Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1201. hozzászólás - 2011.07.18. 13:39:32 (Válasz Corina #1197 hozzászólására.)
Mért is kapnál kettővel jobb jutalmat? Kiírásban +1 elérhető szerepelt, gondolom ezt mérlegelted nevezéskor.
Ez a tipikus kisgyerek kihisztizi magának a finomságot eset.
Volt már kettő térképes event, akkor az azokban extrémen teljesítők is kapnak utólag egyel jobbat?
Nem gondoltad ezt át.
Örüljetek, hogy Miklós egyáltalán hajlandó a következőbe valahogy beleszámítani a mostani nyereményeteket.
Pontszám: 6.43
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1202. hozzászólás - 2011.07.18. 13:41:35
Miért a következő event alatt, hogy fogja megérdemelni?
Szerintem az érdemli meg, aki annak ellenére, hogy mindent megtett, a saját hibáján kívül mégis hátrányos helyzetbe került. Akár az utolsó percben átlépettek miatt, - ami benne volt ugyan a pakliban, de nem volt rendesen végiggondolva - akár mert hiába szeretett volna még a megmaradt utolsó napon javítani, ha megszakadt sem tudott.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 3.62
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1203. hozzászólás - 2011.07.18. 13:54:23 (Válasz Legacy #1201 hozzászólására.)
Én nem hisztizek ki magamnak semmit. Hidd el nekem, semmit nem szeretnék jobban, mint örülni a nyereményemnek, bármi is az, ha tudom, hogy a munkám jól megérdemelt gyümölcse.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 4.25
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1204. hozzászólás - 2011.07.18. 14:02:27
Miklós ötlete tetszik, de a "ha más nincs, akkor legyen végzetmedál" opcióra is lehetne -majd- valami
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.97
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1205. hozzászólás - 2011.07.18. 14:05:25
Így van légy szíves értékeld a hajlandóságot a vezetőktől szerintem már ez is nagy szó és ha hozzá vesszük, hogy következőre a lehető legjobb dolgokat teszik csak eventbe akkor már kész Kánaán.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.79
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1206. hozzászólás - 2011.07.18. 14:11:14
Miklós: A két lépcsős emelést gondolom nem a 10 térképet találókra gondoltad, hanem aki eléri a bónusz limitet? Itt viszont bejön egy kis probléma. Valaki leszerződik 'A' kufárhoz. 'A' kufárnál fele annyian vannak, mint 'B' kufárnál, ergó duplikálódik a térképtalálat esélye, de dupla akkora a bónuszhoz szükséges szint is, teszem azt 'A' kufárnál 100, 'B' kufárnál 50. 3 és fél hét alatt összeszed 'A' kufárnál 70 térképet viszont a csapata 4. összteljesítményben. Az átlépésénél átlép 'B' kufárhoz, megkapja a bónuszt, mert dupla eséllyel összeszedte a szükséges térképdarabot. Ezt - a korábbi javaslatokkal együtt - a következőképpen oldanám meg. Leprogramozni sem könnyű:

- mindenkinek fix esélye van: [2 (alap) + 0,5 (pálca) + 1 (szaki)] * meglévő cuccok módosítóival, ahol minden platina 0.7, arany 0.8, ezüst 0.9, bronz 1, nincs: 1.1, de minimum 0.3 az összes módosító (valahogy így van most is)

Csapatverseny:
- talált térképszámok / létszám (kivéve azokat, akik kevesebb, mint 10 térképet találtak) - így az esélyek nem változnak, a csapatversenyhez meg minimum 10 térkép kell, hogy beleszámítson az összeredménybe, nem lehet teletömni a nagyobb létszám miatt inaktív karakterekkel
- 40 térképtől +1 bónusz, 100 térképtől +2 bónusz, 200 térképtől +3 bónusz, platina fölé nyilván nem vihet
- átlépések tiltva, lévén így előre el lehet dönteni, mit is akar és a csapatversenytől függetlenül is megszerezheti

Másik verzió, ha létszámtól függő kompenzációt kap a térképtalálatra és 1-szer vagy maximum 2-szer át lehet lépni, de ekkor a csapat eredménye a gyűjtött térképek 10%-ával módosul (mint most, csak nem az összessel), az átlépő pedig elveszíti az összegyűjtött térképeit, azaz nulláz! (Ez utóbbit lehet kevésbé brutálisra, hogy átlépéskor a térképszám szorzódik a két kufár esélymódosítójával, azaz ha 80 térképem van, mert 2.szer akkor esélyem volt és átlépek oda, ahol fele akkora az esély, akkor a térképszámom megfeleződik) ÉS bukik szintén keményen, minden alkalommal a felére csökken a szerzett térképszám. Így í kiegyenlítettség megmarad és nem lehet farvizen révbe érni.

Majd megpróbálom képletekkel is leírni, ha valakinek nem világos, mire gondolok.
Pontszám: 9.11
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1207. hozzászólás - 2011.07.18. 14:29:38
Én nem hiszem, hogy ezt a beszámítást konfliktus mentesen lehet megoldani, de lehet csak a mostani érzéseim befolyásolnak, akkor elnézést kérek érte.
Úgy gondolom, bármi is lesz a vége, tegyük ezt rendbe itt és most és kezdjük a következőt tiszta lappal. Senki ne azért induljon az eventben, mert neki jár a + hanem mert kedve van hozzá.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.85
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1208. hozzászólás - 2011.07.18. 14:55:26
Arról, hogy lehessen-e csapatot váltani, teszünk majd ki szavazást. Ha lesz átlépés, sokkal kevésbé drasztikus következményekkel:
Csak az elhagyott csapat fogja a térképeket megkapni, a fogadó nem veszíti el, és ha 10-nél több térképdarabod van, akkor is csak 10-zel számolunk, hogy ne büntessük azt, aki jobban teljesített.

Aki 10 helyett 50+ térképdarabot talál, az eggyel jobb jutalmat kap, de ha az adott kategóriából volt neki már bronz, akkor kettővel, ha ezüst, akkor hárommal.
Azzal, hogy 100 térképdarabnál +2 jutalom járjon, 150-nél +3, az a gond, hogy ez arra a passziv játékra kényszeriti az embereket, hogy 800 csp-vel vágjanak bele az eseménybe. Akkor inkább mondjuk azt, hogy az kap további +1 bónuszt, aki tényleg tett a csapatért, vett térképkereső vesszőt és felhúzta a térképezés szakértelmét.
Pontszám: 8.60
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1209. hozzászólás - 2011.07.18. 15:07:35
Nekem ez így tetszik de mi van akkor, ha másik eventből esetleg megszerzi a jelenleginél erősebb jutalmat a kategóriából?

..nem tudok fogalmazni
A hozzászólást Corina módosította 2011.07.18. 15:09:29-kor

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.18
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1210. hozzászólás - 2011.07.18. 15:09:17
Akkor inkább mondjuk azt, hogy az kap további +1 bónuszt, aki tényleg tett a csapatért, vett térképkereső vesszőt és felhúzta a térképezés szakértelmét.



Vagy esetleg végig hűséges volt a kufár hölgyéhez! Ugye a valóéletben sem azt jutalmazzák aki "áruló"?
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.53
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1211. hozzászólás - 2011.07.18. 15:35:52 (Válasz SuperEgo23 #1210 hozzászólására.)
Én el sem engedtem Ericath szoknyáját, esküszöm.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.41
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1212. hozzászólás - 2011.07.18. 15:41:13
Hát ez az, evvel én is így vagyok. Üzenem Ericath kedvesnek tegyen valamit érdekünkbe!
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.53
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1213. hozzászólás - 2011.07.18. 15:41:38
Nem vagyok híve az ugrálásnak én sem, (most különösen ebben a formában ) de mIért áruló? Él a játék adta lehetőségével, taktikázik. A kufár is tudja ha csapata nem jól teljesít, elveszítheti a tagjait, ha a térképdarabokat nem viszi, egy szava se lehet, hátha még kárpótlást is kap. Ő fogja elzavarni, hogy jobban menjen a szekér Nem tudom, de gyanítom az életben se maradsz azon a munkahelynen hűségből ahol nem fizetnek meg.
Más kérdés az, ha ugyanabban a kategóriában indulsz a jobb jutalmazás reményében, van-e értelme az ugrálásnak.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 3.58
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1214. hozzászólás - 2011.07.18. 15:46:22 (Válasz Corina #1213 hozzászólására.)
V3 on Ericath jól fizetett volna ha nincs egy két haza áruló!

mód.: bár nem is mi voltunk árulók ha nem árulók jöttek
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.07.18. 15:48:24-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.53
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1215. hozzászólás - 2011.07.18. 16:03:01
Nekem ne mond Ott ültem a gép előtt .. néztem elsők vagyunk, két pillantás és utolsók még ha eszembe is jutott volna ugrani.. de miért ártanék bárkinek.. pont 10 óra volt

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.44
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1216. hozzászólás - 2011.07.19. 07:32:44 (Válasz Miklós #1198 hozzászólására.)
én ugy definálnám, hogy azok akik a +1 hez szükséges mennyiség 2-3szorosát gyüjtötték, és önhibájukon kivül, és csapatteljesítménytől függetlenül használhatatlan dijat kapott
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 4.26
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1217. hozzászólás - 2011.07.19. 07:37:27 (Válasz Miklós #1208 hozzászólására.)
Elöször is köszönöm hogy legalább gondolkodtok a porul jártak kompenzálásban, de ez a megoldás kicsit sántit számomra
elöször is nekem ugy tünik hogy ezzel akarjátok rábirni azokat azokat az ujabb eventre, akik most nagyot, bukta/csalodtak
másodszor, ezzel csak az a bajom hogyha netán legközelebb is utolso lesz a csapatom, és én teljesítem az összes elöirt feltételt, +1hez, megveszek mindent, a leirtak szerint a bronzom miatt +2öt kapok, vagyis ugyanott vagyokahol kezdtem, csak a bronz helyett egy használhatatlan ezüstöm lesz
Ezt gondoljátok végig légyszi
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 3.72
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1218. hozzászólás - 2011.07.19. 08:15:08 (Válasz Legacy #1201 hozzászólására.)
ez nem a hisztiről szól, és ha igy gondolod, akkor biztos nyertél az ugrálásokból.

Én teljesen egyetértek Corinával
és nem keverném bele a többi térképes eventet, a többin nem volt lehetőség a csalásra, ezáltal azok valoban a szerencsén és azon mult hova léptél be, de itt nem a szerencsén mulott, vagy hogy hova léptél be, itt azon mulott hogy néhány tag megbundázta az egész havi eventet, és puszta csalás miatt elbukni az eventet az utolso napon, az a nem korrekt
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 5.22
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1219. hozzászólás - 2011.07.19. 08:16:19 (Válasz Miklós #1208 hozzászólására.)
Alapvetően a játékosok nagy része minden eventre CSP-vel és PP-vel feltankolva indul, így nem hiszem, hogy emiatt ne lehessen elérhetővé tenni extrém eredménnyel a +3-as díjat. Aki nagyobb eséllyel akarja megszerezni, az meg úgyis tolja a szakit és megveszi a vesszőt még emellett is.
Én egyébként amondó vagyok - így olvasva az ötleteket a flameek között -, hogy ne lehessen váltani. Amennyiben elérhető bármelyik kufárnál extrém teljesítéssel az arany díj is akár, akkor mindenki tudja, neki mire van szüksége és azért hajt.
Amikor a jelentkezés lezárul és indul az event, megvannak a bónuszhoz szükséges térképdarabok, ez X.
10 elérése: normál jutalom
X elérése: +1
3*X: +2
6*X: +3
Figyelembe véve, hogy platinát csak az kaphat, akinek van aranya.
Emellett be lehet tenni, hogy ha már van adott szintű jutalma, akkor a bónusz fokozatok elérésével +1 (+2) szintűt kapjon. A 10 térképdarabnál nem adnám meg a +1 szintet, mert akkor nem sokat tett, a minimálisat összegyűjtötte és slussz.
Pontszám: 9.25
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1220. hozzászólás - 2011.07.19. 08:22:48
Mivel páran kérték ezért megosztom az elképzelésem a díjazásra nagy vonalakban.
Az event kezdetekor már nagy biztonsággal ki lehet számolni hogy kb mennyi lesz az átlagjátékos (nem prémiumos, varázsvesszó nélkül) elérhető maximum erőráfordításával (CSP-PP) megszerezhető térképdarabjainak száma.
Ehhez az értékhez mérten % arányban le és felfele (JV majd dönt) kellene meghatározni a kapott díjakat.
Így lehetne pl a platina amihez elengedhetetlen lenne az előfizetés és/vagy a vessző. (Ezt azért nem árt esetleg már a kiírásnál is közölni, hogy ehhez a díjhoz tartozó térképdarabot csak előfizetéssel lehet teljesíteni)
Ezen kívűl maradna toppot teljesítők extra jutalma illetve a győztes kurár csapat tagjai kapnának valami egyszerűbb vagy erősebb de időkorlátos díjat.

Szerintem egy ilyen megoldással már az elején közölt fix értékekkel nem panaszkodna senki. Ennyit teljesítettél ezt kapod érte.
A hozzászólást Barbey módosította 2011.07.19. 11:54:09-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 9.18
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője