Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 3
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
681. hozzászólás - 2011.07.31. 19:30:38 (Válasz PottomPanna #679 hozzászólására.)
Mondjuk nem tudom kinek címezted a "2 hónapja játszik és idejön sírni" dolgot..nincs rajtam éppen ing,így magamra veszem a dolgot.
Az hogy ezen profil új a fórumon ,az nem azt jelenti hogy 2 hónapja játszom... Majdnem 2 éve nyomatom és eddig egy karit töröltem csak normál szerverröl.A mostani amit viszek 60.szint felett van az X szerveren. Ez a profil egy V4-es karihoz tartozott és éppen innen van kedvem írogatni.Tehát van fogalmam a játékról nem hiszem hogy egy "2 hónapja játszó karakter irányítója" ennyire le tudja szürni a lehetöségeket "közepes" szinten mint én. 85.szintig van tapasztalatom a játékról és annak külömbözö irányzatairól.V4-ken x kategóriákban az elsö idöktöl kezdve top 10-es voltam amióta elkezdtem és most egy top3-as karit töröltem magánjellegü probléma miatt. Erröl ennyit...

Bár ha nem rám céloztál akkor elöre is elnézésedet kérem a Hsz-ért.
Pontszám: 6.24
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
682. hozzászólás - 2011.07.31. 20:18:52 (Válasz Klarinét #681 hozzászólására.)
Nem, azt nem neked, neked a törléssel fenyegetőzést, ahogy egy előtte levő hszemben írtam is a neved. Abban is csak azt írtam neked, ami a neved után íródott. Ne vegyél mindent magadra.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 3.89
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
683. hozzászólás - 2011.08.01. 18:20:25
Bocs lehet, hogy már ezeket a kérdéseket feltette valaki, de nem találom.
A mikor lesz a következő esemény és milyen tipusú lesz az?
A plusz LE-s szaki meg valósult vagy még várat magára?
Előre is köszönöm.
Pontszám: 3.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
684. hozzászólás - 2011.08.01. 19:53:50 (Válasz Gtr2 #683 hozzászólására.)
Talán augusztus közepe-vége és Landragor típusú.
Várat még a speki kibővítése.
Pontszám: 7.39
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
685. hozzászólás - 2011.08.02. 09:52:54
Több olyan képesség-képzettség kellene a játékba, amit nem fejleszthetne mindenki korlátlanul. Az AF jó lett volna, de ebben is bárki tehet pontot akárhova, nem lesznek különböző karakterek, csak egyformák. Most is "kötelező" pl. a térkifordító italt használni, mert mindenki azt csinálja, ha nem teszed lemaradsz...
Pontszám: 7.34
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
686. hozzászólás - 2011.08.02. 10:08:13 (Válasz Mortu #685 hozzászólására.)
Alapvetően egy játékban mindig van egy "legjobb taktika", néhány "nagyon jó" taktika és a többi. A legjobb és nagyon jó taktikák között sokszor kicsi a különbség és a környezetből adódóan lehet, hogy néhol a nagyon jó taktika jobb, mint a legjobb taktika (azaz az lesz adott helyen a legjobb). Nagyon jó lenne többrétűen fejlődni, úgymond kasztok alapján akár, de az nem ez a játék.
Természetesen én minden olyat támogatok, ahol "kötelező" választani a két lehetőség közül, de ehhez az is kell, hogy a két lehetőség nagyon ki legyen súlyozva.
A térkifordító italt soha nem szabadott volna megvásárolhatóvá tenni, annak eventnyereményként különleges státusza lenne, így egy átlagos tárgy lett belőle...
Pontszám: 7.39
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
687. hozzászólás - 2011.08.02. 10:34:03 (Válasz Craslorg #686 hozzászólására.)
Van még pár dolog, amit nem kellett volna betenni, mert felborítják a játékegyensúlyt. Csak itt az a baj, hogy nincs néhány "nagyon jó" taktika... Vagy én nem látom
Pontszám: 6.42
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
688. hozzászólás - 2011.08.02. 11:53:49 (Válasz Craslorg #686 hozzászólására.)
Ezzel az a gond, hogy iszony kiegyensúlyozatlanul esett ahhoz, hogy úgy maradjon. Hasonló teljesítmény esetén is kaphatott a játékos harmadannyit, mint az, aki kb ugyanakkora aktivitással játszott.
A térkifordítónak egyébként az AF-ok kihúzták a fogát.
Mostmár nem tudom mire jó.
Max 60 alatt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.51
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
689. hozzászólás - 2011.08.02. 19:47:44
Én egy kicsit megvédeném a térkifordítót. Ha az nem lenne már nem igazán tölteném itt az időmet.
A játékra fordított időm 90%-át vadászattal töltöttem, de viszont jó kijönni a megszokatból és mást csinálni. De LE-t nem lehet már találni vagy nagyon keveset. Így nől a nyert LE is és az is egy kari ismérve.
Valjuk be egy idő után unalmas a vadászat.
A portyával kicsit meg lehet fűszerezni a játékot főleg, ha az emeli a nyert LE-t is.
Én a kalandokkal erre keresek tartalélkolok gyémántot és veszem a térkifordítót nem sűrűn, de elő fordul. Nekem ezzel nagyon jót tettek.
Pontszám: 6.54
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
690. hozzászólás - 2011.08.03. 11:03:01 (Válasz Gtr2 #689 hozzászólására.)
Megkérdezhetem hanyas szintű a karid?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.51
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
691. hozzászólás - 2011.08.03. 16:32:31 (Válasz Darah #690 hozzászólására.)
72-es a karim nem top, de ott loholok utánuk.
Nem azt mondom, hogy megéri csinálni, de szakizni pont tökéletes. Szerintem.
Pontszám: 6.54
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
692. hozzászólás - 2011.08.03. 17:08:08 (Válasz Gtr2 #691 hozzászólására.)
Valahol azt olvastam EH-s vagy.
Ha elkezded kifejleszteni az EH-hoz tartozó AF-okat, onnastól bajban leszel a térkifordítással.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.76
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
693. hozzászólás - 2011.08.03. 21:28:57 (Válasz Darah #692 hozzászólására.)
Tudom köszi.
Nem is fejlesztem mert nem akarok én állandó portyás lenni csak szórakozásból csinálom. Jelenleg portyás, de kb egy hét és vadász leszek.
A küldiket akkor sem hagyom abba csak majd nem kapok érte LE csak a végén.
Pontszám: 4.81
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
694. hozzászólás - 2011.08.03. 21:40:53
Sziasztok!

