Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Érkezik a kristályhorda
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1321. hozzászólás - 2009.07.12. 12:09:02 (Válasz chehs #1320 hozzászólására.)
Glórin, vigasztaljon a tudat, hogy a KH működési elve alapján egyre nőni fog a rosszabbik végén álló emberek száma, azaz idővel valami történni fog. (A jók tápolnak, erősebbek lesznek, így minden másolás után egyre több olyan ember lesz, akiket rommá ver a KH.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1322. hozzászólás - 2009.07.12. 12:10:30 (Válasz chehs #1318 hozzászólására.)
az a probléma, hogy ezt a támadási listát úgy hozod fel, mintha általános lenne, holott a KH támadási körében lévőkre kisebbségére igaz - érdekes módon épp azokra, akik nagy többségében pozitív márleggel rendelkeznek a KH ellen.

abban teljesen igazad van, hogy te szívsz. látom a mérlegedet, erősen negatív, a "sírás" (nem pejoratíve értem) jogos, nem úgy mint azoké, akik halomra mészárolják a KH-t, de egy vereség könnyet csak a szemükbe.

de ettől még a többség vagy pozitívba van ellenük az özöntámadások ellenére is. akik pedig (saját példa) mondjuk a 61. szinten vannak, olykor csak napi 0-1 támadást kapnak be.
Pontszám: 3.60
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1323. hozzászólás - 2009.07.12. 12:29:11
A támadásaikat csak érdekességképpen tettem be.
Kristály pacifistaként sokkalom.

Mortimer, becsülendő a kitartásod, és irigylem az optimizmusod.

Ezt áprilisban írtam:

"Lesz háború reform? Lesznek új épületek? Ezek az új épületek olyan beteg szakértelmeket fognak szülni mint a manakonstrukció, vagy a hordagyűlölet? Mi ott az első oldalon kapunk még egy mókás játékszert, hogy még jobban ronggyá tudjuk verni a harmadik oldalt? Lesz portya reform? A Gyémánt bónuszt megtekeri valahogy a JV, vagy írjuk ki, hogy kb. 40. szinten a Gyémántoknak kell majd egy fix 50 ősköves kattintás? Valaki fog foglalkozni a 6 szintről laposra vert karakterekkel? Lesznek új, érdekes küldetések az ismétlődős hokik helyett? Lesz új epik tárgy? Világesemény, anyám kínja, hogy valami történet féle is kanyarogjon jobbra balra?"

A Játékvezetés látványosan dezertált a lövészárokból. De legalább van egy bloggerünk
Tök jó témában írt most is egy pár sort
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.44
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1324. hozzászólás - 2009.07.12. 12:56:08
Szervusztok!

Chehs: Ezért mondtam a Kristályhordát szuperpókoknak. Ők sem vadásznak, csak portyáznak, és az átlagosan számukra elérhetőket ütik. A veszteséged nem tűnik egetverőnek, ennyit én is csak akkor bukok, ha figyelmetlen vagyok, akkor viszont egészségükre. Danielle szavai igazak, hasonlóan állok általában én is.

LE-t nem bukok, a transzcendális projekciónak hála. Ez a mai lista, ebből egyet támadtam én, mint látszik is.

Ma, 11:20 Tamba Awenhai A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 0 lélekenergiát. Csata leírása
P
Törlés Ma, 10:05 Vigyori Awenhai Te nyerted a csatát.
A jutalmad 57 lélekenergia és 25 TP. Csata leírása
P
Törlés Ma, 09:41 Gomaty Awenhai A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 0 lélekenergiát. Csata leírása
P
Törlés Ma, 06:30 Awenhai Regina Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 12 TP. Csata leírása
P

A láthatatlanság a szavaitok szerint a Kristályhorda ellen is üzemel, de ennek is két oldala van: Nem támadnak, tehát vadászhatsz békében, de portyázni nem portyázhatsz senkire. Kérdés, hogy megéri-e.

Nem érzem olyan vészesnek a helyzetet, mint ahogy lefestitek.

Ennek ellenére gondolkodtam, és akad egy ötletem. Programozástechnikailag nem tudom felmérni, mennyire megvalósítható, de esetleg működhet.

