Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
621. hozzászólás - 2011.07.07. 22:23:54
Nem teljesen értem ezeket a bugokat.
Tuti nem úgy programozzák, hogy X-nek sok Y-nak meg kevés szerencséje legyen akármiben.
A program önállósítaná magát ? Nem hiszem. Azért ott még nem tartunk.
Aztán meg ha mégis előfordulnak, akkor mit tudnak csinálni ? Beletesznek egy plusz sort a programba, hogy Y-nak több mázlija legyen ? Mondjuk nem vagyok programozó tehát akármi lehet a programban például a betűk száma szerint oszthatja a szerencsét...és ha valaki több ilyen nézőpont szerint is megszívja...hát akkor nem csodálom.
De ennek ellenére nem értem a bugokat.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 5.75
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
622. hozzászólás - 2011.07.08. 06:54:07 (Válasz Giganticus #621 hozzászólására.)
Ez nem bug. Eseményenként van X% esélyed a találatra. Nincs rögzítve, hogy 100 eseményként 2 térképet fogsz találni. Óriási különbség van a két felfogás között, tessék kicsit gondolkodni.
трамвай-инженер
Pontszám: 6.40
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
623. hozzászólás - 2011.07.08. 09:03:32
Én is sok mindent nem értek, tuti valamilyen módon bele van nyúlva az egészbe, magyarán mindig utána van korrigálva. V3 on Ericathnal vagyok és még vagyunk 134-en. Na már most Kathrinnél 306-an. Ez cirka 170 különbség és mi megyünk 20 térképpel. Ez azt jelenti mivel már régóta ilyen kiegyensúlyozott, hogy kb. 170 játékos nem talál semmit(nagyon lebutítva).

mód.: Te eddig 61 térképdarabot találtál.
Eddig 1190 eseménypontot gyűjtöttél

Ez a karim aki a legjobban áll(v3) és csak szakija van.
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.07.08. 09:05:44-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.73
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
624. hozzászólás - 2011.07.08. 09:06:27 (Válasz Shutruk Nahhunte #622 hozzászólására.)
ezzel egyetértek, a 5% nem jelenti azt hogy 100 ból 5 biztos lesz, csak valoszinű, de ha peches vagy akkor lehet 1000ből sem lesz 1 darab sem
én a mennyiségere nem panaszkodok
Ericath, az elragadó
134 követő

Eddig összesen 4663 térképdarabot találtatok.
Te eddig 106 térképdarabot találtál.
Eddig 1025 eseménypontot gyűjtöttél

én csak ezzel a 24 órával nem értek egyet V3on olyan szoros hogyha én ennyi térképpel a legutolso csapatból átlépnék az első csapatba akkor megforditanám az állást, és ha ezt megteszi 5 ember már behozhatatlan különbséget produkálna
szoval ez nagyon gáz
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 5.66
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
625. hozzászólás - 2011.07.08. 09:14:59 (Válasz Junior0 #624 hozzászólására.)
Csak tudod az a pech amiről beszélsz az elvileg Demon esetében is pénzbe került, akkor ennyi erővel tippmixezhetett volna. Vagy már a Vu is Lutri?
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.73
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
626. hozzászólás - 2011.07.08. 09:32:09 (Válasz SuperEgo23 #625 hozzászólására.)
ebben teljesen igazad van, ahhoz képest hogy emberek mennyit költenek ahhoz képest sok a játékban a random, én épp az imént vettem 350 kavicsot, szoval tudom miről beszélsz.
És én személy szerint pl a bajnokin buktam egy olyan irreális csatát ami már nevetséges, és annyi választ kaptam rá hogy kicsi volt az esély de bejött.
Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni, a térképkeresésben meg azért tulzásba ne essünk a pénzzel amit konkrétan erre max lehet költeni, az 10 kavics ami 350HUF
de azzal egyetértek, hogy ehhez képest tudok olyat aki vessző nélkül több térképet talált, tehát valoban nem fer azokkal szembe akik költenek rá, és ezt a fejlesztöknek meg kéne érteniük, ha azt akarják hogy költsenek rá akkor kicsit többet kellene adni cserébe, nem 0,5%-ot
A hozzászólást Junior0 módosította 2011.07.08. 09:32:32-kor
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 5.66
fórumozóFalcoFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
627. hozzászólás - 2011.07.08. 09:33:25
Sziasztok.
Na meg egy belevau

Te eddig 77 térképdarabot találtál.
Eddig 390 eseménypontot gyűjtöttél

Nem dobalja a cuccot ugy mintha muszaly volna, de a kezdetektol nyomott napi kihivogatas, es a kvizes vadaszatok eleget adtak hogy ezt is olvashassam:

"Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően eggyel erősebb jutalmat fogsz kapni (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyeri)"

Vadaszni kell az esemenypontokert, es jol kvizelni.
A tobbi jon magatol, tapasztalatom szerint.

(szerk: magatotol)
A hozzászólást Falco módosította 2011.07.08. 17:34:54-kor
Valaki pontozzon LEeee
Pontszám: 6.83
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
628. hozzászólás - 2011.07.08. 10:59:01
Valamire már régóta kíváncsi vagyok: honnan vesz a rendszer annyi entrópiát, ami ekkora mennyiségű random szám generáláshoz szükséges lenne? A karakterek szinte minden cselekedete jónéhány random szám generálását igényli, és mivel van néhány karakter, így nagyon sok random számra van szükség. Elképzelhető, hogy egy normál gép működése során keletkező entrópia közel sem elegendő ennek kiszolgálásához, így az entrópia pool valószínűleg mindig üres, tehát random számot sem lehet generálni. Lehet, hogy simán valami pszeudorandom generátorral dolgozik a rendszer, vagyis nem random számokat használ? Így viszont tényleg előfordulhatnak extrém jelenségek, amik kellemetlenek néhány embernek.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.34
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
629. hozzászólás - 2011.07.08. 11:17:22 (Válasz Prisma #628 hozzászólására.)
Hö?
Pontszám: 9.07
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
630. hozzászólás - 2011.07.08. 11:37:17 (Válasz Prisma #628 hozzászólására.)
ja meg kell hozzá 1 fluxuskondenzátor ami absztraktivan kiszűri a felesleges inkontinenciát, kezelőszemélyzetnek pedig kell egy gyors és gépkocsirakodó
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 7.83
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
631. hozzászólás - 2011.07.08. 11:44:48 (Válasz Prisma #628 hozzászólására.)
Baraty elmondása alapján semmilyen álrandom nincs, nemes egyszerűséggel az RND függvény (megfelelő programozási nyelven - PHP)
Pontszám: 7.41
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
632. hozzászólás - 2011.07.08. 11:50:23
Ha minden igaz, pont a programozási nyelvekben szereplő random függvényeket szokták pszeudo-, azaz ál- randomnak mondani. De szerintem egy ilyen játéknál ez tökéletesen megfelel.
Pontszám: 8.52
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
633. hozzászólás - 2011.07.08. 12:04:55 (Válasz Legacy #632 hozzászólására.)
Idézet: Legacy - 2011.07.08. 11:50:23
Ha minden igaz, pont a programozási nyelvekben szereplő random függvényeket szokták pszeudo-, azaz ál- randomnak mondani.

Az attól függ. Van olyan random függvény, ami álrandom, és van olyan, ami az oprendszer random forrásából veszi a random számokat (ez pl. a /dev/random Linuxnál). A lényeg, hogy a tényleges forrása a randomszámoknak nem lehet szoftver, hogyan is lehetne? A forrásnak valamilyen fizikai folyamatnak kell lennie. A /dev/random is a géppel kapcsolatos fizikai történésekből gyűjti az entrópiát, amik azonban természetesen véges mennyiségben állnak rendelkezésre, különösen egy szervernél, ahol nincsen billentyűzet, illetve egér aktivitás.

Ha a VU sima szoftveres álrandom számokat használ, akkor azok egészen egyszerűen nem random számok. Sőt - és ez volt a lényege a felvetésemnek - még ha az oprendszer randomforrását is használja, az korántsem biztos, hogy elegendő random számot tud generálni egy ilyen random számokat nagyon intenzíven használó rendszer számára.


De szerintem egy ilyen játéknál ez tökéletesen megfelel.

Szerintem meg nem. De még ha így is volna, akkor is félrevezető azt mondani az álrandom számra, hogy random. Aztán jönnek a csodálkozások, hogy ez hogy lehet, meg az hogy lehet.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.68
fórumozóCiciNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
634. hozzászólás - 2011.07.08. 13:11:54
Ez aztán a szép sorozat.
4 térkép 1 kaland 1 állat és egy sima vadászat.

Ma, 13:10:47
A vadászat során találtál egy térképrészletet!
Ma, 13:08:47
A vadászat során találtál egy térképrészletet!
Ma, 13:06:47
A vadászat során találtál egy térképrészletet!
Ma, 13:04:47
(+2116 lélekenergia).
A vadászat során egy kalandra bukkantál: A végzet Fáklyája
Ma, 13:02:47
Be kell idomítanod!
Ma, 13:00:47
1188 lélekenergiát nyersz ki belőle egy rövid csata után.
Ma, 12:58:47
A vadászat során találtál egy térképrészletet!
Pontszám: 7.21
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
635. hozzászólás - 2011.07.08. 15:00:04
véletlen számok ? Mennyi kell ?
Ha jól tudom az irracionális számoknál mint pl a pi pont így jönnek a számok. Véletlenszerűen.

http://index.hu/tudomany/2010/01/06/ 2700_milliard_tizedesjegyig_szamoltak_ki_a_pi_erteket/

de ha a számok kellenek:

addat.hu/55ce3b53/pi10mi.txt.html

Az már más kérdés, hogy mennyi értelme van a dolognak, de ez most nem az a fórum.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 3.65
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
636. hozzászólás - 2011.07.08. 15:37:06 (Válasz Giganticus #635 hozzászólására.)
Idézet: Giganticus - 2011.07.08. 15:00:04
Ha jól tudom az irracionális számoknál mint pl a pi pont így jönnek a számok. Véletlenszerűen.

Statisztikai véletlenszerűség valóban jellemzi a pi számait. Azonban viszonylag egyszerű algoritmussal tetszőleges pontossággal kiszámolhatóak (vagyis előre jelezhetőek) a pi számai, ami azt is jelenti, hogy tetszőleges hatékonysággal tömöríthető is a számsor. Így a randomnak inkább az ellentéte.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.90
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
637. hozzászólás - 2011.07.08. 16:40:01 (Válasz Prisma #636 hozzászólására.)
Igazad van Prisma. Viszont ennek a játéknak pont megfelel.
Mondjuk a 1754. oldal 18. sorának 22. számától minden 9.-et véve figyelembe.
Kíváncsi vagyok arra a számítógépre amelyik erre rájön záros határidőn belül.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 3.65
fórumozóFalcoFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
638. hozzászólás - 2011.07.08. 17:28:05
Es ismet belevau
Ebul vagyok ma

Prisma, bizonyos szabalyszerusegeket azert eszrelehet venni (remelem nem vagyok autista ).
Ha kersz peldat akkor nekem bukta mert nem tudok, de hogy sima random lenne a dologban azt valahogy nem tudom elhinni, de nem vitazni akarok. Nem is jo annyira a szamitogepes szaktudasom hogy jol erveljek.
Viszont erdekelnenek ezek a szelsosegek hogyan jelenhetnek meg egy mindenkire egyontetuen ervenyes random folyamatban? (itt valaki lelohetne egy poent szamunkra )
Huh, de nehez okoskodni
De mit is akarok mondani...Szelsosegben hiszek egy bizonyos hatarig, am szerfolott erdekes, ha a szelsoseg ennyire tartosan fennall nehany esetben.
A hozzászólást Falco módosította 2011.07.08. 17:38:21-kor
Valaki pontozzon LEeee
Pontszám: 5.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
639. hozzászólás - 2011.07.08. 18:12:05 (Válasz Falco #638 hozzászólására.)
Szélsőértékek. Talán a random mindennél jobban jelen van a számhúzós játékokban. A lotto (5/90) 1957 óta íródó történetében a 88-ast 128 alkalommal, míg a 29-est 188 alkalommal sorsolták ki. Idén 19 számot még egyszer sem, 36 számot 1-szer, míg a 70-est és 76-ost már 5-ször húzták ki.
Csak úgy érdekességképpen, ha már a randomnál tartunk. Érdekes lenne megvizsgálni, hogy a játékban 1-1 éves játék azonos elfogyasztott CSP mennyisége azonos paraméterekkel (szerencse, szint) milyen eltéréseket mutat. Vagy akár kisebb mennyiségben is, bár itt ugye kicsit más a random, mint a lottoban, de akár 1-2-3% eltérések is lennének. Hogy ez mennyit számít, arról gőzöm nincs, valójában nem sokat.
Pontszám: 7.41
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
640. hozzászólás - 2011.07.08. 19:15:07 (Válasz Craslorg #639 hozzászólására.)
Engem pl az zavar, hogy őskővel fizetek a portya szimulációért, kihozza, hogy 18:2 arányban én győznék, majd ezután zsinórban 4x úgy szarrá vernek a portyában, hogy csak pislogok...
Vagy a random szar, vagy a portya bugos, vagy a szimuláció számol rosszul, de hogy ez nem normális, az biztos.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!