Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések 3
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
321. hozzászólás - 2011.02.24. 08:45:58 (Válasz Offsboy #320 hozzászólására.)
Nincs 1 hónapja, hogy megjöttek a Xenó-k, nem vagy egy picit telhetetlen?
Pontszám: 6.83
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
322. hozzászólás - 2011.02.24. 09:03:30 (Válasz Birka #321 hozzászólására.)
De, lehetséges.

Nem új eseményért, fejlesztésért verem az asztalt, inkább csak jó lenne tudni, hogy mikor jön. Ha három hónap akkor annyi, ha fél év akkor annyi, csak jó lenne tudni, hogy merre hány méter. Az tűnt fel, hogy a közeljövőben várható fejlesztések mindegyike kipipálva (köszönet ezért), szóval az vitathatatlan hogy ráférne az aktualizálás a nyitó hsz-re.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
323. hozzászólás - 2011.02.24. 10:24:47 (Válasz Offsboy #322 hozzászólására.)
Jön a köv event, de amíg a Xenó le nem zárul, addig minek beszélni róla? (Tényleg V2 hogy áll?)
Közben folyamatosak az icipici fejlesztések, melyeket vagy észreveszel, vagy nem. (Új tárgyak, pici megjelenítési változások, tonna bugfix stb...)

És arra is tekintettel kell lenni, hogy Miklós jelenleg az MM beindításával foglalatoskodik (Őszintén szólva nem irigylem a szituért!), TF-et kódol, HKK-t tesztel, Beholdert igazgat és elvileg családapa is. (Bár fogalmam nincs mikor jut arra is ideje...)

A játék jelenleg 140. szintig gond nélkül le van kódolva, nyugodtan tolhatod, folyamatosak az eventek, hogy a napi rutint megszakítsák, ennél sokkal többet nem várhatsz a középmezőnyben szerintem egy játéktól...
Pontszám: 8.42
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
324. hozzászólás - 2011.03.23. 15:20:03
A holnapi napon bekerülnek a játékba új megaesszenciák és új AF képességek!

Utána elkezdjük az új eseményt (Kufárok csatája) fejleszteni.
Pontszám: 8.75
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
325. hozzászólás - 2011.03.23. 15:45:14 (Válasz Miklós #324 hozzászólására.)
Valami konkrétumot lehet esetleg tudni?
V3-Alíz
Pontszám: 5.25
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
326. hozzászólás - 2011.03.23. 16:41:41 (Válasz Miklós #324 hozzászólására.)
"
Hosszabb távon várható fejlesztések (nem feltétlenül ebben a sorrendben)
- végzetúr chat
- Tombolajáték a játék keretein belül.
- havi toplisták
- neves térkapus szörnyek új kincsekkel
- Szövetségi küldetések.
- Szövetség licitálhasson az aukciós házban.

"

Erre esetleg valami közelebbi?
V3-Szeptimusz
Pontszám: 3.84
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
327. hozzászólás - 2011.03.23. 16:50:11 (Válasz Miklós #324 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.03.23. 15:20:03
...új AF képességek!

Lemaradtam volna?

Pontszám: 6.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
328. hozzászólás - 2011.03.23. 17:21:02 (Válasz Dozer #325 hozzászólására.)
Nem

Idézet: Piciklon - 2011.03.23. 16:50:11
Idézet: Miklós - 2011.03.23. 15:20:03
...új AF képességek!

Lemaradtam volna?

Le

Amúgy az Fa képességekre kíváncsi vagyok, szerintem még senki se fejlesztett ki mindent, ami akart. Remélem nem lesz köztük olyan, ami már egy meglévő képességgel üti egymást, amit már lehet fejleszteni és közben a hatása más módon, de többet ér, azaz majdnem "kötelező" képességfelejtést okozna.
Pontszám: 7.37
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
329. hozzászólás - 2011.03.23. 18:07:40 (Válasz Craslorg #328 hozzászólására.)
A VF-esek biztos nem 2 képességet sikerült kitolnom a kompenzáción kívül meg egy olyat, amire csak 1* kell költeni...megértem, hogy szivatni kell a VF-eseket, de nem kéne ekkora különbségnek lennie az AF kapás között. Persze most jön az, hogy váltsak EH-ra meg a lefújolás, de akkor megint megvan a balansz...

mód: persze lehet, hogy csak szerintem igazságtalan a negyed annyi AF és fele annyi TP...
A hozzászólást Eliteninja módosította 2011.03.23. 18:09:13-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
330. hozzászólás - 2011.03.23. 19:09:21
Azonos TP mennyiséghez neked fele annyi AF jár, kompenzációval 80%, ami már nem rossz. Ha az EH-s kitolja az alapos tanulást, akkor ahhoz képest 66.66% jár, ami még szintén nem olyan egetverő, cserébe a VF adta LE/TP arányért. Nyilván Miklós itt is a gyorsabb haladásra akarja rávenni a VF-eseket több, de inkább kevesebb sikerrel
Egyébként ne aggódj, én EH-sként se fejlesztettem még ki olan sok AF képességet, EH-s bónuszt adókat plusz kereskedelem és kalandesély növelése.
Pontszám: 8.69
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
331. hozzászólás - 2011.03.23. 20:08:23 (Válasz Craslorg #330 hozzászólására.)
Fontos: a visszafogott fejlődés szakértelem nemcsak a vadászatért kapott TP-t csökkenti, hanem ezenfelül a vadászatért, térkapuért kapott AF pontokat is tovább csökkenti! Tehát 50-es VFel negyedannyi AF-et kapsz egy vadászatért, mint egy nem VFes. Ez a hatás a kompenzáció képességgel részben kompenzálható.

Alapból negyed annyit kapok. Mellesleg kapott elég sok tápot az EH szerintem igazságtalan, hogy alapból negyed annyi. Kompenzációval 100%ot kéne kapni...

mód: amúgy meg nem nerfelni kell, hanem egyenlő feltételeket kell biztosítani. Nem az zavar, hogy tápoltak vagy butítottak, hanem az, hogy nem egyenlő arányban. Persze 20 év játékvezetés stb, csak egy kis pszichológiát is kéne tanulni, mert ez rendesen elcseszi az ember játékkedvét
A hozzászólást Eliteninja módosította 2011.03.23. 20:14:38-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.21
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
332. hozzászólás - 2011.03.23. 20:36:03 (Válasz Eliteninja #331 hozzászólására.)
jah :|

Vf-esként kötelező a kompenzáció első körben. Aztán mire csinálnál valamit, a környezetnek már rég megvan. Ilyen dolgok hogy kalandképességek pl.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.99
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
333. hozzászólás - 2011.03.23. 20:39:33 (Válasz LanMaffia #332 hozzászólására.)
jaja, mire kitoltam a kompenzációt...és akkor még csak az van meg:D még ígyis vagy 50%-al többet kap az EH-s....csodás
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
334. hozzászólás - 2011.03.23. 20:46:41 (Válasz Eliteninja #331 hozzászólására.)
Vadászatért kapsz alapból negyed annyit, DE TP-re vetítve, az fele annyi (55-ös VF-nél minimálisan több). Ne vadászathoz nézd, hanem adott TP mennyiségre. Ez tolja ki a leírtak alapján a kompenzáció. Nem VF-esnek meg majdhogynem az alapos tanulás kötelező, legalábbis, akivel eddig beszéltem, 80%-uk ezt húzta ki elsőnek.
Pontszám: 8.69
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
335. hozzászólás - 2011.03.23. 20:49:32 (Válasz Craslorg #334 hozzászólására.)
Mindegy, hogy hogy számolod az 1/4 az 1/4. Ha meg a megfelezett TP felét kapom az ugyanúgy 1/4, mint az egésznek az 1/4-ét...ragozhatjuk, szépíthetjük, de fele annyi TP-ért negyed annyi AF jár.

mód: azt megértem persze, hogy kevesebbet kell kapni, de legyen már meg az 1:1es arány...plusz a kompenzációval, miért nem lehet 100%? Az EH-s még ígyis többet fog kapni, csak mondjuk nem 50%al, hanem csak 30-al...
A hozzászólást Eliteninja módosította 2011.03.23. 20:50:31-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.02
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
336. hozzászólás - 2011.03.23. 20:51:16 (Válasz Craslorg #334 hozzászólására.)
Na de az alapos tanulást nem csak azért húzzák ki hogy több AF pontot kapjanak hanem hogy több tp kelljen szintlépéshez, míg a Kompenzáció csak azt módosítja hogy több Af pontot lehessen kapni.(És ha kimaxolva se éri el a nem vf-esek AF pontját)
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 5.74
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
337. hozzászólás - 2011.03.23. 21:07:48 (Válasz Eliteninja #335 hozzászólására.)
Könyörgöm, ne a vadászathoz mérd az AF pontot, hanem adott szinten belül! Ugyanazon szint megtételéhez az EH-snak X, a VF-esnek viszont nem 1/4X AF pont jár. Mindenki azt mondja, hogy adott szinten belóül milyen erős, akkor az AF-nél miért nem lehet így számolni? Én nem kétlem, hogy a VF-es kevesebb AF pontot kap adott szinten belül, mint az EH-s, de NEM az 1!4-ét, hanem kb. a felét.

Na de nézzük a matematika nyelvén:
AF képességek nélkül 1 szint X TP
EH-s kap: Y AF pontot X TP alatt
VF-es kap: Y/2 AF pontot X TP alatt
Ez az alap, ekkor ugyanazon szint átlépéséért a VF-es felée annyit AF pontot kap.

Kitermelve a két AF növelő képességet:
EH-s kap 1.2-szeres AF pontot és 20%-kal több TPkell, tehát a szintre vetítve: 1.44Y AF pontot kap
VF-esnél: 0.8Y AF pont lesz ugyanarra a szintre.
0,8 / 1,44 = 0,555*, azaz kifejlesztve a képességeket a VF-es ugyanazon szint teljesítéséért minimum az 55%-át kapja az EH-s AF pontjainak. Azért írom, hogy minimum, mert a portyára nem vonatkozik az osztó, azaz z még növeli az arányt.
Remélem, így érthető.

Hogy ez az 55% sok-e vagy kevés, ezt nem az én tisztem eldönteni, de hogy nem 25%, az biztos. Ez az áldozata annak, hogy az LE/TP arány viszont akár a duplája is lehet (ha nem portyázik a VF-es, akkor még több is 55-ös VF-nél.)
Pontszám: 8.69
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
338. hozzászólás - 2011.03.23. 22:21:34 (Válasz Eliteninja #331 hozzászólására.)
Miklós két éve elkövetett egy hatalmas baklövést, amikor bevezette a játékba a VF-et. Nem azt a hatást váltotta ki, mint amire számított, és teljesen felborította a játékegyensúlyt. Nyilvánvaló okokból a játékból kivenni már nem lehet, így arra törekszik, hogy egyéb alternatívákkal is hasonlóan erős karaktert lehessen összerakni. Ezért jött létre az EH, és ezért lehet VF nélkül azonos szintlépés mellett több AFP-t szerezni.
Az egész AF rendszer alapja, hogy a VF-et nem használó stratégiákat erősítse, így nem csoda, hogy kevesebb pontot szedhetsz össze, ha van VF-ed, hiszen pont ez a lényeg. Így fölösleges azon filózni, hogy igazságos-e a rendszer, hiszen nem is cél, hogy igazságos legyen.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.98
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
339. hozzászólás - 2011.03.23. 22:34:05 (Válasz Craslorg #328 hozzászólására.)
Cras, én már gyakorlatilag olyat is fejlesztek, amit éppen nem nyomtam volna, csak ellőttem a sok AF pontot.
Ha tudtam volna, hogy már lesznek újjak, akkor nem nyomtam volna el kb 30 AFP-t. Mindegy, meglátjuk mit kapunk, azért én örülök, hogy nem akkor kell könyörögni új AF-ért, mikor már tényleg nincs mire költeni.
Szóval összességében NAGYON ÖRÜLÖK ENNEK A LEENDŐ fejlesztésnek.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.26
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések 3
340. hozzászólás - 2011.03.23. 22:38:47 (Válasz Eliteninja #333 hozzászólására.)
NE SÍRJÁTOK MÁR TELE A TOPICOT megint ezzel a "VF-es alig kap AF-et" témával! Annyira szánalmas ez a sírásrívás! Csak azt hajtogatjátok, hogy milyen hátrány ér benneteket, a kapott előnyöket meg észre sem veszitek!

Nyissatok erre egy saját topicot, ahol siránkozhattok!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!