Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
81. hozzászólás - 2011.06.01. 15:43:23
legalább szövetségi szinten lehetne összefogás, a szövetségben térképszám/100 térképdarabot kap mindenki pluszba de ezek csak az egyénibe számítanak.
V1-antilop
Pontszám: 5.22
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
82. hozzászólás - 2011.06.01. 19:19:08
Mért kellene, hogy nállam térkép darab legyen, azért, hogy ellophassam tőled?
A lopást bele kell venni az eventbe!Gondold végig, odamész a másikhoz, ájultra vered, elszívod a LE-jét, utána szépen átkutatod a motyóját, találsz is benne 10 db-ot, de nem teszed el mert egyik sem a te térképdarabod mellet van??Dehogyis, zsebrevágod mind a 10-et, és mész tovább...
Másik oldalról meg minek kelene nekem vadászni, hogy LOPNI TUDJAK A MÁSIKTÓL, amikor a vadásznak nem kell portyázni, mert neki alapból esik vadászaton...
Pontszám: 3.93
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
83. hozzászólás - 2011.06.01. 20:05:55 (Válasz Mantra #82 hozzászólására.)
Azért kellene, hogy legyen nálad is, hogy ne válhasson valóra sokak jogos félelme, hogy a pókok szépen szarrávernek mindenkit, és nulla befektetéssel kényelmesen learatják a darabokat.
Egy pók amúgyis nap mint nap ezt csinálja (tudom, mert az vagyok), akkor mi benne az esemény? Az, hogy most a térképeket is elrabolja a lén és a kavicsokon kívül?
Igenis a pók is hozzon áldozatot, és vadásszon, ha használni akarja az erőfölényét később a rabláshoz.

Az pedig, hogy a vadásznak nem kell portyázni, mert neki alapból esik... hát szerintem sok vadász szívesen portyázna, ha olyan eséllyel indulna portyába, mint egy pók...
Pontszám: 8.96
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
84. hozzászólás - 2011.06.01. 20:14:54
Nulla befektetés??
Ha a portyás portyátyázik, az kb ugyanolyan mint ahogy a vadász csak vadászik, akkor mért kellene a vadászoknak kedvezni?
Mert ő szerez majd csp-ből térképet, meg pp-ből(kihívás), a portyás meg csak pp ből...
Ha viszont azt akarják, hogy mindkét erőforrást használd, akkor tessék szépen összekötni, a kettőt(mint az eseménypontoknál), vagy biztosítani a portyásoknak a lopkodást, mert nem arról van szó, hogy nem akarunk áldozatot hozni, hanem arról, hogy ez így több esélyt biztosít a vadászoknak...
Pontszám: 3.47
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
85. hozzászólás - 2011.06.01. 20:27:03 (Válasz ADZSI76 #51 hozzászólására.)
TErmészetesen egyet értek.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.01
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
86. hozzászólás - 2011.06.01. 20:28:23 (Válasz Mantra #84 hozzászólására.)
Most ebben igazat adok,tényleg kedvez a vadászoknak a kihívás adta pp elhasználás.
De gondolom gyengébb relikviával,vagy nélküle is szétcsapkodod a környezetedet.
Pontszám: 4.15
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
87. hozzászólás - 2011.06.01. 20:31:07 (Válasz Mantra #84 hozzászólására.)
A csp-hez kötött dolgok őskővásárlásra ösztönző hatása nyilván érdeke a vezetőségnek.
Továbbá kedvez a nemtop karaktereknek is, és mivel ezekből van több szélességük miatt jelentősebb bázist jelentenek, mint a pp-ből élő pókok.
Ne a saját oldaladról nézd, ennyi.
Pontszám: 7.56
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
88. hozzászólás - 2011.06.01. 20:50:19
Sziasztok! Valaki lebontotta ezt az eventet ránk kicsikre is, vagy mi egy szükséges rossz leszünk ismét? Példának értem mikor V2 ös kis karimat egy életre eluntam Xenó eseménynél.

De mivel ez más adok egy esélyt és megkérdem: Azok akik lopást akarnak belevinni, hogy gondolták? Itt pl. én szintemen lépten-nyomon pókokkal találkozok, most akkor ti miattatok kezdjek rohanni és még félre szakizgatni is? Tudom sokat hisztizek, de akkor tényleg inkább idítsanak egy szervert külön pókoknak, mert ők még többet! Nem elég, hogy játékban ő miattuk kellene napi 10 órát gép előtt ülni, de akkor még mindig a saját malmukért sírnak. Nem csak ti vagytok és én személy szerint besokallok tőletek, hisz ha egy rendesen végig vitt karit akarok legjobb számításaim szerint is én sem költök játékra kevesebb lóvét mint ti!
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.44
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
89. hozzászólás - 2011.06.01. 20:51:39 (Válasz SuperEgo23 #88 hozzászólására.)
Elfelejtettem, hogy a V3 ra gondolok pl. mert ott pici vagyok
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 2.51
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
90. hozzászólás - 2011.06.01. 21:00:15
Mi van pókok szavaztok? Tán nem tetszik?

A .... ki van, miért ne lehetne olyan élvezetes mint pl. utsó event, miért kell valami hülyeséggel inkább méreggé tenni a játékot?
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 2.00
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
91. hozzászólás - 2011.06.01. 21:02:04 (Válasz Semelyik #87 hozzászólására.)
De egyszerűen csak annyi, hogy nekem mint portyásnak nem biztosítanak lehetőséget kihasználni a másik erőforrást, úgy hogy abból nekem nem származik hátrányom.
Egyébként mi a bajotok a térképlopással?
Pontszám: 2.67
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
92. hozzászólás - 2011.06.01. 21:05:36 (Válasz ADZSI76 #86 hozzászólására.)
És az mért probléma, hogy az erősebb elverni a gyengébbet??
Ez nem így van, vagy mi?
Pontszám: 2.67
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
93. hozzászólás - 2011.06.01. 21:09:18 (Válasz Mantra #91 hozzászólására.)
EH-s vagyok, nem vadászom.
Nem tetszik, hogy a drága sok AF-ért vett dolgaim a hátrányommá válnak íventekkor, csak mert a térkifordító lett a menő.
De belátom, hogy nem engem kell megnyerniük. És neked is be kéne látnod, hogy nem neked kell kedveskedjenek a szabályokkal.
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.06.01. 21:09:51-kor
Pontszám: 8.37
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
94. hozzászólás - 2011.06.01. 21:13:24 (Válasz Semelyik #93 hozzászólására.)
Persze értem én, hogy mindenkinek esélyt kell adni, de azért szerintem tök durva, hogy ők 0tp után is szerzik a térképeket, míg én vadásszam el a felgyülemlett 400 csp-met úgy??

Kieg:Szóval ki kellene találni valami alternatívát, mondjuk az összekötött erőforrást, mint a múltkorinál, mert azt nem lehet hogy akkor lehessen kihívíásozni csp-ből, mert a nagytöbbség 0-tp vel jönni ki belőle, ezt meg a JV nem akarja...
A hozzászólást Mantra módosította 2011.06.01. 21:14:55-kor
Pontszám: 4.47
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
95. hozzászólás - 2011.06.01. 21:33:32 (Válasz Becksim #43 hozzászólására.)
Idézet: Becksim - 2011.05.31. 22:44:12
Valóban, igazatok van, legjobb lenne úgy bevonni a lopást, hogy az vesztes nem szenved kárt.

"A csata után átnézed egyelőre még tehetetlen ellenfeled holmiját, és nagy meglepetésedre néhány térképdarabra bukkansz! Micsoda szerencse, hogy még nem volt ideje leadni őket a kufárnak! Üres pergament veszel elő, gyorsan, de pontosan lemásolsz minden részletet, majd friss szerzeményeddel elégedetten tovább állsz... (jutalmad x térképdarab)"



Ezt az ötletet senki nem olvasta? Miért kéne, hogy a lopás hátránnyal járjon? Ezzel a módszerrel semelyik fél nem szenvedne "kárt" úgymond, mivel egy portyás is tudna térképdarabhoz jutni, és egy vadász karakter se bukna el egyetlen darabot sem. Ugyanúgy ahogy kufárcsatánál se volt LE lopás, itt se kéne, hogy legyen tényleges lopás. Aki ellopná az megkapja azt a pár darabot, de akitől lopta úgymond annak is megmaradna, mivel rpg-s nyelvre átfordítva nem vette el tőle, csupán lemásolta, tehát a térképnek azon része mindkettejüknél ismert lesz ezentúl.
NoFear - V1
Pontszám: 8.38
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
96. hozzászólás - 2011.06.01. 21:37:26
Egy portyás még így is sokkal jobb LE/TP arányt hoz ki, mint egy vadászó-kihívó. Mind2 technikának megvannak a maga bajai. Mindkettő unalmas a maga nevében. És ha bekerül (ha bekerül) a térképlopás akkor mindenki számára elérhető legyen és ne csak az egyik tábornak legyen jó.

Részemről a téma lezárva, amíg Valaki piros betűs bele nem büfög a javaslatokba.

Ui: való, igaz az a megoldás a legjobb, ha nem születik hátrány.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.06.01. 21:38:40-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.90
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
97. hozzászólás - 2011.06.01. 23:28:33
Az én karakterem vegyes,tehát portyázik és vadászik is,de itt úgy megkavarodtam a sok hsz-szel,hogy inkább iszom egy sört lefekvés előtt azután csucsu.
A többit hagyom az okosokra,de legfőképpen úgy is az lesz amit az üzemeltetők belevisznek majd ebbe az eventbe vagy nem.
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 3.46
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
98. hozzászólás - 2011.06.01. 23:29:36 (Válasz NoFear #34 hozzászólására.)
Idézet: Legacy - 2011.05.31. 17:36:05


Mod:
Idézet: Pörgönc - 2011.05.31. 21:38:37
Azért jó lenne valami színesítő elemet kitalálni..., gondolkodom, hátha lesz valami értelmes ötletem.

Mi lenne, ha ez most világok közötti küzdelem lenne? Vagy világok azonos kufárjai közötti?


Ez is jó, én szívesen áttámadnék a többi szerverre (vagy világra ha úgy jobban tetszik és egy szerveren fut az összes világ) ha lehetne.



Az istenkirály lenne
A hozzászólást Tseby dr akula módosította 2011.06.01. 23:30:37-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.05
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
99. hozzászólás - 2011.06.02. 08:07:47
Ámbörök...
Lopás téma: Elég ha csak annyit tart számon a progi a karlapon/karakterszinten, hogy mennyi térképdarabot SZERZETT egy karakter. Az ellopott mennyiség így a Kufárállást befolyásolja és nem a leraboltak egyéni teljesítményét. Ha a közízlést sértené a POK-ok extrabevétele (a kieső erőforrás után járót esetleg nem is ellensúlyozót), akkor az is megoldás lehet pl., ha a lopott darabok is csak a csapatversenyt módosítanák és az egyéni eredménybe nem szólnának bele.
"Kicsik" téma: A küszöbszámok belövésétől függ, hogy az alacsonyabb szinten is jó eséllyel elérhető lehessen az arany fokozat az utolsó helyezett kufárnál is ... MAXIMÁLIS HOZZÁÁLLÁS ESETÉN! Azaz alacsony szintű max tartalék + Térképszaki + Pálcácska és hiperaktivitás esetén. A magasabb szintűeknek több a szakikból adódó tartaléka / erőforrás regenje / extra lehetősége (pl. Kihívás). Ezt (is) ellensúlyozza a "hendikep", hiszen valószínűleg van már 1-2 erősebb Térképes cuccuk. Ha meg nincs, hát most végre biztosan hozzájuthat a karaktere "kockáztatása" nélkül.
A Térlépevent azok közé az eventek közé tartozik, amik nem igazán kívánják meg, hogy mást csináljon a Játékos, mint amit amúgy is csinálna. Ez unalmas, de kényelmes megoldás. HÉTKÖZNAPI HOZZÁÁLLÁSSAL AZONBAN NE LEHESSEN CSÚCSTELJESÍTMÉNYEKET ELÉRNI! Plíííz...
Merhát itt csak elmélkedünk a "hogyan is lehetne/kellene" kérdéseken. ;-)
Kieg.: A Csúcsteljesítmények viszont legyenek jutalmazva illendően, különben tényleg csak a minimumot fogja hozni mindenki pár őrült kivételével.
A hozzászólást McMad módosította 2011.06.02. 08:25:22-kor
Pontszám: 7.87
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
100. hozzászólás - 2011.06.02. 08:35:49 (Válasz McMad #99 hozzászólására.)
Azért az őrült szó kicsit furcsa jelen esetben nem mad?
Jobb ha a játékmániákus szót használjuk inkább erre,szóval maniac.
Az embörök helyett meg mondjuk a homo ludens (játszó/szórakozó embert),bár ha szegedies/szögedies a kiejtés akkor jó.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.06.02. 08:40:58-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.58
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője