Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Érkezik a kristályhorda
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1341. hozzászólás - 2009.07.13. 06:19:13 (Válasz S0laris #1338 hozzászólására.)
Szervusztok!

Solaris: A pókok is olyanok, mint a Kristályhorda. Ugyanúgy szivatnak, és ugyanúgy a második másodpercben ütnek le, amint megjelensz a listájukban. Eleinte én is hanyagoltam dolgokat, amikről később derült ki, hogy hasznosak. Nekiláttam akkor azonnal fejleszteni a megfelelő szakértelmeket, és tulajdonságokat, nyafogás nélkül. A Csapdaállítást is azért toltam fel húszig, mert kiderült, hogy ott név szerint csíphetek el állatot. Addig csak egyes volt. Nem baj, nem lesz sosem tökéletesen kioptimalizált karakterem, de azokhoz a dolgokhoz fog érteni, ami szerintem fontos, még ha nem is lesz emiatt sosem valódi topkari.

Ha tudod, hogy nem tudsz huszas vadászatot ellőni, akkor indítasz kevesebbet. A Kristályhorda óránként csak egyet támad, és megbízhatóan alacsony HP-n tart. Igen, dönteni kell, hogy milyen módon kűzdesz az ellenfeleid ellen. Én a kézifékes módszert használom, mire felérek, jóval erősebb leszek, mint azok, akik most vannak fenn.

Ha mindig lehetne támadni, akkor azonnal feltolnám a Transzcendális projekciót úgy ötvenig, és utána is tologatnék rajta, és akkor támadjanak, ha tudnak. A TP-t nem sajnálom tőlük, a LE-t igen.

***

Bokorn: Ez a lényeg: Vagy eldöntöd, hogy kockáztatod a támadást, mert nem minden órában érkezik rád támadás a Kristályhordától, de bármit tehetsz, Vagy elkerülöd őket, de akkor lesznek cselekedetek, amiket nehezen, vagy sehogy nem használhatsz. Döntés kérdése.
Ha pedig teljes üzemmódban akarsz játszani, akkor nézz vissza öt perccel egész előtt, és akár a vadászat megszakítása nélkül is elköltheted a LE-t.
Az időnként lassú fejlődés meg előny lesz, többen kerülnek az ütéstávodba, miközben te erősödhetsz. Az persze hátrány, hogy sosem leszel az élen, de ha erről a célról lemondasz, akkor mindjárt megnyugszol, mert nem lesz "kötelező" állni a Kristályhorda támadását egy LE-vel többért.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.60
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1342. hozzászólás - 2009.07.13. 07:34:52 (Válasz Awenhai #1341 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.07.13. 06:19:13
A pókok is olyanok, mint a Kristályhorda.

ezek szerint teged a pokok is 15% alatt tamadnak? ez nagy hiba azonnal jelentsd a jatekvezetesnek!


Bokorn: Ez a lényeg: Vagy eldöntöd, hogy kockáztatod a támadást, mert nem minden órában érkezik rád támadás a Kristályhordától, de bármit tehetsz, Vagy elkerülöd őket, de akkor lesznek cselekedetek, amiket nehezen, vagy sehogy nem használhatsz. Döntés kérdése.
Ha pedig teljes üzemmódban akarsz játszani, akkor nézz vissza öt perccel egész előtt, és akár a vadászat megszakítása nélkül is elköltheted a LE-t.
Az időnként lassú fejlődés meg előny lesz, többen kerülnek az ütéstávodba, miközben te erősödhetsz. Az persze hátrány, hogy sosem leszel az élen, de ha erről a célról lemondasz, akkor mindjárt megnyugszol, mert nem lesz "kötelező" állni a Kristályhorda támadását egy LE-vel többért.


nem akarok lassan fejlodni. nem azert mert "az elen" akarok lenni, eleve nem is vagyok ott, egyszeruen kivancsi vagyok (illetve lassan mar csak voltam) a jatekra, arra hogy mi van "feljebb", haladni szeretnek nem egy helyben allni
mint mondtam, nem az a gondom hogy LE-t visznek (az is, de azt meg kibirom) hanem az hogy lehetetlenne teszik a jatekot azzal hogy folyamatosan szarra vernek engem es az allataimat is. vagy tenyleg ugy gondoljak "odafent" hogy majd orankent odaulok a gep ele hogy elkuldjem az allatokat pihenni, aztan egesz utan vissza? nevetseges

latszik, hogy minden erejukkel azon vannak hogy tamagocsiva alakitsak a jatekot, amit raadasul ejjel-nappal folyamatosan nyomogatni kell, magyarul ha tenyleg fent akarom tartani legalabb egy toredeket az eddigi jatekelmenynek, akkor muszaj lesz scriptelnem
ami ugyebar Miklos sajat szavaival elve "nem mas mint eselykiegyenlites"
A hozzászólást bokorn módosította 2009.07.13. 07:36:42-kor
Pontszám: 6.50
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1343. hozzászólás - 2009.07.13. 07:58:37 (Válasz Awenhai #1341 hozzászólására.)
Ha nem tudnám hol áll a karid, komolyan azthinném hogy az egyik fő ember vagy aki harcol a kristályhordával...holott nem, csak kioktatod azokat akik tényleg küzdenek velük és szívnak mint a torkosborz...
Hiéna-ZP

Pontszám: 9.17
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1344. hozzászólás - 2009.07.13. 07:59:05
Szervusztok!

Bokorn: mint írtam: 15%+1 Ép-n. A Horda ellen meg majd eldönti a játékvezetés, hogy működhet-e a módosítási ötletem. Ha nem, akkor tényleg marad az imádság, vagy a laposkúszás. Elhiszem, hogy zavar, de lassan tán leverődik a Kristályhorda, és akkor tovább lehet haladni.

Működhet az, hogyha az ember rááldoz 200 CsP-t, és megnöveli a tárolókapacitást, aztán akár gombászni is elmehet, a Horda ott nem támadja, két hét alatt meg a táphegyek leverik őket, és lehet rakétázni. Egyet nem szabad csinálni: bosszankodni, mert annyit nem ér meg.

Állatoknál pedig érdemes a második állatszettet betenni, míg a nagyok 8, avagy 20 órán keresztül kenneleznek. Ekkor a fő állataidat nem fogják leverni, miközben te nem vagy a gépnél, s esetleg még fel is nevelkedhetnek. Téged ugyan elverhetnek, de ha te a regenerációval gyógyulsz fel, esetenként tényleg akár éjféltájt, akkor portyázhatsz a fő állatkáiddal. Igaz, cserélgetni kell, tehát időigényesebb, de némi bosszúság megspórolható.

***

Szabinho: mostanában nem olvasok tőled semmilyen értelmes kommentet, csak fikázást, meg nyávogást, esetleg offot. Nem biztos, hogy ez a helyes hozzáállás.

Én a beszélgetésekből leszűrök sokminden mást is, ezért érdeklődtem meg, hogy működne-e olyan ötlet, hogy a KH az öt percen belül támadottakat nem támadja. A hozzászólások ezt nem taglalják. Ha működik, akkor csak meg kell támadtatni a karakteredet, akár kölcsönösen valakivel, és elkerülted a támadást. Ha nem működik, ezt betéve a fix támadási időpont miatt elkerülhetővé válnak a vadászat kellős közepén érkező, 15% alatti támadások.

A másik ötletem pedig arra vonatkozott, hogy az aktuálisan legegészségesebbeket támadja a KH. Azt kéne megvizsgálni, hogy a karakter aktuális Ép-je hány százaléka a maximálisnak, és a legnagyobb százalékos értékűeket kéne támadni. Az arányfigyelés úgyis fut, a 15% miatt, elvileg itt csak egy ellenőrzés, és egy sorbarendezés kell, de a programozásigényét nem tudom saccolni.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.07.13. 08:07:44-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.14
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1345. hozzászólás - 2009.07.13. 08:05:01 (Válasz Awenhai #1341 hozzászólására.)
Látom nem növöd ki a pókozást, holott neked a világon semmi bajod velük.
Egyébként nem kell már pók hozzá, mindenki a kibukkanókat támadja. Ott van esély LE-re.
Ami a kristálynál nem mindegy, az a 15 %+1, szemben a töknyócmennyivel.

Már elégszer leírtad szerintem, hogy te milyen iszonyú jó taktikával játszol, mindenki tanulhatott belőle, ha akart. Amit azé kétlek.
Ezen a 20-as csapdán a név miatt olyat nevettem, köszönöm, jól esett így reggel.

Összességében.
Elképesztő vagy.
Én is kicsi vagyok még a kristályhoz, de hogy te már ennyire szakérted, ez nem pite.
csipcsirip-csip-csip...
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.20
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1346. hozzászólás - 2009.07.13. 08:12:13 (Válasz Awenhai #1344 hozzászólására.)
Szabinho: mostanában nem olvasok tőled semmilyen értelmes kommentet, csak fikázást, meg nyávogást, esetleg offot. Nem biztos, hogy ez a helyes hozzáállás.


nyávogást? érdekes, winnie még nem szólt De inkább offolok és fikázom az ilyen kommenteket mint a tieid, minthogy megpróbáljam olyanról kioktatni az embereket amihez nem is értek, vagy csak azt hiszem hogy értek..Igen, rád céloztam.

{off vége}
Hiéna-ZP

Pontszám: 6.71
népszerűCharma25Nő
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1347. hozzászólás - 2009.07.13. 11:12:10 (Válasz Blazek #1339 hozzászólására.)
5 ellen holnap kapitulálnak egy hét múlva folyt köv...
Charma25 V1 a Mitsubishi
ZsiVi V2 a Lélekhozók Testvérisége
k
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1348. hozzászólás - 2009.07.13. 16:11:54 (Válasz Charma25 #1347 hozzászólására.)
már kérdeztem, de arra senki nem válaszolt, csak megy a fröcsögés 2 oldalon keresztül értelmetlenül. szal 1 hét múlva mennek még egy kört? addig meg persze maradnak, és szépen ütögetnek csak úgy? remek lesz...
még vmi: lehetséges, h megbabrálták az elnyelésüket? vagy kaptak némi plusz erőt? néha olyan vicceseket ütök rájuk, h az egyszerűen félelmetes.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1349. hozzászólás - 2009.07.13. 16:14:52 (Válasz Blazek #1348 hozzászólására.)
Nem, ha megvan az 5 vereségük, lemennek 1 hétre a katakombákba, aztán visszajönnek, megint kikapnak 5x (talán növekedik a kellő vereség szám,ezt nemtudom), megint visszamennek és így tovább...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
fórumozóMoondragonNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1350. hozzászólás - 2009.07.13. 17:25:36 (Válasz Blazek #1348 hozzászólására.)
Előtted volt a válasz csak el kellett volna olvasni...:p
"már kérdeztem, de arra senki nem válaszolt, csak megy a fröcsögés 2 oldalon keresztül értelmetlenül. szal 1 hét múlva mennek még egy kört? addig meg persze maradnak, és szépen ütögetnek csak úgy? remek lesz...
még vmi: lehetséges, h megbabrálták az elnyelésüket? vagy kaptak némi plusz erőt? néha olyan vicceseket ütök rájuk, h az egyszerűen félelmetes."

Erre írta, holnap meglesz ellenük az 5 győzelem. De ez nem elég Szabinho, mert 7 után mennek el.Így: békefelbontás, egy hét múlva támadás.És mennek katakombába.
A hozzászólást Moondragon módosította 2009.07.13. 17:26:55-kor
v2 Holdvarázs
Pontszám: 5
népszerűCharma25Nő
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1351. hozzászólás - 2009.07.13. 17:28:22 (Válasz Blazek #1348 hozzászólására.)
Addig amíg meg nincs a hét győzelmük, ütögetni fognak.HA erre vagy kíváncsi:) A többit leírtam.
Charma25 V1 a Mitsubishi
ZsiVi V2 a Lélekhozók Testvérisége
k
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1352. hozzászólás - 2009.07.13. 18:17:24
Awenhai, inkább ne szennyezd a topicot. a 20-as csapda nem esztétikai öröm hanem táp, ez meg kéne legyen minden embernél 40 felett aki versenyben akar maradni. az álltalad kiírt támadáslista nem arról szól hogy, "jéééé, leütött egy PÓK, MÁR MEGINT", hanem arról hogy szintedhez képest gyenge TÖ-vel rohangálsz és jönnek rád mint a legyek. ha nincs háború akkor én a "kemény" 740-es TÖ-mel 44-es szinten kapok 1-2 támadást naponta (főleg 48-50-esektől).

ne próbálj álltalánosítani, ne próbálj oktatni, vannak nálad "tehetségesebb" játékosok. nem az esztétika számít hanem az hogy versenyben maradj, hogy ne verjenek halálra. "Verseny", jegyezd meg ezt a szót és próbáld átérezni azt hogy milyen a top-ban lenni. ez erről szól. ha nem vagy a top-ban (márpedig nem vagy), nem kapod ugyanazokat a pofonokat, akkor inkább halgass és okulj, légy bölcsebb. sok minden van amit te jobban csinálhatsz mint azt csinálta a top akkor amikor a te szinteden volt.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 9
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1353. hozzászólás - 2009.07.13. 21:56:49
Suervusztok!

SOlaris: Hát, nem tudom.

Azt állítjátok, hogy nincs védekezés a Kristály horda ellen. Tévedtek. VAN védekezés, csak a csúcsoptimalizátorok félnek attól, hogy bárki megelőzi őket. A Védekezés, amit bárki használhat jelenleg is, a láthatatlanság. Azért nem használjátok, mert lassít. Ezt mondhatjátok, ez egy értelmes dolog, de akkor ne nyávogjatok, ha elvernek titeket, a specialitásuk miatt akár három Ép-n.

A Tulajdonságösszeg meg nem minden. Nem lesz annyim 44-es szinten, de lesz egy-két ötletem, hogy hogyan tolok ki a támadókkal, aki meg elver, vigye a TP-t egészséggel, LE-t nem fog vinni.
A topban lenni egyenlő azzal a mellékelt példa alapján, hogy havi sokezer forintot fizetsz, és nyávogsz, ha gond van. Nem kívánok olyan körbe tartozni, ahol ennyire látszik, hogy úgy gondolkozdok: fizetek, tehát ne legyen esély, hogy elver a portyázásra kisírt botsereg.

Most kaptatok egy kis ízelítőt abból, hogy mi van lejjebb, bár a fűszer kissé csípős lett. Marja a szátokat, ezért inkább ordítoztok.
Ja igen: Ha elérsz, támadj nyugodtan, meglátjuk, mi sül ki belőle. Amúgy a Bokornnak írt állatvédő ötletem simán működhet, bár ahhoz nem szabad kisajtolni a második állatszettet. Ez pedig megint csak LE-bukó dolog, tehát a "top" nem meri bevállalni.

Én szerepjáték miatt húztam fel a csapdát, egyébként nekem nem éri meg egyáltalán. Még jóideig ellett volna egy ponton, de akartam pegazust, hát előrevettem. A lényeges LE-termelő szakértelmem majdnem maxos, holnaputánra maxos lesz, sőt bónuszos, a változás ellenére nem egy pontos a Kivégzésem, sőt állatokat is sebzek. Igen, defenzív kari lesz, aki védelemben fog medveerőseket ütni, nem akkor, amikor megy pofozkodni. Ja, lesz maxos szívósságom is, jól tud esni, amikor azért verem el a szuperfejlett támadót, mert elfárad (akadt már rá példa).

Nekem a sok CsP felesleges, nem vagyok egész nap gépnél, hogy elhasználjam, raktározni meg nekem nem éri meg.

Nem lesz trendi karakterem, aki kifejleszt minden rohantató lehetőséget, aztán károg, mert kifut alóla a játék... a verseny pedig megmarad számomra a sportpályán. Az, hogy valamilyen sorrendben kiírják a neveket, az mindenütt megvan. A legjobb lenne szint szerint betűrendben kiírni a karaktereket, akkor is megnézném, hogy mennyire versenyeznétek velem. :-D
Fogalmazhatnék úgy is, hogy a topban a verseny már lassan a családfaméreteken megy, mert nincs más. Ezt érzem itt is: Nem mertek bevállalni semmit, ami csökkenti a LE-bevételt, akkor sem, ha ennak előnye is van. Igen, a lemaradás is előny lehet, mert ha zavar a Kristályhorda, maradj le tőle. A taktika egészen addig működik, amíg nem lesz alacsonyabb szintű kristály szövetség, de ez nem valószínű.

Vannak nálam tehetségesebb játékosok, akik azonban érdekes módon nem nyávognak. Amikor Nephila megtámadott, és elvert, kedvesen megemlítettem neki, hogy vigye a TP-t egészséggel, a harmadik éhkopp után leszállt rólam. Őket tehetségesnek tartom, az itt nyávogókat viszont csak pénzeszsáknak. Aki még tehetséges játékos (volt), az például Crimson, Aranyalma, Sharpa, Barrique. (Ha elírtam valakit, elnézést!) Ha majd ők is nyafogni kezdenek, akkor lehet, hogy tényleg gond van. Addig nincs, persze Crimson és Aranyalma már nem játszik, ha jól tudom.

A betett Támadáslistánál pedig azt akartam mutatni, hogy kapok támadást, nem egyet... de vagy elverem, vagy hoppon marad a támadó LE-ügyileg. Kivéve természetesen, ha feltolnak annyira LE-vel a kétbalkezesek, hogy túlpörög a védelmen. Magasról meg mindenki kap támadást, kivéve azok, akiket igazából csak a Kristályhorda üt. Amíg nem voltak, addig élhették a világukat, most figyelniük kell, épp csak annyira, mint egy alacsonyabb szintűnek. Nem egyszerű elfogadni a nehezebb kategóriát.

Módosítás: Megnéztem a mai támadáslistámat. Velem egyszintű ma nem vert el, csak magasabb szintű. Ők sem vittek semmit. Nem biztos hát, hogy neked van igazad a magas tulajdonságösszeggel.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.07.13. 22:01:32-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.08
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1354. hozzászólás - 2009.07.13. 22:51:00 (Válasz Awenhai #1353 hozzászólására.)
Te aztán nagyon tudhatod 41. TSZ-el sztem amíg nem tudod miről beszélsz ne mondj róla ökörséget. Még engem sem érint a KH, ezért nagyon nem is mondok róla véleményt.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1355. hozzászólás - 2009.07.13. 22:51:47
ááá, kár a szóért...

(nem, nem ütlek le azért mert van véleményed a fórumon, egyébként háborúban vagyunk és rejtőzködnöm kell)
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.33
népszerűCharma25Nő
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1356. hozzászólás - 2009.07.14. 07:11:08
A(z) Kristály Szövetség nevű szövetség felbontotta veletek a békeszerződést! Ma, 05:00
a Kristály Szövetség szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +186854 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Ma, 04:00

A többi v2-es szövi mennyit vitt?
Charma25 V1 a Mitsubishi
ZsiVi V2 a Lélekhozók Testvérisége
k
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1357. hozzászólás - 2009.07.14. 10:52:31
Hány háborút kell még veszíteiük, hogy eltűnjenek ?
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1358. hozzászólás - 2009.07.14. 10:58:37 (Válasz Timcsike #1357 hozzászólására.)
Idézet: Timcsike - 2009.07.14. 10:52:31
Hány háborút kell még veszíteiük, hogy eltűnjenek ?


7
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1359. hozzászólás - 2009.07.14. 11:18:27 (Válasz Endyr #1358 hozzászólására.)
Összesen 7, de hányat veszítettek már? Ötöt?
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1360. hozzászólás - 2009.07.14. 19:31:03
a Kristály Szövetség szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +156412 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Ma, 18:53

Mi üzentünk hadat:)
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!