Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
81. hozzászólás - 2010.09.29. 15:15:25 (Válasz pityu #80 hozzászólására.)
Nem, jelen esetben a nekem cvikkes a láthatatlan vadászat, mer macerás, készülni kell rá, 24 óráig tökölődök vele, holott pikk-pakk levadászom akárhányszáz csp-t is, viszont kénytelen vagyok ezt csinálni, mer mások is ezt csinálják volt a fő motiváció mindhárom javaslattevőnél szerintem.
Ergo ne én szokjak hozzá, vagy vegyek hozzá könnyítő dolgokat, ne csinálhassa senki.

Egyik volt javaslattevő felé sem bántásként írom.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.29. 15:15:52-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.23
kedvencKiyotokunFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
82. hozzászólás - 2010.09.29. 15:19:50
Én is még anno 1200 vagy valami akörüli áron vittem el a köpenyt.Több mint fél éven át CSAK arra gyűjtöttem,és most semmi dukátom.Ha most a nerfelni fogják,mit tudok vele tenni? Kidobtam fél évi munkámat az ablakon?Ugyhogy Darah-t is teljes mértékben megtudom érteni.Vagy ha Endyr javaslatával senki nem ért egyet,legalább az árát kapjuk vissza,bár sajnos ugy érzem hogy ez nem fog megvalósulni..
Kiyo-Zugivó Italbarátok /V1/
Pontszám: 9.36
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
83. hozzászólás - 2010.09.29. 15:24:41
Csak röviden...érdekes ötletek pattannak ki Miklós (vagy a fülébe sugdosó emberek) agyából. De sajnos ez a nerf lehetőség (?) ( én inkább már eldöntöttnek érzem ) szóval ami nem megy önállóan, ahhoz kapok JV-től segítséget.
Köszönöm Miklós, eddig is leszokóban voltam a VUról...de úgy látszik te ennél is jobban szíveden viseled a mentális egészségemet...

(Remélem nem kell dekódolnom, várom a fejleményeket, a pontozásra teszek. )

Pontszám: 7.91
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
84. hozzászólás - 2010.09.29. 15:27:04
"Gyomorforgató, megjegyzem. Nem hiszem, hogy bárki ettől lenne terminátor, miért nem lehet békénhagyni a másikat? Csak elveszitek egyesek játékkedvét. 2 évig nem volt gond ez, most meg hírtelen milyen nagy baj. (nem használom ezt a lehetőséget, mégis zavar ez a hozzáállás). "

Elnézést , de amikor a portyát nerfelték ez idő alatt nem egyszer , hanem sokszor, az meg nekünk volt "gyomorforgató "ez csak egy nerf a vadászatra , meg arra a taktikára, mi szerintem töbször , többet kaptunk.

Motiváció ? Amikor minket korlátoztak le , akkor mi volt a motiváció ?Akkor mi éreztük ugyan ezt mint most akikröl szó van , s akkor se foglalkozott velünk a kutya se , alkalmazkodjunk.S alkalmazkodtunk, meg lenyeltük a békát . Most ezen rétegen a sor , ha bevezetésre kerül alkalmazkodjon .A portyás tárgyaknál , ügye hatottak a térkapura ,( hát nem igy terveztük, hiba , javitottuk volt a válasz ) .Most is valami hasonló , de éppen ideje már.
v1 Lucky Luke
Pontszám: 2.40
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
85. hozzászólás - 2010.09.29. 15:29:12 (Válasz Mona89 #84 hozzászólására.)
Mona.
Ha valaki ágált a portya nyesegetése ellen, itt vagyok neked élő példának.
Miről beszélsz?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.64
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
86. hozzászólás - 2010.09.29. 15:41:03
Ez igy igaz , ne érts félre , nem ellened vagyok hanem , az olvasatom lényege, végre , a vadászat is kap valamit. a köpenyre tényleg lehetne valami alternativa , ezt aláirom , az nem ingyen volt.Én is használtam s nem csak állatelfogásra , ha most nem a láthatatlan lenne a téma hanem maga a vadászat annak is örülnék . El lehet itélni , többször keltem fel a padlórol, egy portya nerf után akkor bezzeg, a vadászok röhögcsikéltek, meg a hszeikkel, fikáztak le. De ez a való életben is igy van, persze ha forditva sül el a puska, akkor már nem tetszik az illetönek aki eddig henceget, mert nem őt érintette a dolog.Tudom sokaknak ez most rosszul esik, de a akiknek ez rosszul esik azokról gondolom hogy érintettek, mondjanak a játék futásának ideje alatt olyan nerfelést, ami a vadászokat érintette. Ellenben én , ami engem érintett nagyon sokat tudok mondani . Azért egybe bizok, hogy ha bevezetésre kerül , az ahs tárgyal rendelkezök kapnak majd kompenzációt ,azért az tényleg dúrva, ha nem .De emlékeimben van egy gömbös téma is, ami ellen szintén szóltam, azért ott is lett megoldás, lehetett ellenszert beszerezni a gömb ellen.
v1 Lucky Luke
Pontszám: 2.46
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
87. hozzászólás - 2010.09.29. 15:44:23 (Válasz Mona89 #84 hozzászólására.)
azért a portya még mindig bőven életképesebb x szint környékén (alatt), mint a vadászat. még mindig a pókok nyerik a bajnokikat zömmel, még mindig ők trónolnak a szintek élén, és nem a vadászatból élő karakterek. hiába nyesegették, meg nerfelték (szerinted) durván a portyát, valahogy még mindig az a befutó. aztán valakik kitalálták, h lehet láthatatlanul egy picivel több LE-t kihozni a vadászatból (megjegyzem, így sem kompenzálja a milliós Le diffeket), és elkezdték használni, akkor már ugyan nerfeljük már, mert szúrja a szemét valakinek. ha nem lett volna láthatatlan vadászatos +Le, én valószínűleg a bajnoki közelébe sem kerültem volna, mert nem bírnék erőben a szintem környéki pókokkal (könnyen lehet, h a mostani bajnokin is meg fognak verni). ha elveszik ez a fajta taktika is, akkor esélytelen lesz a bajnokim pl, és ismét ugyanazokat a neveket fogjuk olvasni a bajnokikon, akiket eddig, +/- 1 kategória... attól mert ez egy pvp játék (eredetileg), még van benne egy másik oldal is.
Pontszám: 8.01
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
88. hozzászólás - 2010.09.29. 15:46:02 (Válasz Mona89 #86 hozzászólására.)
Csak nem azok kapják a vadászatra, akik neked kirinyálták a portyára a nerfet.
Most gyak te továbbadod a harmadiknak azt a fülest, amit valaki egészmástól kaptál.
De ha ez nem gond, akkor oké.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.64
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
89. hozzászólás - 2010.09.29. 15:49:53 (Válasz Darah #88 hozzászólására.)
Valaki kapja meg, ez a lényeg. Dögöljön meg a szomszéd tehene is:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.69
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
90. hozzászólás - 2010.09.29. 15:51:18 (Válasz Crimson #89 hozzászólására.)
Igy van! Doglott tehen a jo tehen!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.84
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
91. hozzászólás - 2010.09.29. 15:56:45 (Válasz Moderator #90 hozzászólására.)
Így van , Dutch kémgömbjét is kinyírták Most a tamagocsi köpeny jön
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.66
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
92. hozzászólás - 2010.09.29. 15:58:51 (Válasz Moderator #90 hozzászólására.)
Túróval töltve.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.37
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
93. hozzászólás - 2010.09.29. 16:11:34 (Válasz Darksol #71 hozzászólására.)
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a szövimben többen is alkalmazzák a módszert, így a saját társaink alá tennénk, ha ezt mi generálnánk.
Új tulajdonos
Pontszám: 7.34
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
94. hozzászólás - 2010.09.29. 17:16:03 (Válasz kitmatko #93 hozzászólására.)
Az nalatok miota akadaly ? Vagy az AL-ben nem volt tilos VF-et fejleszteni ?
A hozzászólást Wuher módosította 2010.09.29. 17:17:15-kor
Pontszám: 3.90
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
95. hozzászólás - 2010.09.29. 17:21:19 (Válasz Wuher #94 hozzászólására.)
Az idők változnak, több VF-es és +5 VF-es kari is akad
Régen néztél körbe a légió taglistáján

Pontszám: 6.92
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
96. hozzászólás - 2010.09.29. 18:07:55 (Válasz DeDoom #78 hozzászólására.)
A láthatatlan vadászat egy kitörési pont. Mocskos sok idő alatt be lehet hozni a pókokat és eséllyel indulhat az ember bajnokin. Legyen a példa Aurri (remélem nem haragszik meg érte). Minimum másfél éve tolja a láthatatlan vadászatot, amint Begginer törölt, meg is nyerte azt a ketegóriát. Most hogy Begginer visszajött, megint imádkozhat a randomért. De azért, hogy a randomért imádkozhasson, cirka 14 hónap alatt mindössze 23 szintet lépett, és ebben már keményen benne van a portya TP is (+22 milla LÉdiff), ha nem portyázna, nem hiszem, hogy 15 szintnél többet lépett volna. Elég komoly áldozat ennyire visszafogni a karaktered, szinte egy helyben állsz, dögunalom.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.90
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
97. hozzászólás - 2010.09.29. 18:11:24 (Válasz S0laris #96 hozzászólására.)
Látod, Miklós csupán vissza akarja adni Aurrinak a játékélményt.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.48
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
98. hozzászólás - 2010.09.29. 18:15:15 (Válasz Crimson #97 hozzászólására.)
Aurri mondja: Koszonom, de nem lehetne, h megis inkabb szenvedjek?
Miklos: Nem! En csak NEKED akarok jot, ertsd mar meg!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 8.32
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
99. hozzászólás - 2010.09.29. 18:20:36
Nerf támogatva, az Endyr féle Rejtőköpenyes kiegészítéssel.
A nerf célcsoportjába tökéletesen illek, hülye optimalizátor kari halál belassulva a VF-től és a láthatatlan vadászattól. A Játékvezetésnek ettől még jár a koki a fejére, nem új keletű probléma ez itt kérem szépen, tökéletesen megértem az ellene ágálókat. Mindenesetre dicséretes, hogy ezúttal megpróbáljuk megbeszélni a dolgot, nem önkényesen döntötök a fejünk felett(mint a láthatatlan vadászat kvízLE felezésnél, amiről még csak egy árva bejegyzés sem volt), bár némileg hiábavalónak érzem. Nerf mögé tömegeket állítani? Hát....
Hype, v1
Pontszám: 2.47
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
100. hozzászólás - 2010.09.29. 18:39:20
Hát megszólítva érzem magam, mint láthatatlan taktika egyik -valahai- élharcosa. Bizony már akkor láthatatlanban vadásztam -917-es regszámmal-, amikor sokunk kedvence, Asmodues "Globális" Mortimer -béke poraira és tanításaira- már megmondta nékünk, hogy a láthatatlanság bizony öngyilkosság. Tette ezt akkor amikor -figyelem!- kb másfél éve megkérdeztem a fórumon hogy ugyan a láthatatlan vadászat alatt befogott lény X LE-t ad vagy X/2-t. Akkor valamiért senkit nem érdekelt, hiszen akkor nagyjaink sokkal inkább a kivégzés kiherélésével és a kreatív megnerfelésével voltak elfoglalva. Olvasva Miklós játékélmény-növelő javaslatát én is kezdem úgy látni bölcs Mortimerünknek igaza volt (igaz amikor elsők között szereztem be a rejtő köpenyt az aukción még másként vélekedtem). Most pedig azt próbálják beadni nekem, és felebarátaimnak, hogy ez a láthatatlankodós-sajtolós móka (ami mint tudjuk nem bug, hanem valójában csak hibás tervezés), ami 2 (kettő) éve működik és alig-alig került céltáblába, valójában csökkenti a játékélményünket. Szkeptikus vagyok.

Félretéve a cinizmust: elsők között láthatatlonkodtam, igen hosszú ideig. Kp. szar kariból összehoztam egy épkézlábat. Lehet velem van a baj, de az én játékélményemet növelite, hogy a karakterem erősebb lett, és ehhez jó LE/TP arány kellett. Ebben segített a láthatatlanság (később a VF). De nem annyira mintha csak portyáznék. Portyázással dupla-tripla annyi LE-t lehet kihozni mint akármiylen láthatatlan vadászattal -mindenféle nerf ellenére is- (pedig régen pl. a kvíz is duplán számított és pl. lehetett térkapuzni láthatatlanul, sőt Zarknod is dupla statot adott -azt a csaló hétszentségit! ).
Alternatíva tehát a portya, ha valaki partibanm akar maradni. Csak hogy a portya LE nem lesz, hanem átalakul. A gyengébbektől szipkázom el. Szemléltetném: az én morálom nő--> az áldozat morálja csökken-->Áldozat szomorú--> kevesebb őskő--> Miklós morálja is csökken.. A PVP játékok rákfenéje és egyben életbentartója. Kell ezt senki nem kétli (elsők között törölnék ha nekem is cska robothadsereg maradna), de kell egy reális békésebb alternatíva! Ezt igyekeztek kiherélni.
Nem mellesleg jó portyásnak lenni kb 5x annyi időt igényel a játékostól(tapasztalat, mivel vadászból lettem portyás). Sőt: a LE/TP aránynak gyakorlatilg csak a felhasznált(írhattam volna azt : elbaxott, de ezt fájna beismernem ) idő szab határt. Azaz ki merem jelenten: a portya-taktika (pók) alapvetően kockulás felé taszigálja a játékosokat (most sok pók társam hördül fel). Ahogy láttam Miklósnál ez nem kívánt cél. A láthatatlanság egy remek alternatíva volt a BÉKÉSEBB, játékos(/felhasználó)barátabb megoldásra. EGy kp- erős kari akár ott is hagyhatta a karakterét, mint leírták páran nem rabolták le. Birka példája ugyan rettentesen rossz- arra amire szánta- , de arra pont jó, hogy prezentáltja mire jó a láthatatélanság: közel azonos erejű és kissé erősebb kariktól nagy biztonsággal megvéd. Emellett ki lehet emelkedni azon játékosok közül, akiknek túl nagy áldozat a lassabb fejlődés és portya-nélküli játéknapok. Szóval nézni kell mit veszítünk és nyerünk. Egy alapvetően békés(kevesebb portya), felhasználóbarát(idő és kényelmi faktor), ám jelentős áldozatokkal járó módszert(lassabb fejlődés, PP nélküli napok, lassabb küldetések, stb). Vélhetően akik optimalizálás miatt csinálták ezt eztán portyára fognak átállni és hagyják a vadászatot a *ba. Akik meg azér t mert gyengébbek voltak és így akartak előnyt nyerni (én pontosan így kezdtem), azok kezéből kiveszitek ezt a menekülőutat. Mielőtt jönne az hogy magam mellett beszélek: jópár hónapja csak dísz a rejtőköpeny a ruhatáramban, mivel jó ideje teljesen ráálltam a jóval kifizetődőbb -ám sajnso sokkal időigényesebb- portyára (néha állatbefogás miatt vadászok azért). Azonban egyike voltam azoknak akik hosszú ideig élvezték a láthatatlanság előnyeit. Ha most ezt eltörlitek, akkor kvázi a hozzám hasonló "haszonélvezők" előnyeit konzerváljátok. Jerikóval ellenben én azt mondom, ez sosem szerencsés dolog.
A szűk környezetemből már most tudok pár játékost, akik vagy törlésen hezitálnak vagy békés módszerről offenzív portya-módra váltanának, ha ezt bevezetnétek. Ez nekik sem lenne jó (több idő), és az áldozataiknak sem. A láthatatlan vadászattal amúgy szerintem indokolatlanul kevesen éltek - pont azért mert indokolatlanul kevesen és későn jöttek rá, hogy mekkora előnyt ad. Mostanság kezd divatossá válni és nagyobb teret kapni (a Gaia-ban beszerzett 3db rejtőköpeny sokakat kiváncsivá tett ) és pont most vennétek el ezektől a játékosoktól a lehetőséget, amikor már szinte mindenki tudomást szerzett az erejéről (lásd jelen topic).

Mérlegeljetek bölcsen.

Ajánlom aláírosmat...

edit:
S0laris, Crimson, Moderator: köszi hogy aggódtok értem (Miklóstól is, de tényleg!). Az én játékélményemet most már csak a 100% fertőzés fogja megnövelni, valójában xarok a láthatatlanságra (jaj a szabadidőmnek ).
Tényleg sokat vártam arra a bajnokira, de még Beggi törlése előtt sikerült megszereznem (persze csak mert kategóriát lépett ).

Nekem lenne a legegyszerűbb ha amellett kampányolnék, hogy adjátok vissza a köpenyem bónuszát (ami amúgy totál korrekt elvárás, mert senki nem ezért vette), és a többiek le vannak *va, de az ilyen hosszú idő óta zavartalanul működő "bugok" élményjavító módosításain mindig égnek áll a hajam.

Mona: a láthatatlan vadászós taktika és a kivégezlek-lerabollak taktika népszerűségi indexe között - az átlagjátékos szemében- van pár nagyságrend különbség (és nem a kivégezlek-lerabollak javára). Talán ez lehet az oka.
A hozzászólást Aurri módosította 2010.09.29. 19:16:41-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!