Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
fórumozóDiamondNő
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
41. hozzászólás - 2011.05.31. 22:07:51
Azért a térkép lopás kicsit túlzás lenne. Azért tartalékol,vadászik szegény közepes karakter ezerrel hogy legyen valami plusz díja a végén,és az erősebb hiénák meg simán erőböl lehúzzák töle? Addig járnak majd rá az illetőre amig teljesen elveszik a kedvét a gyüjtögetéstől.
Megszerezted vadászat vagy portyázás során, az a tied ne legyen már közrablás tárgya.


***lepontozás helyett talán fejtsd ki a véleményed,vagy csak a nyomkodás megy?
A hozzászólást Diamond módosította 2011.05.31. 22:15:33-kor
Pontszám: 6.40
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
42. hozzászólás - 2011.05.31. 22:34:22 (Válasz Craslorg #38 hozzászólására.)
Crass: az előző event nem bizonyította számodra eléggé, hogy kufárváltásnál igenis durva bünti kell - csapatszinten is. Különben kb 3 nap alatt eldől megint. Indokold meg az miért jó, ha nincs ilyen. Szerintem Miklós első javaslata nem véletlenül merült fel, én abszolút indokoltnak látom. Ráadásul -mindezidáig az egyetlen Miklóstól elhangzó- taktikai elem lenne, mint ilyen a benne rejlő veszélyforrásokat át kell azért gondolni, lehet nem ez a legjobb megoldás, de a kívánt cél szükségszerű.

A CSP/PP raktározás eliminálását is támogatom - feltéve ha úgy van kitalálva hogy 0 EM 15 PP mellett is teljesíthető az event - akár portya, akár vadászat nélkül is.

Az hogy a vadászatot is erőlteti Miklós (2. javaslat) ám legyen, csak ne legyen kötelező jelleggel, mint legutóbb. Az interakció és a taktika (ha lenne pl. a sokak által kért lopás ) az éppen a portyánál jön be - és az eventeknek erről a két dologról kellene szólni.

Végül: Ezt a lopásos dolgot jó ötletnek tartom (csak hogy még1x le legyen írva, hátha Miklós végre felfigyel rá), de pont hogy nem egyéni hanem CSAK csapateredményre legyen befolyással - azaz ne szivassuk a játéksokat egyéni szinten, viszont lehessen taktikázni vele csapatszinten! Ha lehet tudni ki melyik kufárnál van (nem ugrik be ezt jelezte-e a proggi), akkor ezzel lehetne -VÉGRE!- taktikázni. Pont ez hiányzott az előző eventből (és valljuk be: az összes eddigiből).
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.57
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
43. hozzászólás - 2011.05.31. 22:44:12 (Válasz Aurri #42 hozzászólására.)
Valóban, igazatok van, legjobb lenne úgy bevonni a lopást, hogy az vesztes nem szenved kárt.

"A csata után átnézed egyelőre még tehetetlen ellenfeled holmiját, és nagy meglepetésedre néhány térképdarabra bukkansz! Micsoda szerencse, hogy még nem volt ideje leadni őket a kufárnak! Üres pergament veszel elő, gyorsan, de pontosan lemásolsz minden részletet, majd friss szerzeményeddel elégedetten tovább állsz... (jutalmad x térképdarab)"
Pontszám: 8.91
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
44. hozzászólás - 2011.05.31. 22:51:55 (Válasz Aurri #42 hozzászólására.)
Lehet csapatbünti, de ha a találatesély a létszámmal (szinttel, aktivitással, stb) fordítottan arányos, akkor nincs jelentősége, hiszen, ha ezek jól be vannak lőve, akkor nem lesz nagy különbség a kufárok között. Ha nincs jól belőve, akkor eldől 2 nap alatt, mint szokott és ez független attól, hogy a 3. nap még egy rakat ember átmegy oda, lévén akkor is ők a legerősebbek és a büntetést a hátralévő 3 és fél hét alatt bőven kidolgozzák.

Az egyetlen probléma, hoyg globális csapattaktikázásra nemes egyszerűen itt nincs mód. Lokálisan 1-1 szövi tud taktikázni, de globálisan ez iszonyú mennyiségű egyeztetést igényelne és valljuk meg, erre minimális az esély. Jó lenne, ha lehetne csapattaktika, de azon kívül, hogy 2-3 szövit érdekelne, a nagy többség nem foglalkozna vele. Ezért kellene a váltásnál az egyéni szívatásra tenni a hangsülyt. Persze tőlem lehet csapatszívatás is, de azt jól ki kell dolgozni.
Pontszám: 7.42
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
45. hozzászólás - 2011.05.31. 22:53:12 (Válasz Becksim #43 hozzászólására.)
Én simán lenyúlnám. Minek rajzolgatni? Esetleg, ha mágikusan levédte a lopástól...
Pontszám: 7.42
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
46. hozzászólás - 2011.05.31. 22:58:37 (Válasz Craslorg #45 hozzászólására.)
Írtózatosan bűzös nyukmárhús mellett tárolta az illető, jól megszívta magát az egyébként sem kellemes aromájú burástya bőr, amire a térképet rajzolták. Te tényleg betennéd ezt a levendulaillatú alsógatyáid közé? Nem jobb lemásolni?
Pontszám: 9.21
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
47. hozzászólás - 2011.05.31. 23:01:43
Ugye a mostani térképezésnél nem lesz büntetés a korábban megszerzett relikviák miatt?!
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.84
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
48. hozzászólás - 2011.05.31. 23:26:36 (Válasz Pörgönc #26 hozzászólására.)
Attól függ,hogy a lopás vagy ahogy te írtad a rablásnak melyik fajtája. Na nem a csoportosan elkövetett rablásra gondolok itt,mert az a Btk.-ban a rablásnak egy minősített esete avagy halmazati alakzata,szóval tettestársi.
Nos,ha a térképdarabkák ellopkodásáról van,szó arról se kép,se hangom nincsen,mert az első Térkép event-ben én sem vettem részt. Ennek nekem is utána kell nézni,hogyan működik,de ha jónak találom,akkor részt fogok benne venni. Ami a lopás másik,játékbeli változatát illeti igenis hasznos szerintem. A lopás szakértelem itt jön be ugyebár. Ha valakinek 100 max. ez a szakértelme,akkor nyugodtan pályázhat a játékban a tolvajkirály vagy császár címre akár.
Az innen-onnan összelopkodott kiégett ősköveket szépen átváltja valódiakká vagy éppen berakosgatja az energiahasznosítóba,kristályosítóba a szövetsége számára és szintváltásokor termel ám,fiadzik szépen. Utóbbit jobb csinálni szerintem,mert a sok,felgyülemlett,szerzett kiégett ősköveket egy másik lopásban nagyobb szakértelemmel bíró karakter meglovasíthatja,ellophatja ugyebár tőle is,avagy az egyik tolvaj szarka meglopja a másikat elv rúlz.

Itt nincs ám zsiványbecsület....momentán más sem.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.05.31. 23:32:23-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 3.35
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
49. hozzászólás - 2011.05.31. 23:45:25
Kedves Miklós (vagy valaki más ha nem te tervezed az eventet) !

Tudom ajánlani, hogy most is ugyanahhoz a kufárhoz sorolj be bennünket mint ahol a múltkor voltunk de minden -nem utolsó kufár- kapjon egy szorzót (lehetőleg 1-nél kisebbet) és pont akkorát hogy ezzel beszorozva megkaphassuk az utolsó kufár eredményét.

Példa: ha A kufár hősei a múltkor 100 darabot gyűjtöttek a B kufáré pedig csak 10-et akkor A kufár kapjon 0,1-es szorzót. Így kiegyenlített lesz a verseny. Ha olyan sokan voltak a múltkor annál a kufárnál, akkor elképzelhető, hogy többen is feltérképezték ugyanazt a részt. Ezt jelezné a szorzó.

Tudom ajánlani, hogy láthassam melyik térképdarabokat szereztem én és azok hogyan illeszkednek bele a nagy egészbe. Ez nem változtatna semmin, de egy picit színesítené a játékot.

A kufár mondja meg nekem az elején hova menjek térképezni. Magyar földrajzi nevekkel szólva: -Menj a Börzsönybe, a Dunakanyarhoz, az Őrségbe, a Hortobágyra... és ott dolgozz. Persze aki a Dunakanyarhoz megy lehet, hogy összetalálkozik azzal aki a Börzsönybe és ugyanazt a térképrészletet viszik mindketten a kufárnak, ám ehhez megint kéne egy szorzó...de meg lehetne oldani.

A kufár a térképevent mellé adhatna nekem egy küldetést. pl.: Emeld meg a térképkeresés szakértelmedet 10-zel, adj el két egyforma gyűrűt az aukciósházban stb. ha pedig teljesíted mondjuk háromszor ezeket a plusz feladatokat akkor kaphatsz eggyel jobb jutalmat...

a lopást pedig felejtsd el. Van egy olyan érzésem, hogy akkor előbb utóbb minden térképrészlet 10-20 személy birtokába kerülne. Vagy esetleg maximalizálni kell a lopás számát. 10 térképrészlet után lophatsz mondjuk 1-3 db-ot.
Nagyon esetleg mert ez sok ember játékát elrontaná felváltva kellene térképdarabokat szereznünk vadászatból és portyából. Magas szinten esetleg még arra is volna példa, hogy nincs kit támadnod...
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 2.60
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
50. hozzászólás - 2011.06.01. 03:59:54 (Válasz Pörgönc #26 hozzászólására.)
Pörgönc felvetésével értek egyet lopás kérdése alatt. NEm kevesen vagyunk mi sem akik még nem vettek előzőn részt, erre lehet is mondani, hogy a mi bajunk. Sőt azt is eldönthetjük, hogy ebben részt kívánunk e venni. Én szeretnék részt venni, de nem úgy, hogy a közepes karimat haza vágom még azzal is, hogy most neki állok iszonyú léptékkel lopást fejleszteni, bőven elég neki a térkép szaki. Tudom, hogy valakiknek ez a vélemény se tetszik mert már ők túl vannak ezeken a szakikon, de gondoljunk mindenkire, egyébként is nem csak azok játsszák Vu-t akik itt fórumoznak, bár az is igaz mindenkinek adott a véleményét elmondani. köszi
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.80
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
51. hozzászólás - 2011.06.01. 06:37:09 (Válasz SuperEgo23 #50 hozzászólására.)
Hát én az elözön kezdtem el a szakit kitolni,megvettem a pálcát is. Betartalékoltam pp-t csp-t egyaránt.
Toltam a kíhívást,portyát és vadászatot mint a güzü mégis épp hogy a végére jött össze a +1-es jutalom. A csapatom második lett így arany cuccost szereztem. Ezért marhára nem támogatom a térképdarabok egymástól való ellopását amiknek az összeszedése prémium tagságra való öskö költésbe és egyéb kisegítö varázseszközök vásárlásba kerül.

Akárki javasolta,kicsit durva elképzelésnek tartom az ötletet. Remélem nem kerül be az eventbe,lehet lepontozni de akkor is buta javaslat... ne könnyítsük már meg a pókok,portyások dolgát a vadászok kárára.
-----------------------------
mod.: A régebbi V3-as karakteremmel térkép eventeztem mielött valaki számon kéri a mostani karimon hogy hol van a relikvia..
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.06.01. 06:49:56-kor
Pontszám: 8.03
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
52. hozzászólás - 2011.06.01. 07:34:59
Olvassátok már, el rendesen, hogy miről van szó!
Pont arról beszéltünk, hogy a lopás szakit véletlenül sem kellene bevenni, és ha a felek térképdarabjainak szorzatától függ a a siker, és portya alatt nem lehet spontán találni, az egyáltalán nem kedvez a pókoknak, mert rákényszeríti őket a vadászatra!
Legutóbb pedig már ott tartott a felvetés, hogy a darabokat a győztes lemásolja, tehát nem veszíted el!

Ezek után akinek annyi jön le, hogy "juj lopás, ne már, szegény közepes karim" azzal nem tudom, mit lehet kezdeni...
És most lehet lepontozni!
Pontszám: 7.97
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
53. hozzászólás - 2011.06.01. 08:05:40 (Válasz Becksim #52 hozzászólására.)
A portyán is lehetett az elözö térképes eseményen találni és a kihívásoknál is. Nagyon jó volt ahogy volt akkor,senki sem volt kényszerítve semmire. Ha kellett a jutalom csinálta mindenki az összes szükséges tevékenységet amivel találhatóak voltak a térképrészletek.
Pontszám: 4.11
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
54. hozzászólás - 2011.06.01. 08:28:40
Ha a lopás helyett a lemásolás működik az szerintem tökéletes megoldás lehet mindenki számára. Jut is marad is.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.94
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
55. hozzászólás - 2011.06.01. 08:49:34
Akkor az már ipari kémkedés. Méreteit is tekintve.
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 6.68
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
56. hozzászólás - 2011.06.01. 09:15:46 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.05.31. 15:32:44
3.) Szintén felmerült, hogy ne kelljen az esemény előtt a csp-ket és pp-ket maxra tartalékolni. Az eseményt minden résztvevő 0 csp-vel és 0 pp-vel kezdi, de az aktuális csp-jét és pp-jét elmentjük, és az esemény végeztével visszaadjuk.


A többi pontot támogatom, de ezt problémásnak érzem. Ha valakinek sok PP/CSP mentődik le, akkor túlcsordulhat. Ha ő kérheti vissza, akkor játszhat a plusz tartalékolási lehetőséggel - igaz ez nem feltétlenül baj.

Helyette azt javasolnám, hogy minden karakternek mentsétek le a PP/CSP állását az esemény indulásakor, és ha a megfelelő tevékenységkor az aktuális értéke ez alatt a lementett szám alatt van, akkor térképtalálási esélye csökkenjen nullára.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.93
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
57. hozzászólás - 2011.06.01. 09:23:19 (Válasz Semelyik #24 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2011.05.31. 20:55:54
Képzeld el, hogy van egy szövetség, benne 20 aktív, fejlett karakter meg 5 építő. Az építőknek nem kell cucc, ezért úgy dönt, a szövetség, hogy 20-an mennek egy legerősebb csapatba, az öt építővel meg ugrálnak a másik három között naponta.
Igazságos ez?


Naponta eggyel tobb terkepet kell ehhez prezentalni.
De azert tenyleg nem artana valami szabaly melle, ami biztositja, hogy csak elonyszerzesre lehessen hasznalni. Mondjuk nyilvan olyan helyre nem ugorhatsz, ahol gyengebb cuccot kapnal, mint az aktualis, de legalabbis nem jobbat.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.93
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
58. hozzászólás - 2011.06.01. 09:25:02 (Válasz Ariel #18 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2011.05.31. 18:50:53
Miklós, miért nincs még mindig lehetőség a csapatmunkára?


Miert nem mondod el, hogyan lehetne csapatmunkara osztonzo esemenyt generalni? Parszaz fos csapatoknal sztem nem tud mukodni a dolog, de remelem tevedek.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.93
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
59. hozzászólás - 2011.06.01. 09:30:04 (Válasz Bumburnyak #47 hozzászólására.)
Idézet: Bumburnyak - 2011.05.31. 23:01:43
Ugye a mostani térképezésnél nem lesz büntetés a korábban megszerzett relikviák miatt?!


De már miért ne lenne? Minél táposabb valaki annál jobban izzadjon az újabb tápért. Zárodó olló. Ez így a szép.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 3.96
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
60. hozzászólás - 2011.06.01. 10:04:49 (Válasz Morzkod #56 hozzászólására.)
Nem jó. Lementik a 750CSP/280PP-t, csak akkor lesz esélyem térképre, ha efölött van a CSP-m, ami valljuk meg, elég nehezen kivitelezhető, amikor az emberek 3-4 naponta vadásznak 200-at egyszerre.
Pontszám: 7.42
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!