Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 3
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
41. hozzászólás - 2010.07.20. 12:12:51 (Válasz Offsboy #40 hozzászólására.)
Én meg nem hiszem hogy ilyen égető nagy szükség lenne rá. Eleve, ha annyira sajnálod szegény kisebbeket, akkor ne támadd őket, vagy használj gyengébb spellt, neadjisten vakító fényt, és máris meg van oldva a probléma.
Inkább olyan dolgokkal kéne foglalkozni, amik előrébb viszik a játékot. Ez megint olyan dolog, ami jónak jó, de van rá alternatíva, és amúgy is kevés embert érint...
Pontszám: 6.15
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
42. hozzászólás - 2010.07.20. 12:19:40
En olyan beallitasi lehetoseget javasolnek, hogy tamado portyaban nem hat csak vedoben. Gondolom ez nagyon nagy mertekben lefedne azok igenyet akik adnak erre. (Termeszetesen a soha nem hat es a mindig hat beallitasok melle.)
A hozzászólást Kocos módosította 2010.07.20. 12:20:31-kor
Pontszám: 7.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
43. hozzászólás - 2010.07.20. 12:21:27 (Válasz Kocos #42 hozzászólására.)
Megelőztél
Pontszám: 4.88
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
44. hozzászólás - 2010.07.20. 12:37:51
Eskü nem értem miért arénáztok két oldalon keresztül egy olyan dolgon, amit mondhatni sajátmaguk ellen kérnek a játékosok.
Komolyan.
És tán a fergeteges fejlesztési időt, vagy játékbonyolítást sem találom akkora kifogásnak, amikor fészbúkon frankón tudjuk mutogatni a csatáinkat, hozzászólásainkat.
Kérdés ki a fenét fog az ott könnyekig meghatni.
De a játékban még nem lehet csatát megosztani.

Ergonómiához még hozzátenném, körülbelül a kilencvenedik helyre is leírva, hogy

ne:
Minden állat gyakoroljon

hanem:
Minden harcoló állat gyakoroljon
A hozzászólást Darah módosította 2010.07.20. 12:43:34-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.77
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
45. hozzászólás - 2010.07.20. 12:59:40 (Válasz Miklós #39 hozzászólására.)
Aham szóval a kontinuum nem ha a háborúban, értem.

Inaktív karaktereket
időnként
szoktuk törölni...

ez mit takar? Évente 2-3-at, mert mióta megvan a sorszámolás a karaktereknél nem egyet, tudnék mutatni aki 3000-es sorszámmal még mindig 1-es szintű (világonként persze)

És a zárolásokkal mi lesz? Amiket a Többiek, illetve jómagam is bedobálunk a Felhasználási megsértések rovatba. Nem hogy zárolva, de igazság szerint semmi nem történt még velük...

**********

Illetve szeretném kérni, hogy kilehessen kapcsolni a lopást, mert épp segítek döntetleneseknek, és elrabolom az összes kavicsukat...lefeljteni meg nem tudom mert 70-es felejtést nem akarok csinálni

A csatában összesen 204 sebzést okoztál, és 0 sebzést kaptál. A csata során elloptál ellenfeledtől 28 kiégett őskövet!
Te nyerted a csatát, jutalmad 97 lélekenergia és 10 TP!
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.07.20. 13:07:56-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.82
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
46. hozzászólás - 2010.07.20. 13:02:49 (Válasz Cavalorn #41 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2010.07.20. 12:12:51
Én meg nem hiszem hogy ilyen égető nagy szükség lenne rá. Eleve, ha annyira sajnálod szegény kisebbeket, akkor ne támadd őket, vagy használj gyengébb spellt, neadjisten vakító fényt, és máris meg van oldva a probléma.
Inkább olyan dolgokkal kéne foglalkozni, amik előrébb viszik a játékot. Ez megint olyan dolog, ami jónak jó, de van rá alternatíva, és amúgy is kevés embert érint...


Ugyanezt javasoltam Nekik, erre S0laris azt írta, hogy NE mondjam meg mit csináljon...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.62
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
47. hozzászólás - 2010.07.20. 13:25:23 (Válasz Viszok009 #45 hozzászólására.)
Hamár liba, legyen testes, legyen egy turbószerű szakiválasztógomb, amivel eldöntheted melyik szakidat akarod kiiktatni, és akkor te spec követ nem fogsz lopni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.69
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
48. hozzászólás - 2010.07.20. 13:46:32 (Válasz Viszok009 #46 hozzászólására.)
Ellopsz 28 követ valakitől, beépíted vagy elvásárolod, király, én is ezt csinálom mert a szubtéri röhej, de kérlek részletezd, hogy háborún kívül mit nyersz azzal ha taccsravágod a nálad gyengébb karik állatait. Kócos javaslata ésszerű, olyan opció ami ha ki van pipálva, támadóként nem sebzel állatot. Ha akarod használod, ha akarod nem, de nem ér hátrány, sőt, ha téged nem támadnak másodlagossal, még nyersz is vele, függetlenül attól hogy te hogy élvezkedsz mások sanyargatásán (nem szivesen lennék hangya a nagyítód mellett).

Komolyan nem értem az "ellenzék" hangadóit, mit árt nektek ez a javaslat? Mit veszíthettek vele ha nem használjátok? Az a fél óra ami szükséges a leprogramozáshoz, az fáj (kávészünet is beleértve)?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.19
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
49. hozzászólás - 2010.07.20. 13:56:14 (Válasz S0laris #48 hozzászólására.)
nekem konkertan sokkal jobban fajna, ha ellopnak 30 kovet, mintha elajul egy allatom.

Idézet: S0laris - 2010.07.20. 13:46:32
de kérlek részletezd, hogy háborún kívül mit nyersz azzal ha taccsravágod a nálad gyengébb karik állatait.


De hogy valaszoljak a kerdesedre: azt nyered, h ha legkozelebb mesz tamadni hozza nem lesz allata, ha a szovi tarsaid mennek hozza (mert plul felirod, h XY gyenge mert most dolt el az osszes allata) ok is konnyebben nyernek. Azonkivul kikenyszerited a sebgyogyitasa/vastag bore noveleset amivel ertekes LE-t vonsz el a harci statjaitol/szakijaitol.

Tehat ertem en, h ti szeretnetek ezt a kapcsolot (es banom is en ha megcsinaljak), de nem ertem mit nem lehet erteni azon, h ebbol igenis elonyt lehet kovacsolni.
Pontszám: 7.31
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
50. hozzászólás - 2010.07.20. 14:05:41 (Válasz Viszok009 #45 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2010.07.20. 12:59:40
És a zárolásokkal mi lesz? Amiket a Többiek, illetve jómagam is bedobálunk a Felhasználási megsértések rovatba. Nem hogy zárolva, de igazság szerint semmi nem történt még velük...


Ezt konkrétan megírta Miklós már többször is, hogy az a topic a visszásságok megtárgyalására való és nem feljelentésre. Feljelenteni csak és kizárólag emailben lehet, akkor foglalkoznak vele. A topicokban megjelent feljelentésekkel csak abban az esetben foglalkoznak, ha az saját magadra irányul (lásd megboldogult Incubus néhány hónapja).
Pontszám: 8.49
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
51. hozzászólás - 2010.07.20. 14:19:23 (Válasz Endyr #49 hozzászólására.)
Hehe.

Meg lennék lepődve, ha S0laris nem ismerné ezen előnyöket.

Valaki azt magyarázza már meg, nekem nótórius értetlennek, ha ő csak akkor akarja használni ezen szakértelmeit, amikor ő akarja, és az ellen, aki ellen ő akarja, az mitől kelt ilyen remekbeszabott ellenállást?

S0laris:
- Hát kérem én akit nem muszáj, nem szívatnék az állatgyilkolással, pl ismétlős küldiknél, miegyéb...
X-el gyengébb kari:
- De! Ha felfejlesztetted, te igenis gyilkoljad csak az én állataimat! Mit vesztegetnéd ilyenekre a drága fejlesztési időt?
Szégyeld magad!
Ha annyira zavar, fejleszd fel a felejtést is!

Kész.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.23
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
52. hozzászólás - 2010.07.20. 14:47:14 (Válasz Craslorg #50 hozzászólására.)
Tévedés ez nem igaz, volt mikor többször feljelentettem saját magamat és nem történt semmi...

Akkor az a topik minek van, dísznek? XD
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.78
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
53. hozzászólás - 2010.07.20. 15:09:50 (Válasz Endyr #49 hozzászólására.)
Endyr, most csalódtam. Látod, ezért ellenzem hevesen minden esetben, hogy a top beleszóljon a játék egészét érintő változtatásokba, bár most Kócos a kellemes meglepetés.

Vegyük a te verziódat, miszerint napi többszöri porig alázással meg kell akadályozni, hogy a környezetem fejlődjön. A gyengécske TÖ-m a szintemen több mint 600-al több mint a szintem leggyengébbje. Ő az én ellenfelem? Ha már optimalizálás, naná hogy a leggyengébbet üti az optimalizátor, pedig a valódi ellenfél az ott van erőben mellette, csak azt nem meri támadni, nehogy a random győzzön a végén. Tényleg a Kis Pisti az ellenfelem aki az életben nem hozza be a hozzám képest lévő hátrányát? Az elmúlt cirka egy évben én figyeltem a környezetemet, van olyan játékos akivel anno döntetlenezgettem a 40-es szintjeimen, most 600 TÖ és 1k SZÖ van köztünk. Nincs elég differenciáló tényező a játékban? Pár ezer extra sebzésen akarsz optimalizálni úgy, hogy teljesen indokolatlanul kárt okozol másnak? De fordítsuk meg az okfejtésedet: Tegyük fel, hogy van állat az ellenfelednél, te pedig kikapcsolod a másodlagosokat. Kevesebbet fogsz sebezni (igaz, többet is sebződsz, legalább 50-200-al), emiatt nem egy társad tudja még támadni a célpontot, hanem esetleg kettő.

Idézet: Endyr - 2010.07.20. 13:56:14
nekem konkertan sokkal jobban fajna, ha ellopnak 30 kovet, mintha elajul egy allatom.

Hibás gondolatmenet, nem MINT HA, hanem ÉS, tehát "ha ellopnak 30 követ ÉS elájul egy állatom."

Amúgy te be szoktad írni szövifórumba ha kitaccsolod egy übergyenge kari állatait, hogy a többiek tápoljanak belőle? Nekem lesülne a képemről a bőr ha megtenném (háborún kívül).
A hozzászólást S0laris módosította 2010.07.20. 15:19:31-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6.35
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
54. hozzászólás - 2010.07.20. 15:20:04 (Válasz S0laris #53 hozzászólására.)
Mostanaban nem irom be, mert a szintemen nincs ilyen, de elhiheted, h ez egy pvp jatek es ugy leszel erosebb a masiknal ha kihasznalod a gyengeseguket. ezt mar sok okos hadvezer is megmondta elottem
Mi anno nem veletlen lettunk erosebbek a kornyezetunknel a TGYvel, hanem azert, mert ezeket az infokat megosztottuk egymassal (nincs allat, sok LE van, X idoben lesz utheto). Es tudom, h sokan masok is ezt tettek mas szovikben. Lehet, h ti nem, de ettol meg nem kell lenezni a masikat. Szerintem ez a pvp resze. Szerinted meg nem. En se nezlek le azert, mert te maskepp latod.

