Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
381. hozzászólás - 2010.10.04. 18:23:44 (Válasz Kocos #374 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.10.04. 17:55:42

Prisma: az igazsagossag, az igazsagerzet - mert ugye errol vitazunk alapvetoen - soha nem lesz tenyszeru.

Ez jól hangzik, de amennyiben konkrét jelentést társítunk a szóhoz (tehát nem mindenki azt ért alatta, amit akar - amely esetben ugye értelmét veszti a szó), akkor azért vannak kötöttségek, és az esetek jó részében igenis el lehet dönteni, hogy valami igazságos-e, vagy sem. Ez olyan, mint a gyerek-felnőtt besorolás. Meglehet, hogy van határeset, amikor nem lehet eldönteni a dolgot, de jó nagy tartományok vannak, ahol egyértelmű.
A mostani nerf is ilyen. Vagy: vajon melyik az a definíciója az igazságosságnak, amely szerint ha a játékosok egyik részének x erősségű karakter kifejlesztésére van lehetősége, a másik részének pedig x-y-ra, az igazságos?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.84
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
382. hozzászólás - 2010.10.04. 18:35:05 (Válasz Prisma #379 hozzászólására.)
Üdv!

1 Igen, függ a megfigyelőtől.
Mivel látom nem értesz a témához olvass utána a lokális inerciarendszereknek és a kvantumelméletnek, javaslom a Fizikai szemlét.

2. Jól látható hogy nem értesz hozzá, mert az alapvető fogalmakat sem ismered. Nem baj, sok minden van amihez én sem értek.

3. Köszönöm, én meg a betegségeim jól megvannak. Ennek semmi köze nincs egy játékbeli problémához. Az pedig érthető hogy itt te akarod az orvost játszani.

Várom a Pü-ket ha van még olyan mondandód amit nem másoknak harsognál, vagy esetleg valóban meg akarod mutatni mennyire sokat tudsz a kvantummechanikáról. Ha elmondod hogy az Einstein ekvivalencia-elv hol nem illeszkedik a kvantummechanikához még el is hiszem hogy többet tudsz mint én. Erről is.


Let


Ui: Az igazság is mindig relatív egyébként, egy ilyen vita is megmutatja. Azt ha valaki kihirdeti hogy mi az igazság, azt másnak hívják.
A hozzászólást Let. módosította 2010.10.04. 18:43:10-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.08
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
383. hozzászólás - 2010.10.04. 18:41:55
Én továbbra is támogatom a láthatatlan vadászatot, íme a legújabb láthatatlan vadászattal "felzárkózó":

A jutalmad 45272 lélekenergia és 30 TP. Csata leírása

Tisztán. És köszönöm ennek a topicnak hogy felhívta a figyelmemet a láthatatlan vadászat előnyeire
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.83
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
384. hozzászólás - 2010.10.04. 19:54:11
Amúgy Prismával vitatkozni teljesen felesleges, eddig ugyanis soha, egyetlen témában sem tért el a legelején kikiáltott véleményétől, az észérvek hidegen hagyják, és csak azt (és úgy) értelmezi ami/ahogy az neki kedvező, előszeretettel siklik el mondatok felett, legvégső esetben hülyének tetteti(?) magát. De komolyan, hagyjátok, úgysem lehet meggyőzni...
Pontszám: 7.83
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
385. hozzászólás - 2010.10.04. 20:18:51 (Válasz Let. #382 hozzászólására.)
Bruhaha, szóval a gravitációs kölcsönhatás erőssége attól függ, hogy mit gondol, aki méri? Sőt, hogy az emberek átlagosan mit gondolnak? Az én példám ugyanis erről szólt. Öregem, hogy te mekkora kamugép vagy! Kimásolsz a wikipédiából néhány kifejezést, és büszkén feszítesz, hogy milyen jól értesz hozzá, LOL. Tudod mit? Majd miután publikáltad a gravitáció kvantumelméletét (természetesen teljesen kidolgozott M-elmélet, vagy egyéb húrelmélet változat is ér, csak hogy ne kelljen elölről kezdeni), és bezsebelted érte a Nobel-díjat, illetve az összes létező vonatkozó díjat, na majd utána szívesen meghallgatom a nagyképű kijelentéseidet a gravitáció kvantummechanikai leírásáról, és a kapcsolatos problémákról. Addig viszont ne fáraszd magad azzal, hogy eloszlasd a témabeli tudásom hiányosságait, ha nagyon akarok, utánanézek majd a wikipédián, LOL.

Ez az egész offtopic egyébként, de tőlem hidd továbbra is, hogy a valóság attól függ, hogy az emberek átlagosan mit gondolnak róla.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.79
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
386. hozzászólás - 2010.10.04. 20:35:40 (Válasz Cavalorn #384 hozzászólására.)
Akkor felesleges írnom neki, hogy a jövő havi bajnokin inkább ne induljon?
Hype, v1
Pontszám: 5.47
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
387. hozzászólás - 2010.10.04. 20:40:22
Csak szőrmentén kapcsolódik, de azért megkérdezném: az egyszeri játékos honnan tudja, hogy a kvízkérdések kategóriába sorolásával kvízmedált lehet nyerni? Ez most komoly, valaki mondja meg, mert én nem találom – bár nagyon is elképzelhető hogy béna vagyok
A hozzászólást Crimson módosította 2010.10.04. 20:41:20-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6.73
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
388. hozzászólás - 2010.10.04. 20:41:44 (Válasz Crimson #387 hozzászólására.)
Béna vagy. És kiégett.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.17
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
389. hozzászólás - 2010.10.04. 20:42:49 (Válasz Ösvényjáró #388 hozzászólására.)
Ha tudnád... és még lusta is:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.38
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
390. hozzászólás - 2010.10.04. 20:45:20
Az a gond, hogy már mindenki szem elől vesztette (igaz, ez kb. a 2. hozzászólásnál bekövetkezett), hogy miért került ez az egész elő, és mire kell megoldás, és milyen.

Van az eredeti probléma: kíváncsi vagyok, hogy emlkékszik-e még valaki rá, hogy mi is az.
A problémára az első javasolt megoldás a láthatatlan vadászat nerfje volt.

Több kérdés is felmerül:
1. Biztos, hogy a láthatatlan vadászat nerfje a jó megoldás az eredeti problémára?
2. Ha igen, akkor a jelenleg javasolt módja igazságos-e?
3. Meg lehet-e úgy oldani a nerfet, hogy igazságos legyen?

A 2. kérdésről egyértelműen kiderült, hogy nem, jelen formájában nem igazságos. A nerf helyeslői azonban a helyett, hogy a 3. kérdésen gondolkodtak volna, úgy tesznek, mintha a probléma nem létezne, sőt, mintha egyik probléma sem létezne. Azon kevés ember, akinek volt ehhez értelmes hozzászólása, már nem ír ide. Sebaj, emlékeztetőül: Offsboy felvetett egy igazságos módot, a puffer alapút.

Még alapvetőbb kérdés azonban az 1.: egyáltalán ezzel a nerffel lehet az eredeti problémát a legjobban megoldani? Erről pedig még kevesebb szó esett itt. Ez vagy arra utal, hogy a legtöbben lusták ezen gondolkodni (de nem lusták rengeteg hozzászólást írni), vagy pedig nem a problémát akarják megoldani, hanem nerfelni akarnak.

Igazán nagyszerű lenne, hogyha a felvázolt 3 kérdésre értelmes válaszok is születnének, mert eddig sajnos elenyészően kevés volt ilyen.

Ezúton elnézést kérek én is, hogy jó néhány offtopic megjegyzésem volt nekem is.

Tehát mi lenne, ha a tényleges problémáról esne szó, már ha érdekel bárkit is?
A hozzászólást Prisma módosította 2010.10.04. 20:46:48-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.42
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
391. hozzászólás - 2010.10.04. 20:48:45 (Válasz Crimson #389 hozzászólására.)
(nem kötelező, de ha jól sorolod be a kérdést, jutalmul lélekenergiát kapsz) Utána van egy kis kérdőjel és az alatt sem említik meg...
Szóval a kérdésed jogos, ezek szerint sehol.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.17
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
392. hozzászólás - 2010.10.04. 20:55:54 (Válasz Ösvényjáró #391 hozzászólására.)
Höhö, akkor ez egy olyan túrószerzési mód, amit csak a spílerek ismernek, akik rendszeresen nézik a fórumot (akárcsak a láthatatlan vadászat esetében).
A vak is láthassa, hogy ez egy semi-exploit.
Tehát meg kell nerfelni.
Én teljes mellszélességgel a nerf mellett vagyok, főleg hogy már összeszedtem belőle a maximális medált
A hozzászólást Crimson módosította 2010.10.04. 21:04:36-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.82
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
393. hozzászólás - 2010.10.04. 21:12:17 (Válasz Crimson #392 hozzászólására.)
Milyen kategóriába tartozik szerinted a kérdés?
(nem kötelező, de ha jól sorolod be a kérdést, jutalmul lélekenergiát kapsz)
Pontszám: 5.41
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
394. hozzászólás - 2010.10.04. 21:19:04 (Válasz Craslorg #393 hozzászólására.)
Szoráj, de a lóerő nem medál. Csak azért hoztam fel, mert azért a kábé másfél százalék túróért nem éri meg besorolgatni. Én egy ideig csináltam még a legelején, puszta lelkesedésből, aztán abbahagytam, mert rohadtul meguntam. És kábé másfél hét múlva én lepődtem meg a legjobban, hogy kaptam egy medált. Akkor kezdtem el megint.
Kétlem, hogy sok olyan van, aki nem tud a medál dologról, de nálam tovább bírja türelemmel a besorolgatást. Aki olyan kocka, hogy képes ennyit szopni a másfél százalékért, az már a fórumot is olvassa:D

Módosítás: Bocsánat, viszont az is igaz, hogy a másfél százalékról is csak az tud, aki olvassa a fórumot. Szóval lehetnek mégis olyan eszelősök, akik azt hiszik, megéri besorolgatni, mert majd csak úgy ömlik a lé. Kattingatnak veszettül, és egyszer csak váratlanul leesik egy medál...
A hozzászólást Crimson módosította 2010.10.04. 21:25:29-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5.63
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
395. hozzászólás - 2010.10.04. 21:35:21 (Válasz Crimson #394 hozzászólására.)
Mé? A kulpa! Izé... A túrós képedtől nem értettem mit akarsz. Ja, hogy te a kvízmedálra voltál kíváncsi?
Pontszám: 7.61
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
396. hozzászólás - 2010.10.04. 21:36:12 (Válasz Craslorg #395 hozzászólására.)
Úgy, úgy!:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5.63
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
397. hozzászólás - 2010.10.04. 23:57:58 (Válasz Let. #340 hozzászólására.)
és megkéred a C-re a karaktereket?...hogy ugyanmá' haladjá' ...?....a java át fog váltani PoK-ra..mert megvan hozzá a fölénye....tehát az A így is úgy is bekövetkezik....úgyhogy leginkább a 0-ás verzó kéne..az ami most van...vagy egy komoly ellenérv...nem pedig irigykedő nyafogás....a taktika mindenki számára nyitott....a lényeg, hogy ennyi erővel bármelyik LE termelő szakértelmet kivehetnénk a játékból....a láthatatlan sajt az egyetlen olyan lehetőség, amivel egy vadász is sikeresen fel tudja venni egy PoKkal a harcot...
Time in a bottle
Pontszám: 5.16
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
398. hozzászólás - 2010.10.05. 00:06:43 (Válasz Let. #345 hozzászólására.)
ne csak olvass...értelmezz is...vagy csinálj egy friss prémes vadászkarit...meglátjuk mennyire élvezed majd, ami mellett most itt kiállsz .....amit itt nyomattok az nem érvelés, hanem egyszerű nemtörődömség....csak azt nem értem, hogy ha annyira nem érint/érdekel titeket, hogy egyáltalán értelmesen átgondoljátok, minek szóltok bele....a vak is láthatja, hogy semmit nem fog változtatni az erőviszonyokon....csak eltéréseket fog kreálni...de abból nem kicsiket....ami majd kevesebb eredményt jelent, a későbbi karaktereknek....de persze aki fejletlen még, az le van sz...va...hadd csorogjon a nyáluk, hogy mi már a dupláját elértük azon a szinten annak amit ő.........az egész önmagában, amúgy is használhatatlan...fejleszteni kell hozzá szakértelmeket....és persze aki úgy gondolta, hogy ezt az utat választja az hülye....miért nem csinált PoKot...az idióta... ugye?....ezt a mentalitást lökitek...Miklósnak meg persze, biztos nem tetszenek a karakterek közötti eltérések...mert nyafogással jár...legalábbis gondolom...de ez az egész játék erről szól...pvp....elég szivatás már a megarandom is köszönjük....
A hozzászólást Faust0ne módosította 2010.10.05. 01:11:24-kor
Time in a bottle
Pontszám: 4.56
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
399. hozzászólás - 2010.10.05. 02:59:00
Asszem megkaptam az emlékeztető oltást, miért is nem fórumozom már. "say hello"

Csináljátok, ahogy akarjátok, csak épp a "te egy jókora csaló vagy" jellegű üzeneteken fogok visítva röhögni, amikor ezek után néhány hónappal megkapom őket. Amióta a topic elindult, 0ról maxoltam az elementárist, nyilván csak merő unalomból/hülyeségből. Remélem a JV legalább mindenestől átlátja a problémát. Itt jegyzem meg, lassan egy éve hívtam fel a figyelmet erre valamelyik topicban (keresse ám elő, akit ezért fizetnek), akkor többek kifejezett privát kérésére csendben maradtam végül, pókként ugyan odaverem az összes féle vadászatot, de nem szörnyedelmesen nehéz megállapítani, mi is a gond vele, miért nem csak arra használható, amire ki lett találva, hogyan, mennyi idő alatt, milyen közegben. Lehet egyszer a bőven eldurvult egoizmus nélkül, mindenféle játékstilusra megvizsgálva kellene orvosolni a dolgot. Felezzük az elfogási esélyt, elhiszi a felhasználók 90%a, hogy a probléma megoldva, és láss csodát, ellenfélnek már csak max 10% tekintendő, Ők is az egymással versenyző pókok, akik között pl. egy bajnokin az dönt, ki van a kategória tetején. Jó ez a játék, szeretem, de ha nem lépkednék szintet kényem-kedvem szerint, már rég unalomba fulladt volna, hisz egyedül így jelent kihívást.

"miért nem csinált PoKot...az idióta..."

Egy sikeres pókra még ráteszem a fullos elementárist, "hagyszóljon bömböjjé" alapon, le/tp-t figyenlem sem kell, izzadhat akár a top is, hogy annyi lét szedjen be naponta, amennyire idelent lehetőségem van, és még 50 szint előnnyel is rendelkezem. Mire eljön az észbekapás itt tapasztalható ideje, már késő lesz. A láthatatlansággal legalább a szintlépés vissza volt fogva. Portyából amit kapok, ellensúlyozza a szintből eredő hátrányt a vadászatnál meg a többinél. Így van ez, ha tetszik ha nem, látszik a toplistán, ha valaki tulösszeg szerint rendezi. Megírom nyugodtan, foganatja úgysem lesz, max kivágnak, szintén nem izgat, amire vágytam, már elértem. Nincs vita, semmi gond, csak ez a felezzük az elfogási esélyt bizony egy nagykalap. Mellesleg a sima vadászat megfigyelhető elfogási esélye eddig 11% volt, megmondja akárki (aki őszinte), láthatatlanul a papírforma szerinti 8%ot mértünk többen is. Miért is? Erre nem az Én tisztem felelni. Ha a mostani tervezet marad, szerencse egekbe, láthatatlan vadászat kötelező, vagy szerencse egek fölé, sima vadászat + portya és tulösszeg fel, fel ,fel... csak ki ne szaladjak abból a rétegből, ahol lehet lét rabolni (lehetőleg lészívást emelni minél jobban) és a siker garantált. Node van így értelme játszani? Favágás, napi rutin.
Pontszám: 7.68
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
400. hozzászólás - 2010.10.05. 09:02:12 (Válasz Prisma #381 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.10.04. 18:23:44

Ez jól hangzik, de amennyiben konkrét jelentést társítunk a szóhoz (tehát nem mindenki azt ért alatta, amit akar - amely esetben ugye értelmét veszti a szó), akkor azért vannak kötöttségek, és az esetek jó részében igenis el lehet dönteni, hogy valami igazságos-e, vagy sem. Ez olyan, mint a gyerek-felnőtt besorolás. Meglehet, hogy van határeset, amikor nem lehet eldönteni a dolgot, de jó nagy tartományok vannak, ahol egyértelmű.
A mostani nerf is ilyen. Vagy: vajon melyik az a definíciója az igazságosságnak, amely szerint ha a játékosok egyik részének x erősségű karakter kifejlesztésére van lehetősége, a másik részének pedig x-y-ra, az igazságos?


Ilyen alapon soha ne változzon semmi, ne legyenek új fejlesztések, hiszen az 1 évvel ezelőtti 50. szintű karaktereknek még nem volt Zarknod, nem volt térképverseny - akkor a karaktereknek x erősségű fejlesztésre volt lehetősége, most pedig ettől eltérőre. Továbbá kerüljön vissza az Egon-Csuhi féle LE termelés, az akadémiát ne fejleszthesse ki senki 50. szint előtt, hiszen kb. akkor került be stb. stb. stb.
Ja, és minden nap pontosan ugyanannyi karakternek szabad és KELL regisztrálnia, hiszen hogy van az, hogy valakinek 100 portyalehetősége van, másnak meg csak 10.
Pontszám: 8.16
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!