Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Érkezik a kristályhorda
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
721. hozzászólás - 2009.06.01. 18:32:34 (Válasz Sun13 #718 hozzászólására.)
Igen, a citadella csapást könnyű semlegesíteni. Nem nagy ügy.
Ha szemen köpnek, azt is könnyű semlegesíteni, letörlöm és kész. Nem nagy ügy. Valahogy mégsem tudok lelkesedni azért, hogy szemen köpjenek.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 8.56
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
722. hozzászólás - 2009.06.01. 18:37:02 (Válasz Mong0ose #695 hozzászólására.)
Idézet: Mong0ose - 2009.06.01. 01:50:37
Az az egy része az embereknek csak azt szeretné, hogy annak a kevésnek is meg kelljen tapasztalni azt, amit ő minden nap átél.
Ezzel helyre is billenhetne az egyensúly. A kevés is a középmezőny életét élhetné. Sírhatnánk együtt, hogy nem jól van ez így.


Pontosan ezt irtam en is.
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
723. hozzászólás - 2009.06.01. 18:39:48
Nem tudom miért gondolja bárki is azt, hogy ha olyan NPC-t kapunk ami 15% alatt is agyon tud verni, akkor majd kibújunk 15% fölé és a normál játékosokkal veretjük és fosztatjuk ki magunkat, miért tápolnánk az ellenfeleink önszántunkból?
Amíg nem éri meg 15% felett vadászni addig nem fogunk.
Ha pedig valakinek nem egyértelmű: attól, hogy megnehezíti vagy ellehetetleníti a nyugodt vadászatot még nem fogunk 15% felett vadászni, még mindig jobb a LE-t az ablakon kidobni ahol senkié sem lesz, mintha az ellenfelünk kezébe adjuk amitől (tovább)erősödhet a mi kárunkra.

Igazából az epikus és bármilyen NPC esetében is nem az teszi kihívássá a dolgot, hogy az a pár szinttel kisebb és gyengébbek 3-4x annyit tud beleverni, hanem hogy kitartóan kell ellenük küzdeni.
Tehát úgy gondolom, nem arra kéne rámenni, hogy az epikusok 2000-et lőjenek varival és 3-500-at sebezzenek minden ütéssel. Nyugodtan sebezzenek csak akkorát mint mi és legyen annyi ÉP-jük, hogy pár napig eltartson a mészárlása és ne gyógyulja vissza egy éjjel alatt a teljes ÉP-jét.
A Kristályok meg ne teljes bukás legyen. Nem tápolni kell minket, nem azt mondom. De röhejes az egész, ha nem kapitulálsz:
- napi 100.000 LE PC
- ha nyer ellenük valaki portyában 0-200 LE-vel csökken a háborús veszteség, ha pedig veszít egyből akár több ezerrel nő

Lehetne még egy olyan épületük ami nekünk nincs és nem is lehet, aminek az a lényege, hogy a veszteseket sújtja valamivel.
Tehát pl. megjelenik a Kristály szövetség, ezzel _mindenkinek_ csökken az összes bevétele X%-al és ez egészen addig amíg Y háborús vereséget nem szenvednek el. (El kéne érni, hogy ne üzenjenek olyanoknak hadat, akiket szintben nem is érnek el.) Szóval jönnének a háborúk, győznénk Y-szor és a _nyertes nem veszít semmit_, míg aki kapitulált ellenük azt sujtaná az új épület valami büntetéssel.
Tehát a győztesnek nem járna jutalom csak, hogy nem lenne vesztesége. Ez önmagában hatalmas jutalom, de nem tápolás.

Kicsit kezdetleges, de ha láttok benne ötletet, fejlesszétek tovább.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 8.00
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
724. hozzászólás - 2009.06.01. 19:03:57
Én látom szűk látókörűen a dolgot? Kicsit nekem olyannak tűnik a dolog hogy "Jaj, letört a körmöm!". Akinek meg nincs maxos építése vagy manakonstrukciója az magára vessen. Talán ezért vannak szövetségek akiknek fel vannak építve az épületei és vannak akiknek nincsenek. Én pl mindkettőt maxra (max/2- ugye turbózni lehet mindkettőt) toltam amint meglettek, és a szövetségi társaim is így tettek, és 10-15 szintel alacsonyabban is maxon volt mindkettő. Összesen egy 20-as és egy 25-ös szakértelemről beszélünk, nem valami hihetetlen dologról. Persze sírni könyebb, meg hogy kit érdekel az a 30-40 játékos aki elöl van, én itt vagyok, nekem a körmös se törjön le, és még én vagyok a szűk látókörű. Esetleg az is jelenthetne sikerélményt hogy le tud valaki győzni pár kristály hordást. Nekem is alig kicsit több lett a győzelmem mint a vereségem, mégsem sírok hogy nekem miért nem lett 140/3-as mérlegem? Mert nekem az is siker hogy pozitív lett.
Pontszám: 2.67
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
725. hozzászólás - 2009.06.01. 19:08:14 (Válasz Sun13 #718 hozzászólására.)
Sun13-
Néhány órával a Kristályinvázió első (?) felvonása vége előtt végignéztem, hogy az 50. szintű, és az a fölötti karaktereknek milyen a mérlege a kristályok ellen. Ők azok akiket érint(het)ett a fejlesztés. Ha kimásolod excellbe, néhány osztást, összedáast, ami tetszik elvégzel, érdekes adatokat kaphatsz. Az érintett karakterek kisebbik része aratott. Nekik csak ajándék volt az egész. Nagyon kevesen pariban voltak-nekik volt kihívás. A legtöbben szívtak.
A Kristályok megjelenésük utolsó napjára elértek a szövetségi toplistán lévő olyan szövetségekig, ahol a tagok nem is érték el a kristályokat. Ők is megkapták a citadellát. Ez sem volt túl szerencsés.
Elvileg (remélem legalábbis) ez a fejlesztés felső karéj szórakoztatására szolgált. A felső karéj jó része nem igazán tudott szórakozni, mert esélyük sem volt felvenni a harcot (nekem se, pedig az egyik jómadarat rólam mintázták, hogy miért, az már más topicok témája lenne, van benne állatokat sebző varázslat meg sebgyógyítás, nomeg gépidő is), más részüknek meg nem volt kihívás.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 9.17
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
726. hozzászólás - 2009.06.01. 19:15:14 (Válasz Morroch #723 hozzászólására.)
Jelen pillanatig kaptam egy 10-est és egy 1-est.
Én nem gondolom tökéletes 10-esnek, de az idióta baromság 1-est, ha másképp nem PÜ-ben magyarázza már meg aki benyomta és akkor legközelebb nem fárasztom a népet olyannal amire nem vevő.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
727. hozzászólás - 2009.06.01. 19:32:51
Na igen természetesen jó lenne ha egy olyan rendszert ki lehetne találni amikor mindenki a saját szintjének megfelelő ellenféllel csatázhat. Viszont azok számára akik jelenleg 50 szint alatt vannak, vannak megfelelő ellenfeleik. Ha ez a játék úgy lenne megszerkesztve hogy a "TOP" laposabb lenne (pl a szükséges tp nőne, szorosabb lenne a stb) nekik is lenne ellenfelük, akkor nem lenne szükség npc hordára. És ahogy megy most a játék, minden arra buzdít hogy legyünk alacsony szintűek, fogjuk vissza a fejlődésünket, alulról kivégezhetjük a nagyokat és ők nem látnak minket, több elllenfelünk van stb. Legyen már valami ami nem arra viszi a játékot hogy legyünk kicsik. Na jó, olyan szöviknak ne üzenjenek hadat akik nem érik el őket, ez baromság igazad van. Bár a legtöbb szövetség csupán optimalozációs okból kapitulált, ezért hiányoltam a jutalmat. Persze az még jobban vérlázító lett volna a többieknek, így meg röhögnek a markukba hogy akik végigvitték a háborút csináltak maguknak egy jó nagy mínuszt.
Pontszám: 2.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
728. hozzászólás - 2009.06.01. 19:42:30 (Válasz Sun13 #727 hozzászólására.)
"Persze az még jobban vérlázító lett volna a többieknek, így meg röhögnek a markukba hogy akik végigvitték a háborút csináltak maguknak egy jó nagy mínuszt."

A fejlesztőket a TGY mentette meg. Ha valamilyen okból - pl. mert több tag elutazik pünkösdkor vagy mert optimalizálnak - nem verték volna meg most, akkor a kis szövetségek sorban kapták volna a citadellacsapásokat. Olyanok, akik semmit nem tudnak tenni ellene, naponta ötöt. Száz ember itt örjöngene a fórumon, teljesen jogosan, hiszen bekerült egy olyan dolog, ami őket szivatja, és ami ellen semmit nem tudnak tenni. Hogy lehet ilyet berakni bármiféle hatásvizsgálat nélkül?
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.06.01. 19:42:56-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.55
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
729. hozzászólás - 2009.06.01. 19:43:41 (Válasz Mortimer #728 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.01. 19:42:30
Hogy lehet ilyet berakni bármiféle hatásvizsgálat nélkül?

és ezen te még csodálkozol???
Pontszám: 7
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
730. hozzászólás - 2009.06.01. 19:48:26 (Válasz Mortimer #728 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.01. 19:42:30
Hogy lehet ilyet berakni bármiféle hatásvizsgálat nélkül?

A "legröhejesebb", hogy azért nem került be hamarabb, mert tesztelték és így találták "megfelelőnek"
Amúgy örülök, hogy a nálam nagyobbak jól szórakoztak...az én 1-5 -ös eredményem, a saját konokságomnak köszönhetem...

Kíváncsi lennék Miklós véleményére/reakciójára, hogy ezt miért is így gondolta ki... (Valószínű ez az, amit nem fogok megtudni/elolvasni...)

Pontszám: 7.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
731. hozzászólás - 2009.06.01. 19:50:54
A lényeget talán jobb kiemelni: ha elég optimalizátor vagy bosszúálló lett volna az első pár szövetség, az egész VU összes játékosa cumizott volna.
Szerintem, ha értelmes változtatás nélkül jön vissza a Kristály, akkor hagyjuk végigmenni a teljes VU-n a fejlesztők gigantikus bréjét és kapja be mindenki, ne csak mi.

Bocs ez kikívánkozott.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 8.75
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
732. hozzászólás - 2009.06.01. 19:55:53
Sajnos nem tartott sokaig ez a dolog, visszakapcsoltam tamagocsi uzemmodba, 3 portya a mai termes
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 4.80
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
733. hozzászólás - 2009.06.01. 20:15:00 (Válasz Morroch #731 hozzászólására.)
A tieteket meg mi kapjuk be már igen hamar harmadszor...
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 6.57
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
734. hozzászólás - 2009.06.01. 20:22:13
Sun13, szerintem az a legfőbb probléma itt, hogy sokan 3 havi fejlesztéstől nem ennyit és mellesleg nem ilyen módon vártak.
Pontszám: 5.50
kedvelt tagMzperxFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
735. hozzászólás - 2009.06.01. 20:29:01 (Válasz Ywgarrd #734 hozzászólására.)
Ez 3 hónap munkája volt? Fura, hogy 3napos móka lett belőle, ami sokaknak nem volt vicces.

Remélem azért a 3:1-nél jobb arányunkkal nem kell 1 hónapot várnunk mire kapitulálnak majd a kristályok.

Az automatizált és meggondolatlan hadüzenetek kiküldése helyett én pl biztosan manuálisan küldtem volna a hadüzeneteket. Miért? Mert ez maximum 10 szövetséget érint. Az talán nem akkora fáradtság.
Mzperx - Sötét Ösvény
Pontszám: 8
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
736. hozzászólás - 2009.06.01. 20:35:29 (Válasz Wocsok #733 hozzászólására.)
Wocsok, ha mocsok lennék megkérdezném, hogy ízlik-e?
Na de ki is lennél, mert nincs aláírásod és más nicken futsz a játékban.
Félre ne értsd, nem foglak ezért ütni, de ha nem idebököd ezt, hanem mint diplomatát keresel meg, talán még egyezkedhettünk is volna arról, hogy ritkuljon a látogatás.
Az "igen hamar" pedig relatív.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
737. hozzászólás - 2009.06.01. 20:36:28
Ertem en, hogy event es hogy jonnek meg, de a hetkoznapokkal mi lesz? Napi 5-6 portya maximum. Ures kinzokamra. Jatekelmeny 0. En egyike voltam azon keveseknek, akik udvozoltek ezt a fejlesztest, de nagyon elkeserit az, hogy miutan honapok ota panaszkodunk, hogy nincs kit utni kapunk 3 napra valamit es ennyi.
Legalabb utni lehetne azokat a szerencsetleneket. Mi ertelme van, hogy elbujnak a katakombaba. Van egy tippem: Miklos nem akarta, hogy sok tp-t kapjon az, aki rendszeresen tudja oket utni, es talalt egy "remek" megoldast.
Remelem, ahogy Miklos felkeszul Morroch kiemelt uzenetere, mert szerintem mindent meg fogunk tenni, hogy a masodik hullam maradjon az idok vegezeteig. Koc-ra kellett volna hallgatnia a Legionak...

Itt jeleznem ismet Miklosnak, egy esetleges 2. Kristaly Horda megjelenesekor, hogy ugyanmar lehessen kamrazni oketl. Nem latom okat, hogy miert ne lehessen oket. Egy egyszeru keplet alapjan adhatnanak nemi LE-t. Igy nem ereznem TELJESEN feleslegesnek a 15os kamrank megletet, amit nem keves LE-be kerult anno.
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
738. hozzászólás - 2009.06.01. 20:37:36 (Válasz Mzperx #735 hozzászólására.)
A hibajavításokon és kis korrigációkon kívül én más fejlesztésről nem tudok, tehát nyugodtan tekinthető három havi fejlesztésnek.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
739. hozzászólás - 2009.06.01. 20:43:56 (Válasz Draglov #737 hozzászólására.)
Idézet: Draglov - 2009.06.01. 20:36:28
Ertem en, hogy event es hogy jonnek meg, de a hetkoznapokkal mi lesz? Napi 5-6 portya maximum. Ures kinzokamra. Jatekelmeny 0.


mondtam én, hogy ez lesz. megvolt, letudva a hosszú fejlesztés pár nap alatt és "MELÁÁÁK ÉHEES!", még, még, még.

egyrészről igazad van, másrészről meg kicsit necces, amit írsz. lefordítom, hogy nekem meg más egyszerű halandónak mi jön le belőle: "ÉN, vagyis Draglov csak 5-6-ot tudok portyázni egy nap, ezért kérek azonnal valami személyre szóló fejlesztést, hogy NEKEM, vagyis Draglovnak, ne 0 legyen a játékélményem."

mondom, megértelek, de ha panaszkodsz, akkor gondolj bele, hogy attól, hogy neked 5-6 portyád van, a játékosok 99,9%-ának nincsenek portyagondjai. pár karakter bír portyagondokkal, ők viszont nem is egyféleképp megoldhatnák ezt a problémájukat volt, aki megoldotta. te nem. milyen jogon várod el akkor, hogy direkt neked fejlesszenek, ha te a minimum 3-4 lehetőség egyikét sem akarod igénybe venni?

nemes dolog, ami(ke)t teszel, de magadnak ásod így a sírgödröt, ha annyira akarnál tenni a nulla játékélmény ellen, akkor tehetnél. (és direkt nem azzal jövök, hogy bezzeg másnak nincs gond a játékélménnyel az adott keretek között...)
Pontszám: 5.13
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
740. hozzászólás - 2009.06.01. 20:47:01 (Válasz Morroch #736 hozzászólására.)
Black Panther a Moroflex-ből!
Az igen hamar, meg ha relatív, ha nem akkor is az.
Meg már nekem is kezd tele lenni mindenem azzal, ha 1 hét alatt 4-en támadnak meg, és akivel még talán bírnánk is, azt is elbukjuk ez miatt.
A béke csarnokát meg most bontottuk le, mert a háború csarnoka ellen nem ér semmit!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője