Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
821. hozzászólás - 2011.07.14. 12:29:34 (Válasz Truth80 #819 hozzászólására.)
Annyit nyújt mint az eunuch a háremhölgynek.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 8.45
kedvelt tagGolb33Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
822. hozzászólás - 2011.07.14. 12:32:49
Sziasztok!

Én is azok közé tartozom akik várható vesztesei az eventnek, ettől függetlenül én jól szórakoztam. Végig vezetett az a csapat amelyiknek tagja voltam, most meg utolsók vagyunk és valószínűleg ott is maradunk, tehát csalódott vagyok kissé, de legalább nem dőlt el az event két nap alatt (a régi szabályok mellett két hét után nem tudtam volna magam mivel motíválni).

Persze nem jó dolog a vesztesek közé tartozni, főleg úgy, hogy jónéhányan időt energiát és (esetenként) családot nem kímélve, kűzdöttünk, és egy hónap aktív kockulást követően néhány perc alatt elbuktunk, de nem nyerhet mindenki aki egyéb iránt megérdemelné.

Van ugyan mit finomítani a térképkeresgélés terén (napi szinten aktív, kufárához hűséges tagok, a szükségesnél másfélszer-kétszer több térképdarabot gyűjtők, talán többet érdemelnének egy végzet medálnál vagy netán egy bronz reliknél), de összességében szerintem egyáltalán nem volt rossz amiben részt vettünk.
Pontszám: 6.71
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
823. hozzászólás - 2011.07.14. 12:35:00 (Válasz Miklós #814 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.07.14. 12:14:07
Sajnos, a dolog természetéből adódóan - márminthogy, ez egy verseny - nem tudja mindenki a legjobb díjat szerezni, csak a játékosok fele.

Az önmagában nem baj, ha nem mindenki tudja a legjobb díjat megszerezni. Az viszont már sokkal zavaróbb, hogy nem egyéni teljesítmény alapján dől ez el, hanem a játékoson teljesen kívülálló dolgokon - más játékosokon.
Az ilyesmit egy ilyen játékban érdemes minimálisra szorítani. A való életben éppen eleget szop mindenki mások ostobasága/lustasága/dilettantizmusa miatt, nem hiszem, hogy ez olyan dolog, amit játékban szívesen lát bárki viszont.
Az egyéni teljesítmény kellene, hogy meghatározó legyen.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.15
kedvencKornmirrorFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
824. hozzászólás - 2011.07.14. 12:35:31
Engedtessék meg egy gyenge észrevétel.
Egyik világon jól jártam, a másik nem, de nem is ez a lényeg.

Egy példával élve x és y-on egyazon emberkéhez csatlakozik. x semmit nem költ magára, se kavics, se szaki, és így is simán összeszed 10 térképet. y-nak megvan előző térképről a szakija, bevesz egy pálcát.
x összeszed 10-et, y pl.50-et, a nagyszámok törvénye alapján az utolsó nap látható lesz, hogy y váltson, vagy ne váltson, x érdekében, ha vált hozzájuttatja x-et egy jobb cucchoz, ha nem kell váltani, akkor mind a ketten nyernek.
(elég összeesküvés-elmélet, de ......)

Ui.: Sokan csak most döbbennek rá, hogy mivel is járt a váltásuk, azt hitte a nagyobb térképpel bíróhoz vált akkor minden jó lesz, majd váltás után rájött, hogy valami nem kóser, de vissza már nem tudta csinálni.
A kommunikációm szintje partnerfüggő.
Pontszám: 9.61
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
825. hozzászólás - 2011.07.14. 12:37:08
Teljesen jól lehetett taktikázni. Végig a 4. helyen kullogtunk, még ma reggel is ott voltunk, a látszámunk azóta nem változott, csak az első helyre kerültünk. Ergó nem kell átlépni sehova, ez a taktika lesz nekem újra a következő eventen

Az tény, hogy sok mindent nem kellett csinálni az eventen, aki vett pálcát és szakizott nagyobb eséllyel érte el a nagyobb nyereményt, de nyilván nem fog 100% aranyat (platinát) kapni.

Ami a javaslatokból kitűnik, szerintem 4 ötlet lenne jó:
- Maximális átlépések száma: 2
- Átlépések zárása: Minimum 4 nappal az event vége előtt
- Díjak sávos, exponenciális teljesítménynek megfelelő növelése: 40: +1-es, 100: +2-es, 200: +3-as
- Átlépéskori darabszám módosulások: A karakter bukja a 10%-ot és az elhagyott kufár megszerzi ezt a 10%-ot (a jelenlegi 100%-kal szemben), míg az új kufár pluszban elveszti ezt a 10%-ot.
Így már messze nem lennének ekkora változások az utolsó percekben és még mindig volna eshetőség hajtani 3-4 napig.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.07.14. 12:40:09-kor
Pontszám: 9.53
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
826. hozzászólás - 2011.07.14. 12:40:19 (Válasz Craslorg #825 hozzászólására.)
Hát így kellett volna csinálni.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 6.93
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
827. hozzászólás - 2011.07.14. 12:41:05 (Válasz Craslorg #825 hozzászólására.)
Maximális átlépések száma: 1

Minden másban tökéletesen egyetértek.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.96
kedvencSentinel78Nő
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
828. hozzászólás - 2011.07.14. 12:41:09
Sziasztok.
Sosem szóltam még bele a "nagyok" dolgába és nem is tervezem túl sűrűn. Én őskövezem (bár néha nem vagyok büszke rá elnézve a nem őskövesek kudarcait főleg V4-en).
Megvettem a térképkereső pálcát szakit is húztam. Így sincs meg jobb cuccért való térképösszegem..
Ha már kitolunk egymással , akkor vagy végig az event végéig kéne hagyni vagy sehogy. Vagy mint ahogy Miklós is írta az event végén a behozásra időt kell hagyni. Ez így nem a legjobb kitaláció...
Vagy oké , akik váltanak azokat érintse ez a dolog.. Én kitartottam végig 1 kufárnál mint ahogy más is.. Akkor velünk is ki lett "tolva". Bocsánat a fogalmazásért..
És lehet valakinek tetszik hogy a másik így járt , de nem biztos hogy a többség így van vele.
Blanche - V5
Sylah / Dr. Avi Agra - V4
Pontszám: 8
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
829. hozzászólás - 2011.07.14. 12:41:33
Én összegyűjtöttem egy csomót, úgy hogy jelenleg maxon vagyok PPből és CSPből is, nincs botom se, van 3 arany medálom, és az elején átváltottam másik csapatba (ez is egy unfair-szagú dolog volt egyébként). Most meg azért mert nem ültem itt tegnap pölö, bukom az egészet, az ezüst is annyit ér, mint a semmi

Nem érdekel különösképpen a jutalom, millió meg egy dologról maradtam már le, de szar van a palacsintában.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.47
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
830. hozzászólás - 2011.07.14. 12:43:59 (Válasz Craslorg #825 hozzászólására.)
Cras! Nem kellene ezt a vonalat tovább erőltetni!
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.71
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
831. hozzászólás - 2011.07.14. 12:45:40 (Válasz Miklós #814 hozzászólására.)
Pár dolog amin változtatni kellene:

- a csapatváltásnak nagyon nagy súlya volt az eredményekben, 150-200 pontnyi különbség alakult ki az utolsó percekben mindössze pár ember mozgásával, ennyit összeszedni is nehéz egy nap alatt, nemhogy ekkora hátrányt ledolgozni. Csökkenteni kell az átlépéssel járó térképmozgás mértékén.

- egy nap kevés a lemaradások behozására, ráadásul a 30 napos eventnek mindössze ez az egy napja hozhat izgalmat. Meg kell növelni az utolsó váltás utáni időszakot.

- sokaknak nem volt tiszta, hogy mekkora a találati esély, és nem is volt teljesen egyértelmű. Simán ki lehetne írni a térképezős oldalra, hogy épp mekkora a találati esély vadászattal és portyával.

- a nagy vesztesek azok, akik megeröltették magukat, akár 100+ térképdarabot szereztek, de végzetmedált kapnak végül. A csapatverseny mellett jutalmazni lehetne kufáronként a 10 legtöbb térképdarabot gyűjtő játékost a legjobb jutalommal. Ezt a változtatást szerintem még mindig nem késő bevezetni a mostani versenybe.
A hozzászólást Ariel módosította 2011.07.14. 12:47:21-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.26
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
832. hozzászólás - 2011.07.14. 12:46:32
Összegezve:

- konklúziók levonása
- a megfelelő javaslatok szavazásra kiírása (nem itt a fórumon, a játékon belül)
- nyertes szavazatok fejlesztésének megvalósítása
- esemény reset és újrakezdés
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 4.96
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
833. hozzászólás - 2011.07.14. 12:47:10 (Válasz Craslorg #825 hozzászólására.)
- Díjak sávos, exponenciális teljesítménynek megfelelő növelése: 40: +1-es, 100: +2-es, 200: +3-as

ezt még most is bevezethetnék.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 8.98
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
834. hozzászólás - 2011.07.14. 12:49:19
Én is ezt próbálom presszionálni.

Válságmegoldás: Jelen helyzetből az esemény meghosszabbítása 10 nappal.
A hozzászólást Truth80 módosította 2011.07.14. 12:52:18-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 6.94
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
835. hozzászólás - 2011.07.14. 12:52:00
Ha jól értem akinek problémája van, az zavarja, hogy ő összeszedett egy csomó térképdarabot, ez mégsem garantálja számára a legjobb nyereményt.
Ezen a problémán nem segít sem az, hogy 1, 4 vagy hány nappal előbb lehet váltani, sem az, hogy mennyibe kerül a váltás, mivel a végső helyezés mindenképpen a csapat teljesítményétől függ, ahol a te egyéni teljesítményed elhanyagolható. Ezen a problémán egy dolog segít: ha megszüntetjük a térkép csapatverseny jellegét, és pusztán az egyéni teljesítmény alapján díjazunk.
Vagyis, a játékosokat sorba rendezzük aszerint, ki hány térképdarabot gyűjtött. A top 25% arany díjat kap, a 26-50% ezüstöt, az 51-75% bronzot, a 76%+ végzet medált.
A dolognak persze így is lenne néhány hátulütője. A kis karik hátrányban lennének, és az eventbe kötelező lenne 800 csp tartalékkal belevágni... Ráadásul ugye aki a második kategóriába jutna nem kapna eszközt, hogy mégiscsak valahogy megkapja az 1. díjat.
Több díjat nem osztanánk szét, csak a játékosok 1/4-e lenne elégedett, de legalább nem lehetne a dolgot a véletlenre fogni...
Pontszám: 5.63
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
836. hozzászólás - 2011.07.14. 12:55:42 (Válasz Miklós #835 hozzászólására.)
Miklós!
Nekem nem ezzel van gondom, hanem azzal, hogy az első nap lehetett látni, hogy ez az utolsó napos/perces átlépkedés tönkretesz mindent. Ez le is lett itt írva, ebben a fórumban. Mégsem reagált rá senki!
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.47
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
837. hozzászólás - 2011.07.14. 12:56:59 (Válasz Miklós #835 hozzászólására.)
Többek között az is zavaró hogy a sok darab ellenére sincs semmi.

De ami méginkább zavaró:

9:55-kor 1. helyezettek voltunk kb. 6-7 térképdarab előnnyel. 10:05-kor kb. 300 hátránnyal a 3. mögött utolsók. Esélyt sem kaptunk arra hogy javítsunk és azt hiszem ez nem jutalmazza a jó játékot.

Én kis kari vagyok (lvl 40) és pálca nélkül csak szakival, egy arannyal a zsebemben összeszedtem 130+ darabot. 180 csp és 120 pp tartalékom volt. Ezt bárki meg tudja csinálni, ha tényleg nagyobb jutalmat szeretne. Nem kell hozzá sem prém sem őskő.
A díjazás amit írtál Miklós, sem ennyire egyértelmű lenne, hanem a megfelelő helyezésű kufártól kapná mindenki az alap jutalmát és a szerzett térképdarabjaival +1, +2, +3 jutalmat szerezhetne. Mindenkinek lenne esélye.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.47
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
838. hozzászólás - 2011.07.14. 12:57:43
Azt mondja már meg nekem valaki hogy ebben az eventben mi volt a teljesítmény.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.47
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
839. hozzászólás - 2011.07.14. 13:01:22 (Válasz Miklós #835 hozzászólására.)
Igen a kicsik hátrányba lennének. De mit szólnátok ha szinthez igazítanánk, annyi kell amennyi a szinted vagy minimum 10 maximum 100 és kész. Ha belegondoltok 30. színtől lehet kihívásozni ami 0 Tp. és magasabb szinten már a szakik is segítenek. És nem egy hónapig tartana hanem rövidebb ideig.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 7.96
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
840. hozzászólás - 2011.07.14. 13:01:52 (Válasz LanMaffia #838 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2011.07.14. 12:57:43
Azt mondja már meg nekem valaki hogy ebben az eventben mi volt a teljesítmény.


A teljesítmény:
A számítógépeink által (az event alatt) felvett áram mennyisége, szorozva a hálózati feszültséggel (220V) -> P = U * I
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.35
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője