Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 3
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
441. hozzászólás - 2011.03.31. 21:20:16 (Válasz Ezüstszél #434 hozzászólására.)
Ne ez is marha jó ötlet!
Ez a gyűjtögetősdi nagyon tetszik! Ha jól vannak kitalálva a "nyeremények", amire be lehet váltani a cuccokat, akkor tényleg érdemes lesz operálni a szintlépéssel.
Mondjuk itt is kellene valami időhöz kötni, hogy jár-e a cucc, mert a pók és a VF-es is ugyanúgy lépi a szinteket, csak ugye SOKKAL lasabban.

Én mondjuk úgy gondolom, hogy a cuccot át kell venni 24 órán belül, de azt beváltani bármikor be lehet. Azaz nem egy az egyben, hanem lennének jutalmak, amihez akár 2,3 vagy 10 szintnyi ilyen cucc kellene.

Sőt akár lehetne úgy is, hogy nem 1 db-ot kap a játékos szintlépésnél, hanem mondjuk "10 ezüsttallért" ha kicsit lassabban lépte a szintet, akkor cs 8, vagy 5 tallért kap.
Így ösztönözve van a gyorsabb szintlépésre, amiből vehet tápokat.
A hozzászólást Tiha módosította 2011.03.31. 21:24:01-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.93
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
442. hozzászólás - 2011.03.31. 21:32:38
És még valami:

Szép, hogy támogatni akarja Miklós a szintlépést, DE ott a másik oldal:
a TOP 5 játékos, főleg V1-en.
Nem keveset szívnak amiatt, hogy nincsenek leprogramozva a dolgok, vagy hibásak, nem működnek. Ha előnyt termelnek és nem jelentik, akkor csalók, ha hátrányt termelnek, mert rosszul működnek, akkor nyelik be a veszteséget és megelégednek a JV-től egy "Bocsi"-val...

Szóval azért erre az oldalra is figyelni kéne!

(és itt nem csak a top játékosokról van szó, hanem a top szövikről is!)

És most mondhatjuk, hogy kit érdekel az az 5 ember. De ha ez az 5 mondjuk töröl, akkor az alatta lévő 5 lesz a top5. Utána nekik kell fejleszteni, azaz mindíg lesz valaki az élen, akik ELŐTT kell járni egy picivel, ami sajnos nem valósul meg!
A hozzászólást Tiha módosította 2011.03.31. 21:34:12-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.28
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
443. hozzászólás - 2011.03.31. 21:50:46 (Válasz Eliteninja #439 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2011.03.31. 18:00:23
Azzal, hogy a TP-t kétszeresére szorzod semmi nem fog változni, max annyi, hogy több őskő fog fogyni, de nem hinném, hogy ezt olyan sokan támogatnák...


Nos, ahogy én látom 3 lehetőség van.

1. A relatív erőviszonyok maradnak, csak mindenkinek gyorsabb lesz a játék. => Beho örül a sok őskőnek, amúgy minden marad játékmenetileg ugyanott. (Álá 2-szeres TP mindenkinek. Volt, aki zokon vette az iróniát. )

2. Az eddigi lassú taktikák is felgyorsulnak, míg a nem lassú taktikák ugyanott maradnak, a mezőny összébb megy, ergo az agyontápoltak ugyanolyan agyontápoltan tudják befogni azokat, akik eddig meg tudtak lépni előlük.

Én ez utóbbit tartom kellemetlenebbnek. Hogy az agyontápoltak rászabadulhatnak bárkire mindenféle hátrány nélkül.

3. Játékélménnyel rávenni a karaktereket a LE/TP arány rontására. Aki gyorsabban akar fejlődni, az vállalja be a LE/TP arányának a csorbulását. Cserébe kap játékélményt.

Az teljesen világos, hogy a Beho-nak az a jó, ha gyorsabban lépnek szintet a karakterek. De ezt egyszerűen képtelenség úgy megcsinálni, hogy csak a lassú taktikákat gyorsítjuk, azaz mentesítjük az egyetlen hátránya alól, és továbbra is megadjuk a lehetőséget a LE/TP arány dédelgetésére. Mindneki ezt kellene válassza. Ezt szokás úgy hívni hogy uniformizálás.
Kinek lenne jó ez???
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2011.03.31. 22:00:36-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.83
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
444. hozzászólás - 2011.03.31. 21:58:22 (Válasz Tiha #441 hozzászólására.)
A szintlépés gyorsaságát díjazni annyira nem tartom jónak. Ez odaszegezne a géphez.