Két szűrőfeltétel kellene, hogy kevesebb bosszúságot okozzon a Kristályhorda.
Az első: A támadható karaktereket az életerejük százalékos aránya alapján állítsa sorba, és úgy válogasson, hogy az elérhető leggyógyultabbakat üsse.
A második: legyen érvényes az öt percen belüli támadási korlát a Kristályhordára is.Tehát, ha valakit, akár például Glórint megtámadják 11:57-lor, akkor 12:00-kor a Kristályhorda ne támadhassa be. Ez nem kevés segítséget jelenthetne, anélkül, hogy a speciális támadási lehetőségeit csökkenteni kellene.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.82
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1325. hozzászólás - 2009.07.12. 12:58:45 (Válasz chehs #1323 hozzászólására.)
A háború reformmal az a gond, hogy csak annyit tudunk, hogy a jelenlegi rendszer rossz. Senkitől nem olvastam egyértelműen jó megoldást.

Portyareformnál egyetlen dolog kellene, hogy minden csatában mozogjon annyi LE, mint a KH-nál. Ez egy szakértelemmel, ami győztes csatánál fix LE-t termel szinttől függően, könnyedén megoldható lenne. Nem is értem miért nincs még ilyen. Ez kapásból kilőné a gyémánt bónusz miatti - egyébként jogos - panaszokat is.

A 6. szintről laposra témát szerintem már megszokták az emberek, megtanultak együtt élni vele. Legalábbis rég láttam panaszt erre. Természetes ez az erőkülönbség, és akkora a karakterek ereje közötti szakadék, hogy van, akinél létkérdés. Főleg például az 50 portyás küldetés miatt, ami még az Uralkodónknak is nagy gondot okozott.

Új küldetések lustaság kategória. Igazán vízválasztó a 100. szint feletti tárgyak lesznek, mert azokkal jóval többet kell foglalkozni, mint egy küldetés berakásával, és ha még erre se fordítanak időt, nem tudom a tárgyakra hogy fognak.

Új epik tárgyak vannak.

Világesemény... szerintem jó poén lenne ha egy vortexvihar nyitna egy időleges átjárót a világok között, részben összekötve azokat. Kiváncsi vagyok mekkora az erőkülönbség, van-e egyáltalán. Szerintem borzasztóan feldobná a játékot, mindenkinek frissülést hozna több száz új célpont. A csaták számát karakterszinten lehetne mérni (mintegy új hordaként). Háromhavonta egyszer, két hétre egy brutális vérengzés, ez kell a népnek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1326. hozzászólás - 2009.07.12. 13:15:39 (Válasz Mortimer #1325 hozzászólására.)
Mortimer, az a szint*10 LE (ha jól emlékszem) max a szemünket lőné ki.

Edit:
Chehs, ment egy max értékelés.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.12. 13:20:32-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1327. hozzászólás - 2009.07.12. 13:25:33 (Válasz Darah #1326 hozzászólására.)
"Mortimer, az a szint*10 LE (ha jól emlékszem) max a szemünket lőné ki."

A KH is kb. ennyit hoz, mégis, nézd meg a toplista első oldalát, szinte mindenki bőven százezer feletti értékkel javítja a LE diffjét.

Tegnap, 16:03 Asmodeus Mortimer *Yommm* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 774 lélekenergia és 25 TP. Csata leírása P
Tegnap, 16:03 Asmodeus Mortimer *Gladiatorium* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 205 lélekenergia és 13 TP. Csata leírása P
Tegnap, 15:52 Asmodeus Mortimer *Zerotolerator* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 2103 lélekenergia és 15 TP. Csata leírása P
Tegnap, 15:51 Asmodeus Mortimer *Urbinatus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 316 lélekenergia és 11 TP. Csata leírása P
Tegnap, 15:33 Asmodeus Mortimer *Eliminatus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 165 lélekenergia és 4 TP. Csata leírása P
Tegnap, 15:33 Asmodeus Mortimer *Mammothon* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 418 lélekenergia és 13 TP. Csata leírása
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1328. hozzászólás - 2009.07.12. 13:30:45 (Válasz Mortimer #1327 hozzászólására.)
A TOPlista első oldala 600 LE-ket szerez a Kristályoktól?
Ejj...akkor vajh hová teszik azok a galádok a Winnietől és a többi kisebb szintű TOP-ostól 15 % alatt elrabolt LE-t? Beépítik?

Edit:
Keresztkérdés, kik azok az Uralkodók?
Bár ez inkább költői.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.12. 13:31:59-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.40
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1329. hozzászólás - 2009.07.12. 13:38:51 (Válasz Darah #1328 hozzászólására.)
OFF:

Egy van. Bár IKCS vitatja a pozicíóját, de én átlátok rajta.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1330. hozzászólás - 2009.07.12. 13:40:01 (Válasz Mortimer #1329 hozzászólására.)
Hiéna-ZP

Pontszám: 4.25
fórumozóEkerFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1331. hozzászólás - 2009.07.12. 15:03:35
sok embert láttam a kristályhordában de regisztációnál nem lehet kristály hordát választani
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1332. hozzászólás - 2009.07.12. 15:10:28 (Válasz Eker #1331 hozzászólására.)
Ők generált karakterek, akik eleve magas szintre születtek, nem irányítja őket játékos.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1333. hozzászólás - 2009.07.12. 15:12:46 (Válasz Darah #1328 hozzászólására.)
Alapból 600 körül, de ha a legyőzött kristály előtte győzött egy-két karakter ellen, akkor lehet nála akár 2400 is.
Eddig ez volt a legtöbb, amit én nyertem egy kristáytól.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1334. hozzászólás - 2009.07.12. 15:28:46
azaz még egy fejlesztés, amivel az első vonal, és a feltörekvő második között mélyül a szakadék.
nem mindegy ugyanis, h 13 csatából szerzel LE-t, meg TP-t, vagy 100+ csatából...
A hozzászólást Blazek módosította 2009.07.12. 15:29:21-kor
Pontszám: 5
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1335. hozzászólás - 2009.07.12. 16:39:50 (Válasz Awenhai #1314 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.07.12. 06:57:07
Szervusztok!
Bokorn: Értem én, miről beszélsz. Ezt a sorozatot már megszívtad, mert megtámadtad őket.
Ha az emlékeim nem csalnak, akkor a Kristályhorda azokat most már nem támadja, akik nem háborúznak velük, és három szinttel kisebbek náluk. Azokat is ritkábban, akik ugyan nem olyan kicsik, de nem támadták meg őket.

eddig talan ketszer ha tamadtam oket, azt is hetekkel ezelott

Nem lesznek átlagos pofozókarakterek, hadd tudjanak már valamit, ami valóban egyenlít kicsit az esélyeken, mert ugye tudjuk, hogy egészkor támadnak, tudjuk, hogy kiket támadnak. Azt is tudjuk, hogy kikről másolták őket. Amúgy meg erre mondják a kisebb karakterek, hogy ők alig tudnak portyázni, mert elverik őket hat-hét szinttel feljebbről, mint jég a vetést, csakis 15% alatt vadászhatnak, ha feljebb másznak, akkor olyan pofont kapnak, hogy csak azért nem halnak bele, mert a karakterük nem halhat meg. Most a KH is megteszi ezt a szívességet, igaz, jó lenne, ha lenne egy százalékos határ, mondjuk 10%, ami alatt a KH sem támadhatna.

basszus pont errol beszelek de olyan mintha nem magyarul irnek... attol hogy nincsenek ekezeteim szerintem meg dekodolhato... NEM az a bajom hogy a kh megtamad, hanem az, hogy a SZABALYOK MEGSZEGESEVEL teszik, vagyis olyan helyzetben, ami a VU szabalyai szerint lehetetlen. az nem eselykiegyenlites, hogy van 100 EP-m es megtamad


Ekkor tán a topkarakterek sem nyávognának, hogy jujj, megvert egy bot, mert épp elvert valaki előttük, pedig tudjuk már, hogy mit kell tegyünk a horda támadásai ellen. Mert aki nem akar támadást azok közül, akit üthet a KH, az elvonul láthatatlanba, s egy fia támadást sem fog kapni. Ja, hogy nem lehet akkor hét szinttel lefele farmolni? Valamit valamiért.

nem 7 szinttel lefele nem lehet tamadni, hanem EGYALTALAN nem lehet portyazni, ha jol tudom terkapuzni sem, a jatek fele gyakorlatilag kiesik

Egyébként a pókok előszeretettel támadnak 15%+1 Ép-nél, vagy amint engedi a gép nekik a lefelé támadás miatt. Tehát a KH taktikája csak az, amit a pókok szeretnének csinálni, azzal a különbséggel, hogy a Kristályhorda fix időpontban támad, tehát a LE-vesztés elkerülhető. Nyávogni, és/vagy szabályt szegni persze egyszerűbb. Nem szeretem Winnie stílusát, de most igaza van. Én a helyedben büszke lennék arra, hogy olyan jól játszottam eddig, hogy most némi fejtörést okoz nekem a játék, és nem 0:rengeteg a csaták eredményének aránya ellenük.


megint nagyon hulye parhuzam, akkor lenne jogos amit mondasz, ha a pokok is megtamadnanak amikor 100 EP-vel vadaszol
nalam a kh arany nem 0:rengeteg, de majdnem, 1 gyozelmem van ellenuk, mikor par hete egyszer kivancsisagbol megtamadtam az egyiket...
Pontszám: 5.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1336. hozzászólás - 2009.07.12. 17:45:47
Szervusztok!

Bokorn: A kíváncsiságod lett a végzeted.

15% alatti támadás: Írtam egy ötletet, ami nagyobb eséllyel teszi ritkává a hasonló támadást. Nem negálja, mert a játékvezetés ezt nem akarja módosítani, de csökkenti az előfordulás esélyét. A lényege, hogy a Végzeturak közül a leginkább felgyógyultakat üssék, ha ez lehetséges. A pontos ötlet kb egy oldallal visszább található.

Láthatatlanság: Ha precízkedni akarsz, akkor valóban: Nem lehet portyázni. Döntened kell, hogy portyázol, és esetleg szívsz miatta, vagy parkolópályára teszed a karaktert, és láthatatlanul vadászol, de akkor a KH feléd sem néz.

Te győztél a Kristályhorda egyik tagja ellen. Nekem erre nincs esélyem, és nem is lesz. A pókok ellen meg már létezik védelem, ha a szövetséged nincs a hordával háborúban, a LE egy részét te is levédheted. Tőlem ezért nem szoktak LE-t vinni háborún kívül.

Ha pedig lehetséges lenne másokat is bármikor támadni, akkor is megtalálnám a megfelelő időt, amikor viszonylag zavartalanul vadászhatnék, és nem nyafognék. Eddig a változásokhoz idomítottam a stratégiámat, eddig nem bántam meg, lassan majd fejlődni is fogok.

Módosítás: Ha téged támad a KH, akkor a legalacsonyabb szintű tagja alatt vagy legfeljebb három szinttel. Ez olyan szinten az eleje, hogy az első öt százalékban biztos benne vagy. Ne sírj hát, hanem taktikázz. Alacsonyabb szinteken hasonlóan taktikázni kell.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.07.12. 17:47:56-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.82
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1337. hozzászólás - 2009.07.12. 17:46:56 (Válasz Awenhai #1336 hozzászólására.)
Awenhai, már bocsi, de tök jó lenne, ha nem a te hozzászólásaiddal lenne tele ez a topik úgy, hogy 20 szinttel alattuk vagy.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.60
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1338. hozzászólás - 2009.07.12. 18:18:35
Awenhai: olyan nincs hogy a pókok ellehetetlenítik a játékodat, csak olyan van hogy hagyod. ha az emberek vigyáznának az LE-re, nem lennének pókok ebben a játékban. nem kritizálok senkit aki sok LÉt bukott eddig, nem mindíg figyelmetlenség hanem a legtöbb esetben a játékra fordított idő hiánya (sajnos az is benne van hogy sokan nem tájékozodnak előre és csak nyomják a zöld gombot ész nélkül, meg se nézve hogy mit fejlesztenek, aztán a karijuk elgyengül).

abba gondolj bele hogy egyszerűen nem tudsz elbújni, arra sincs időd hogy egy teljes sorozat vadászatot ellőhess mert a 17-edik vadászat közben a nyakadon van egy kristály és kirabol. persz ezt is ki lehet védeni, kérdés hogy van-e ideje a delikvensnek fokozottan odafigyelni a játékra (és mivel mindent el kell költened még a támadások előtt, ezért vagy őskövel nullázol, vagy még tovább tart a napi vadászat). szerintem a legtöbb ember naponta a vadászatra költi a legtöbb időt, portyázni elég ha belépsz és kattintassz párat.

ha most történne egy olyan fejlesztés hogy mindenki támadható 15% alatt akkor te lennél az első aki a magyarok tüzes nyilaival fenyegetőzne.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1339. hozzászólás - 2009.07.12. 23:04:10
nézegettem a szövetségeket V2-n. lehet rosszul látom, de sztem nincs 7 olyan szövetség, aki le tudja őket verni. ilyenkor mi történik? addig maradnak, amíg le nem telik a béke, és kezdik elölről a hadüzeneteket a top szövetségeknek?
Pontszám: 5
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1340. hozzászólás - 2009.07.13. 04:45:10 (Válasz Awenhai #1336 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.07.12. 17:45:47
Ne sírj hát, hanem taktikázz. Alacsonyabb szinteken hasonlóan taktikázni kell.


elkepeszto nagy baromsagot mondtal
pont az a lenyeg hogy nem tudsz SEMMIT tenni az ellen hogy a kh megtamadjon, csak akkor ha vallalod a szivast (pl. a lassu fejlodest)
alacsonyabb szinten senki nem fog 15% alatt tamadni, tehat nem tudom hogy mirol beszelunk...
Pontszám: 6.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!