Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
21. hozzászólás - 2011.05.31. 19:22:22
Sziasztok, szuper , hogy megint event lesz de előző térképnél még nem voltam. Lehetne alapinfókat valahonnan szerezni a lényegéről, mert ugye van ilyen szaki is.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.01
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
22. hozzászólás - 2011.05.31. 19:41:54 (Válasz SuperEgo23 #21 hozzászólására.)
Itt lehet róla olvasni:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,441.340

A legelsö hsz-t keresd.
Pontszám: 5.60
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
23. hozzászólás - 2011.05.31. 20:24:01 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
1., Nehezen látom be ennek az értelmét. Az kétségtelen, hogy elképzelhetőek lennének emiatt csapat helycserék, de azt hiszem ez a metódus csak ilyen dögöljön meg a szomszéd tehene is jellegű eseménysorozatot váltana ki, ami azt gondolom felesleges feszültségekhez vezetne.

2., Az aktív játékosok jutalmazása pozitív ötlet.

3., Felesleges.


A többi játékostól való térképlopást jó ötletnek tartom, ki lehetne egyensúlyozni úgy, hogy lopásra csak akkor van esély, ha a megtámadottnak több térképdarabja van mint a támadónak és a dolog sztem mehetne simán a Lopás szaki szabályai szerint.

A csapatok közti versenyt lehetne erősíteni úgy, hogy az egyes csaptok támadást intézhetnének időnként egymás ellen, körmérkőzés szerint mondjuk. Például LE töltéssel versenyeznének egymás ellen, a támadó csapat csökkent egy "falat" építéssel, a védekező pedig növeli azt, a csapatok az össz birtokolt térkép darab szerinti fordítottan arányos súlyozást kapnának az építésre (több térképet nehezebb védeni), így a gyengébb csapatoknak is lenne esélye az erősebbek ellen. Amennyiben pedig a támadás sikerrel jár, a megtámadott fél játékosai X térképet elveszítenek, a támadók pedig ugyanezt megkapják. Ezzel megvalósulhatna a sokat hiányolt csapatjáték és összmunka is.
Pontszám: 6.27
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
24. hozzászólás - 2011.05.31. 20:55:54 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Az egyes pont szerintem igazságtalan.
Ha egy szervezetnek hátránya is származik/származhat valaki fölvételéből, akkor dönthessen már róla, megéri-e neki; szavazhasson.
Milyen dolog már, hogy valaki beugrik, és romlanak az eredményeik.

Képzeld el, hogy van egy szövetség, benne 20 aktív, fejlett karakter meg 5 építő. Az építőknek nem kell cucc, ezért úgy dönt, a szövetség, hogy 20-an mennek egy legerősebb csapatba, az öt építővel meg ugrálnak a másik három között naponta.
Igazságos ez?
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.05.31. 21:00:38-kor
Pontszám: 7.56
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
25. hozzászólás - 2011.05.31. 21:28:31 (Válasz Tigristappancs #23 hozzászólására.)
Idézet: Tigristappancs - 2011.05.31. 20:24:01

A többi játékostól való térképlopást jó ötletnek tartom, ki lehetne egyensúlyozni úgy, hogy lopásra csak akkor van esély, ha a megtámadottnak több térképdarabja van mint a támadónak és a dolog sztem mehetne simán a Lopás szaki szabályai szerint.

Szakinak ott van a térkép szaki. Mondjuk térképezés szakiszint/3 % esély lenne a lopásra és mégegyszer dobna arra, hogy 0 vagy 1 darabot szerzel-e? Korlátozásnak inkább azt preferálom, hogy egy nap egy játékostól csak 1 térkép darab lopható, és csak akkor, ha az ellenfélnél lévő térképek száma > játékos saját térkép db * (max(100 - térképszaki,20)) /100
Pontszám: 5.65
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
26. hozzászólás - 2011.05.31. 21:29:11
A rablás szerintem csak arról szól, hogy az erősebbek elveszik a lehetőséget még a közepesektől is. A lopás alacsony és közepes szinteken teljesen értéktelen szaki, szerintem nem túl sok karinak van.
V3-Shifu
Pontszám: 5.67
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
27. hozzászólás - 2011.05.31. 21:31:12
Kicsit úgy érzem, hogy ezt az EH-s kollégák tolják, hogy vadászat nélkül is összeszedjék, amit kell, a vadászok kárára.
A hozzászólást Pörgönc módosította 2011.05.31. 21:31:27-kor
V3-Shifu
Pontszám: 5.75
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
28. hozzászólás - 2011.05.31. 21:34:13
Többen írták és csatlakozom hozzájuk, hogy csapatot ne lehessen változtatni, hogy megint ne ott dőljön el a dolog, hogy egy világon a top 5-10 szövi vált egy-egy üzit. Tehát progi általi besorolás és no mozgás.
V3-Shifu
Pontszám: 7.33
kedvelt tagSzaki062Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
29. hozzászólás - 2011.05.31. 21:35:24 (Válasz Legacy #13 hozzászólására.)
Idézet: Legacy - 2011.05.31. 17:36:05
Szerintem az nagyon fontos, hogy ne a nyeremény döntse el, hogy hova állok, ahogy az eddigi tréképeknél, hanem a végén legyen választható mint a kufárok csatájában.


Ez nem rossz ötlet, de ebben az esetben ne legyen kevesebb esély a már meglévő relikviák miatt térképet találni.
V2-Ayhagdun
Pontszám: 6.69
kedvelt tagSzaki062Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
30. hozzászólás - 2011.05.31. 21:38:16 (Válasz Pörgönc #27 hozzászólására.)
Idézet: Pörgönc - 2011.05.31. 21:31:12
Kicsit úgy érzem, hogy ezt az EH-s kollégák tolják, hogy vadászat nélkül is összeszedjék, amit kell, a vadászok kárára.


Nem értem. A Vf talán kizárja a portya lehetőségét? Nem látom hol szenvednének kárt a "vadászok".
V2-Ayhagdun
Pontszám: 6.69
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
31. hozzászólás - 2011.05.31. 21:38:37
Azért jó lenne valami színesítő elemet kitalálni..., gondolkodom, hátha lesz valami értelmes ötletem.

Mi lenne, ha ez most világok közötti küzdelem lenne? Vagy világok azonos kufárjai közötti?
V3-Shifu
Pontszám: 5.75
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
32. hozzászólás - 2011.05.31. 21:39:44
Ez az vegyük be a lopást az eventbe...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.95
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
33. hozzászólás - 2011.05.31. 21:40:01 (Válasz Szaki062 #30 hozzászólására.)
Hát persze, ki a fene portyázik VF-fel bizonytalan, valószínűleg 0LE/xTP-ért?
V3-Shifu
Pontszám: 6.00
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
34. hozzászólás - 2011.05.31. 21:40:49 (Válasz Legacy #13 hozzászólására.)
Idézet: Legacy - 2011.05.31. 17:36:05
Szerintem az nagyon fontos, hogy ne a nyeremény döntse el, hogy hova állok, ahogy az eddigi tréképeknél, hanem a végén legyen választható mint a kufárok csatájában. És mondjuk az is jó ötlet, ha csak nevezni lehetne, és a "program" osztaná el az emberek, hogy egyenlő csapatok legyenek.


Szintén támogatom. +1


Nameg a térképdarab lopás is jó ötlet lenne, de hol írt ilyet Miklós?

Mod:
Idézet: Pörgönc - 2011.05.31. 21:38:37
Azért jó lenne valami színesítő elemet kitalálni..., gondolkodom, hátha lesz valami értelmes ötletem.

Mi lenne, ha ez most világok közötti küzdelem lenne? Vagy világok azonos kufárjai közötti?


Ez is jó, én szívesen áttámadnék a többi szerverre (vagy világra ha úgy jobban tetszik és egy szerveren fut az összes világ) ha lehetne.
A hozzászólást NoFear módosította 2011.05.31. 21:45:39-kor
NoFear - V1
Pontszám: 6.44
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
35. hozzászólás - 2011.05.31. 21:42:11 (Válasz NoFear #34 hozzászólására.)
Írni nem írta, de majd írja. Csak többször kell neki súgni.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.93
kedvelt tagSzaki062Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
36. hozzászólás - 2011.05.31. 21:44:56 (Válasz Pörgönc #33 hozzászólására.)
Hogy kerül most szóba a LE/TP? Térképtalálási esélyről van szó. Mellesleg az hogy VF játékstílusából adódóan nem éri meg, attól még esélyed ugyanannyi van térképet találni mint EH-val.
V2-Ayhagdun
Pontszám: 6.09
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
37. hozzászólás - 2011.05.31. 21:54:52 (Válasz Szaki062 #36 hozzászólására.)
VF-esb nem portyázik, EH-s nem vadászik az event alatt. Minek adnánk a portyázóknak magasabb találati valószínűséget a vadászókhoz képest a lopáson keresztül?
A hozzászólást Pörgönc módosította 2011.05.31. 21:58:22-kor
V3-Shifu
Pontszám: 4.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
38. hozzászólás - 2011.05.31. 21:58:47 (Válasz Pörgönc #28 hozzászólására.)
A program általi besorolást nem javaslom. Mindenki döntse el, hova megy, utána pedig az esély a térképtalálatra fordított arányosan függ a taglétszámtól.
Ha mindenáron át lehet lépni másik kufárhoz, akkor annak durva büntije legyen az egyéni eredményre, de ne a csapateredményre. Pl X db-ot kell összegyűjteni, hogy a maxos mennyiséged legyen, 3 nap után az addig vezető A kufárhoz mész, akkor az adott kufár többiekhez való viszonya alapján kapjon - dbszámot. Teszem azt, 100 kell a full díjhoz és a simán vezető kufárhoz mész úgy, hogy van már 20, akkor lesz -40 db-od, azaz onnantól 140-et kell gyűjtened. Ha a 2. helyezetthez mész, akkor 2-szeres, ha a harmadikhoz, akkor simán 1-szeres a levonás. Emellett, ahol így egyre többen vannak, csökken a térképtalálási esély.
* A számok fiktívek, csak a példa kedvéért egyszerűsítettem.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.05.31. 21:59:14-kor
Pontszám: 6.21
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
39. hozzászólás - 2011.05.31. 21:59:28 (Válasz NoFear #34 hozzászólására.)
Én is gondolkoztam a lopás szaki belevonásán, de ez megintcsak a pókoknak kedvezne, hisz általában nekik magas ez a szakértelem.

Továbbra is azt mondom, hogy sima portya közben ne lehessen "csak úgy" darabot találni, és a győzelem esetén ellopható térképdarab csak a támadó és a védekező aktuális térképszámától függjön. (célszerűen szorzat). Így aki nem vadászott össze előbb egy jó adagot, az hiába ver le mindenkit, nem fog tudni rabolni, és akinél kevés a darab van, az védve van a lopástól. Emellett kicsit kiegyensúlyozza a mezőnyt, mert az élen állóktól nagyobb eséllyel lehet rabolni.

Taktikázásra is lehetőséget nyújt, mert nem lehet majd kockázat nélkül felhalmozni a darabokat, hisz a sokból könnyebb lesz veszíteni. Úgy kell időzíteni, hogy egy huszáros hajrával inkább az event végére durranjon el az összes csp.
Pontszám: 7.23
kedvelt tagSzaki062Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
40. hozzászólás - 2011.05.31. 22:00:00 (Válasz Pörgönc #37 hozzászólására.)
Koránt sem beszélünk egyről, csak te nem érted mire próbálok kilyukadni. Feltételezem VF-es vagy. Az hogy neked játékstílusodból adódóan nem éri meg egyéni probléma. Esélyed akkor sem kevesebb, sőt ugyanannyi, mint egy EH-snak.
OFF vége!

Mod: Pörgönc kérlek ne változtass vagy legalább tüntesd fel mit változtatsz a hszeden mert így nem sok értelme van a válaszaimnak.
A hozzászólást Szaki062 módosította 2011.05.31. 22:08:33-kor
V2-Ayhagdun
Pontszám: 6.09
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője