lehetne az italok és a fókuszkristályok folyamatos adagolása. itt megint csak nem kell sok plusz programozás sem kreatív tevékenység és mégsem...
Pontszám: 7.81
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
891. hozzászólás - 2010.02.04. 22:04:05 (Válasz winnie #890 hozzászólására.)
Szerintem meg fontos téma az AH. Engem nem a küldi idegesít, hanem pl a hatalmas random a pvp rendszerben. Nah az irritál. Meg az NPC-k...nincs sok közöm hozzá, de a mentalitást sem tudom felfogni, hogy miért jobb egy botot ütni egy játékosnál? Játékos ellen van kihívás, mert nem gépként gondolkodik és jelen esetben nem másol. Taktikázik, ügyeskedik, le akar győzni és ha jól csinálja akkor kihívást is jelent. Én minden rpg-ben, mmorpg-ben a pvp-t szerettem a legjobban. Persze, ha jó a kerektörténet azt is elolvastam az utolsó betűig, de pvp, pvp, pvp!
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.61
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
892. hozzászólás - 2010.02.04. 22:04:35
Én is pont azt akartam javasolni, hogy kétszer, háromszor ennyi tétel legyen fent az aukción, és legyen 2-3 nap a lejárati idő. Így gyorsan pörögnének a cuccok, többen hozzájutnánank.
Én most 1000+ dukáttal licitáltam V1-en, gyanítom túl fognak a finishben licitálni. (szkarabeusz). Eddig azt hiszem 3 db ment ki a V1-en, pedig van több ezer játékos. Ha 100 szor ennyi szkarabeusz lenne játékban, akkor is ritka és különleges tárgy lenne. Csak úgy, mint az összes többi erős tárgy. Ráadásul nekem legalább 4-5 olyan tétel van, amire "all in"-t nyomnék dukátból. Örülök, ha egyszer majd csak az egyik az enyém lesz. És ezen felül van még vagy 10 másik tárgy, amire szintén szívesen költenék. Szóval szerintem a felfokozott tempóban is évekbe tellene, mire unalmas lenne az AH.

Arra az esetre meg ugye ott van, hogy lehet berakni új tételeket, ritka tételeket, esetleg szinthez köthető tételeket. (pl: erre a tárgyra csak 100 szint felett licitálhatsz.) Így lehetne gyűjteni erre is, ha majd a kis játékos majd eléri az adott szintet, akkor ringbe szállhat. A Nagyoknak meg ott az újdonság varázsa.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.98
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
893. hozzászólás - 2010.02.04. 22:10:15 (Válasz Tiha #892 hozzászólására.)
Ja, én is ilyesmire gondoltam. Nem lenne annyira uniformizálás sem, lehetne taktikázni a relikviákkal. Sokkal jobb lenne a játék.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.71
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
894. hozzászólás - 2010.02.04. 22:15:21
Winnie, most az egyszer részben egyetértek veled (ez nagy szó! )
Abban értünk egyet, hogy a küldetések voltak a játék elején azok, amik szinte az összes játékost izgatták. Főleg, míg nem volt wiki, illetve nem volt, aki eljutott volna új küldetésig.
Jelenleg az a baj, hogy amióta ismételhető küldi van, azóta nem éri meg "normál" küldetést csinálni. Én azonnal leáltam velük. A legkönnyebb is olyan, amihez napok kellenek, míg ismételhetőből is napi 1-et meg lehet csinálni, még akkor is, ha nem készülsz rá. (a nagy küldetés mágusok a napi 3-4-et is símán megcsinálják)

Megoldás az lehet, hogy valamilyen formában az ismételhető MELLETT lehetne felvenni főküldetést. (estleg lehetne egy szakértelem hozzá, ami azt tudná, hogy 50-es szintre kéne felnyomni, és akkor lehet párhuzamosan csinálni az ismételhetővel, így tenned is kéne érte valamit, hogy használhasd, lenne súlya)
Így akkor lehetne új küldetéseket betenni, esetleg emelni a számokon, hogy mégnagyobb kihívás legyen, komolyabb jutalmat adni érte, és megint lenne izgalom a játékban.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.93
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
895. hozzászólás - 2010.02.04. 22:31:29 (Válasz winnie #890 hozzászólására.)
Nekem is hiányoznak a küldetések de Miklós az írta nem kíván velük többet foglalkozni (a szövetségi küldetések fogja ezt a lehetőséget továbbvinni) csak esetlegesen az új fejlesztésekhez jön majd 1-2 (apropó jöhetne a beígért kihívásos küldi is és hogy ne unatkozzon egyedül pl. egy legyen x teljesített kalandod/küldetésed ). Jelenleg 2 küldetésem van még a normál listából de ezek szinthez kötöttek és nem érem el őket én akkor is szívesen csinálom őket ha tovább tartanak mint egy ismételhető (na jó a lépj 6 szintet küldetést/érj el 10 döntetlent kihagynám).
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.25
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
896. hozzászólás - 2010.02.05. 11:26:05
pár ötlet

lehetne új fejlődési irányok, lehetne olyan amit mindenki csinálhatna és lehetnének olyanok amiket csak gyógyultak és olyan is amit fertőzőtek választhatnának. ezt ugy képzelem el mint a horda bónuszt. pl vadász, kínzómester, gyilkos, mindegyik más bónuszt adna. és ezeket ugy lehetne elérni hogy a hozzá tartozó küldetés sorozatot megcsináltuk. és csak a 100% vagy0% fertőzőtek csinálhatnák.

esetleg az alanori krónika újra indulhatna és lenne benne egy olyan rész ami a a végzet ural foglalkozna lenne benne egy kupon ha visszaküldjük őskövet és komponenseket kapnánk amikből relikviákat lehetne gyártani magunknak, ehhez lenne egy új szövetségi épület a kovácsműhely egy relikvia recept mondjuk igy nézne ki bármilyen fókuszkristály+kiéget őskő+a komponens esetleg 2

ere esetleg egy kérdőívét is kilehetne tölteni hogy kik vennék és megérné, és lehetne egy felhívás is hogy ki mit látna szívesen az újságban és akkor lehet hogy megérné újra kezdeni a kiadását.
A hozzászólást antilop módosította 2010.02.05. 11:28:50-kor
V1-antilop
Pontszám: 4.65
fórumozóEnergiserFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
897. hozzászólás - 2010.02.05. 11:36:26
Igen,ez tetszik!
Néhány nehezen és több könnyebben megszerezhető komponensből fegyvereket,felszereléseket,relikviákat legyártani egyre magasabb szintű szövetségi épületek segítségével!
Pontszám: 4.96
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
898. hozzászólás - 2010.02.05. 12:27:54
még valami

lehet hogy vannak olyan emberek akiket érdekelne a hkk de nem tudják hogy hol nézhetnének utána jobban, esetleg személyesen is találkoznának és kipróbálnák a játékot esetleg a csak a lapok érdeklik őket, de nem ismernek senkit akivel beszélhetnének róla ezért kéne egy kis részt csinálni ahol lehetne szűkíteni településre hogy ott van e olyan ember aki megmutatná nekik hogy mi hogyan van a hkk ban. én szarvas és Békésszentandrást elvállalom.
V1-antilop
Pontszám: 2.87
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
899. hozzászólás - 2010.02.05. 14:31:53 (Válasz antilop #898 hozzászólására.)
www.beholder.hu

Ott találsz lapkeresőt és fórumot is hkk-s témákban.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 4.94
kedvelt tagNádjaNő
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 2
900. hozzászólás - 2010.02.06. 10:57:45
Tudom, hogy nem olyan fontos probléma amit felvetek, de talán lenne rá megoldás.
A szövetségeknek általában van vezetője, vagy vezetőik, és rendben, hogy a többségi szavazat alapján ki tudnak törölni topicot, és be tudnak építeni az épületekbe a kútból, de meg lehetne oldani, hogy hozzá szólásokat is tudjanak törölni a szövetség fórumáról? Néha nézzük a fórumot, és szeretnénk rendet tenni a hsz-ek között, de nagyon körülményes mindenkit megkeresgélni és felkérni a nem oda való hozzá szólásait törölje már ki. Erre kellene valami megoldást keresni. Vagy valakit szavazzon meg a szövetség, egy személyt, akinek szabad kezet adnak a rendrakáshoz, vagy legyen hozzá az 5 szavazat, mint a topicok rendezésénél.

Pontszám: 8.57
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!