Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 3
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
801. hozzászólás - 2012.02.18. 04:36:33 (Válasz Ariel #799 hozzászólására.)
Tényleg nem látod, nézd már meg jobban
Pontszám: 6.60
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
802. hozzászólás - 2012.02.18. 06:51:59 (Válasz Craslorg #796 hozzászólására.)
Tudom betegnek tűnik elsőre, de komolyan gondoltam, hogy a VF megszüntetése együtt kell járjon a vadászatszerű cselekvésekből származó bevételek duplázásával. Az LE/TP ettől nem változna, de keltene egy olyan illúziót, mint Kufárok csatája, hogy tyű, de jól jártam. A szintlépési sebességünk megnőne, mindenki tudna EH-val játszani, mint V5, a Kánaán.

A VF kivezetésre vonatkozó 5letem. Legyen a VF-ből pl. Rituális vadászat.

Amit tud (50-es szakértelemnél):

*Dupla LE a Térkapus csatákból;
*Dupla LE a Kalandokból;
*Dupla LE a vadászatért;
*+4 % esély az állatelfogásra (a láthatatlan vadászatra nem vonatkozik).

Mindez persze a normál (nem VF) vadászat TP-ért. Gondolom nem kell magyarázni, hogy a VF-es vadászva az EH-shoz képest, adott szinten, 2*annyi állatot fog be, kétszer annyi LE-t termel stb.

Ez az a csomag, ami úgy 90%-ban kompenzálja a VF-et, a maradék 10%-ot meg betakarja az emellett kötelezőn kihúzandó EH, ha valakinek portyázhatnékja lenne.

Lehet, hogy okoz az akció általam nem látható problémákat, de hajrá, beszéljünk róla! (Viszok, gombapárlat... )
V3-Shifu
Pontszám: 7.42
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
803. hozzászólás - 2012.02.18. 06:56:44
Mortu: Biztos a kristályokat is számítja. Ezek nyilván sokat segítenek, de még velük együtt is azt gondolom, hogy ez egy olyan probléma, amivel foglalkozni kéne.

Ariel: Meg annyit, hogy egy szóval sem mondtam, hogy neked jobb a helyzeted. Viszont az, h neked is rossz, rajtam nem segít!

Több mint 2 éve az idő 99%-ában visszafogotton voltam, vártam, hogy jöjjenek fel az emberek. Azért vettem hűség zálogot, h több célpontom legyen, így lett fel-le összesen 6! Eredeti színemben lenne 3 db!

Fent olvashatók a javaslataim, kérem a játékvezetést foglalkozzon a problémával!

Köszönöm előre is!
A hozzászólást Coronita módosította 2012.02.18. 07:09:49-kor
Pontszám: 7.86
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
804. hozzászólás - 2012.02.18. 07:51:18
Ne hargudjatok meg érte, de valamit nem értek. Én VF játszom V3-on majd 2 éve. A többi világról és az EH-ról nem sok fogalmam van, tehát csak kérdezek, véleményt nem formálok.

Miért olyan nagy gond a VF? Én azt látom, hogy akik portyáznak sokkal lasabban haladnak. Pörgönctől furcsák a javaslatok, mert ő pont nem viszi túlzásba a szintlépést. Emlékszem még, mikor én voltam a kisebb. Nyilván aki EH-val vadászik, az sokkal gyorsabban halad, de erre van a térkifordító. Én azért a havi 1-2 szintet meglépem, eventek idején 3-at is. Aki nem játszik aktívan, az VF nélkül sem fog annyival gyorsabban szintet lépni, hogy a "fentieknek" jó legyen, de én például csúnyán elszállnék, és ez nem tetszene.

Azt teljesen megértem, hogy a magas szintű játékosok problémájára megoldást kell találni, de nem hiszem hogy erre az alacsonyabb szintűek "büntetése" lenne a megoldás. Pörgönc javaslatai amúgy első olvasatra nem tűnnek rossznak VF szempontjából, de ami alacsony szinten gyorsít, az magas szinten is. Tehát hiába haladok én gyorsabban, ha a föntiek is elhúznak.

Kicsit kifejtősre sikerült a kérdés, de tényleg csak annak szántam.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
805. hozzászólás - 2012.02.18. 08:13:26 (Válasz Pörgönc #802 hozzászólására.)
Azaz a VF egyetlen "hátrányát" az extrém lassú szintlépést megszüntetni?
(Kérdés: A VF ennek alapján csökkenti a kaland csaták TP-jét is???)
A hozzászólást Birka módosította 2012.02.18. 08:16:09-kor
Pontszám: 6.30
népszerűKiaphetFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
806. hozzászólás - 2012.02.18. 08:47:36 (Válasz Miklós #791 hozzászólására.)
ez a tombolás játék jó is lehet,de én pl masszívan tolok köveket amióta játszom,szóval a játék nem kevés pénzemben van.
Viszont ha mindenki forgathat ingyen, akkor mindenkinek jöhet jutalom is ,akár komoly dolog is.ezzel nincs is semmi gond amíg nem kezd el egyes mákos játékosoknak gyakorlatilag mindent dobálni ,a másiknak pedig gyakorlatilag semmit,így feltápolva valakit pusztán azért mert úgymond szerencsés volt a tombolán.Ha ez teljesen a randomra lesz bízva ,akkor fordulhatnak elő érdekes dolgok is ,ahol megtörténhet és meg is fog ilyen vagy hasonló eset.Remélem úgy lesz megtervezve és megcsinálva hogy ekkora extrém különbséget ne forduljanak elő.
A hozzászólást Kiaphet módosította 2012.02.18. 09:02:33-kor
Kiaphet - V5
Humbleness,Sturdiness,Wisdom
Pontszám: 7.92
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
807. hozzászólás - 2012.02.18. 08:48:35
Biri, mint V5-ön megszűnik a VF vs. EH, ezt a szakit az EH mellett lehetne használni, tehát minden játékos számára egységes lenne.

Igen, úgy emlékszem felezi a Kaland TP-t is, ha mégsem, természetesen ez ugrik.

Mola, az alacsony kari szint miatt, nem tudom megítélni pontosan a VF "rosszságát", azt viszont olvasom, hogy magasabb szinten ez sokak szerint "torzulást" okoz, ezért próbálok segíteni. A saját játékom miatt nem aggódom, szerintem bármilyen feltételrendszer mellett lehet "legjobb" utat találni.
V3-Shifu
Pontszám: 7.34
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
808. hozzászólás - 2012.02.18. 08:53:14 (Válasz Pörgönc #807 hozzászólására.)
Még egy, akinek kevés a célpontja az tudna csak portyázva (ha nem unja), esetleg minimálisat vadászva "várni", mert ettől a volt VF-esek bizony felgyorsulnának...
V3-Shifu
Pontszám: 7.34
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
809. hozzászólás - 2012.02.18. 08:59:08 (Válasz Pörgönc #808 hozzászólására.)
Azaz dula le/tp-s játékosok beérnek alulról szintben? Na ez az amit maximum 8-10 szintnyi "szintelőnnyel" lehet kompenzálni...
Tipikus példa erre az, hogy v3-on kb 40 millió léelőnyt lenyelt valaki csak azért, mert akkor lett bevezetve az AF amikor ő 60. szintű volt (én meg 95), és mire beért engem lett 450 afp hátrányom, amivel nem tudok mit kezdeni, hiába a léelőnyöm.
Pontszám: 6.30
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
810. hozzászólás - 2012.02.18. 09:10:47
Ezt írtam, 52. szintről pl. képtelen vagyok az AFP pontok jelentőségét megbecsülni. Korábban büszkén hirdetted, hogy 4-500 LE/TP-vel dolgozol. A Rituális vadászat elvileg nem viszi el a vadászat 110-120-as LE/TP-jét, sőt, ha belegondolsz, szintre vetítve kevesebb PP használható el, ami ezt javítaná. Másrészről ezek a feltételek neked is adottak, nem kell egy helyben csücsülnöd. Harmadrészről a játékban elfogadott módosítások nem szólhatnak egy-egy játékos Status quo-jának fenntartásáról. (A segítő kéz dolgot is régen le kellett volna zárni (bár ott nem vagy érintett)).

Ezzel együtt nem biztos, hogy jó az ötletem.
V3-Shifu
Pontszám: 7.34
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
811. hozzászólás - 2012.02.18. 09:18:40 (Válasz Pörgönc #810 hozzászólására.)
Nézd, minden javaslatnak rengeteg aspektusát kell megvizsgálni.

Pl nézzük meg a térkaput:
Dupla lét ad az elméleted szerint, amit az 50-es térkapu még megdupláz ugye.

Kérdés: Hány %-os lélekszívásig lesz jobb a "pure" VF hatásfoka mint a mostani lé+lélekszívás kombó? Nem lélekszívás nerf ez? Nem értéktelenednek el tőle a lélekszívós cuccok?

(Amúgy a mai napig nem értem miért hat a VF egyáltalán térkapuban...)
A hozzászólást Birka módosította 2012.02.18. 09:19:25-kor
Pontszám: 6.30
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
812. hozzászólás - 2012.02.18. 10:15:32 (Válasz Birka #811 hozzászólására.)
Igaz, nézegessük meg több oldalról.

Térkapu, VF-es Térkapu (50-es szintű) csata kb. 190 LE/TP, ha nem lenne VF-es TP hozzá, akkor 95 LE/TP-t adna, ami rosszabb a vadászatnál, tehát a legtöbb most AH-ból megszerezhető cuccért nem lenne érdemes Térkapuzni, hiszen a csatákon többet buknál, mint a kinyerhető táp.

LE szívás, hmm. Bizony, bár abszolút értékben nincs változás, annak a TP-re vetített hatásfoka a Térkapuban feleződik, nincs mese. Az a kérdés, hogy mivel ez mindenkire igaz, jelent-e bárkinek is hátrányt máshoz képest, így van-e jelentősége?
V3-Shifu
Pontszám: 6.56
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
813. hozzászólás - 2012.02.18. 10:33:12
Gondolkozva Craslorg hozzászólásán + olvasgatva a Birka és Pörgönc társalgását eszembe jutott vmi, kifejtve az előző oldalon írt 3-as pontomat:

Nézzük meg, hogy a „normális” fejlődéssel számolva hány nap alatt kéne valakinek szintet lépni. VF nélkül 50 csp-vel, 30 pp-vel, 6 térkapu ponttal számolva kb 10-12 naponta. Ez alapján mondjuk 15 naponként (pl minden bajnokinál) megnézne a rendszer, hogy lépett-e a karakter szintet. Ha igen, rátolna a karakterre egy szövetségi küldetésszerű jutalmat, aminek csak a mértéke lenne kérdéses. Azt kellene jól belőni és mindenki önként adná fel a VF-es, (vagy csak portyázós, vagy láthatatlanul vadászos) szintlépés elkerülő játékát!
Pontszám: 6.47
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
814. hozzászólás - 2012.02.18. 10:34:56 (Válasz Pörgönc #812 hozzászólására.)
vfe stérkapu 190le/tp? azt hogy csinálod? lészívással, állatokon manccsal bőven van az 300 felett is
Pontszám: 5.37
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
815. hozzászólás - 2012.02.18. 10:39:39
Ha v1-en kiveszik a VF-et én húzok innen. Nem fogok dupla TP-ért ugyan ennyiért vadászni, térkapuzni, kalandozni. A kaland így is gyatra, de végül is ott a lélekgyémánt lényeg.
Így is gyatra a LE mert iszonyatosan drága már a tul, ha értelmes játékos vagy sajna én az vagyok minden speccel is közel van a 80.000-es kölcség. Nem is tudok csak napi egyet fejleszteni mert nincs idő kettőre.
Az, hogy duplázzunk meg mindent TP-t és LE-t nem nagy fejlesztés azt érnénk el, hogy mindenki aki vadászik meglódul és kifut a világból annak nincs sok értelme.
Azoknak van társ hiánya akik a legelsők voltak a játékban sajnálom őket, de ne minket büntessék akik későb keztés és még alacsonyab sziten vannak. Úgy tudod, hogy nekik lett kitalálva a KH horda alacson szinte nincs ilyen. Ha portyázom csak a 0 LE-s csaták jönnek.
A hozzászólást Gtr2 módosította 2012.02.18. 10:41:59-kor
Pontszám: 7.26
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
816. hozzászólás - 2012.02.18. 11:44:28 (Válasz Gtr2 #815 hozzászólására.)
Idézet: Gtr2 - 2012.02.18. 10:39:39
iszonyatosan drága már a tul, ha értelmes játékos vagy sajna én az vagyok minden speccel is közel van a 80.000-es kölcség. Nem is tudok csak napi egyet fejleszteni mert nincs idő kettőre.

Te beszélsz drágaságról!?
220.000 LE 1 tul. pont, mindenféle maxos kedvezménnyel - na jó, platina relik +0,5%-át letojtam egyelőre...
mod: ...és én még nem is vagyok extrém eset!
A hozzászólást Alendaar módosította 2012.02.18. 11:52:48-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.17
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
817. hozzászólás - 2012.02.18. 12:16:42 (Válasz Coronita #800 hozzászólására.)
Nekem is csak 8 célpontom van KH nélkül. És azért ilyen "sok", mert nem neveztem a kufárok csatájára, így sokan kerültek közelebb hozzám 1-2 szinttel. Igaz, hogy buktam 8-10 millió LE-t, de legalább van még célpontom.

A szintlépés lassítása az első X játékos esetében nem oldja meg a helyzetet, csak az első X játékos és az utánuk következők között szűkül a távolság, az első X játékos között ugyan akkora marad.

A felfelé ütés hatótávjának növelése szintén félmegoldás, mert pont azokon nem segít, akiknek a legkevesebb célpontjuk van.

Az energiahasznosítás magas szinten már most is erősebb, mint a VF. hová erősítenéd még?

A világok közötti portyázás érdekes ötlet, de sok buktatója van. Ezzel sem oldódik meg mindenkinek a célpont problémája, ráadásul több világot kellene figyelni folyamatosan.
A világok közötti átköltözés pedig a V2 teljes kihalását jelentené. Akinek több világon is van karaktere, az nagy eséllyel törölné az egyiket (ha nem akarna halott világon játszani), ami a bevételi oldalon is meglátszana a Beholdernél.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.67
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
818. hozzászólás - 2012.02.18. 12:17:14 (Válasz Coronita #813 hozzászólására.)
Elvileg erre találták ki a szövetségi küldetést, csak sajnos, nem ad annyit, hogy megérje meglépni a 3 szintet.
Pontszám: 7.80
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
819. hozzászólás - 2012.02.18. 14:05:13 (Válasz Alendaar #816 hozzászólására.)
Én 83-as szinten vagyok és te?
Ami nekem a vadászatból jön nem sokra elég.

Végülis mindegy mert a LE a vadászatból valami módon aránylik a karakter szinthez. Kivéve, ha te is 83-as vagy akkor viszont hú haaaaaaaaa.
A hozzászólást Gtr2 módosította 2012.02.18. 14:32:48-kor
Pontszám: 7.03
fórumozóRegelősFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
820. hozzászólás - 2012.02.18. 15:22:19
lenne egy ötletem hogy le ért is lehessen kiégett őskövet venni sok játékosnak hasznos lenne
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!