Inkább a több ezüsttallér összegyűjtését bizonyos cuccokért, és minden szintlépésért ugyanannyi ezüsttallér járna. Akinek kell a cucc, és többet akar, hamarabb meglépi de nincs hátrányban, ha 1 hétre elmegy nyaralni.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.83
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
445. hozzászólás - 2011.03.31. 21:59:43 (Válasz Ezüstszél #443 hozzászólására.)
Az a baj, hogy a LE az egyetlen erőforrás a játékban. Ezért csak a LE/TP arány számít.
Ezen kellene az AF-eknek változatatni. Így, ha lennének tápok, amit AF-ből lehet fejleszteni, és versenyképessé teszik a rosszabb LE/TP arányt, de cserébe egy erősebb AF/TP arányt kapnak, azzal meg lehetne oldani a problémát.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.93
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
446. hozzászólás - 2011.03.31. 22:50:41 (Válasz Ezüstszél #444 hozzászólására.)
Az ok, hogy ne sérüljön a játékos, ha elmegy nyaralni, de ha ugyanannyi jutalom jár mindenkinek a szintlépésért, akkor a Vf-es, bubis azt mondja, hogy úgyis negyed sebességgel pörgeti a játékot, ugyanúgy megkapja majd a jutalmát, csak négyszer annyi annyi időbe telik.

tehát így ugyanúgy nem lesz motiváló hatása. Ha a LE/TP arány a lassú fejlődéssel érhető el, a jutalom meg a fix szintlépésért jár, akkor ugyanazt kapja az is aki 2x-es sebességgel pörgeti a játékot, meg az is, aki negyed olyan gyorsan. (persze időben többet szed össze a JÁTÉKOS, de a KARAKTER ugyanannyit.)

Pl indul 1. szintről 2 játékos. Egyik szinguval, portyával mindennel. A másik bubival, és VF-el. Tekintsünk el attól, hogy kinek mennyi Lé lesz a karakterében.
De ha a szintlépésért fix jutalom jár, akkor mondjuk fél év múlva 1-es játékos lesz 50-es szintű, míg a kettes mondjuk 15-ös (csak hasraütésszerűen írom). Persz, hogy az 50-es a fél év alatt beszedett 50 db jutalmat, míg a másik csak 15-öt kapott (1 szint 1 jutalom a példa kedvéjért).

DE ha a KARAKTERT nézzük, akkor mindkét játékosnak 50. szinten 50 jutalma lesz. Az vérmérsékletfüggő, hogy 1-es nem akar évekig tökölni alacsony szinten, míg 2-es jól elvan.

Viszont, ha a nézzük a LE/TP arányt, akkor ugye 2-es az 50. szinten 100%-osan elverné 1-es 50-es szintű karakterét. (persze sosem találkoznak, mert mire 2-es 50-es lesz, addig 1-es 130-as) de egy marha gyenege 130-as... Ezért kellene, hogy a a sebességet is dijjazza valahogy a jutalom, amiből 1-es alternatív módon erősíthetné a karakterét.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
447. hozzászólás - 2011.04.01. 06:30:48
Jók az új fejlesztések! Bár a lopáson még erősítenék, illetve a TP adást arányosan kisebb szintekre is mehetne.
Pontszám: 8.69
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
448. hozzászólás - 2011.04.01. 06:46:42 (Válasz Craslorg #447 hozzászólására.)
Még jó, hogy időben felnőttem a VF-ből... Lőttek a láthatatlan vadászatnak.
Pontszám: 5.48
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
449. hozzászólás - 2011.04.01. 09:01:15
Adminisztrátor
1691 hozzászólás
Profil megtekintéseÜzenet küldése

Re: Végzetúr friss hírek
242. hozzászólás - Ma, 08:26:12
A mai patchel kéréseitek/javaslataitok alapján bekerült fejlesztések:
- Bekerült egy új épület, az állatmenhely. Itt leadhatod egy megunt kedvencedet, amit egy másik szövetségi társad magához vehet. Az állat átadásnak LE költsége van, de az állat felszerelés megmarad.
- Állandó problémát jelentett a játékban az, hogy az éljátékosok kevés célpontból választhatnak. Ennek megoldására került be az "energiahíd", amelynek köszönhetően a top játékosok CSP-t költhetnek arra, hogy így jelentős mennyiségű TP-t adjanak az alattuk legalább 10 szinttel levő játékosoknak.
- Normalizáltuk a LE/TP szerzési lehetőségekből eredő egyenlőtlenségeket, ezentúl bármilyen módon szerzel a játékban LE-t (akár vadászatból, kínzókamrából, portyából, sajtolásból, bármilyen módon) minden 50 LE után mindig 1 TP-t fogsz kapni.
- Bővítettük a lopás szakértelmet, ha 100-as felett van, akkor minden 100 feletti pont ad 1% esélyt, hogy vesztes csata esetén ellopod az ellenfeled egy - nem bekészített - tárgyát.
Reméljük elnyeri tetszéseteket a sok újdonság!


Ha kikapok valakitől, de többet szívok el tőle mint amennyit vesztek, akkor azért is jár eztán TP?
Mókás lesz pld az mikor ezt írja majd ki:
Lemondok a kérdés feltevéséről 1845 lélekenergiáért és 36 TP-ért.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.56
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
450. hozzászólás - 2011.04.01. 09:04:57
Kattints rá a végzetúr híreknél a "további információkra" ott leírják a pontos részleteket
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.05
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
451. hozzászólás - 2011.04.01. 09:07:55 (Válasz Truth80 #450 hozzászólására.)
Ajh...jó volt olvasni hogy agyal rajta
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.87
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
452. hozzászólás - 2011.04.01. 09:14:27
Tudom hogy milyen nap van, de nekem akkor is tetszenének ezek a fejlesztések
Végre megszabadulnék ettől az időpocsékoló játéktól
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 4.04
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
453. hozzászólás - 2011.04.01. 09:26:37
Varázslás vs közelharc...

Korábban is sokan reklamálták, illetve jelezték, hogy nincs kiegyensúlyozva a kettő. Ha valaki varikört nyeri, nagyon nehéz közelharcban visszahozni. Eddig úgy voltam vele, ha ilyen vereség ért, hogy biztos azért, mert az egyik körben nem találtam a 6-ból, vagy az ellenfél 6-ból 1-szer mégis beütött.

Mai csata saját szemszögból 4 állattal 1 ellenében:
Varikör: 2048 (negatív aura által +724) - 10336
Harci körök:
Én 6-ból 6-szor kritikusat ütöttem, az álaltaim 24-ből 22-ször találtak. (körönként több mint 1000 sebzés bement)
Az ellen 6-ból 1-szer sem találta el, az állata összesen 8, azaz nyolc sebzést okozott.
Eredmény: 10037 - 10344
Valami mintha nagyon nem lenne kiegyensúlyozva...
Pontszám: 8.95
fórumozóSnakeyFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
454. hozzászólás - 2011.04.01. 10:47:37
deleted:P
A hozzászólást Snakey módosította 2011.04.01. 11:04:41-kor
Pontszám: 3.62
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
455. hozzászólás - 2011.04.01. 11:12:50
"Bővítettük a lopás szakértelmet, ha 100-as felett van, akkor minden 100 feletti pont ad 1% esélyt, hogy vesztes csata esetén ellopod az ellenfeled egy - nem bekészített - tárgyát.
Reméljük elnyeri tetszéseteket a sok újdonság!"

Ezt nem értem. Miért az nyerhet el bármit is aki veszít? Minden irányból működik?
Ha én támadok és vesztek akkor is? Vagy csak ha engem támadnak és vesztek?
Felszerelés: fegyver, varázslat, páncél, pajzs ?
Vagy a gyűrűk, nyakláncok is?
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 5.58
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
456. hozzászólás - 2011.04.01. 11:16:36 (Válasz Tigrisnyul #455 hozzászólására.)
Lépj ki a játékból és olvasd el a híreket, ott kattints a legalsó linkre és egyből megvilágosodsz.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.87
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
457. hozzászólás - 2011.04.01. 11:18:52 (Válasz Helion1988 #456 hozzászólására.)
Azt hittem egy humor elég volt egy napra. Közben rájöttem, hogy nem:)
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 5.58
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
458. hozzászólás - 2011.04.01. 11:20:08 (Válasz Tigrisnyul #457 hozzászólására.)
Szerintem nem volt vicces főleg úgy hogy itt a fórumon nem rakták alá a bolondok napja linket...
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 5.58
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
459. hozzászólás - 2011.04.01. 11:23:01 (Válasz Helion1988 #458 hozzászólására.)
Nevetni én sem nevettem. De hát ez van!

Amúgy aki nem kattintott belépéskor a lottónyereményes cuccra az nem is kapta meg a le-t?
(én megkaptam, csak érdeklődöm)
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 5.58
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
460. hozzászólás - 2011.04.01. 11:51:35 (Válasz Tigrisnyul #459 hozzászólására.)
De, elvben már belépéskor megkaptad, csak nem tűnt fel, mert a piros háttér vonzotta a tekintetet.
Pontszám: 7.38
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője