Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1061. hozzászólás - 2011.07.15. 11:09:05 (Válasz Sesshomaru #1053 hozzászólására.)
Az hogy te nem vadászol a magánügyed. A +1 építés max felé visz, mely igen fontos tud lenni bizonyos esetekben. A végzet medál igencsak jó plecsni, csak te nem tudod értékelni.
Pontszám: 4.26
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1062. hozzászólás - 2011.07.15. 11:13:34 (Válasz ADZSI76 #11 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2011.05.31. 17:13:46
A kufár eventen is csak probléma volt az ide-oda lépegetéssel,mindenkit véletlenszerüen sorsoljanak ki,senki sehova aztán had szóljon az event. Az egyik szövitársam kifejtette hogy ki is lehet szándékosan cseszni a vezetö csapattal a végén.
Ezt nem másolom ide majd leírja ha akarja,szerintem igaza van minden mindegy alapon a végén sok kari "bosszúból" is odamegy a vezetö csapathoz. Miért lenne ez jó?

---------------------------------------------------------------------
Re: Térkép esemény (újratöltve)
24. hozzászólás - 2011.05.31. 20:55:54 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Az egyes pont szerintem igazságtalan.
Ha egy szervezetnek hátránya is származik/származhat valaki fölvételéből, akkor dönthessen már róla, megéri-e neki; szavazhasson.
Milyen dolog már, hogy valaki beugrik, és romlanak az eredményeik.

Képzeld el, hogy van egy szövetség, benne 20 aktív, fejlett karakter meg 5 építő. Az építőknek nem kell cucc, ezért úgy dönt, a szövetség, hogy 20-an mennek egy legerősebb csapatba, az öt építővel meg ugrálnak a másik három között naponta.
Igazságos ez?
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.05.31. 21:00:38-kor
-----------------------------------------------------------------
Re: Térkép esemény (újratöltve)
28. hozzászólás - 2011.05.31. 21:34:13
Többen írták és csatlakozom hozzájuk, hogy csapatot ne lehessen változtatni, hogy megint ne ott dőljön el a dolog, hogy egy világon a top 5-10 szövi vált egy-egy üzit. Tehát progi általi besorolás és no mozgás.
-------------------------------------------------------
Craslorg
Végzetúr mester

7127 hozzászólás

Válasz erre
Idézet
Re: Térkép esemény (újratöltve)
38. hozzászólás - 2011.05.31. 21:58:47 (Válasz Pörgönc #28 hozzászólására.)
A program általi besorolást nem javaslom. Mindenki döntse el, hova megy, utána pedig az esély a térképtalálatra fordított arányosan függ a taglétszámtól.
Ha mindenáron át lehet lépni másik kufárhoz, akkor annak durva büntije legyen az egyéni eredményre, de ne a csapateredményre. Pl X db-ot kell összegyűjteni, hogy a maxos mennyiséged legyen, 3 nap után az addig vezető A kufárhoz mész, akkor az adott kufár többiekhez való viszonya alapján kapjon - dbszámot. Teszem azt, 100 kell a full díjhoz és a simán vezető kufárhoz mész úgy, hogy van már 20, akkor lesz -40 db-od, azaz onnantól 140-et kell gyűjtened. Ha a 2. helyezetthez mész, akkor 2-szeres, ha a harmadikhoz, akkor simán 1-szeres a levonás. Emellett, ahol így egyre többen vannak, csökken a térképtalálási esély.
* A számok fiktívek, csak a példa kedvéért egyszerűsítettem.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.05.31. 21:59:14-kor
VÚ - Kedvenc sorozatok
Póker
Tippversenyek: EB - Formula 1
VÚ-IWIW
---------------------------------------
Craslorg
Végzetúr mester

7127 hozzászólás

Válasz erre
Idézet
Re: Térkép esemény (újratöltve)
44. hozzászólás - 2011.05.31. 22:51:55 (Válasz Aurri #42 hozzászólására.)
Lehet csapatbünti, de ha a találatesély a létszámmal (szinttel, aktivitással, stb) fordítottan arányos, akkor nincs jelentősége, hiszen, ha ezek jól be vannak lőve, akkor nem lesz nagy különbség a kufárok között. Ha nincs jól belőve, akkor eldől 2 nap alatt, mint szokott és ez független attól, hogy a 3. nap még egy rakat ember átmegy oda, lévén akkor is ők a legerősebbek és a büntetést a hátralévő 3 és fél hét alatt bőven kidolgozzák.

Az egyetlen probléma, hoyg globális csapattaktikázásra nemes egyszerűen itt nincs mód. Lokálisan 1-1 szövi tud taktikázni, de globálisan ez iszonyú mennyiségű egyeztetést igényelne és valljuk meg, erre minimális az esély. Jó lenne, ha lehetne csapattaktika, de azon kívül, hogy 2-3 szövit érdekelne, a nagy többség nem foglalkozna vele. Ezért kellene a váltásnál az egyéni szívatásra tenni a hangsülyt. Persze tőlem lehet csapatszívatás is, de azt jól ki kell dolgozni.
***********************

Hát igen Craslorg a csapatszivatás az jól ki lett dolgozva,szabályokba nem ütközö módon manipulálhatták a végén nyertes csapatok a végeredményt.Ehhez csak a szövi építö karijait vivö haverok kellettek.

Jó páran ellenezték a csapatváltást az elején,nem másoltam mindet ide. A játékvezetés rá se bagózott,szerintük visszaélés mentes tiszta játékot hoznak a szabályok. Lásd a végeredményeket.
Pontszám: 8.57
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1063. hozzászólás - 2011.07.15. 11:14:00 (Válasz Birka #1058 hozzászólására.)
Az igaz, ugyanakkor javul tőle az egészsége és a közérzete, a saját eredményeit ő maga befolyásolja, és nem utolsó sorban feltételezhető, hogy szereti csinálni azt a sportot, amiben nem lesz dobogón. Én sakkozok, és ha nem vagyok a díjazottak között, akkor is megérte ott lennem, mert jól éreztem magam és tanultam belőle. Ott is előfordul, hogy a többiek teljesítménye befolyásolja az eredményedet, de ha mindig győzöl, akkor rohadtul nem számít, hogy a többi mit csinál. Ez igaz fordítva is, ha minimumot teljesítesz, akkor legjobb esetben leszel az első az utolsók között.
Ha megnézel egy csapatjátékot, ott már a helyzet, ott elszúrhatja egy ember 10 másik munkáját, de akkor az az egy ember utána soha többé nem fog a pályának még a közelébe sem menni. Az event nem volt csapatjáték, én például egy emberrel sem beszéltem a csapatomból.
Ez nagyjából olyan volt, hogy fogok 200 embert meg 3 majmot, elosztom őket egyenlő arányban egy mérlegen, aztán egy hónap múlva az dönti el az eredményt, hogy a majmok éppen melyik oldalt húzzák le.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 7.34
kedvencSentinel78Nő
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1064. hozzászólás - 2011.07.15. 11:17:17
4. helyezés az ugrálók végett , 2. végzetmedálom , mind a 2 ebből az eventből..
Eladom 2 végzetmedálomat egy zajos , visszabeszélő kutymorgóra , amit idővel kisajtolhatok:)

Mindenkinek igaza van és senkinek sem.
Rájöttem , itt feleslegesen beszél bárkinek is, csak egymás torkának esnek az emberek , vagy éppen a néhány tag(nem az aki végigcsinálta rendesen, hanem a minimális befektető max. haszonnal) elhúzza az emberek előtt a mézes madzagot.
Ezt az eventet vagy törölni kell , vagy erősen átalakítani , és a felesleges sallangjaitól megszabadítani.
Már én is írtam egy összegzőt és más is kb mi kellene , de ez nem rajtunk játékosokon múlik... Eddig is írtak, írtatok sok jó dolgot , még sem lett figyelembe véve.. Csak egyesek becsmérlő , leszóló írásait kaptátok/kapjuk , vagy épp a félrebeszélést. És bocsánat , hogy kinyitottam a számat...
Blanche - V5
Sylah / Dr. Avi Agra - V4
Pontszám: 9.55
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1065. hozzászólás - 2011.07.15. 11:18:51
Nekem tetszett ez a mostani térképes esemény is, minimális befektetéssel (nevezési díj) részt vehettem egy versenyen, amin nem kellett semmi extra dolgot csinálnom, mint eddig. Minimális nyeremény egy végzetmedál. Aki kicsit komolyabban akarta venni, az minimum egy bronz medált nyerhetett. Nem értem a fanyalgókat.
Pontszám: 4.52
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1066. hozzászólás - 2011.07.15. 11:23:38 (Válasz Klarinét #1062 hozzászólására.)
Örülök, hogy összeollóztad azt, mit szeretnének sokan (vagy ahhoz hasonlóakat), amiről már jóval az event kezdete előtt is írtam, írunk. Talán így egyértelmű, hogy nekem se tetszett ez a lebonyolítás, ettől még ez is egy módszer volt, amivel el lett érve, hogy ne 2 nap alatt derüljön ki a győztes. Most már csak ezt kell a javaslatok alapján tovább erősíteni és lehet ez még jó event. Azaz átlépésnél brutális egyéni büntetés és nincs vagy minimális csapatbünti. Emellett extrém erőfeszítéssel a 4. helyezettnél is lehessen arany medál.
Pontszám: 6.13
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1067. hozzászólás - 2011.07.15. 11:25:59 (Válasz Birka #1061 hozzászólására.)
Már miért lenne az én magánügyem? Nem tudom felhasználni a "jutalmat", úgyhogy el akarom adni. Miért is nem tehetem meg? És miért is hasznos az a szar? -1 mp szerintem nem lényeges idő, még 100 vadászatnál is két perc alatt van a levont idő. Az építés meg miért is fontos? A szerencsét tudtommal nem befolyásolja, a kincspont szintén nem lényeges nálunk, mert elosztjuk a cuccokat, a napi építésünk meg milliókban mérhető, úgyhogy az a plusz néhány ezer, amit ad az a medál, szerintem senkit nem érdekel. A kutunk perces töltése nagyjából.
Magyarul ha lehetne ilyet kapni a lélekkufárnál, akkor nem fizetnék ki érte 30000 lélekenergiát.
A hozzászólást Sesshomaru módosította 2011.07.15. 11:49:32-kor
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.67
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1068. hozzászólás - 2011.07.15. 11:32:11 (Válasz Legacy #1065 hozzászólására.)
Én azért nem csodálkozom, ha valaki 100+ térképdarab megszerzése után egy végzetmedállal nem elégedett. Bár valóban érdekesebb volt ez az event az előző térképesnél, de azért volt vele gond rendesen.
Pontszám: 9.38
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1069. hozzászólás - 2011.07.15. 11:34:09
Csak az volt vele.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 6.61
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1070. hozzászólás - 2011.07.15. 11:38:36
Te a verseny során 83 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 1. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés arany öve! Gratulálunk!

mire kellett a sok gyógyital? kihívásnál nincs ép vesztés
őőőő ezt mos veszik? kérem kapsojják ki!!!
Pontszám: 6.14
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1071. hozzászólás - 2011.07.15. 11:39:16 (Válasz Bpetya75 #1068 hozzászólására.)
100+ térképpel minimum a bronz medál. Az meg már nem rossz a napi rutin + a nevezési díjért cserébe.
Pontszám: 5.44
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1072. hozzászólás - 2011.07.15. 11:40:45 (Válasz Legacy #1071 hozzászólására.)
És ha a jóember az aranyra ment, mert bronza vagy ezüstje már volt? Akkor csak egy medál.
Pontszám: 7.15
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1073. hozzászólás - 2011.07.15. 11:43:05 (Válasz Bpetya75 #1072 hozzászólására.)
Így már értem.
Pontszám: 7.60
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1074. hozzászólás - 2011.07.15. 11:46:52 (Válasz Legacy #1065 hozzászólására.)
Idézet: Legacy - 2011.07.15. 11:18:51
Nem értem a fanyalgókat.


Neked akkor vmi nagy bajod van, sürgősen keresd fel háziorvosodat vagy kérdezd meg gyógyszerészedet!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.71
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1075. hozzászólás - 2011.07.15. 11:48:34 (Válasz Alendaar #1074 hozzászólására.)
Nem lehet mindenki nyertes, mert akkor az nem verseny.
Pontszám: 7.98
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1076. hozzászólás - 2011.07.15. 11:50:35
Nekem egy versenyben egy dolog számít teljesen mindegy nyerek-e vesztek-e, hogy jó szívvel tudom-e mondani a nyertesnek gratulálok, most te voltál a jobb. Sajnos ezt most tisztelet a kívételnek - és őszintén sajnálom azokat akik tényleg megérdemelten viszik az aranyat vagy a platinát és mindezt el kell viselniük - nem tudom megtenni és lehet elvesztem a sok hozzászólásban, de egy Játékvezetői megnyílvánulást sem látok, melyben megnyugtatnak, hogy csak én látom rosszul igenis nem történt semmi visszaélés, rendben mentek a dolgok.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.74
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1077. hozzászólás - 2011.07.15. 11:56:45
Ez nem verseny volt, hanem egy szép nagy lutri!
Függetlenül attól, hogy mennyire vettél részt benne, bármit kaphattál: istencsászár koronájától a "jó nagy lóf@szt a s*ggedbe" kategóriával bezárólag!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 4.55
irritálóCrazy71Férfi
Végzetúr mester
336 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1078. hozzászólás - 2011.07.15. 11:57:30
Nem, nem mentek rendben a dolgok! Csapatom 2. helyezést ért el, megvolt a +1-el jobb relikhez szükséges térképdarabom, még is csak ezüst övet kaptam! Szóval NEM MENNEK RENDBEN A DOLGOK!
Jake Sully - V1 - Az egykori Smaragd Farkasok vezére, jelenleg a Phoenix Rend tagja
Ha a halál völgyében járok is, nem félem a halált, mert én magam vagyok a halál!
Pontszám: 2.77
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1079. hozzászólás - 2011.07.15. 11:57:53 (Válasz Legacy #1075 hozzászólására.)
Megismétlem, a verseny definíciója az, hogy a legjobbak győznek, a tehetségüknek, előzetes munkájuknak és aktuális teljesítményüknek köszönhetően. Itt nem ez történt, a győztesek jobb esetben a szerencséjüknek, rosszabban a multi karaktereiknek köszönhetik a győzelmet. Köztük is volt, aki mindent megtett a győzelemért, de ez semmit sem számított volna, ha az egyik retardáltnál, aki tőlük átlépett, éppen elment volna az áram az utolsó percekben. Ez abszolút szerencsejáték volt, ráadásul úgy, hogy be kellett fektetned annyi energiát, mintha verseny lenne, a "díjad" pedig az volt, hogy 25% eséllyel meg is térül a befektetés.
Tehát, ellentétben egy igazi versennyel, nem feltétlenül a legjobbak győztek. A szövetségünkben például több, abszolút bajnok karakter végzett az utolsó csapatban, közülük volt, aki egy-két térképpel lemaradt az eggyel jobb díjról. Pedig ők a legjobbak közé tartoznak.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 6.13
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1080. hozzászólás - 2011.07.15. 11:59:29 (Válasz Crazy71 #1078 hozzászólására.)
Szerintem írj a staffnak, ha ez tényleg így volt, akkor biztos kijavítják.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 6.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője