Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
121. hozzászólás - 2011.06.02. 16:04:29 (Válasz NoFear #118 hozzászólására.)
Mondjuk ennyi erővel felesleges is a 2-3-4 hetes event.
Nevezzünk be, vonja le a csp-t pp-t, adja az LE-t és a TP-t, mindenki kapja meg a maxos jutalmat.
Hát nehogy már izgulnom kelljen a játék során hogy esetleg nem kapok maxos jutalmat. Még a végén lenne valami izgalom vagy versenyszellem az event során.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 5.51
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
122. hozzászólás - 2011.06.02. 16:34:21 (Válasz Helion1988 #121 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2011.06.02. 16:04:29
Mondjuk ennyi erővel felesleges is a 2-3-4 hetes event.
Nevezzünk be, vonja le a csp-t pp-t, adja az LE-t és a TP-t, mindenki kapja meg a maxos jutalmat.

Mondjuk ennyi erővel átírhatunk pár nullát meg egyest az adatbázisban, aztán hirtelen 50-es karakterből 1-es szintű lesz, vagy 300-as statokból 20-as stb... 1-2-3 év "munkája" meg semmivé foszlik. Azért talán ilyen marhaságokon nem kéne filózni.

A lényeg ott van, hogy a 2 csökktentős reliket (A fejlődés arany öve , A tudás arany tőre) a TOP szövetségek tagjai már kiszedték első 2 alkalommal, így aki ott nem azt választotta, annak mostmár esélye se lett megszerezni egy ilyen event során, mivel ők már oda nem fognak nevezni, és - mint ahogy eddig is mindig - az a csapat fog nyerni ahol ők vannak (maxos ele fúzió, 45 -ös valóságformázás a +5 miatt). Jah persze lehet azt mondani, hogy majd legközelebb megszerzi, csak ha jól tudom ezek nem adódnak össze. Három bronz fokozatból nem lesz arany soha.

Szóval az a bizonyos "versenyszellem" amit annyira emlegetsz igencsak értelmét vesztette már, ha ilyen szabályokkal megy továbbra is az event, hogy "ha szerencséd van esetleg kaphatsz maxos jutalmat..."
NoFear - V1
Pontszám: 8.20
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
123. hozzászólás - 2011.06.02. 17:07:03 (Válasz NoFear #122 hozzászólására.)
Idézet: NoFear - 2011.06.02. 16:34:21

Mondjuk ennyi erővel átírhatunk pár nullát meg egyest az adatbázisban, aztán hirtelen 50-es karakterből 1-es szintű lesz, vagy 300-as statokból 20-as stb... 1-2-3 év "munkája" meg semmivé foszlik. Azért talán ilyen marhaságokon nem kéne filózni.

Természetesen ezt a részét nem gondoltam komolyan, csak sajna még mindig nincs irónia smily...

Versenyszellem sajnos eddig se volt egyik event alatt sem. Költsd el a pp - csp-t és kész az event. Nagyon taktikázni se kellet maximum alsóbb szinteken ahol kevesebb a pp és csp.

Ha olyan lesz az event mint az eddigi térképesek akkor elfog dőlni egyből hogy melyik csapat nyer(ahogy írtad az amelyikhez a nagyok mennek). Ez kivolt egészítve azzal hogy ha ennyi meg ennyi térképet találsz akkor elég a 2. vagy 3. helyezett csapatban lenned.

Ha olyan hogy érj el ennyi meg ennyi győzelmet a megfelelő jutalomhoz akkor megint 1-2 napos lesz az event amíg a felhalmozott pp/csp el nem lőjük. És akkor max megint lesz mellette egy másik nyeremény(valami plecsni).

Mind a 2 esetben sajnos nincs semmi izgalom a játékban semmi új játékélmény....
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.73
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
124. hozzászólás - 2011.06.02. 17:42:43
Azért azt vedd figyelembe, hogy a létszám függvényében változik a szorzó, és minél több tárgy van valakinél, annál inkább csökken a találati esélye. Ergo az élmezőny kezd szívóágon lenni mert szépen lassan mindene megvan...
Pontszám: 6.26
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
125. hozzászólás - 2011.06.02. 19:47:45 (Válasz Birka #124 hozzászólására.)
Minél több tárgy? És a tárgy szintje is nézve van, hogy arany, ezüst, bronz tárgy van nála?

Amúgy ezt már olvastam máskor is, de asszem én erről a változtatásról lemaradtam annó és most nem nagyon találtam. Mikor lett az bevezetve, hogy ez negatívan hat? Vagy melyik topic-ban lehet olvasni róla, mert érdekelne pontosan, hogy is van a módosítás.

Mod: thx az infót, így már értem, kíváncsi leszek a mostani térkép event végeredményére
A hozzászólást NoFear módosította 2011.06.02. 20:23:55-kor
NoFear - V1
Pontszám: 7.69
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
126. hozzászólás - 2011.06.02. 20:04:04 (Válasz NoFear #125 hozzászólására.)
Az esemény során a korábbi díjazottak hendikeppet kapnak. Az, akinek a birtokában 1. helyezett díj van, 0.8x szorzót kap a térképtalálási esélyre, akinek 2., az 0.9x, akinek 4., az 1x, akinek nincs, az 1.1x szorzót kap. Több tárgy esetén a szorzók összeszorzódnak, de a szorzó nem csökken 0.3x alá.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,441.340
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.53
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
127. hozzászólás - 2011.06.03. 12:12:38 (Válasz Psych #126 hozzászólására.)
ne nekem három aranyam van akkor esélytelen hogy eleget találok.
V1-antilop
Pontszám: 5.33
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
128. hozzászólás - 2011.06.03. 13:31:25 (Válasz antilop #127 hozzászólására.)
Mihez? Valamire, megfelelő aktivitással majdcsak jó leszel...
Egyébként gratula... HA nem 10 térképdarabbal, vagy hasonlóan DÚÚÚRVA teljesítménnyel jutottál hozzájuk. ;-)
Pontszám: 6.84
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
129. hozzászólás - 2011.06.03. 15:22:10
Úgy látom hogy a spejzolás tiltása nem volt annyira népszerű, akkor azt hagyjuk, marad az első 2 javaslat. Az 1. pontot "kitolásra" nemigen lehet használni, egyrészt, nem azért lépsz át, hogy kitolj velük, hanem hogy te is azt a nyereményt kapd. Másrészt, gyengén teljesítő karik az eredményt nem módosítják számottevően! Nem állítom, hogy ez a változás a "csapatösszefogást" erősíti, de taktikázási lehetőséget ad.

Arról, hogy hogyan lehetne a csapatmunkát erősíteni, anélkül, hogy ezzel bebetonoznánk egy erős, jól szervezett szövetség győzelmét... nekem nincs igazán ötletem, sőt, szerintem ez egy alapvetően paradoxon. Ha az események sokkal erősebben támaszkodnának arra, hogy egy csapat mennyire jól és hatékonyan szervezett, akkor annak eredményeképp lenne a játékban egy szűk mag, amelyik mindig minden versenyt megnyerne. Az ilyen jellegű csapatszintű versengésre ott van a V4, ezeknek az eseményeknek inkább az a célja, hogy egy meghatározott ideig tartó speciális eseménnyel változatosságot vigyen a játékba, és extra jutalmakat lehessen szerezni.

A térképlopás ötletét nem tartom jó ötletnek, sok játékost ez rettenetesen frusztrálna. Képzeld el, hogy vki elmegy vadászik 200-at, összetúr mondjuk 3 térképdarabot, és mások ezt 3 portyázásból elveszik tőle!

A jutalom nem lesz választható, az egy másik esemény volt. A csapattal együtt választod a nyereményt.

Idézet: Morzkod - 2011.06.01. 09:30:04
Idézet: Bumburnyak - 2011.05.31. 23:01:43
Ugye a mostani térképezésnél nem lesz büntetés a korábban megszerzett relikviák miatt?!

De már miért ne lenne? Minél táposabb valaki annál jobban izzadjon az újabb tápért. Zárodó olló. Ez így a szép.


Így van, mondjuk mivel egyes relikviákat a kufár csatából is meg lehetett szerezni, a büntetés szorzót csökkenteni fogjuk.
Pontszám: 8.75
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
130. hozzászólás - 2011.06.03. 15:37:39 (Válasz Miklós #129 hozzászólására.)
És mi a helyzet a térkép másolósdival??
Szerintem mindenképpen be kellene tenni!
Pontszám: 4.32
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
131. hozzászólás - 2011.06.03. 16:12:06 (Válasz Miklós #129 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.06.03. 15:22:10
A térképlopás ötletét nem tartom jó ötletnek, sok játékost ez rettenetesen frusztrálna. Képzeld el, hogy vki elmegy vadászik 200-at, összetúr mondjuk 3 térképdarabot, és mások ezt 3 portyázásból elveszik tőle!


Nem kell, hogy elvegyék tőle. A módosított ötlet az, hogy csupán "le legyen másolva", ami senkinek sem járna hátránnyal, sőt, így mindenki jól járna, mármint minden irányvonal képviselője, legyen az vadász, portyás vagy vegyes.
NoFear - V1
Pontszám: 6.58
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
132. hozzászólás - 2011.06.03. 16:33:28 (Válasz NoFear #131 hozzászólására.)
ja látom a javaslatot, térképmásolás szakértelem. Ennek viszont nincs semmi értelme, erre már ott van a térképkeresés szakértelem, ami ugyanezt csinálja...
Pontszám: 3.67
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
133. hozzászólás - 2011.06.03. 16:35:08 (Válasz Miklós #132 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.06.03. 16:33:28
ja látom a javaslatot, térképmásolás szakértelem. Ennek viszont nincs semmi értelme, erre már ott van a térképkeresés szakértelem, ami ugyanezt csinálja...

Akkor viszont lenne értelme, ha a csapat elvesztené, az egyén viszont nem.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
134. hozzászólás - 2011.06.03. 16:45:36 (Válasz Miklós #129 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.06.03. 15:22:10
Arról, hogy hogyan lehetne a csapatmunkát erősíteni, anélkül, hogy ezzel bebetonoznánk egy erős, jól szervezett szövetség győzelmét... nekem nincs igazán ötletem,


Be lehetne tenni egy új épületet a játékba az átokpiramis mintájára. Az épület nem átkot szórna a karakterre, hanem áldást, ami növelné a térképtalálat esélyét. Csak más szövetségek tagjaira rakható. Így egy jól szervezett szövetség nem jut előnyhöz, viszont megindul a szövetségek közötti interakció, tárgyalhatnak egymással, hogy kinek mikor van szüksége az áldásra, stb.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.45
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
135. hozzászólás - 2011.06.03. 17:00:48
Miklós, (és midnenki akinek elkerülte fiygelmét a javaslat): NE EGYÉNTŐL, hanem CSAPATTÓL lehessen (kvázi virtuáisan) "lopni". Azaz -1 a csapattól +1 a csapatnak, -0 az egyénnek, +0 az egyénnek. Egyetlen célja, hogy taktikai elem kerüljön a játékba (ha tudjuk kik a nyerésre álló csapat tagjai, őket támadjuk - akár izgalmat és fordulatokat is lehetne így csempészni a dologba). Senki nem fog sírni egyéni szinten, és egy pók sem tápolja halálra magát. (mert úgy látom az ellenzők ettől tartanak)
A hozzászólást Aurri módosította 2011.06.03. 17:01:06-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.00
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
136. hozzászólás - 2011.06.03. 17:23:09 (Válasz Miklós #132 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.06.03. 16:33:28
ja látom a javaslatot, térképmásolás szakértelem. Ennek viszont nincs semmi értelme, erre már ott van a térképkeresés szakértelem, ami ugyanezt csinálja...



Ha ennek nincs semmi értelme, akkor nemigazán értem ezt a 2 szakértelmet:

szubtéri érzékelés vs lopás

Ilyen logika alapján ennek sincs értelme.

Mod: igen közben rájöttem, hogy portyánál is lehet találni darabot, nade akkor is egy kis taktikázást vinne a dologba a változtatás, és akkor maradjunk csapatszinten


Idézet: Ariel - 2011.06.03. 16:45:36
kinek mikor van szüksége az áldásra, stb.


Ezt egyszerű kitalálni, mindenkinek, akkor amikor zajlik a térkép esemény.
A hozzászólást NoFear módosította 2011.06.03. 17:40:17-kor
NoFear - V1
Pontszám: 4.72
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
137. hozzászólás - 2011.06.03. 17:33:19 (Válasz NoFear #136 hozzászólására.)
A térképkeresés vadászatra és portyára is vonatkozik, míg a szubtéri csak vadászatra, a lopás pedig csak portyára.

A csapattól lopás (és nem az egyéntől) viszont valóban vinne egy kis színt az eseménybe (remélhetőleg).
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.09
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
138. hozzászólás - 2011.06.03. 18:28:57
Sziasztok megint jöttem, láttam, és úgyis győzök!


Na szóval, mindjárt úgy kezdem nem értek annyira hozzá, hogy mi kivitelezhető mi sem.

"Józan vidéki" ötlettől vezérelve kérdezem. Ha már úgyis a játék része a sokszor forszírozott nem kívánt random. Miért ne lehetne egyetlen kis klikkel eldönteni (részben!!) az eventet? gondolok itt arra lenne egy gomb, és a gép "véletlen" dobna:
-portyát
-kihívást
-avagy vadászatot

Itt nem kell mindjárt széjjel szedni, miért is gondolom hogy ez jó. :

Elvileg a játék arról szól nagyon durván, hogy ki a jobb ebben, abban amabban..stb.
Tehát adva lenne az esély mindenkinek, hogy nyerjen, akár annak köszönhetően, hogy a random egy kihívást hozott ki támadójának?!
Nem kell túl bonyolítani leosztani 33-33-33% ra , (bár a pókok a vadászat miatt mindjárt leszavaznak és sikítanak )

Tudom, hogy ez így merőben kezdetleges, de aki érti kommentemet az reagálja le köszönöm
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.11
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
139. hozzászólás - 2011.06.03. 18:31:55
Kiegészítve gondolat menetem a térkép lopást arra váltanám, hogy aki x mennyiségnek eleget téve mind a 3 ból az kapjon biztos térkép cafatot


mód.: Látod mekkora bunkó vagy ?!!? No komment csak szavazol. asszem megyek Honfoglalózni occsó és kínai... no meg jah...
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.06.03. 18:40:10-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.41
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
140. hozzászólás - 2011.06.03. 18:53:58 (Válasz SuperEgo23 #138 hozzászólására.)
Én csíplek egy kicsit téged a nagy szád/tollad miatt,fel is szoktam pontozni amit már eleve lepontoznak neked ha írsz valamit.Most nem pontozlak se fel se le...de:
Nagyon nem értem ezt a javaslatodat,akár milyen megközelítésben nézem meg... kifog rajtam a feladat hogy értelmezni tudjam.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.06.03. 18:54:26-kor
Pontszám: 4.20
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!