Mivel semmilyen lépés sincsen affelé hogy ne az alacsonyabb szintü karakterek gyilkolászása legyen alacsony tp-vel jutalmazva úgy döntöttem hogy befejezem a végzeturat.Át szeretném adni valakinek a karit aki még nem ábrándult ki a játékból. Nem a legrosszabb fajta karakter, a szintje körül elég sok karit lever.
Viszont egyre gyakrabban rommá verik magasabb szintekröl a karimat a küldipörgetö portyások.Minnél feljebb kerülök annál többen válsztanak engem is a portya során,megtehetik nem ütközik a szabályokba. Viszont nem fogok tovább több száz öskövet arra költeni hogy továbbra is boksz-zsákként müködjek tovább.Nem fogok 200-as transzcendálist és 100-as sebgyógyot kifejleszteni hogy "védve" legyek ellenük amikor a kari sikeres tevékenységéhez sincsenek teljesen kihúzva a szakik. Elég jó szakikkal rendelkezik a kari de még nem tökéletes.

Aki kifizeti az 50 öskövet annak átadom,ha nem kell senkinek törlöm...

A karakter:
THORWALD 63.szint V5
prémium október2.-ig
gyorsítások kiváltva+kényelmi funkció

Kb 50.szintig nincs ez a probléma a sok célpont miatt nem érzik a karik hogy rájuk szállnak a nagyobbak. De 60.szint környékén már kevesebb kari van és kénytelenek gyakrabban rájárni ugyanazokra a karakterekre akik portyából élnek+küldik. Addig ez is lesz amíg szinte "0" azaz lópikula tp-vel jutalmazzátok a lefele verést -7-10 szintre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sokat "pofáztam" hogy abbahagyom,most meg is teszem.Ajáték már régóta nem fejlödik szinte semmit.
Az ígért +20 % spektrális francot sem ér,rohadt karcsú maxolt szakikkal,helyes kvízzel és medálokkal is az LE bevétel a vadászatnál.

Még hogy Miklós nem támogatja a portya taktikán lévöket,így utólag a tapasztalataimat egybevéve 2 év alatt csak azok vannak jutalmazva akik szinte csak portyáznak az LE/TP arány miatt. (Kivételt ez alól talán a visszafogott fejlödés jelent,de ez a V5-ön nincsen)

Na mindegy nem tépem tovább a számat,el vagyok keseredve attól hogy a játékban ekkora szakadékok vannak a karik között és semi komolyabb lépés nem történik a fejlesztök részéröl. A fórumon is egyre ritkábban vannak jelen és nem reagálnak amikor pedig kellene.

Akinek kell a kari írjon rám a V5-ön.Ha nem kell senkinek sem 1 hét múlva törlöm.
A hozzászólást Klarinét módosította 2011.08.03. 21:42:37-kor
Pontszám: 7.15
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
695. hozzászólás - 2011.08.03. 21:52:55 (Válasz Klarinét #694 hozzászólására.)
Ez teljesen így van, a +10 szintről lefelé ütésért járó nevetséges TP miatt megy a küldetésezés, és még díjazzák is. De nem csak itt van sok baj...
Pontszám: 7.34
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
696. hozzászólás - 2011.08.03. 22:37:57 (Válasz Klarinét #694 hozzászólására.)
Meg kérdezhetném, hogy melyik világokon vagy jelen?
Abban egyet értek, hogy túl nagy a szórás a portyában, de túl kevesen vagyunk felső szinteken. Erre lenne jó, ha a kristályhordát keterjesztenék.
Abban is egyet értek, hogy akarva vagy akaratlanul rá van kényszerítve az emeber a lefelé ütéshere. Az első váltásomnál szembesültem a dologgal. Felfelé ütve több TP és ugyan annyi LE mint lefelé párszintel, de sokkal kevesebb TP-vel. Ezt már régesrég ki kellet volna javítni.
Viszont aki nem EH-van ésportyázik annak általában 0 TP-vel zárja a portyát (tapasztalat) megint nem éri meg felfelé ütni. Nem egyszerű a dolog. Portyázni kell mert fejlődnek az állatok is tőle és jön belőlük a LE.
Az a másik baj, hogy fejlesztők mély halgatásban vannak nem szóltak egy szótsem mi a véleményük a felvette dolgokon. Pedig nagyon szívesen olvasnám az ő érveiket ötleteiket.
A vadászatért kapot LE-t meg alapból szaki nélkül is kéne emelni és még úgy a 20 %-ot. Mert nem tudom, hogy számolták ki, de nem sikerült valami fényesre.
A hozzászólást Gtr2 módosította 2011.08.03. 22:55:50-kor
Pontszám: 6.54
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
697. hozzászólás - 2011.08.04. 06:39:43 (Válasz Gtr2 #696 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Helion1988 módosította 2011.08.04. 06:40:11-kor
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.66
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
698. hozzászólás - 2011.08.04. 08:10:02 (Válasz Gtr2 #696 hozzászólására.)
Gtr2, ez azért nem ennyire fehér vagy fekete.

-Alapvetően a TP egy fejlődést jelent, ami új tárgyakat, új lehetőségeket nyújt. Többek közt azt az előnyt is, hogy ha valakinél több TP-d van, akkor támadhatsz lefelé, ezzel kihasználva a TP "előnyét".
-Ha valaki felfelé támad, akkor jobb felszerelésű, "alapvetően" több lé erőforrást felhasznált játékosokat támadhat. Ha így is nyer, akkor ő több tapasztalatot szerez. A folyamatos farmolás miért jelentene több tudást, mint a "kihívás"?
-Másik aspektus, hogy aki felfelé támad az az erősebbeket támadja, ha még jó lé/tp-vel is megtámogatod, akkor az amúgy is erős karaktereket tápolod csak.
-Végül jön az, hogy az emberek úgy is a biztosra mennek, azaz a gyengébbeket támadják. Még akkor is ha az esetleg nem annyira optimális mint az erőseket megütni. Akármit csinálsz ugyan úgy lefelé fognak támadni az emberek, mert ott biztos a nyereség!

Éppen ezért van az, hogy a lefelé ütés nem ad több TP-t ugye. Ezzel nem is lenne baj, ha nem lehetne hozzá extrém LÉ termelési lehetőség. Erről szól a portya küldis topik, jó olvasgatást

VF kontra EH lefelé ütésben:
Ha EH-val ütsz lefelé, akkor 100%-os minden ellenfeled, azaz maximális TP-t kapsz érte! Ugyan ez VF-el -4 szintre 20% ellenfél ellen (PL krit varis küldi) már minimum TP-re fut (szint/12). Azaz ha eltekintek a nevetséges EH lé-ről mély szintekre, akkor a 7-8 csatában beszedett TP-ben szint/12-vel felvett küldi LÉ még jobb is lehet mint a folyamatosan 100%-os TP minimum EH-val (ugye -3 szint alatt az EH lé is drasztikusan csökken).
Éppen ezért kapásból kijelenteni, hogy HUUU az EH lé/tp-ben űber optimálisabb mint a VF...

Az állatok fejlesztése kihívásból is megoldható, ami 0 TP-ért termeli az elnyelést/küldetéseket + kp-t, mellyel így megspórolhatod a kaland szakikba ölendő lét. Egyáltalán nem kötelező portyázni, elég csak extrém blökiket nevelni kihívásból, küldizni, és nyerni bajnokikon. (Jó pár példa van erre a játékstílusra is!)

A maxos VF-es vadászatért kapott lé/tp jelenleg közel egálban van a maxos EH-val, de itt vannak a konkrét számok (csak 12 medállal, és HT nélkül):
Vad LÉ/TP: 59,71
Láth vad LÉ/TP: 61,57
Bubis LÉ/TP: 78,37
VF LÉ/TP: 132,68
Láth VF LÉ/TP: 136,83
Bubis VF LÉ/TP: 174,16

Ugyan ez maxos (csak 55%+ lével tárgyakból) EH-ra:
0 szintre 62,98
-1 szintre 104,97
-2 szintre 119,45
-3 szintre 133,23
Persze itt vannak "extra" tápok, amikor beakad 1-1 fogás portyából.

Éppen ezért van az, hogy NEM az EH vagy VF-el van a probléma alapvető magja, hanem az ismételhető küldetéseken keresztül PP-ből szerezhető extrém LÉ/TP bónusszal. (Lásd a már említett topik!)

Végül Thorwald alapvető problémája az, hogy V5-ön nincs VF, így a VF-hez kalibrált EH drasztikusan több lé/tp-t termel mint a vadászat. Azaz küldetések nélkül is fent áll az a helyzet, hogy aki V5-ön vadászik az kinyírja a karakterét azzal szemben aki EH-zik csak. (Már AF képességek/0-ás fertő előtt is az a szitu, hogy az 50-es EH 83,85-el termel (+extra fogások), míg a vadászat 57,46-al, és még sehol nincs az ism küldik adta extrém bónusz ugye!)

Remélem így már valamivel tisztább a dolog
A hozzászólást Birka módosította 2011.08.04. 08:12:02-kor
Pontszám: 7.26
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
699. hozzászólás - 2011.08.04. 11:01:39
Szerintem az ism küldikkel szerezhető LE-n nem fog változtatni jelentősen Miklós, mert rengeteg őskövet költenek az állatfelszerelésekre, pl. akik a küldiket pörgetik a Lady verseny élvonalában. Pont az ősköveknek köszönhetően idomítják az állatokat olyan gyorsan, és ezáltal gyorsabban pörögnek a küldetések is, így gyakorlatilag őskőért vehető LE-ről beszélhetünk szerintem.
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 7.91
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
700. hozzászólás - 2011.08.04. 14:25:32
Nézzük az én esetemet. Havi 120 ismételhető küldetés.
Az ismételhető küldetésekből szerzett havi 4 millió LE-ből az ősköves állatozás nagyjából 1 millió LE-t ad. Ha ezt levonjuk még mindig marad havi 3 millió LE, ami a portyázás mellé szerzett extra bónusz ismételhető küldetésekből. Mondjuk jön 4000 LE egy portyából, az egy hónap alatt 3 millió LE. Ehhez jön pluszban 3 millió az ismételhető küldetésből, mint jutalom. Az olyan, mintha lenne még egy kreatív bónusz ami +100% LE-t ad. Persze ehhez nem elég napi 2 óra játék, sokkal több kell.
Pontszám: 5.79
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!