amugy:
1. Most pont, h nem szoltam bele a jatek egeszet erinto valtoztatasba, csak elmondtam, h amit ervelsz abban mi a hiba (hozzatennem sztem ez nem is a jatek egeszet erinto valtozas)
2. Neked van egy ertekrended, amiben valamiert elorebb van ha egy allat meghal, mint ha lesebzed a full EPjet, ellopod az oskoveit vagy lerablod jo sok LEvel. Masnal mas ez az ertekrend. Csak azt kell elfogadnod, h mas maskepp latja.
3. Tolem megcsinalhatjatok ezt a fejlesztest, mint irva volt sokan kertek, akkor biztos hasznos is. Csak en ezt nem latom. De attol meg lehet hasznos
Pontszám: 8.64
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
55. hozzászólás - 2010.07.20. 16:31:10 (Válasz Endyr #54 hozzászólására.)
Nem Egy PvP játékban úgy vagy jobb, hogy gyorsabb, tapasztaltabb és okosabb vagy. Ez nem PvP játék Kócos nem azért volna top1 V1-en mert 125-ös szintű, hanem azért, mert azonos feltételek mellett lenyomott mindenkit
Számos olyan tényező van a játékban ami alapvetően befolyásolja egy karakter fejlődését. A TGY (meg AL meg EH) nemcsak azért húzott el anno, mert összedolgozott, hanem azért, mert elhúzott szintben. A magasabb szint jobb építési potenciált jelent, ezért amikor bejött az első épületcsomag, ti azonnal kihúztátok, a többiek meg kulloghattak utánnatok, egyre nagyobb hátrányban. Most megtörténik ugyanaz mint akkor, bejött egy épületcsomag, a top szövik meg azonnal kihúzzák a tápos épületeket, és az ismét előnyt termel nekik. A probléma pedig továbbra is fennáll, a top szövik alacsonyabb tagjai üthetik a közepes szövik magas tagjait. Ezt persze el lehetett volna kerülni szinthez kötött bónuszokkal (jópár embernek van herótja a szintlépéstől, íme egy kiváló ok arra hogy szintet lépjünk még akkor is ha figyelni kell az LE/TP arányt). Most egy pár nálam alacsonyabb szintű de nagy szöviben lévő játékos, mégha gyengébb is nálam, egyszerűen fel fog jönni mellém erőben, sőt le is fog hagyni, és én még nem vagyok olyan rossz helyzetben mint egynémely első oldalas szövetség tagjai, akiknek nincs megfelelő építési potenciál a hátuk mögött. Persze dobhatom a szövimet és mehetnék egy top szövibe, de ez nem opció, "Ki a ZIB páleszát issza, vágyik annak szive vissza". Ebbe nem mennék bele mélyebben.

Itt a másodlagossal kapcsolatban az a kérdés továbbra is, hogy miért ellenzik páran. Nem optimális? De, éppen hogy optimális, mert hosszabb idő alatt mérhetően kevesebben fognak törölni, marad célpont. A játék megkívánja tőlem, hogy raboljak, lopjak, verjem össze az ellenfelemet, de az olyan károkozásból amiből nincs hasznom (nem látom a másodlagosban a kitörési pontot) arról miért ne mondhatnék le önként és dalolva?

A témában asszem kifejtettem az álláspontomat, mostmár szúrós tekintettel figyelem Miklóst és Baratyot

UI: Endyr, bocs, kissé "elragadtattam" magam az előző HSZ-ben, természetesen nem nézlek le, csak kissé furcsa számomra, hogy van aki abból próbál előnyt kovácsolni amiből érzésem szerint nem lehet, vagy olyan kis hatása van ami nem mérhető össze más komoly tápokkal.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.60
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
56. hozzászólás - 2010.07.20. 16:47:59 (Válasz S0laris #55 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.07.20. 16:31:10

Itt a másodlagossal kapcsolatban az a kérdés továbbra is, hogy miért ellenzik páran. Nem optimális? De, éppen hogy optimális, mert hosszabb idő alatt mérhetően kevesebben fognak törölni, marad célpont. A játék megkívánja tőlem, hogy raboljak, lopjak, verjem össze az ellenfelemet, de az olyan károkozásból amiből nincs hasznom (nem látom a másodlagosban a kitörési pontot) arról miért ne mondhatnék le önként és dalolva?


leirtam mi a haszna, csak latom elsiklottal felette

UI: Endyr, bocs, kissé "elragadtattam" magam az előző HSZ-ben, természetesen nem nézlek le, csak kissé furcsa számomra, hogy van aki abból próbál előnyt kovácsolni amiből érzésem szerint nem lehet, vagy olyan kis hatása van ami nem mérhető össze más komoly tápokkal.


lehet belole elonyt kovacsolni, en is ezt tettem anno. az elsok kozott voltam aki kinyomta a magas masodlagos varit es kataklizmaval + alacsony atlagos sebgyoggyal anno ez igen halalos volt allatokra nezve. Az en hasznom az lett belole, h nem tamadtak meg es volt EPm portyazni. A tamado portyaknal meg mar fentebb leirtam a hasznat.

No mind1, latom nem jutunk dulore, azert szurkolok, h bekeruljon nektek ez a dolog, mivel engem nem fog erinteni.
Pontszám: 5.52
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
57. hozzászólás - 2010.07.20. 17:19:04
Az alábbi apró módosítást korábban már felvetette valaki, de akkor nem volt érdemi reakció a JV részéről, talán most:

Nem lehetne megcsinálni hogyha kimaxolok egy szakértelmet, akkor ez a szakértelem ne jelenjen meg abban a listában, ahol tudatturbózásnál kiválasztom a turbózandó szakit?
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 9.23
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
58. hozzászólás - 2010.07.20. 18:37:06 (Válasz Scorpion666 #57 hozzászólására.)
Remek ötlet, csak támogatni tudom!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.78
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
59. hozzászólás - 2010.07.20. 18:47:34 (Válasz S0laris #55 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.07.20. 16:31:10

Itt a másodlagossal kapcsolatban az a kérdés továbbra is, hogy miért ellenzik páran.


Szerintem senki nem vonta kétségbe az ötlet létjogosultságát, csak azt nem értem, hogy miért hangoztatjátok ezt úgy, mintha valami létfontosságú, sürgős megoldást kívánó probléma lenne.
Vannak dolgok, amiknél megértem hogy ki/be kapcsolhatóak, mint például a prémiumos HP regen vadászatnál, hiszen az alapvetően azért van, hogy a használónak jó legyen, de bizonyos feltételek mellett hátrányt generál.
Itt most arról van szó, hogy különböző erkölcsi normákra hivatkozva akartok egy szakértelmet ki/be kapcsolhatóvá tenni, merthogy szegény alacsony szintűek. Nem érzitek ennek a helyzetnek az abszurditását? Ha ennyire együtt éreztek velük akkor esetleg nem kéne őket ütni? Meglehet. Ja hogy ahhoz a napi rutinon kéne változtatni, itt meg élég a játékvezetésnek sírni?
Ja és a kedvencem: Ezzel elkerülhető lenne egy csomó törlés, hiszen sokan pont a másodlagos+9 szinttel leütés kombó miatt törölnek. Meglehet. De mondok valamit. A játékosállomány 80%-át minden nap ütik felülről, és esélyük sincs védekezni. Pont az állatok fogják betenni a kaput, nem?
De amúgy igen, van létjogosultsága ennek az ötletnek. Csak a hosszútávú fejlesztések lista végén... Mert amiatt szerintem egy cseppet többen törölnek, hogy nincs újdonság a játékban, vagy bugos, esetleg imbalancolt...
Ha meg annyira védeni akarjátok a kisebbeket, akkor csökkentsétek le az ütőtávot. 4 szint is röhelyes, most meg 9 nél (vagy már 10nél...?) járunk...
Pontszám: 8.52
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
60. hozzászólás - 2010.07.20. 19:14:52
Van egy jó fejlesztési ötletem:

Kényelmi funkciósoknak. "Minden harcoló állat gyakoroljon" gomb. Esetleg +10000 hasznosságérzettel még olyan fícsőrrel, hogy visssza is állnak harcolni amikor kijönnek kennelből.

Könyi könyi.

Mód: Egy ilyennel biztos többen is megvennék 50 őskőért, akik jelenleg vacilálnak rajta.
A hozzászólást Kundi módosította 2010.07.20. 19:19:03-kor
Pontszám: 8.40
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője