Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 3
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
841. hozzászólás - 2012.02.19. 13:09:45
Sajnos egyre rosszabb irányba mennek ezek a fejlesztések, avagy magukat a jó ötleteket teszik olyan lehetetlen helyzetbe, hogy rosszul jönnek le. Egész hétvégén nem volt kedvem Vu-zni. Nem mintha én sokat számítanék, de nagyon elgondolkoztam, hogy hagyom a fenébe az egészet mind a 4 karival, pedig még mindig fenntartom, hogy a Vu az egyik legjobb vagyis lehetne a legjobb ilyen fajta játék.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.81
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
842. hozzászólás - 2012.02.19. 15:07:50 (Válasz Ariel #840 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.02.19. 12:10:57
Idézet: Viskos - 2012.02.18. 23:54:49
Gyanítom, hogy Sy Web nem akarja, hogy utolérjék, egy sikeres fékező rendszerrel (progresszív követelmény) a 23 szint előnye eltűnne gyorsan.

A 23 szint előnyét gondolom úgy szedte össze, hogy a TP-re hajt, a mögötte állók pedig nem. Ezen a lassítás sem tud változtatni. Ha mögötte VF-el játszanak, vagy EH-val minimális vadászat mellett, akkor még úgy sem érnék utol, ha a lassítás miatt dupla TP kellene neki a szintlépéshez.


Egy ideje mar nem huz el. Elonye volt 24 szint is, de en is kozeledem hozza.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.03
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
843. hozzászólás - 2012.02.19. 15:43:10
A vf-es egy vadaszatert ugyanannyi Tp-t kapjon es a le duplazodjon???
en eh- vagyok portyazom es vadaszom is. Ha van mellettem vf-es akkor o ugyanolyan sebesseggel haladna mint en de dupla le-ert???
Jol ertem?
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.57
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
844. hozzászólás - 2012.02.19. 17:03:55 (Válasz Razor #843 hozzászólására.)
Igen és nem
Az igaz, hogy dupla TP és LE-t kap a VF-es, de többet vadászhatna mert több CSP-je lenne.
PL.: Eddig VF-el 2000 LE/29TP ez 1 CSP. 4000 LE/58TP ez 2 CSP a régi VF-el
Az új VF szerint 4000 LE/58TP 1CSP vagyis még vadászhatan mert kevesebb CSP-t használna így lépne szintet gyorsabban mert az állat elkapás nem változik.
Hú remélem jól írtam.
A hozzászólást Gtr2 módosította 2012.02.19. 17:04:32-kor
Pontszám: 6.98
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
845. hozzászólás - 2012.02.19. 17:14:03 (Válasz Razor #843 hozzászólására.)
Te mint EH-s jelentősen több AF pontot kapsz.
Te kapsz le-t a portyáért, ő nem.
Napi PP-ből jelentősen több küldit lehet megcsinálni mint CSP-ből.

Az, hogy 2,2x-es lét kap majd vadászatból nem teljesen azonos azzal, hogy 0,45x-ös TP-t kap mostl. A "nobrain" vadászat LÉ/TP-je nem változik, de az X tp-n belül (pl 3 szintes mennyiséget tekintve) azonos vadászatra kevesebb térkapu/TP mentes küldetés/kút kisütés/szilánk szerzés jut majd. Cserébe megkapja azt, hogy a kényszer "lassulás" megszűnik.

A te érdeked az, ha nem marad le a VF-es hozzád képest szintben, mivel az EH-t a hajadra kenheted, amint nincs célpontod!
Pontszám: 6.30
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
846. hozzászólás - 2012.02.19. 17:17:14 (Válasz Gtr2 #844 hozzászólására.)
Gtr2, ezt gondold még egyszer végig
A kérdés az volt, hogy ennek hatására "begyorsul"-e VF-es a mostani helyzethez képest. IGEN, most a napi cspből kapott X TP-t, ezentúl 2X-et kap naponta...
Pontszám: 6.30
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
847. hozzászólás - 2012.02.19. 18:17:15 (Válasz Birka #845 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.02.19. 17:14:03
Te mint EH-s jelentősen több AF pontot kapsz.
Te kapsz le-t a portyáért, ő nem.
Napi PP-ből jelentősen több küldit lehet megcsinálni mint CSP-ből.


Ezek közül igazából csak a kevesebb AFP jelent hátrányt. Az EH-s karinak a változtatás után kb. ugyan annyi LE-t kéne kitermelni portyából a hozzá tartozó küldikkel, mint amennyit a vadászata is hoz. Így lenne egálban a VF-es vadászatával. Ráadásul magas szinten már a küldizés a VF-es karinak is jobb LE/TP-t hoz, mint a vadászat, így a VF-es is pont ugyan annyi küldit fog megcsinálni, mint egy EH-s. Tehát gyakorlatilag az EH-s karinak annyi LE-t kéne szereznie portyában, amennyit a vadászat alatt, hogy versenyben legyen a VF-es karival. Ha ez nem megy, akkor csak úgy tud LE/TP-t illetően versenyben maradni, ha kevesebbet vadászik. 25 pp-vel sokan fognak így járni.
A hozzászólást Ariel módosította 2012.02.19. 18:18:27-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.78
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
848. hozzászólás - 2012.02.19. 18:48:14 (Válasz Birka #846 hozzászólására.)
Miben tévedtem? Dupla LE TP lesz az új VF lényege. Ha eddig kaptam 2000LE/29TP 1 CSP vadászat után az új VF-el 4000LE/58TP lesz 1 CSP vadászat után. Viszont többet lehet vadászni így gyorsabban lép szintet a kari.
Nekem ez jött le én nem igazán szeretném ezeket.
Ha még mindig nem jól értem légyszi magyarázza el valaki.
Pontszám: 6.98
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
849. hozzászólás - 2012.02.19. 19:22:24 (Válasz Birka #845 hozzászólására.)
na ez teljesen nem igaz mert hiaba kap ugyanannyi tp-t vadaszatra ha nem portyazik ugyanugy tavolodok tole...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.57
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
850. hozzászólás - 2012.02.19. 19:31:58
Pár oldallal ezelőtt lehetőségként vetettem fel a VF átalakítását, gyorsabb haladást generálva, de részben kompenzálva ennek a hátrányait a dupla LE-vel. Természetesen a gyorsabb haladás kevesebb szinten ellőhető PP-t eredményez, ami jó esetben javította a vadászat LE/TP-jét, de messze nem mindenki él ezzel a lehetőséggel (pl. a PP-Kihívás–Kaland felhasználás még csökkenti is), amely most meg kisebb javító hatást eredményez. Ez a dolog párosult a felvetésben azzal, hogy a VF átalakítása után, nem lenne EH kizáró feltétel. Tehát, mint pl. a spektrális manipuláció működne és lehetne mellette EH-t húzni. Ezt azt jelenti, hogy a játékosok 90%-nak az lenne az első dolga, hogy a megváltoztatott VF-et (ha éppen EH-s), vagy az EH-t (ha éppen VF-es) kihúzza.

Talán Mola, aggódott, hogy ezzel a játék variációs lehetőségei beszűkülnek, ezt nem 'tom most még megmondani, szerintem az egyének szempontjából ez színesebb játék lenne, bár igen, lehet, hogy a megvalósítható stratégiák száma csökken. Mivel a V5-ös játékosok nem panaszkodnak egyhangúságról (hiszen afelé közelítenénk), egysíkúságról, ezért valszeg nem olyan rossz az, ha mindenki ugyanolyan feltételekkel vadászhat és portyázhat.

Azért nem lehet egyszerűen megengedni a VF jelenlegi formáját az EH-val együtt, mert a JV inkább gyorsabb, mint lassabb játékot szeretne.

Az 50-80%-os növelés nem elég jó, ki akarja a saját stílusának LE/TP-jét szándékosan rombolni, arra számos átalakítás nélküli mód is van, de semmiképpen nem érne meg AFP-t.

Hangsúlyozom ez csak egy 5let, ha rossz, kuka.
V3-Shifu
Pontszám: 6.55
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
851. hozzászólás - 2012.02.19. 19:35:17
azonkivul nem biztos hogy szeretnem hogy utolerjen valaki akiben dupla annyi le van...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.57
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
852. hozzászólás - 2012.02.19. 20:12:15
Én igazából nem értem a nagy problémát és a változtatások okát... és ami biztos, hogy én ellenzem a dolgot.

Mindenki el tudta dönteni, amikor elért oda, hogy választhatott: vagy EH vagy Vf.
Le lehet hurrogni, hogy a TOP-nak kötelező(?) EH maradni.Miért? Mert elől akar maradni?Ha mindenki behúzza a féket, mi a gond? Szerintem semmi. Aki meg elhúz - amire vannak példák - az az ő döntése.
Had ne azok az emberek mondják már meg a többi játékosnak, hogy játszanak többet, gyorsabban, másképp, hogy nekik jobb legyen.

Én is VF-es vagyok. Azért, mert NEKEM így jó. Mert nekem ez volt a döntésem.
Nem értékelném, ha meg lenne nekem szabva, hogy ezentúl dupla sebességgel kell haladnom azért, mert MÁSOKNAK így lenne optimálisabb. Ez nem egy játék?Ahol mindenki megtalálhatja a maga számításait, és azt, ami neki jó?
Én találtam valamit, ami nekem megfelel. Én nem szólok bele abba, hogy mások hogyan játszanak.

Elhiszem és értem, hogy gond, hogy csak "x" ember üthető "y" ember számára. De kérem tisztelettel... ki kérte, hogy ennyire el kell rohanni?
Lehet lassítani, ha az ember akar... mindent lehet, csak akarni kell. Nem pedig gyakran - mostanság túl gyakran - azzal, hogy megváltoztattatom a szabályokat, hogy jobb legyen.

Mint említettem, én is VF-es vagyok. Elfogadtam azt, hogy ha portyázom, akkor nem kapok fix LE-t.Így is van. Nagyon sokat portyázom, és sokszor 0 LE-t is hozok egy-két esettől eltekintve.
De nem is panaszkodtam miatta.

Ha valaki VF nélküli világot akar, akkor ott a V5.
Békés helyen akar élni?V3 a nyerő választás.
Kaland, kihívás?V4 a Te világod.
A többi világ (V1-V2) pedig a normál világ. És továbbra is mondom, hogy értem, hogy mindez azért "jött elő újra", mert nincs elég portyacélpont fenn, de akkor is azt mondom, hogy nem hiszem, hogy ezt azzal kellene kilőni, hogy elvesszük a VF.
Ennyi erővel az EH is ki lehetne venni. Mert minek van benn...
Mindenki nyelje csak a TP és határ a csillagos ég...
Gondolkodni is kellene néha, nem csak mindenfélét magyarázni.
Nem mondom, hogy én találtam fel a spanyolviaszt, de ami blődség, az blődség marad a csomagolástól függetlenül.

Valamint a végére még egy megjegyzés:
Ha már mindenképpen nagyon be akarja tenni a JV ezt a nerfet, akkor legyen választható. Mivel mostanság már mindenre az AF a "megoldás kulcsa", akkor AF pontért lehessen kifejleszteni annak, AKI AKARJA, hogy a VF nála úgy működjön, hogy 1 csp/normál tp/dupla LE. Aki meg nem fejleszti ki, az meg haladjon tovább úgy, ahogyan eddig is.
A hozzászólást Paco módosította 2012.02.19. 20:16:44-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.52
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
853. hozzászólás - 2012.02.19. 21:46:17 (Válasz Pörgönc #850 hozzászólására.)
Pörgönc, én nem azért aggódom, hogy az ötletedtől kevesebb lehetőség lenne, csak a komoly változástól félek. Megint a játéknak egy olyan mértékű átalakításáról beszélünk, aminek nem tudhatjuk mi lesz a vége. Az áltlad említett lehetőség elvileg jó is lehet, de csak a LE 100 %-os emelésével. De nem vagyok benne biztos, hogy nem okozna előre nem látott gondokat. E-mellett nekem nem is tetszik, mert ragaszkodom a megszokott játékomhoz, és nem szeretném ha teljesen megfosztanának tőle mások kedvéért. (Végül is az önhibájukon kívül hajléktalanná lett embereket is sajnálom, mégsem adom nekik a házam.)

Ezzel az erővel beszélhetnénk a pókok teljes ellehetetlenítéséről is, hiszen ők lépnek a legritkábban szintet. De úgy gondolom, ez is rossz húzás lenne, játszon mindenki úgy, ahogy szeretne.

Csak olyan megoldást találok teljesen elfogadhatónak, ami nem nyúl bele a mostani szabályokba lényegesen. Vagy oldjuk meg ott a problémát, ahol az van (pl: légüres térben lévőknek lehetőség a visszalépésre, sokkal több klón/robot odafönt, stb.), vagy tegyük szimpatikusabbá a gyorsabb játékot (pl: térkifordítás, azaz az összes létező erőforrás kihasználásának vonzóbbá tétele, gyorsabb szintlépés jutalmazása, stb.). Akár ez az összes mehetne együtt is, az izgalmas lenne.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.53
kedvelt tagF3rcsuFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
854. hozzászólás - 2012.02.19. 21:46:47
Miklós.....
ez a VF nerf 1 baromság
egyre kevesebb kedvem van ehez a játékhoz de ha bevezetitek valszek meg a karit is törlöm
pedig nem kevés öskövet fektetem a kariba ....
és szerintem ezzel más is igy van.....
Pontszám: 4.27
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
855. hozzászólás - 2012.02.19. 22:11:45
Vagy mi lenne, ha lenne egy AF képesség, ami duplázná a vadászat Le-t (akár térkapu+kaland LE-t is), de csak akkor lehetne fejleszteni, ha nincs VF. Így aki szeretne maradhatna VF-en (lassabb szintlépés), aki meg EH-s, de szeretne vadászni, az is megtehetné.
Pontszám: 6.87
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
856. hozzászólás - 2012.02.19. 22:18:36 (Válasz Legacy #855 hozzászólására.)
Persze, de akkor a VF mellé kell egy olyan AF, ami a portyára ad fix LE-t, és akkor megint ott tartunk, hogy egyszerűbb a térkifordító negatív hatásait eltörölni. Vagy úgy képzelted el, hogy az EH kapjon plusz lehetőséget, a VF pedig fulladjon meg...?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.53
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
857. hozzászólás - 2012.02.19. 23:14:21 (Válasz Kvnoemi #856 hozzászólására.)
Nem úgy képzeltem, hogy aki akarja maradjon VF-en, aki viszont akar felejtse le, húzza ki az EH-t, hogy kapjon fix LE-t a portyára, és húzza ki a dupla vadászat LE AF szakit.
Pontszám: 6.87
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
858. hozzászólás - 2012.02.20. 06:39:04 (Válasz Legacy #857 hozzászólására.)
Értem, hogy te jót akarsz, de az is látszik, hogy EH-s vagy. Mi a helyzet azokkal, akik szeretik a mostani VF-et, de portyázni is szeretnének? Persze nem 0 LE-ért, mint ahogy most lehet. Annyi a gondom az ötleteddel, hogy az EH-nak új lehetőséget adna, a VF pedig közvetve, de nerfelve lenne. Én sértve érezném magam. Ráadásul ha a VF megkapja a lehetőséget a portyázásra, akkor gyorsabban is fog haladni.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.69
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
859. hozzászólás - 2012.02.20. 07:26:45 (Válasz F3rcsu #854 hozzászólására.)
Idézet: F3rcsu - 2012.02.19. 21:46:47
Miklós.....
ez a VF nerf 1 baromság
egyre kevesebb kedvem van ehez a játékhoz de ha bevezetitek valszek meg a karit is törlöm
pedig nem kevés öskövet fektetem a kariba ....
és szerintem ezzel más is igy van.....


De konkretan milyen nerfrol beszelsz? Miklos egy valaszthato lehetoseget vetett fel... Amivel ha tetszik elsz, ha nem, akkor nem.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.02
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
860. hozzászólás - 2012.02.20. 09:13:20 (Válasz Morzkod #859 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.02.18. 15:23:14

A VFel kapcsolatban, az az ötlet merült fel, hogy ne a vadászat TP-t felezze, hanem a vadászat LE-t duplázza. A LE/TP arány így megmarad, viszont megszűnik a lassabb fejlődés. A dolognak egy apró hátulütője van, hogy a VF egyetlen hátránya, a lassabb fejlődés megszűnik így. Lehet esetleg egy arany középút lenne a jó, nem dupla, hanem teszem azt +50-80% LE vadászatra. És persze a dolog választható lenne egy AF képességen keresztül v egy relikviával, hogy a VF a régi módon működjön vagy inkább így. Nyilván a dolog egyik előnye lenne hogy végre lehetne berakni jutalmakat a gyorsabb szintlépésért. Egyébként az új AF képességek között lesz olyan, hogy +5% LE vadászatra EHsoknak (a teljes egyensúly kedvéért talán rakunk be a VFeseknek meg olyat, hogy nekik a portyára +5% LE, de ennek vszinűleg nincs túl sok értelme).

Ezen mi választható?

(Bocsi, értem. Választhatok, hogy elfogadom, vagy megyek a fenébe.)
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2012.02.20. 09:14:21-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.51
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője