Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Érkezik a kristályhorda
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
781. hozzászólás - 2009.06.02. 13:59:01 (Válasz Mortimer #777 hozzászólására.)
Úgy látom félreértetted a hozzászólásomat, úgyhogy módosítottam.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
782. hozzászólás - 2009.06.02. 17:03:06
Végigolvasva a hozzászólásokat számomra egyértelmű vált, hogy a VU néhány ezer mazohista játéka. Akit ütnek az panaszkodik, mert bántják. Ráadásul sokan és állandóan. Akit nem ütnek az panaszkodik, hogy nincs kit bántani.

A Kristályhorda rávilágított néhány nagyon fontos összefüggésre. Mivel abszolút mércét mutatott, láthatóvá váltak olyan dolgok is, ami a folyton változó, állandó mozgásban levő karakterek közötti harcokból nem voltak ennyire egyértelműek, vagy nem lehetett számszerűsíteni őket.

1. A játékosok és a szövetségek között nagyon nagyok a különbségek. Már a TOP25 számára is más és más volt a Kristályok hatása. Volt aki tápolt, volt aki szívott miattuk.
2. Nem az számít, hogy mekkora a szinted, hanem az, hogy képes vagy-e nyerni. A legjobban az járt a Kristályosok ellen, aki alacsony szinten tudott nyerni. Ugyanaz ellen az ellenfél ellen Jerikó 5X annyi LÉ-t hozott el, mint én. Ebből valamennyit alátámaszt a gyémánt bónusz, valamennyit a Kreattív Affinitás, de a többi a szintkülönbségből jött. A szint csak akkor előny, ha erősebb is vagy. Továbbra is az látszik, hogy vagy az abszolút topon kell lenni, vagy a LÉ/TP arányra kell optimalizálni.

Mitől volt sikeres a Kristály horda?
A játék piramis jellege korábban is ismert volt a fejlesztők számára. A mostani állapot nem érte őket meglepetésként. Talán a piramis kialakulásának gyorsasága, és csúcsossága lehetett váratlan. Kialakult egy olyan boly, amely kiemelkedett a mezőnyből. Egy játékosnak minimálisan 15 portyapontja van. Vajon hány támadást lehet elviselni naponta? Egyet, hármat, tízet vagy egyet se? Nem tudnám megmondani. A TOP25-ben 19-en vannak az ELIT-Légió párosból. De a TOP50-ben is csak 16-an vannak a többi szövetségből. Ha leveszem a két büntetővel rendelkező karaktert, akkor azt mondhatom, hogy az első 19-re 14-en jutnak. Ez a nyomás valóban hatalmas. A kristályhordának pont az volt az egyik hozománya, hogy csökkentette a nyomást a játékosokon.
Kihívás volt a Kristályosok ellen harcolni. Meg kellett választani a célpontokat, törődni kellett az egészséggel, az állatokkal.
A háború miatt sajnos a biztos győzelmekre kellett utazni. Sajnos mire vége lett a háborúnak, addigra a kristályosok is eltakarodtak, pedig szívesen kipróbáltam volna, hogy a nagyobb kockázat jár-e nagyobb haszonnal.

Mitől volt kudarc a Kristály horda?
Azok a karakterek, akik eddig is az állandó zaklatástól szenvedtek, most kaptak egy új zaklatót. Olyat, amelyik naponta citadellázza őket, olyat amelyik még 15% alatt is képes támadni. Mégsem kapták meg azt a megnyugvást, amire szükségük lett volna. Helyette jött az újabb frusztráció, és annak az érzése, hogy a TOP tápol a kristályosokból, ők pedig szívnak, ezáltal még távolabb kerülnek a felzárkózás lehetőségétől.

Beváltotta a Kristály horda a várakozásokat? (1-től 5-ig pontozva)
1. Színesítette a játékot? 4: Egyértelműen igen. A felhajtáshoz képest nagyon rövid lett a hatásuk.
2. Pozitívan hatott az első vonal játékára? 5: Egyértelműen igen.
3. Pozitívan hatott a második vonal játékára? 2: Rajtuk nem segített, inkább nehezítette.


Nem tudom voltak-e más célok is a fejlesztők fejében, ha igen, akkor azok teljesülését is értékelhetik. Remélem lesz ismétlés, lesz folytatás. Biztosan lesznek változtatások is, elvégzik a finomhangolást, amitől egyre több embernek lesz kihívás a Kristály Horda, és kiderül nem csak a mazohistáké ez a játék.
A hozzászólást Petur módosította 2009.06.02. 17:03:45-kor
Pontszám: 9.15
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
783. hozzászólás - 2009.06.02. 17:45:59
Na nekem az a véleményem, h most ne a topot hanem a top alatt lévőket tápoljuk Legyen 2 szövetség egy külön a topnak(akik folyamatosan ütnek össze vissza és 80%-ban nyernek is így a top megtapasztalja az 53-58-asoknak az életét. És ez az 53-58-as mezőny kapjon még egy kristály szövetséget akiket a top nem ér el.. vagy ha el is ér legyen rajtuk védelem itala vagy valami, h essenek össze a top karik.
Azirafael, TGY
Pontszám: 9.38
fórumozóSasuke20Férfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
784. hozzászólás - 2009.06.02. 18:38:39
Annyira logikusak a gondolkodás menetek. Mindenki a saját szintjén akar verhető ellenfelet, és a többi karakter, más szintek nem érdeklik őket.
Én 44-es szinten vagyok, közöm nem volt a kristályhordához, lemaradtam az ismételhető küldetések elejéről, amikor nem 1 hanem 3 dukát járt érte. És mégsem sírok állandóan. Egy nap 10-szer levernek, pedig a top-tól elég távol vagyok. A szövetségem helyzete megkívánja az építést, és meg is teszem amit kell, ezért nem a saját fejlődésem az első. És tök jó volt a kristályhorda, azoknak akik tudtak harcolni ellenük. Az ő játékuk színesebb lett, az enyém ugyan olyan, a napi 10 portya így is belefért.
Ha fejlesztést csinálnak, akkor legyen mindenki számára elérhető, vagy inkább ne legyen.
Visszatérve az ismételhető küldetésekre, hamár a top karik megkapták, az első 5 ismételtért a 3 dukátot, akkor nem 1-re kelett volna mindenkiét csökkenteni, hanem megcsinálni, h az első 5 küldetésért 3, az utána következőkért 1 dukát járjon. És nem lenne, h egyesek elhúznak még jobban, míg mások próbálnak felzárkózni.
De az előbb írtam h nem sírok, így nem is folytatom tovább, mert a hozzászólásom mínusz pontos lesz.
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese Rólad szól!!!
Pontszám: 8.27
kedvelt tagGridFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
785. hozzászólás - 2009.06.02. 18:56:25
Úgy mégis, kinek mi a TOP? Az első hány karakter, hány szint?
Pld. Azirafael szerint 58. szint fölött van a TOP. Ez kemény 19 karakter.

Csak azért mert ez az egész szerintem csak egy kis vihar egy nem túl tiszta kis biliben.
A TOP és a második vonal együtt is csak kis része a játékosoknak, és a többség szerintem tesz a problémáinkra.

A második vonalat sem érdekli az a 37-es karakter akit pld. Nephila farmol és ver rommá.

Valaki jól írta nemrég, itt néhányan nem azt nézik hogy lehetnének ők jobbak, hanem azt hogy hogy lehetne másokat lehúzni és külső beavatkozással utolérni őket.
Én most 56-os vagyok és marhára nem örülnék egy olyan fejlesztésnek amitől pld. egy 50-es 2 hónap múlva utolér.

Könyörgöm, mindig lesz első 19 karakter.
Pontszám: 5.67
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
786. hozzászólás - 2009.06.02. 20:22:48
Mindig csak azt olvasom, hogy így a TOP, meg úgy a TOP. TOP minden játékban van, volt lesz. Ez elkerülhetetlen, vannak aki jobban értik a játékok rejtelmeit, hamarabb elkapják a fonalat. Ez ellen nem lehet, nem kell tenni.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 8
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
787. hozzászólás - 2009.06.02. 20:30:12 (Válasz Krazus #786 hozzászólására.)
Itt nagyon nem arról van szó, hogy ellenük kellene tenni, hanem arról, hogy a számukra készült fejlesztést a következő vonal, akik közvetlen alattuk vannak ne szívják már meg, ezzel kétszeres terhet rakva rájuk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
788. hozzászólás - 2009.06.02. 20:35:51 (Válasz Sasuke20 #784 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.06.02. 20:36:27-kor
Pontszám: 5
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
789. hozzászólás - 2009.06.02. 20:53:40
azért nem gondoltam véresen komolyan.. vártam a reakciókat, de úgy látom most nem annyira tiltakoztatok mint máskor
Azirafael, TGY
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
790. hozzászólás - 2009.06.02. 21:28:19 (Válasz Mortimer #772 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.02. 12:37:24
"Legyen bent 1-2 a legmagasabb szintű játékos feletti kristály is"

Viccesnek tartom, ahogy Jerikó és Kocos hevesen tiltakozik ez ellen, mindenféle érvet felhozva ellene

(Persze ha ezek a magasabb szintűek nem erősebbek náluk, akkor az egész értelmetlen, csak táp lesz nekik.)


Viccesnek tartom, hogy probalsz olyasmit a szamba adni amit soha nem mondtam. Ugyanakkor hatarozottan visszautasitom.
Pontszám: 4.14
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
791. hozzászólás - 2009.06.02. 21:33:26
Mitől top a top??Azért mert előbb kezdték?Jobban csinálják??Akárhogy is definiáljuk ők a játékosok kisebb hányadát teszik ki!Én megértem,hogy nekik unalmasabb a játék,de hát azért mégis a többség eleget szív így is szerintem!Egyébként a "top" mégsem annyira "top",ha nem látták előre,hogy elhúznak szintben és nem lesz kit ütni!
Én nagyon úgy látom,hogy akármilyen fejlesztés lesz is itt az valakinek nem fog tetszeni!Kezd az egész fórum síratófallá változni!
Az elől lévők azért sírnak,hogy unalmas akik utánnuk jönnek azért mert az előllévők ütik őket és így tovább.Így nehéz lesz olyan fejlesztést véghezvinni ami mindenkinek tetszik!Ez egyenesen oda vezetett,hogy Miklósék kicsit talán kapkodva próbáltak új dolgot becsempészni a játékba!
Nekik is el kellene gondolkodni,hogy a"top" miatt nem kéne a többséget szívatni.


u.i.:remélem nem sértődött meg senki!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
792. hozzászólás - 2009.06.02. 21:36:39 (Válasz Mortimer #775 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.02. 13:17:35
"mivel csak 1 szintre lefelé tudnának ütni a kristályok is, ezért nem tudnák lealázni az 5-6 szinttel alacsonyabbakat"

Mivel ezek játékosok klónjai, és számukra nem engedélyezett a leütés 6 szinttel, ezután minden eddiginél jogosabban vetődik fel a kérdés, hogy ha a klón nem üthet le ilyen mélyre, akkor a játékos miért alázhat


Inkabb az a kerdes merul fel, hogy miert kell 5-7 szinttel lefele utni egy atekosnak, ha portyazni szeretne - miert nincs alternativa, es ha mar 5-7 szinttel lefele ut, akkor miert kenytelen leverni annak az eletpontjat. Erre kene megoldast keresni (es talalni).

A megoldas nyilvan nem az, hogy a mostani hibas rendszert kiterjesztjuk az uj fejesztesekre is.
Pontszám: 5.40
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
793. hozzászólás - 2009.06.02. 21:50:46 (Válasz Mortimer #775 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.02. 13:17:35
Szintén kell valamit kezdeni azzal, hogy az 56. szintű kristályok folyamatosan le voltak verve (én beláttam az egész szövetséget, háborún kivülről), míg a legmagasabb néhány szinte mindig 100%-osak volt. Azaz ha a kristályok nem üthetnek le 5 szintet, akkor a játékosok se tápolhassanak náluk 4 szinttel alacsonyabb galambokon.


C-c-c.
Nem egyszer hiaba vartam haboru kozben, hogy 1 ora leteltevel elobukkanjanak a 61-esek. Leviathan mondjuk mindig elerheto volt, ez igaz, de ellene 55% eselyem volt csupan, es cserebe meg hanyertem is belemrakott 2K sebzest, amibol 2 60-61-est is el tudtam verni

Megoldasi javaslat:
A %-os csokkenes NE vonatkozzon a Hordara. Ha megis muszaj, akkor 10%-kal esen csupan egy tamadas hatasara, igy 10 sikeres tamadast kaphatnak 3 orankent. Az eletpontjuk legyen folyamatosan max, de az ugy legyen megalapitva, hogy egy jo tamadassal ki lehessen vegezni oket.

Ja van meg egy olyan gondolatom is, hogy a kristalyok pufolesekor csak a szingularitasol adodo bonuszt kapja meg a karakter. Fetetelezve, hogy akinek jol jon a TP, annak ez a szakertelme amugy is magas, a tobbieket meg kar szivatni a sok TP-vel.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
794. hozzászólás - 2009.06.02. 21:55:35
A kristalyhorda legyozese adhatna olyan jutalmat, ami a vilag minden karakterere vonatkozik. Nem kell jelentos jutalom, ha csak valami jelkepes sztem nnak is tudnank orulni.
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
795. hozzászólás - 2009.06.02. 22:16:22
Jutalomterv:

Minden Kristály szövetség elleni győzelem után, a győztes szövetség tagjai kapnak egy *Kristály skalpot*.
Minden Kristály skalp* 2%-al emeli a támadhatosági minimum százalékot kizárólag a Kristály szövetséggel szemben.
Egy játékos maximum 10-et tarthat magánál. (Ehhez hozzá tehető, hogy 1 Kristály skalp = 2 dukát.)

Tehát aki 10-szer győzőtt és ezzel begyűjtötte a maximális mennyiséget, azt 20% ÉP alatt nem tudnák ütni.

Ez megint csak egy kezdetleges ötlet, de ha láttok benne lehetőséget fejleszzétek/fejlesszük együtt tovább.
A Kristály skalp csak most hirtelen jutott eszembe, tőlen nevezthetjük a "Bátrak kövének" vagy a "Hősök könnyeinek" is vagy ami eszetekbe jut.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
796. hozzászólás - 2009.06.02. 22:45:58
Ez nagyon rossz. Ez azt jelentené hogy aki tudja őket ütni azt kevesebbet fogják támadni, aki meg nem, az ugye megkapja még ezeket a támadásokat is.

2 pont, de csak mer díjazom a próbálkozást.
Pontszám: 7
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
797. hozzászólás - 2009.06.02. 22:53:26 (Válasz Khronos #796 hozzászólására.)
Khronos márciusban regeltél, az hogy hogyan pontozol nem lohasztja a kedvem, a te dolgod, de nézd el nekem, hogy a véleményed számomra nem mérvadó. Megvárnám a többieket is.
Mellesleg a "nagyon rossz" indoklás nélkül üres nemtetszés, elég ha csendben lepontozol, ha nem tudod kifejteni, hogy miért teszed.
Amit leírtál az pedig téves: aki nem tudja őket ütni azt a kristályok sem tudják ütni. Előbb kérlek tanulj meg játszani vagy véleményt helyesen kifejteni, ugyanis nem tudom, hogy ennyire nem érted a játékot vagy csak rosszul fogalmazol.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 3
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
798. hozzászólás - 2009.06.02. 23:55:28 (Válasz Morroch #797 hozzászólására.)
Idézet: Morroch - 2009.06.02. 22:53:26

Amit leírtál az pedig téves: aki nem tudja őket ütni azt a kristályok sem tudják ütni. Előbb kérlek tanulj meg játszani vagy véleményt helyesen kifejteni, ugyanis nem tudom, hogy ennyire nem érted a játékot vagy csak rosszul fogalmazol.


ROFL "Aki nem tudja őket ütni azt a kristályok sem tudják ütni." . Ja gondolom azért van itt, ebben a topicban a rinya hogy 6 szinttel lefelé ütnek kristályosok 2000-eket. És még én nem értem a játékot? Attól hogy eléred a legalsót még nem jelenti hogy le tudod győzni. Képzeld el hogy mindenki aki tudja őket támadni mostantól a % alatt lesz és a kristály horda is csak 5-6 szinttel lefelé üt. Izgi mi? Biztos jól megdobná a morált, játékosok mikor 15% fölött vagy, kristályosok mikor alatt.

Hihetetlen hogy egyből rámozdulsz arra mikor regisztráltam... megsúgom volt már karakterem, csak töröltem és újra regisztráltam hogy indíthassak egy pókot tiszta lappal.

EDIT: most hogy lenyugodtam... lehet csak elbeszélünk egymás mellett. A fő hiba az ötleteddel az hogy aki nem tudja legyőzni kristályosokat az még több támadást kap hirtelen (mivelhogy topszövi tagokat kevesebbet lehet támadni).
A hozzászólást Khronos módosította 2009.06.03. 00:05:24-kor
Pontszám: 6.50
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
799. hozzászólás - 2009.06.03. 00:05:33
Mitől TOP a TOP?
Egyszerűen azért, mert a toplista elején vannak. Hogy lehet oda kerülni? Természetesen úgy ahogy ők tették.

- Legyen maxos szinguláris ismereted.
- Ne legyen visszafogott fejlődésed.
- Vegyél meg minden/majdnem minden ősköves tárgyat.
- Vigyázz a megtermelt LE-re, optimalizálj, számolj.

Ezzel csak az a fura gond, hogy nem éri meg a TOP-ba tartozni, ezért a legtöbben pont az ellenkezőjét csinálják, és itt siránkoznak hogy a fejlesztők betettek valamit a játékba hogy "megérje" a TOP-ba tartozni és ők nem kapnak belőle eleget. Amúgy a megérje dolog csupán annyit jelent ami nekik megvan: ellenfeleket, mert ugye erről szól a játék.
Pontszám: 3.33
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
800. hozzászólás - 2009.06.03. 08:28:30 (Válasz Khronos #798 hozzászólására.)
Khronos azt látom, hogy elbeszélünk egymás mellett, este leszek újra aztán visszafejthetjük a tévedés okát.
Most sietek ... :/
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!