Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Érkezik a kristályhorda
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
501. hozzászólás - 2009.05.29. 02:53:39 (Válasz Nari77 #500 hozzászólására.)
az tömeges karaktertörlésekhez vezetne
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.25
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
502. hozzászólás - 2009.05.29. 02:56:10 (Válasz LanMaffia #501 hozzászólására.)
Elképzelhető, de legalább elég durva háborúk lennének a top szövik között.
Pontszám: 5
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
503. hozzászólás - 2009.05.29. 02:58:33 (Válasz Nari77 #502 hozzászólására.)
ki van többet online és kinek több a PPje kombo döntene
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
504. hozzászólás - 2009.05.29. 02:59:49 (Válasz LanMaffia #503 hozzászólására.)
Pontosan!! Így mivel többen lennének 30 pp-n, így sokkal kevesebben ütnének lefele, így a kisebb klánok nem törlik magukat
Pontszám: 5
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
505. hozzászólás - 2009.05.29. 03:02:49 (Válasz Nari77 #504 hozzászólására.)
jó ott a felfelé ütés is hidd el ... főleg mert 40PPn vagyok

a kisebb klánok és összehozhatnak ám komoly dolgokat, nem mindenki úgy kezdte hogy már rögtön nagy volt
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
506. hozzászólás - 2009.05.29. 06:39:32
Azon gondolkozom, hogy ha a Ronin kapitulál és mi kerülünk sorra, mi is benyomjuk majd. Ennek két oka van, első, hogy matematikailag nem éri meg kitartanunk: ha 3 nap alatt nyerünk, 3 citadella miatt 300ezret bukunk, amit a lélekkút nyereség nem hoz vissza, míg ha kapitulálunk, 15%ot veszítünk, ami marginális. Másrészt ez kényszerhelyzetbe hozza Miklóst, be kell avatkoznia és valamit tennie kell.

Amikor megjelent a Kristály Szövetség, öt szövetségnek üzentek hadat, Azúrnak, TGYnek, Elitnek, VM-nek és KV-nak. Utolsó hiba volt, de azért történt, mert a Tyrant nagyon gyors volt, és így hat háború lett. Ötöt kell veszíteniük, ami nem lesz meg, egyszerűen azért, mert az elől állóknak ez nem érdeke, mint azt Kocos is belebegtette.

Namost akkor az van, hogy TGY, Tyrant, Elit, VM nyer. Az ötödik viszont végiggördül az egész toplistán: KV kapitulált, Ronin kapitulálni fog, és ha mi is kapitulálunk (matematika szerint jó ötlet), utánunk Lélekőrők jönnek, majd Lélekszipolyozók, ahol - mivel Mási pár napja törölt - senkit nem érnek el. Ezzel az történik hogy "beragad" a rendszer, nem lesz meg az öt vesztés sehol. Hiába nyer az első négy (ha nyer! TGY-nél is gondolkodhatnak másképp), egy hét kötelező béke van, majd utána három nap ismét legalább a háború, azaz LEGALÁBB ennyi eltelik az ötödik vereségig. Két hét alatt pedig minden topszövetség minden tagja lép két szintet, és gyakorlatilag galamblövészetté válik az egész Kristály Szövetség a számukra. Sharpa, Kocos, stb. ennél jobb TP vadász csapatot nem is kívánhatott volna, hiszen állandóan üthetőek és magas szintűek, sőt, még vissza is ütnek, házhoz hozva napi szinten sokezer LE-t.

Ezzel mi történt? A magasszintűek jó sok TP-t kapnak, további több szint távolságban elszakadnak az egész mezőnytől - vegyük észre, hogy az első már most 6 szintre van a toplista első oldalának aljától. Ez a távolság most még jobban megnő, és az elsők a Kristályhorda eltűnésével ismét malmozni fognak, még jobban, mint eddig.

Milyen beavatkozást várok?
1. Mint a példa is mutatja, nevetséges, hogy egy kisebb szövetségnek nem éri meg megvernie egy nála sokkalta nagyobb és erősebb szövetséget -> a háborús nyereségrendszer átdolgozásra szorul.
2. Ahelyett, hogy az éljátékosoknak nyújtanának kihívást, a második vonalra dupla nyomás nehezedik általuk. Ez nyilván nem lehet cél. A Kristályhordánál nem tartható az 5-6 szinttel lefelé ütés, nonszensz, hogy a 60. szintű éljátékosok klónjai (mint azt beazonosítottuk) 55-56. szintűeket ütnek folyamatosan. Ezt meg kell szüntetni.
3. Azért (is) veszítenek, mert nem kenneleztetik az állatokat -> nincs megoldva az állatok sebgyógyítása. Míg a kataklizma 2-300-akat sebez egyszerre három-négy állaton, addig a 30-40. szintű sebgyógyítás ebből 1 állaton fél óra alatt pár tucatot gyógyít vissza. Ez nem tartható.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.05.29. 06:48:39-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.07
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
507. hozzászólás - 2009.05.29. 06:52:01 (Válasz LanMaffia #501 hozzászólására.)
Már megindult:)
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
508. hozzászólás - 2009.05.29. 07:06:04 (Válasz Mortimer #506 hozzászólására.)
Visszajönnek az állataik...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
509. hozzászólás - 2009.05.29. 07:44:05 (Válasz Mortimer #506 hozzászólására.)
Morti: A Légió is nyerni fog!
Ellenkező esetben valószínűleg én elhagyom őket.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 9
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
510. hozzászólás - 2009.05.29. 07:46:17 (Válasz Mortimer #506 hozzászólására.)
Mortimer nagyon okos érveket mondott el, és szépen levezette. Remélem erre azért hivatalosan is meg fog válaszolni a játékvezetők közül valaki.
Ja és a Ronin kapitulált, mielőtt egy 100.000 citadella a nyakunkba hullott volna. Így 50k-t vesztettünk, gondolom azért mert 1. 5-ös a béke csarnokunk 2. szintben egész közel vagyunk hozzájuk Good luck Morti!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
511. hozzászólás - 2009.05.29. 08:38:36 (Válasz Butchman #510 hozzászólására.)
okos érveket mondott, de eleve az alapfeltevés sántít, hiszen nem fognak végigmenni a szövetségeken, ezt akár manuálisan is meg lehet akadályozni.
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
512. hozzászólás - 2009.05.29. 08:39:07 (Válasz CaveMaN #508 hozzászólására.)
12 óra ájultság után.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
513. hozzászólás - 2009.05.29. 09:35:44 (Válasz Timcsike #512 hozzászólására.)
Miért a te állatod ájulás után hamarabb tér vissza?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
514. hozzászólás - 2009.05.29. 09:54:40
Küldtek valakinek hadüzenet a kapituláció után?
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
515. hozzászólás - 2009.05.29. 10:21:50 (Válasz Otoaak #514 hozzászólására.)
Igen, nekünk. Én azt várom, hogy ismét lőnek-e egyszerre ötöt a citadellával. Ha igen, sajnos egyértelmű mit kell tennünk.

Meg egyébként is, hosszú hétvége jön, nincs nagy kedvem három napon át 15% és 25% életpont között egyensúlyozni. (15 alatt ők, 25 felett EH/AL ver el).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
516. hozzászólás - 2009.05.29. 10:31:40 (Válasz Mortimer #515 hozzászólására.)
Mondjuk engem az elmúlt két napban háromnál több játékostámadás nem ért. Jut eszembe, védelem italát ittam
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
517. hozzászólás - 2009.05.29. 10:35:26 (Válasz CaveMaN #516 hozzászólására.)
Én úgy vagyok vele, hogy hónapok óta naponta tucatnyi EH/AL tagot verek el, ráadásul jórészében felfelé támadva, szerintem jól játszom, de ilyen teszteletlenül berakott robotok ellen hova görcsöljek? Elver a gép, nagy szám, én is tudok szép nagy számokat írni a karakterlapra.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
518. hozzászólás - 2009.05.29. 10:44:17 (Válasz Mortimer #515 hozzászólására.)
Szerintem ez egyértelmű biztos vagyok benne, hogy lőni fognak megint mindenkire.

Sokan érdekesen állnak a dologhoz, a kristály horda pont azért került be, hogy színesítse a játékot és megnehezítse a játékosok dolgát. Az, hogy háborúban nem lehet pozitív mérleget hozni ellenük a citadella miatt eléggé érthető, kihívás kellett a játékba és nem újabb farmolási lehetőség. Én csak azt sajnálom, hogy kimaradtam a dologból mert még kicsi vagyok hozzá. Mondjuk az sokat dobott volna szerintem a dolgon ha mindenkinek meglenne a mumusa és nem ilyen alacsony szinten kerülnek be (máramelyik ugye) lehetett volna közöttük pár 66-70-es tag is akik max. ütőtávból ütnék az élbolyt mint pl. draglov reggel engem. Persze ebben van egy jóadag rosszindulat is de messze nem annyi mint sokan gondolnák, egyszerűen csak azonos feltételeket szeretnék, ha engem lelehet zúzni ilyen különbséggel akkor az a minimum, hogy hasonló nehézségei legyenek annak is aki ezt velem csinálja. Ez is elég sovány indok de ezt legalább el tudom fogadni arra miért is lehet 7 szinttel lejjebb ütni. (ha már lejjebb lehet akkor ne csak az szopjon aki később kezdett)
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.05.29. 10:46:01-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
519. hozzászólás - 2009.05.29. 10:48:09
Úhgy tűnik ma sokkal gyorsabban fáradnak, tegnap is fogytak az állatok, ma 1/3 ÉPről már délre igencsak meg fognak csappanni:
*Eliminatus* ellen:
Egy kataklizma igéjét idézed ellenfeledre, ahogy közelítesz felé. (-205 VP). 2048 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Ellenfeled állatai 512 életpontot sebződtek. Quwarkaudar, Tollaskígyó és Falánk zabáló elájult.
Regenerálsz 4 életpontot.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
520. hozzászólás - 2009.05.29. 10:50:02 (Válasz Otoaak #518 hozzászólására.)
"a kristály horda pont azért került be, hogy színesítse a játékot és megnehezítse a játékosok dolgát."

Köszönöm szépen, nekem eddig is marhanehéz dolgom volt. Pontosan tudod, hogy mostanra kezdjük behozni a toptrió hónapokkal ezelőtt kimaxolt harci épületeit - Tyrant is ugyanebben a cipőben jár - miközben végig folyamatosan velük voltam kénytelen harcolni. Három hónapja játékban van a Hatalom tornya, egy teljesen kiegyensúlyozatlan, csak a legnagyobb szövetségeket tovább erősítő dolog, és ezek után bejött még egy, ami számukra táp, számomra pedig megöli a játékot.

KV is pont ezért törölt, mert ugyanígy gondolták. Ha ezt nem veszik észre, akkor tényleg felesleges itt tépni a szánkat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!