Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép esemény (újratöltve)
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
61. hozzászólás - 2011.06.01. 11:58:36 (Válasz Craslorg #60 hozzászólására.)
Na és akik nem akarnak játszani,résztvenni ebben a térképes eventben azoknak is elmentik majd a CSP/PP-ket?
Hú itt akkor egyeseknek,ketteseknek nagyon jól megy ám a soruk. 3-4 naponta 200 CSP vadászathoz. Nálam kb. öt-hat nap alatt gyűlik ennyi össze. A PP meg adott,ugyebár,száma 100 alapból. A prémiumtagságosoknak több.
De az is igaz,hogy lehet gyűjtögetni és tartalékolni CSP-ket illetve PP-ket is. De akkor minek jár fel az ember az oldalra addig,ha semmit nem csinál,kivéve a fórumozást esetleg azaz nem nyúl hozzájuk.

Én jobban szeretem elkölteni a napi adagokat,porciókat,ha lehet csutkára azaz nullára. A másik nap az már nem az a nap ugyebár.
Eddig sem folytattam gyűjtögető életmódot,hát ezután sem teszem.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.06.01. 12:01:35-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 2.62
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
62. hozzászólás - 2011.06.01. 12:01:14
Túl sok a görcs eddig a szituban ámbörök...
Mást vetnék fel, még ha ennek (szinte) semmi köze sincs a nyitótopichoz:
A Térképevent eredeti vázához hűen NE legyen választható a nyeremény (arra ott a Kufárháború), DE legyen teljesítménytől függően elérhető a legerősebb fokozatú nyeremény az utolsó helyezett kufárnál is, azaz ne csak +1-re legyen küszöbszám. Ezzel a vándorlási kedv szinte 0-ra csökkenthető és az aktivitás is díjazva/serkentve lenne. Az eddigi 3 Kufáros témában össze lehetett szedni a karakter számára szubjektíve 3 legfontosabbat. Vagy megy a 4.-re, vagy erősebbre hajt. Nincs sok értelme a Kufárháborút lemásolva választhatóvá tenni a nyereményt. Ellenben a Kufárháborúnál JÓVAL erősebb küszöbszámok kellenének, hogy ne váljon túl korán az egész "állóháborúvá", amint a résztvevők elérik a nekik szükséges fokozatot. A "hendikeppelés" a már reliket szerzetteknek akár maradhatna is. Persze igensokat kellene tennie annak, aki már dugig van maxos cuccal. :-P
Picit más: Az Extrém szintű aktivitás az előző Térképezésen teljesen díjazatlan volt. 1-2 Toplista valami nyereménnyel tudna oldani azon az állásponton, hogy nem érdemes a szükségesnél jobban erőlködni. Ami "kissé" bosszant: A Kufármeccs Toplistásai mireföl kaptak ugyanolyan erősségű nyereményt, mint a nyertes csapat 300 győzelmet elért tagjai? Talán hasonló teljesítményt, aktivitást mutattak? 2-3 nap utáni váltással és közepes aktivitással elérhető volt ugyanaz, mint a váltás nélküli hiperaktivitással. Finoman szólva nem tartom arányosnak. Ha lesz Toplista, akkor örülnék, ha súlyozottabb lenne a nyeremény érte.
Versenyhelyzet fokozása csapatszinten: Csak úgy tudom elképzelni a Térképes eventben, hogy ne az össz térképszám legyen a mérvadó, mert az csak számmisztikailag függetleníthető a csapatlétszámtól úgy ahogy, hanem az aktivitástól függjön. TÖKMINDEGY, hogy hányan vannak 1 csapatban, ha a pl. a szerzett térképszám / taglétszám lenne a mérvadó a sorrendre. Személy szerint inkább preferálom az aktivitás díjazását, mint a létszámfüggő versenyt.
A Térképverseny állásának frissítési idejével, felépítésével (pl. napi aktivitás - állás naponta 2x, összeredmény 3 naponta) is érdemes lehet játszani az élmény fokozása érdekében.
A Térképlopás miért gond? Az egyéni eredmény azt fejezi ki, hogy mennyit SZERZETT a játékos attól függetlenül, hogy mennyit tudott megtartani. A Csapatverseny azt fejezi ki, hogy mennyit sikerült szerezni ÉS megtartani. Szerintem kolosszális ötlet a térképdarab lopás. Kifejezi, hogy nem "talál" valaki térképdarabot portyánál, hanem szerez, amint az logikus is. Vadászat - Térképszaki, Portya - Lopásszaki összemérés. A kihívás kissé más természetű. Arra más, DE nem új szakit javasolnék, mint esélynövelőt. pl. a Kalandszakik átlaga számítson valami szintfüggő módosítóval, de ne legyen több, mint a vadászesélyt növelő módosító.
A tartalékokra elsősorban a "hendikeppelt" versenyzőknek lenne szükségük. Kár lenne megfosztani őket ettől pláne, ha a JV céljai között a szintlépések gyorsítása is szerepel. ;-)
Toplista javaslatok:
- Legtöbb szerzett térképdarab.
- Legtöbb ellopott térképdarab.
Hajrá ámbörök, csak így tovább. Majdcsak összejön pár használható, 'setleg közkedveltebb ötlet. ;-)
Pontszám: 9.18
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
63. hozzászólás - 2011.06.01. 12:08:01
Hmm... elgondolkodtató sok dolog amit írtál. Az aktivitás arányú díjazás valóban tökéletes jutalmazási rendszer lehetne. Azzal maximálisan egyetértek én is, de a térképlopás továbbra is meredek. Az tényleg a top portyakariknak kedvezne csak.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 4.29
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
64. hozzászólás - 2011.06.01. 12:14:01
Nálam pontosan fordítva van az egyetértés,nem egyetértés a javaslatok kapcsán.
Toplista ötletek okés szerintem (mindkét kategóriában). Az aktivitás vagy mégjobban a hiperaktivitás,szóval a részvétel intenzitása az eventben már kissé meredek dolog szerintem. Mert lehet valaki fenn akár egész napot is az oldalon,félnapot,ennyi-annyi órát rásszánva erre az eseményre IS és juthat a végén ugyanarra az eredményre vagy éppen nem.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.06.01. 12:15:43-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.62
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
65. hozzászólás - 2011.06.01. 12:23:40 (Válasz Truth80 #63 hozzászólására.)
Ha úgy számolja a lopás esélyét a gép, ahogy eredetileg felvetettem (nem csak véletlenszerűen lopsz, hanem csak az "összepasszoló", "szomszédos" darabokat tudod elvenni), és az esély erősen függ attól, hogy nálad és az áldozatnál menni darab van, és portya alatt nem lehet spontán darabot találni, akkor a lopás NEM KEDVEZ a pókoknak!
Az fog jó eséllyel rabolni, aki már összevadászott magának egy adagot, és attól fog tudni rabolni, akinél már sok darab van. A pók így vadászat nélkül nem tudja megszedni magát, akár hány portyát nyer is!
Pontszám: 4.25
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
66. hozzászólás - 2011.06.01. 12:33:14 (Válasz McMad #62 hozzászólására.)
A kufárnál, a győzelem szerinti toplista, enyhén szólva 100* jobban megérte, mint mondjuk a térképnél. Mivel a térképnél szimpla gyűjtögélés van vadászok, találok térképet, portyázok találok térképet, kihívásozok találok térképet.

Viszont a kufárnál enyhén szólva ellehetett szállni csak azzal, hogy napi 40-et portyáztam más karakterekre. Maxos EH-val nem nyűg, hanem kánaán volt, sajnálom és is hogy nem váltottam EH-ra még az 6 kompenzációt sem sajnáltam volna. A lötyis lista, meg úgy, ahogy volt egy nagy *** volt. Érdemtelen.

V1-n 400 győzelemmel 400K-val nőtt a Lé-diffem, ahogy Téged néztelek, minimum 1,5M-2M-val.

A térképes eseményt NEM lehet ugyanabba a kategóriába venni, semmi szín alatt sem.

A nagyobb jutalmat már megvitattuk a múltkori térképen (mivel én vetettem fel ) Az tényleg jó lenne.

A lopás meg minden, olyan karakternek van, aki szokott őskövet venni, mert szubtériből sosem esne annyi, amennyi elég lenne. Függetlenül attól, hogy valaki PÓK, vadász, vagy vegyes.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.95
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
67. hozzászólás - 2011.06.01. 12:47:10 (Válasz Viszok009 #66 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2011.06.01. 12:33:14
A térképes eseményt NEM lehet ugyanabba a kategóriába venni, semmi szín alatt sem.

Csak azért emeltem ki, mert ezzel IS maximálisan egyetértek. Sok javaslat kezdi összemosni a két eventet. A lopás dolog szubjektív véleményem szerint inkább illik ide, mint a Kufárháborúba. Ott is felvetődött, no de győzelmet lopni? Ha valahogy bele lehetne építeni a lopást a Térképezésbe, az igencsak meghozná a kedvem a portyázásra (ismét VF-es vagyok). ;-)
Kieg.: Ha valaki szuperportyás, akkor az valószínűleg nem vadászattal szeretne elszállni a Térképezésben. A lopás természetesen nekik jelenthetne inkább esélyt a jobb eredményre a karakterük "kockáztatása" nélkül. Habár ez, mármint az extrém játékstílusok esélyegyenlősítése, mint Miklós mondotta, nem szokott szempont lenni.
A hozzászólást McMad módosította 2011.06.01. 12:51:47-kor
Pontszám: 7.16
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
68. hozzászólás - 2011.06.01. 12:49:56 (Válasz McMad #67 hozzászólására.)
Nem, Te térkifordítós vagy.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
69. hozzászólás - 2011.06.01. 12:53:03 (Válasz Sandman010 #61 hozzászólására.)
Aki valamennyire igyekszik mindent kihasználni és eljutott az ismételhető küldikig az csak akkor vadászik, ha kalandos küldit csinál, esetleg kisebb szörnyest. A köztes 3-4-5 napban portyaküldik, állatszintlépés, állatsajtolás, térkapu. Hidd el, bőven elfoglalja magát.
Pontszám: 7.42
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
70. hozzászólás - 2011.06.01. 12:54:59 (Válasz Viszok009 #68 hozzászólására.)
1 volt. Kifogytam... :S
Kieg.: Szeeeegééény ÉN, alig bírtam összekaparni a visszafordításhoz az LGy-t. Most már másra is jól jönne... ;-)
A hozzászólást McMad módosította 2011.06.01. 13:02:15-kor
Pontszám: 6.74
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
71. hozzászólás - 2011.06.01. 14:04:37 (Válasz McMad #67 hozzászólására.)
McMad mi az hogy ne legyen veszélyeztetve a "szuper portyás" karakter a vadászattal?
Ezt te se gondolod komolyan...
Igen is vadásszon mert azért kap LE-t az eventen is,míg a vadászok EH nélkül nagy eséllyel 0LE/x tp ért nyomják az eventet portyánként. Ezt föleg te tudhatnád aki föleg a VF taktikát alkalmazta ezidáig.
Tehát aki egyéb okokból (AF elvesztése) nem iszik térkifordítót az mindkét részröl vállalja be a gyengébb bevételt az általa nem komált tevékenységböl.Ha ezt nem vállalja be érje be azzal a jutalommal amit a bebetonozott fejlödési taktikája miatt elérhet az eventen.
Addig-addig javasolgattok,amíg ebböl is olyan event lesz ahol "mindenki jól jár" maxos cuccokért.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.06.01. 14:07:06-kor
Pontszám: 4.15
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
72. hozzászólás - 2011.06.01. 14:06:38
Kihívásokkal is működik nem? Akkor a VF-eseknek sem okozhat gondot a TP kérdés.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.79
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
73. hozzászólás - 2011.06.01. 14:09:37
Így igaz,a bevállalósok 3 tevékenységet használhatnak,akik meg egyéb okokból nem akarnak portyázni/vadászni azok csak kettövel élhetnek úgy hogy ne érje károsodás a karijukat.
Pontszám: 4.15
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
74. hozzászólás - 2011.06.01. 14:13:22
Ja-ja. Per pillanat a VF-es 100%-osan tudná kihasználni az erőforrásait, míg egy csak PP-ző Lopással együtt sem közelítené meg ezt. Legfeljebb annyiban segít a PP-seknek, hogy ha nincsenek tele maxos relikekkel nagyon, akkor azért lesz némi esélyük kb. egy ezüstre. Az is jobb, mint teljesen kimaradni, kizárni magukat egy hangulatos közösségi szituból. Persze minden attól függ, hogy mennyire lesznek jól beállítva azok a bizonyos Relikfüggő "hendikep" módosítók. ;-)
No meg attól is függ, hogy mennyi lesz a max rabolható mennyiség. Ennek belövésére is volt már javaslat.
Pontszám: 6.74
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
75. hozzászólás - 2011.06.01. 14:20:25 (Válasz McMad #74 hozzászólására.)
Megint a lopásnál tartunk,nem szerepel az elsö hsz-ben...de:
Ha már az esélyeken lovagolunk akkor vegyék figyelembe az event programozói hogy mennyi a csp illetve a pp felhalmozható maximuma.Ezeket arányosan % szerint kiszámolni az átlag x pp/csp számra jutó találati esélyeket a térképrészletekre és máris nem lesznek hátrányban a portyások a vadászokkal szemben ezen a téren.
Így nem lenne szükség a sokak által javasolt lopásra,eldönti majd a random kinek mikorra és mennyi térképrészlet jut.
Ezt erösítheti a vonatkozó szaki növelésével és az aktuális varázsholmi megvásárlásával.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.06.01. 14:21:55-kor
Pontszám: 3.36
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
76. hozzászólás - 2011.06.01. 14:38:23 (Válasz ADZSI76 #75 hozzászólására.)
Szubjektíve támogatom a mindkét erőforrást használókat erősítő szitukat.
A térképdarab lopás csak egy nagyon-nagyon izgalmas ötlet, amit szívesen látnék az eventben. ;-)
Kieg.: EZÉRT is támogatnék egy "Portyával picit több darabkához lehet jutni, mint Kihívással" dolgot. EZ még nem részrehajlás. Ettől fog a VF-es (esetleg) portyázni is, ha hátul kullog a Kufárja a csapatversenyben. Annak a bizonyos legerősebb fokozathoz szükséges küszöbszámnak nem árt tényleg erősnek lennie...
A hozzászólást McMad módosította 2011.06.01. 14:45:21-kor
Pontszám: 8.37
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
77. hozzászólás - 2011.06.01. 14:47:27
Igazad van Adzsi !
Ne járjon mindenki jól ! Csak én .


