Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
481. hozzászólás - 2010.10.06. 13:21:50 (Válasz Miklós #401 hozzászólására.)
lenne egy ötletem...nem kell lehúznod senkit sem (bizony bizony), és valóban felzárkóztatás lenne....csináljatok egy átlagot szinthez mérve tö+szö...löjetek be egy olyan mennyiséget ami sok...és ami kiesik a felzárkózás fogalmából....és ahhoz viszonyítva lehessen használni a láthatatlan sajtolást...amit ezzel elérsz az megint csak széthullás lesz...én szeretnék felzárkózni olyan játékosokhoz akik évekig használták ezt a lehetőséget...és szintemen, valamint az alattam lévő szinteken is van belőlük....az amit ezzel elérsz, az a nagy büdös 0.... a valóban elmaradott karaktrek ritkán költenek a játékra...
Time in a bottle
Pontszám: 2.74
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
482. hozzászólás - 2010.10.06. 13:24:34
az LE diff se jó.....csak nézzetek körbe milyen sok jó rabló van lemaradva tö-ben meg szö-ben.....sok karinál rossz helyre megy egy a LE...
Time in a bottle
Pontszám: 4.47
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
483. hozzászólás - 2010.10.06. 13:25:45 (Válasz Mona89 #479 hozzászólására.)
A tagolatlansága miatt nem ígérem, hogy írásod minden aspektusát megértettem, de szerintem itt nem egészen erről van szó.
Magamból indulok ki. A győzelmeim vagy 9K-val többen vannak, és SOHA nem vadásztam láthatatlanul.
Mégis ellene vagyok, és nem lehet megindokolni ezt a - már bocsánat - maszlagot.
Ha a láthatatlan vadászat bennemarad, akkor se használom, nagyon esetleg ha bajnoki előtt ezen múlik hogy ne váltsak kategóriát. Ha kiveszik, mivel nem használom, nekem inkább jobb, de sehol sem érveltem a kiszedéséért.
DE
Hogy a karaktereket érdekeltté tegyék abban, hogy megérje rosszul játsszaniuk, továbbá egy ilyen meggondolatlanság beláthatatlan következményeivel irreálissá tegyünk valami egész jót, hát emellett nem mehetek el szó nélkül.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.10.06. 13:37:33-kor
Pontszám: 8.57
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
484. hozzászólás - 2010.10.06. 13:38:59
Igazából nem értem, hogy miért kell ehhez hozzá nyúlni! Semelyikhez hasonlóan Én sem használom a láthatatlan sajtolást. Viszont a szabálymódosítás tényleg okoz/okozhat olyan problémákat aminek Én is megihatom a levét.

Viszont a rendszer az Alternatív fejlődés bevezetésével tökéletes egyensúlyba fog állni.
A mérleg egyik oldalán lesz a láthatatlan sajtolás és ezzel a lassabb, de biztosabb fejlődés és a jobb LE/TP arány amit 1 szinten el lehet érin.
A másik oldalán meg ott lesz az AF ami fejlődési bónuszokat jelent egyénileg és szinte követeli a normál (nem láthatatlan) vadászatot és haladást, mert pont a szintlépéshez és a TP-hez van kötve.

Az Én meglátásom az, hogy előbb kerüljön be a játékba az Alternatív fejlődés. Várjuk ki, hogy milyen hatást gyakorol a játékra és a játékosokra és ha ez sem hozna változást a láthatatlan sajtolásos vadászat szokásaiban a játékosoknak akkor lehet visszatérni a szabálymódosítás ötletére. De akkor sem így ahogy most tervezik!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 7.01
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
485. hozzászólás - 2010.10.06. 13:42:05
Egész egyszerűen nem a láthatatlan vadászatba kell tenni felzárkózási lehetőséget. Akiknek szüksége lenne felzárkózásra, valószínű azt sem tudják, mi a LE/TP arány, nemhogy láthatatlanul vadásszanak.

Felzárkózásként sokkal többet érne, ha a mentor fel lenne készíteni a VF szakértelemre, elmagyarázni, hogy miért jó, aki nagyon gyenge, annak kiadni küldetésben, hogy vigye fel a VF-jét stb.
Akit meg már agyon raboltak, annak védelmet kellene adni, nem láthatatlan vadászatot. Pl. szinthez képest túlzottan negatív LE-diff adjon ideiglenes transzcendális projekció szakértelmet. Akinek többmilliós mínusza van LE.diffből, annak akár többszázat is (tippre -LE.diff/(szint^2)/5 -el megnőhetne a transz.projekció szakértelme.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.10.06. 13:42:30-kor
Pontszám: 5.35
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
486. hozzászólás - 2010.10.06. 13:42:06 (Válasz BlackSheep77HUN #484 hozzászólására.)
"Viszont a rendszer az Alternatív fejlődés bevezetésével tökéletes egyensúlyba fog állni.
A mérleg egyik oldalán lesz a láthatatlan sajtolás és ezzel a lassabb, de biztosabb fejlődés és a jobb LE/TP arány amit 1 szinten el lehet érin.
A másik oldalán meg ott lesz az AF ami fejlődési bónuszokat jelent egyénileg és szinte követeli a normál (nem láthatatlan) vadászatot és haladást, mert pont a szintlépéshez és a TP-hez van kötve.

Az Én meglátásom az, hogy előbb kerüljön be a játékba az Alternatív fejlődés. Várjuk ki, hogy milyen hatást gyakorol a játékra és a játékosokra..."

Messzemenőkig egyetértek.
Pontszám: 8.64
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
487. hozzászólás - 2010.10.06. 13:42:43
Ahogy nézem az utolsó két oldalt valaki megint eszetlenül, érvek nélkül lepontoz mindenkit.
Gratulálok az agyatlanságodhoz.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.51
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
488. hozzászólás - 2010.10.06. 13:43:47 (Válasz BlackSheep77HUN #487 hozzászólására.)
Nincs más válasza.

A most beírt módosítás idejére jutott el oda, hogy ezt is elolvasta.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.10.06. 14:20:28-kor
Pontszám: 6.39
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
489. hozzászólás - 2010.10.06. 13:55:59
Gondolkodtam:

AH-s relikvia:
"Hogy én milyen hülye voltam" érem
Nyert csatáid száma a felére csökken, vesztes csatáid száma megduplázódik.

Továbbá indítványozom, hogy a játék leírásába kerüljön be, hogy csak akkor éri meg portyázni, ha nem vadászik a játékos. Cél: a negatív portyaarány.

/sarcasm

(Nagyon remélem, hogy Miklós elolvassa Kócos és Offs hozzászólásait, mielőtt belerúg a játékba)
A hozzászólást S0laris módosította 2010.10.06. 13:56:39-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.60
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
490. hozzászólás - 2010.10.06. 14:06:03
Minden karakterből kiszedhető, hogy mennyi LE van benne. Ha ez az érték kevesebb, mint az adott szint átlagának X százaléka, akkor ne kapjon büntetést a láthatatlan vadászatra a karakter.

A rendszer hátránya, hogy valahogy közölni kell a karakterekkel, hogy sajtolhatnak-e még így, és ha igen, kb meddig.

Előnye, hogy szintlépés után a karakterek jórésze a következő szint átlaga alá fog esni, tehát vadászhatnak láthatatlanul.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.37
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
491. hozzászólás - 2010.10.06. 14:09:49 (Válasz Ariel #490 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.10.06. 14:06:03
Minden karakterből kiszedhető, hogy mennyi LE van benne.


Nem kapnál korrekt eredményt, vannak akik több millióért vettek gyógylöttyöt entitások miatt például. Azt sem lehet tudni mióta lehet számolni transzplanttal, ultraspeccel, tirásszal...stb.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.27
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
492. hozzászólás - 2010.10.06. 14:23:36 (Válasz Offsboy #491 hozzászólására.)
Igazából ezeknek nincs is jelentősége. Nem az számít, hogy mennyi LE-t szereztél, hanem hogy ebből mennyi az, ami a karakterben van. Amikor eldöntöd egy karakterről, hogy gyenge, vagy erős, nem azt nézed, hogy a 200-as IQ-ját mennyi LE-ből tolta fel, az erősség szempontjából mindegy, hogy 100 LE-be került neki, vagy 150. A lényeg az, hogy a 200-as IQ-nak meg tudsz feleltetni egy számot, és ez a szám mindenkinél azonos. Így minden egyes tulajdonságnak / szakértelemnek megfeleltethetsz egy számot.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.58
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
493. hozzászólás - 2010.10.06. 14:32:27
Ha mindenképp szűrni kell, hogy ki kaphassa meg ezt a hatalmas bónuszt, van egy egész pofás ötletem. Nevezzük mostantól előnynek a láthatatlan sajtolás engedélyezését.
Durván mondhatjuk azt, hogy az emberek fele van az átlaghoz képest lemaradva. Persze ez igen durva becslés, de mivel nem végleges az előny használata, ez nem lesz probléma.
Hol mérhető az, hogy ki a társaság azon fele, aki le van maradva harcászatilag? Hát a bajnokin! Ott ugye az első körben nagyságrendileg épp az emberek fele esik ki.
Tehát a fölvetésem: használhassa a bónuszt az, aki az aktuális bajnoki fordulóban az első körben kiesett!
Csak az aktív karakterekre él? Igen.
A gyengébbekre adja? Igen.
(Ha lemákolt egy gyengébb az első körben, akkor meg elmegy vigasznak, hogy egy hónapig nálad az előny.)
A kisebb igazságtalanságokat kompenzálhatja, hogy egy hónapig tart csak aktuálisan.
És a leglényegesebb pont: nem kell érte tenni semmit. Nem kell direkt gyengítened a karakteredet. Nincs teendő. Gyakorlatilag az egész egy "irányított sorsolás".
Vélemény?
Pontszám: 8.64
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
494. hozzászólás - 2010.10.06. 14:34:31
Nos Te Birka veled kezdem a nyírást, mert úgy látom , hogy hiába rágják a szádba tápot, kérődző állat létedre nem érted a mai napig, hogy miről van szó
Szeretném, ha meg is értenéd, amit leírok, tehát nagyon lassan olvasd, hogy felfogd.

Ha azok a karakterek, akik eddig a láthatatlan sajtoláson tápoltak, hogy utolérjék a PÓK karaktereket, most átváltanak megerősödve EH-ra ( Eddig is szarrá tudtak verni sok PÓK-t, ha akartak ) most keményen elkezdenek portyázni, szerinted lesz esély az alattuk lévő karaktereknek kitörési esélye?
De ezt hagyjuk is, mert te csak magadat imádod, mert te állítólag olyan nagy kos vagy, valamint a PÓK-ok gyöngye, de szerintem, ha ez a sok "békés fűevő" elszabadul, maxos EH-val, akkor te nagyon halott karakter leszel és előbb utóbb te fogsz itt ríni és nem én.

A következő.: Offsboy nagyon jól látja azokat a dolgokat, amik most fognak következni, de még Ő sem látuja be teljesen, hogy milyen rétegeket képes ez a dolog megmozgatni, sőt szerintem még Miklósék sem, mert ebből lehet akár szerverenként is lázadás, ami azt jelenti, hogy mindenki töm mindenkit.
Különben ezt már kezdem is szervezni jelentkezni a Kenezimi néven lehet az egyes világon, vagy a crazy.13@citromail.hu-n lehet, nyugi minden levélre válaszolok, nem úgy, mint az adminok.

BlackSheep77Hun észrevételére, válaszul.: Akik ennyire akarták és támogatták ezt a nerfet, azok megérdemlik a tömést, akár még szövetségi szinten is.
Sőt azt is hozzátenném, hogy én már tegnap is egész nap úgy álltam, ahogy elmondtam, tehát a leggyengébb ruciban zseblámpával és erre fogok ösztönözni minden karaktert, és az sem érdekel, he ez akár 1 teljes évembe is kerül.

Ezt a hozzászólásom, most elmentem, hogy el tudjátok olvasni, mert a kis kedvencemnek Monának külön válaszolok.
Pontszám: 5.08
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
495. hozzászólás - 2010.10.06. 14:35:53 (Válasz Semelyik #493 hozzászólására.)
Buzogánnyal és vakító fénnyel nevezve máris használhatom a sajtolást
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.37
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
496. hozzászólás - 2010.10.06. 14:36:16 (Válasz Semelyik #493 hozzászólására.)
Mennyien fognak buzogánnyal, bőrpáncélban indulni szerinted (főleg ha egyébként nincs is esélyük nyerni)?
Pontszám: 3.50
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
497. hozzászólás - 2010.10.06. 14:36:56 (Válasz Jeriko #485 hozzászólására.)
Jerikó, te könnyen nyüszítesz a top szintedről, szerintem ildomosabb lenne befogni a szádat, mint a másik stratégiáját fikázni állandóan.
Pontszám: 4.67
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
498. hozzászólás - 2010.10.06. 14:39:27 (Válasz Jeriko #496 hozzászólására.)
Ez jogos.
Hirtelen ötlet volt.
Bár ez nem is gond.
Aki nem veszi komolyan a bajnokit, ne vegye. Eddig azt próbáltam meg elérni, hogy aki eddig is "jól játszott", annak ne kelljen elszenvednie egy előre beláthatatlan eseménysorozatot, tömést, stb.
Ez nem sérül.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.10.06. 14:40:23-kor
Pontszám: 6.39
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
499. hozzászólás - 2010.10.06. 15:10:19 (Válasz Semelyik #493 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2010.10.06. 14:32:27
Tehát a fölvetésem: használhassa a bónuszt az, aki az aktuális bajnoki fordulóban az első körben kiesett!
Vélemény?


Nem is tudom eldonteni, hogy zsenialisan egyszeru, vagy egyszeruen zsenialis. Leginkabb mindketto.

Mod: latom Ariel megint meglelte a kiskaput, fene a pofajat, jol csinalja. KH-nal van valami heurisztika ami feloltozteti a karit. Le kell szimulalni, hogy igy feloltozve a kari a benevezett verzio ellen milyen aranyt hoz. Ha mondjuk legalabb 75%-ban a heurisztika nyer, akkor valoszinuleg visszaelni probal a kari tulaja.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.10.06. 15:13:20-kor
Pontszám: 6.19
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
500. hozzászólás - 2010.10.06. 15:16:56 (Válasz Kocos #499 hozzászólására.)
Ha a kalandos gyógyitalom szintje minimalizálva van, szerintem a nevezett felszerelésemé is indokolható.
Pontszám: 5.21
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!