Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1101. hozzászólás - 2011.07.15. 13:14:59 (Válasz Kvnoemi #1098 hozzászólására.)
baromság rosszabb mint a jelenlegi rendszer csak egy kis adat. v1 röl
v1 bal a jelenlegi adatok és jobbra ez a százalékos baromság.
1.324/110
2.228/219
3.303/219
4.242/549
ősz ember1097

a végeredményből kitűnik hogy akkor sokkal többen bosszankodnának.
és a jelenlegi leírásomban nem tudtam fejeb rakni akik a +1 díjat kapták
V1-antilop
Pontszám: 3.91
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1102. hozzászólás - 2011.07.15. 13:21:10
vagy irjak az info@vegezetur.hu-ra ott talán foglalkoznak az emberrel
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 3.22
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1103. hozzászólás - 2011.07.15. 13:21:45 (Válasz Crazy71 #1078 hozzászólására.)
Nézd meg a tárgylistádat, mert más is írta, hogy csak a kiírás a hibás, de a tárgylistájában már az van, aminek szerepelnie kell. Ha ez mégsem így van, írj nekik és Baraty egészen biztos javítja.
Pontszám: 7.39
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1104. hozzászólás - 2011.07.15. 13:22:40 (Válasz Kvnoemi #1098 hozzászólására.)
Ebben is van valami. Ez persze teljesen új alapokra helyezné az egész eventet, de ez önmagában nem gond. A lényeg, hogy további változtatásokra, finomításokra lenne szükség, hogy ne menjen el az emberek kedve a játéktól.
Pontszám: 7.16
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1105. hozzászólás - 2011.07.15. 13:25:24 (Válasz Kvnoemi #1081 hozzászólására.)
Valaki írta korábban, mikor sporthoz hasonlítottam a handicap rendszert, hogy ne tegyem, mert nem összehasonlítható. Ez sem igazán összehasonlítható egy focival, de egy háborúval például inkább, ahol vannak árulók és akár kettős ügynökök is. Akkor lenne csak hőbörgés, ha %-osan lenne osztva a díjazás. Aki csak 1-2 db-bal maradt le a 10%-ról hasonlóan hőbörögne, mint akik most maradtak le az átlépések miatt. Az átlépkedést én is drasztikusan büntetném, mint írtam korábban és a csapatot nem büntetném. Ezzel kétszer is meggondolja valaki, hogy átlép-e vagy sem. Ráadásul a számát is redukálnám maximum 2-re (vagy 1-re, ahogy valaki még szigorúbban írta), mert egy rossz döntést még lehessen javítani.
Pontszám: 8.26
irritálóCrazy71Férfi
Végzetúr mester
336 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1106. hozzászólás - 2011.07.15. 13:26:56 (Válasz Craslorg #1103 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.07.15. 13:21:45
Nézd meg a tárgylistádat, mert más is írta, hogy csak a kiírás a hibás, de a tárgylistájában már az van, aminek szerepelnie kell. Ha ez mégsem így van, írj nekik és Baraty egészen biztos javítja.


Megnéztem már, ott is csak ezüst van.
Írtam nekik, de még nem jött válasz.
Jake Sully - V1 - Az egykori Smaragd Farkasok vezére, jelenleg a Phoenix Rend tagja
Ha a halál völgyében járok is, nem félem a halált, mert én magam vagyok a halál!
Pontszám: 5.77
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1107. hozzászólás - 2011.07.15. 13:27:19 (Válasz Bpetya75 #1104 hozzászólására.)
szerintem meg mint itt korábban többen irták ezt az eventet teljesen el kéne felejteni
csapatjátékot erőltetnek egy egyénfüggö játékban, de még azt is elba.. hisz hol mutatja V3on Ericath teljesitményét az hogy 3-4 kari belépett, ezáltal a nehezen összeszedett térképekből elbuktuk a jó részét végeredményben kevesebb a térképünk mint a lépkedés elött volt, ez nem sántitt egy kicsit????
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 4.55
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1108. hozzászólás - 2011.07.15. 13:33:50
ha az ember rosszul mérlegel az nem a JV hibája én eddig z összes térképes adventben a max díjat kaptam vagy így vagy úgy. de van egy megoldás beszélyünk össze és mindenki egy csapatba menyen verseny így nem lesz de mindenki elegedet lesz.
V1-antilop
Pontszám: 3.17
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1109. hozzászólás - 2011.07.15. 13:37:03 (Válasz antilop #1101 hozzászólására.)
Nem az a fontos, hogy hányan hőzöngenek, hanem hogy hányan hőzöngenek jogosan. A százalékok csak egy példa, abszolút variálható, de a jelenlegi rendszerrel rengeteg olyan kapott jutalmat, aki semmit nem érdemelt volna.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.62
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1110. hozzászólás - 2011.07.15. 13:39:46
Szerepjátékos szempontból is megmagyarázhatnák. Azt értem, hogy nem viszi magával a térképet az új csapatba, mert már le kellett adnia. De azt magyarázza el valaki, hogy miért csökken a térképszám, ha valaki átlép hozzánk? A kufár nekik adja wc papírnak, vagy mi? Vagy a kufár fizet a játékosért a másik kufárnak, de azt nem döntheti el, hogy kell-e neki? Esetleg amikor benyit a térképrajzolókhoz, hogy "csatlakozom, vazz", akkor a huzat kiviszi a térkép egy részét, és elrepül a másik táborba? Kifogytam az ötletekből, aki tudja, az írja már le ide!
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 7.57
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1111. hozzászólás - 2011.07.15. 13:43:38 (Válasz Crazy71 #1106 hozzászólására.)
Akkor biztos fogják még ma javítani.
Pontszám: 7.39
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1112. hozzászólás - 2011.07.15. 13:48:44
Kicsit úgy érzem hányjuk itt közösen a borsót a falra

nem örülök neki, hogy 2 perc alatt az elsőből az utolsó csapatba kerültem, annyira kicentizve, hogy ha esetleg ugrottam volna se legyen módom, de elfogadom, ha valaki megmutatja végre, hogy korrekt verseny eredményeként kerültem ebbe a helyzetbe.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.86
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1113. hozzászólás - 2011.07.15. 13:51:13 (Válasz antilop #1108 hozzászólására.)
Idézet: antilop - 2011.07.15. 13:33:50
ha az ember rosszul mérlegel az nem a JV hibája én eddig z összes térképes adventben a max díjat kaptam vagy így vagy úgy. de van egy megoldás beszélyünk össze és mindenki egy csapatba menyen verseny így nem lesz de mindenki elegedet lesz.


Ez a hsz amolyan vicc féle akart lenni? Mármint így helyesírásilag... mert ha igen akkor nagyon jól sikerült. Ha meg mégsem akkor is...

A legjobb a: "beszélyünk"

Muhaha.
/off


Amúgy mi várható next event-nek? Remélem Landragór típus. Attól majd kicsit lenyugszik mindenki, mert ott a legtöbben elégedettek a jutalmakkal.
NoFear - V1
Pontszám: 8.29
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1114. hozzászólás - 2011.07.15. 13:52:05
Ma elég sokat beszélgettünk itt arról, hogy mit kéne jobban csinálni a következő térkép eventnél.

Az alapvető probléma ezzel az eseménnyel az, hogy a jutalom a csapat teljesítményétől függ, amelyre az egyén nincs túl nagy befolyással. Hiába szerzel 100 térképdarabot ha épp olyan csapatban vagy, ahol a többiek lazsálnak. A korábbi eventeknél, ahol nem lehetett csapatot váltani, ilyenkor a sorsod kb. az esemény 3. napján meg is pecsételődött. Beraktuk a csapatváltás lehetőségét, ami annyit változtatott a rendszeren, hogy a játékosok, akár a molekulák, egyensúlyi állapotra törekedtek - a csapatok teljesítménye végig azonos volt. Ez ugye borítékolta, hogy alapvetően a szerencsén fog múlni a végeredmény, ill. az utolsó napi hajrán, mivel ha vmelyik csapat gyengébben áll onnét vki úgyis átmegy a legerősebb csapatba.
A váltás költségein hiába változtatunk, az nem sokat fog befolyásolni. Ez egy verseny, ahol valaki veszít, méghozzá úgy érzi, hogy hiába tett meg mindent, mégsem kapott maximális díjat. Ezt csak úgy tudjuk megoldani, ha csapattól függetlenül lehetővé tesszük, hogy valaki kiemelkedő teljesítmény esetén ne csak +1, hanem akár +2, +3-mas díjat is kapjon. Így a gyengébb játékosok jutalma továbbra is a csapattól fog függeni, de a kiemelkedően teljesítő játékos mindenképp megkapja a maxos jutalmat.

Egy pár szót még arról, hogy valaki még mindig azon füstölög, hogy "gyűtjött 120 térképdarabot és mégsem kapott maxos jutalmat, ez micsoda igazságtalanság". A szabályok előre le voltak fektetve, pontosan tudta mindenki, hogy a versenyben senki számára sincs garantálva az első díj. Mint a korábbi térkép eseményeknél, most is volt egy lutri faktor (és nem, ezt utólag, az eredményhirdetéskor nem lehet megváltoztatni). Sajnálom, hogy nem mindenki elégedett, amit megígértem hogy a következőnél a mostani tapasztalatok alapján pozitiv irányban változtatunk.

Végül felhívom a figyelmet, hogy a fórumot azért néha kénytelenek vagyunk moderálni, ha valaki nagyon túlzásba esik, mint pl. most junior, akinek a néha minősíthetetlen hozzászólásai teljesen lefloodolták ezt a topicot, sajnos muszáj vagyok gyomlálni...
Pontszám: 5.14
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1115. hozzászólás - 2011.07.15. 13:53:05 (Válasz NoFear #1113 hozzászólására.)
A következő esemény Landragór jellegű lesz, várhatóan 4 hét múlva.
Pontszám: 6
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1116. hozzászólás - 2011.07.15. 13:59:44 (Válasz Miklós #1114 hozzászólására.)
Jó, jó, de ezzel még mindig ott van az a probléma, hogy egy csomó érdemtelen játékos megkapja a fő jutalmat. Így az én aranyam értékét rontják, hiszen nem kell tenni érte semmit. Ezzel az erővel tényleg ki kéne sorsolni ki milyen jutalmat kap. Persze akkor a leggyengébbet csak nagyon kevesen kapnák, hogy ne legyen nagy kiabálás.

Módosítok, ez így teljesen mégsem igaz. Ez esetben a nagy teljesítményűek megkapják az aranyat, és akik semmit nem csináltak, azok között sorsolunk ki még egy csomó jutalmat.
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2011.07.15. 14:02:20-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.13
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1117. hozzászólás - 2011.07.15. 14:04:32
Hát ennyi. Majd talán fél év múlva indulhatok ugyanazért mint most. A Landragórt nem vágom, esetleg oda nem lehetne ezeket a jutalmakat betenni valamilyen formában?

Lehet hogy ezzel hülyeséget kérdeztem.

Mindenesetre köszi a hozzászólást.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.10
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1118. hozzászólás - 2011.07.15. 14:04:40 (Válasz Miklós #1114 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.07.15. 13:52:05

Egy pár szót még arról, hogy valaki még mindig azon füstölög, hogy "gyűtjött 120 térképdarabot és mégsem kapott maxos jutalmat, ez micsoda igazságtalanság". A szabályok előre le voltak fektetve, pontosan tudta mindenki, hogy a versenyben senki számára sincs garantálva az első díj. Mint a korábbi térkép eseményeknél, most is volt egy lutri faktor (és nem, ezt utólag, az eredményhirdetéskor nem lehet megváltoztatni). Sajnálom, hogy nem mindenki elégedett, amit megígértem hogy a következőnél a mostani tapasztalatok alapján pozitiv irányban változtatunk.


itt folyamatos félreértés van, nem azért höbölgök hogy a legjobb jutalmat adjátok, akkor adjátok másik kufár bronz jutalmát ami használható, hanem mert azt állitod láttad hogy szar, akkor miért nem modosítotátok, ill ez messze nem csapatteljesítmény fühggö igy hiszen hiába teljesített jól a csapatunk, ha kevesebb térképpel zártunk mint a váltás elött volt, vagyis levett 3-4 emberke több száz térképt, akkor mégis milyen csapatteljesítményről beszélünk, ill az átlépő karakter még az átlépésével is az elözö csapatát erősítette
itt semmilyen csapatteljesítményről nem beszélhetünk a váltás ota vagyis alapvetöen minden dij csak a szerencsén mulott akkor azt mondod hogy jogtalan az az igényem hogy a beleőlt öskö, LE, és idő eredményeképpen megszerzett 149 térképemért nem jár egy olyan "jutalom" ami használható
ill nem fogadom el azt hogy egy olyan jutalmat adjatok mint amit az kap aki semmilyen erőfeszitést nem tett
ti rontotátok el akkor neketek a feleadatotok kárpotolni a veszteségért
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 4.30
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1119. hozzászólás - 2011.07.15. 14:07:53
Nem lettem sokkal nyugodtabb, de legalább látom ez van ezt kell szeretni Én azért továbbra is szeretném látni az átlépéseket akár név nélkül, csak hogy ki mennyi térképdarabbal kóricált. Mert azért ismerek egy pár játékot ahová nem kell tul nagy IQ és mégis ad sikerélményt, a végzetúr nem az és nem tudom elképzelni, hogy aki 100 felett gyüjtött és látta a különbségeket elkezdett ugrálni csak azért, hogy a 4. csapatba kerülhessen.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.88
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
1120. hozzászólás - 2011.07.15. 14:11:48
Én elképzeltem egy sportot ahol bárki bármikor felveheti az ellenfél mezét és lőheti a gólokat a meznek megfelelően.
A csapatokban akárhányan lehetnek de minél többen vannak egyben annál kevesebbet érnek a gólok.
A pályán nem fontos szaladgálni a labda után elég ha ülsz a mezsgyén, majd a többi töketlen szaladgál.
Már lazán 100 feletti a csapatlétszám, az ellené csak 20.
A tömegbónusz miatt 10 gól számít egynek szemben a másik csapat 2-1 arámyához.
Nálunk 20 ember lövögeti a gólokat 80 pihizik.
Ellenfélnél is 20-an kergetik a lasztit.
Ki akar nevezni drága pénzekért?

...
...
...
Most szóltak, hogy a Beho már levédte a jogokat a játékra.
Szóval tárgytalan.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.32
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!