Ha a nevezettek csak kb 10 %-a kapná meg a legmagasabb szintű díjat, 20 %-a csak eggyel rosszabbat, 30%-a kettővel míg a maradék 40 % hárommal rosszabbat, akkor lehet, hogy egyrészt mindenki aktívabb lenne aki nevez, másrészt sokkal irigyeltebbek lennének a maxos relikviákkal rendelkező karakterek, harmadrészt lehet, hogy többen vásárolnának őskövet hogy egy fokkal jobb relikviát kaphassanak, negyedrészt pedig aki elérte, lehessen büszke arra, hogy nekem van ilyen másnak meg nincs, hiszen ehhez igazán oda kellett tenni magamat.
(na az előbbi szép hosszú mondat lett)

Tehát tisztelt JV: Bárhogyan is hozzátok össze ezt az eventet nagyon figyeljetek oda !
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 3.63
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
78. hozzászólás - 2011.06.01. 14:53:28
Én megfordítanám a Jutalmazási szitut: Mindenki a saját erősségéért hajtson és a Kufársorrend legfeljebb módosítsa a küszöbszámokat, azaz ezt lekoppintanám a Kufárcsata rendszeréből kissé módosítva. Ha elég ütősek a küszöbszámok és a "hendikep", akkor mindjárt más lenne a leányzó fekvése... ;-)
Persze aki a Találkozókon be tudja rámolni a hiányzó aranyfokozatú Relikeket, az nem nagyon fogja zavartatni magát holmi versengéssel... :S
Kieg.: EGYSZERŰEN NE JÁRHASSON AUTOMATICE ARANY FOKOZAT NÉMI MINIMÁLIS RÉSZVÉTELÉRT!
A hozzászólást McMad módosította 2011.06.01. 14:58:28-kor
Pontszám: 8.92
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
79. hozzászólás - 2011.06.01. 15:18:10
Ez így teljesen járható út szerintem is. Valahol a térképek számából biztosan mérhető az elköltött pp/csp mennyisége. Aki aranyra hajt az nyilván kitolja a térképkeresést is a megfelelő szintre. A kufársorrend még így is izgalmas lehet.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.79
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép esemény (újratöltve)
80. hozzászólás - 2011.06.01. 15:40:55 (Válasz ADZSI76 #75 hozzászólására.)
Nem volt sehová írva, de sok minden nem, csak az a 3 dolog, amit Miklós írt a nyitó hsz-ben, szóval "szinte" ugyanaz maradna mint a másik térképesben, maximum egy-két apró javítással.

De, ha nem tűnt volna fel, most próbáljuk kiagyalni a jobbnál-jobb (vagy szarabbnál-szarabb) 5leteket! Amik színesítenék, jobbá tennék az eseményt.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.45
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője