Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
141. hozzászólás - 2010.09.30. 02:13:46 (Válasz Offsboy #140 hozzászólására.)
Nehéz ügy ez.
Ha valaki egy taktikával szignifikánsan ki tud törni a többiek közül az erősen demoralizáló a többi játékosra nézve. (pl. pók taktika)
Ha egy ilyen "kitörési pont" mindenki számára elérhető viszonylag kevés időráfordítással, akkor az megszűnik kitörési pontnak lenni mert az optimalizátor játékosok mind használni fogják. Ha meg nincs "kitörési pont", akkor a játékosok sírni kezdenek, hogy tamagocsi a játékuk. Klasszikus 22-es csapdája helyzet.
Hype, v1
Pontszám: 7.70
kedvelt tagPhoboszFérfi
Végzetúr tehetség
139 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
142. hozzászólás - 2010.09.30. 02:49:31
Azért ha valaki 40-50. szinten kezd el VF-el láthatatlanban vadászni valamint kellő szakik nélkül (és ez a legtöbb átlagos karira igaz), az ne is várjon már csodát..
v2 - Elyra
v3 - Phobosz /Vihar Lovagok/

" -Te tudod ki vagy?
- Én IGEN! Egy csávó vagyok, aki egy csávót játszik, aki egy másik csávót játszik!? "
Pontszám: 6.25
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
143. hozzászólás - 2010.09.30. 03:23:26 (Válasz Offsboy #140 hozzászólására.)
Üdv!

50%-ra levinni egyébként azért nem reális mert hiába van a LE lefelezve, a TP több mint fele a kerekítés miatt.
Tehát láthatatlanul vadászni így már veszteséges lenne a normál vadászathoz képest.

Egyébként kitörési pontnak nevezni kérdéses, mert v3-on ez a bajnokok stratégiája. Az átlag karakter nem tudott róla és nem ismerte fel az előnyeit. Pontosan a hasonló problémák elkerülése miatt sürgető lenne újra írni, frissíteni a játékleírást szvsz.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.09.30. 03:27:00-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.00
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
144. hozzászólás - 2010.09.30. 07:56:02 (Válasz Let. #143 hozzászólására.)
Nem jár több TP, a kerekítést 50%-ban vagy rárakja vagy nem, hosszútávon ugyanaz.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.57
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
145. hozzászólás - 2010.09.30. 09:14:18
Hát így visszagondolva elég kemény volt 49. szinten elkezdve az 5 lépős küldetést, láthatatlanul. Ha jól tudom fél év volt...

De most azért akarják valakik lecsökkenteni a láthatalan vadászás sajtolását, mert Nekik nem tetszik? Bár lenne már olyan fejlesztés, amiért már évek óta sírok de érdekes módon arra szarik a JV....

-halott karakterek törlése
-térkapu megreformálása (ez csak pár hetes)
-így fejből ennyi, de reggel van még...

***********

Amúgy 22. szint óta van VF-em igaz láthatatlanul nem rég óta tolom...de rendesen kimagasló a karakterem. És örülök, hogy ezzel a tamagocsi móddal foglalkozom 1-2 éve.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.09.30. 09:19:35-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.62
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
146. hozzászólás - 2010.09.30. 09:45:34 (Válasz Viszok009 #145 hozzászólására.)
Viszok009, szerintem azért nem törlik a halott karaktereket, mert így mutat szépen a statisztikában, hogy milyen sok ember játszik, az viszont nem lényeg, hogy a karakterek kb 30%-a
már több hónapja inaktív, ehelyett kiütik az ember kezéből azt a lehetőséget, hogy legyen esélye a szinthuszárokkal szemben, ha időt áldoz rá.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 8.92
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
147. hozzászólás - 2010.09.30. 09:50:02 (Válasz Kenezimi #146 hozzászólására.)
30%?

Sztem inkább ennyi az "elő" de lehet a 10%-ot sem haladja meg a statisztikákba...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.42
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
148. hozzászólás - 2010.09.30. 09:57:22 (Válasz Almási Viktor #144 hozzászólására.)
Röviden:
Én úgy tudom nem, mert valamivel többet ad mint a fele (kivétel minden 3. szint). Nem 50%-ban hanem mindig.
Példa:
45. szinten 31 TP egy vadászat.
VF-el 15-16.
Láthatatlanul 8 állandóan.

Lásd
http://vegzetur.wikidot.com/vadaszat
A hozzászólást Let. módosította 2010.09.30. 10:02:52-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.00
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
149. hozzászólás - 2010.09.30. 10:03:05 (Válasz Let. #148 hozzászólására.)
Akkor én tudom rosszul, ami valószínűbb mert én nem vadászom láthatatlanul, az a gyengéknek való, Miklós is megmondta

A képlet végén az a +1 TP kavar be biztos.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.45
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
150. hozzászólás - 2010.09.30. 10:17:48 (Válasz Hype #141 hozzászólására.)
Csakhogy nem kevés időráfordítással tudja így helyrehozni a karit, hanem hosszú hónapok alatt, amik alatt a belassulás miatt semmi egyébbel sem halad, sőt, ha a szakizás hiánya miatt van lerongyolódva, mire felszakizik, még tovább gyengül tulajdonságokban a környezetéhez képest.
A VF is lassít, de a láthatatlannal meg fergetegesen lassú. Cicmegős, ne portyázzá 12 órát előtte, 24 óráig nem csinálhatsz semmit, ha már láthatatlan vagy...
Aki ezt vállalja, az szerintem határozottan azért, mert játszani akar ezzel a játékkal.
Ha elveszik, abszolut semmi nem marad, akkor már csak egyetlen megajátékélmény vár a karira, mégpedig a törlés gomb.

Szép az, hogy aggódnak a játékélmény rongyolódás miatt, de ha alapból sincs játékélmény, mert elszúródott az a kari, viszont ilyen cicmegős mód sem marad a rehabilitációjára, akkor mi marad?

Ezért visszatetsző nekem az, hogy "há én nem akarom eztet csinálni, ezért tökjó gondolat, hogy más se csinálhassa!"
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.30. 10:19:28-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.12
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
151. hozzászólás - 2010.09.30. 14:12:25 (Válasz Darah #150 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.09.30. 10:17:48
Ezért visszatetsző nekem az, hogy "há én nem akarom eztet csinálni, ezért tökjó gondolat, hogy más se csinálhassa!"
Ilyen parasztosan jött volna le a cucc? Sajnálom.

A kérdés az, hogy szeretnénk-e ha továbbra is 'kötelező' maradna a láthatatlan vadászat a VF-hez hasonlóan ha életképes karit szeretnél a középmezőnyben, ezáltal negyedelve a fejlődés sebességét. Te is ezt írod: "Aki ezt vállalja", ergo ez egy áldozat, unalmasabb lesz a játékod jóval. Mellesleg nem hinném, hogy ez lenne az egyetlen megoldás egy gyengébb karakter rehabilitációjára, többet nyom a latban a játéktudás és a ráfordított idő. Legalábbis többet kéne.
A hozzászólást Hype módosította 2010.09.30. 14:13:42-kor
Hype, v1
Pontszám: 6.72
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
152. hozzászólás - 2010.09.30. 14:36:33
Én nem unatkozom a játékban.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 8.32
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
153. hozzászólás - 2010.09.30. 15:01:26
A hozzászólásokból már-már az olvasható ki hogy ez a változtatás csak azért van hogy kiszúrjanak a játékosokkal... Végképp nem értem azt a gondolatmenetet hogy egy újonnan regisztrált játékosnak most már esélye sem lesz pl egy bajnokit nyerni....
Miért is?
Ha ezt bevezetik akkor nagy valószínűséggel a karakterek nagy része nem fog láthatatlanban vadászni, szóval az új játékos soha nem fog beérni pl egy 40. szintűt... Magyarul a fejlesztési üteme azonos feltételekkel zajlik majd mint a környezetében lévő más játékosoké...
Tehát semmi hátrány nem fog érni egy új játékost!

Másik:
A meglévő játékosok akik ÉPP MOST kezdték volna el a láthatatlan vadászatot azoknak lehet ez probléma... Na de ha majdnem 2 év nem volt nekik elég ahhoz hogy tudomást szerezzenek erről a taktikáról az nem a játékvezetőség hibája!

Szóval azért gondolkozzunk már egy kicsit nagyobb távlatokban, mintsem csak a saját környezetünket nézzük...

Maradok tisztelettel: Leonard
A hozzászólást Dozer módosította 2010.09.30. 15:01:59-kor
V3-Alíz
Pontszám: 4.97
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
154. hozzászólás - 2010.09.30. 15:30:54 (Válasz Dozer #153 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2010.09.30. 15:01:26
Ha ezt bevezetik akkor nagy valószínűséggel a karakterek nagy része nem fog láthatatlanban vadászni, szóval az új játékos soha nem fog beérni pl egy 40. szintűt

Kivéve, ha a 40. szintű úgy dönt. Vagy tetszőleges szintűek úgy döntenek, hogy pihennek kicsit, amíg olyanok utol nem érik őket, akiknek nem lesz esélyük.
Egyébként mindegy, hogy láthatatlanságról, VF-ről, vagy spektrálisról van szó, LE/TP javító hatást utólag kivenni nem szabad, de legalábbis súlyos igazságtalanság.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.62
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
155. hozzászólás - 2010.09.30. 15:59:29
Ezek szerint, akkor áttérhetünk a másik taktikára, ha már ezt kukázzuk.
A másik taktika pedig a következő.: Akik most csinálják, vagy csinálni akarják ezt a taktikát, azok töröljenek mind egy szálig.
Szerezzenek 10 olyan embert, aki napi szinten a lebeszélt időpontban ellátja őket egy valag LE-vel és akkor az alsóbb szinteken mindenhol csak masszív karaktereket fogunk találni, a közép mezőny meg szépen megritkul.
Gondolom, ezért a taktikáért nem lenne lázadás, mert ezt is csinálják, csak szét kell nézni a játékban.
Bár ha jobban belegondolok, akkor is akadna egy réteg, aki ezért megint csak nyafogna, mint a szűzlány, mikor b..... viszik.
A végén már tényleg annyira le lesz butítva minden ebben a játékban, hogy nem érdemes játszani vele.
A hozzászólást Kenezimi módosította 2010.09.30. 16:01:17-kor
Alea Iacta Est!
Pontszám: 7.55
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
156. hozzászólás - 2010.09.30. 16:05:09
Hála az istennek, megint sikerült valakit gyomron vágnom a kis eszmefuttatásommal, mert ahogy megint lezuhant 2 perc alatt az indexem, abból ugye az jön le, hogy van olyan, aki a tömködős taktikát használja és így akar bosszút állni.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 8.15
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
157. hozzászólás - 2010.09.30. 16:15:54
Megmondom mi történne ha lebutítanák a láthatatlan sajtot!
Az IGAZÁN türelmes és fanatikus optimalizátorok barátságosan portyázva, szépen megvárnák azt a réteget, akiknek ez a lehetőség nem adatott meg és szépen ledarálnának mindenkit(kivéve a feljövő pókokat, bár mostanában az alsóbb szintek hihetetlenül szárazak, új pókot kezdeni hülyeség az első 2világon, 3.on meg be van butítva)
Mona:ez igaz, titeket korlátoztak, viszont portyával, ügyesen így is 3xoros LE/TP arányt lehet elérni mint láthatatlan vadászattal
Pontszám: 6.02
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
158. hozzászólás - 2010.09.30. 16:37:34
Amint Miklós kitalálja hogy valamit nerfelni fog, ritkán visszakozik. Szerintem az alternatíván kellene gondolkoznunk, amivel mindenkinek jobb. Még mindig jobb kapni egy kis nyaklevest ha rá tudsz készülni, mint egy irgalmatlan pofont úgy hogy legalább tiltakoztál
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.48
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
159. hozzászólás - 2010.09.30. 16:43:00 (Válasz Offsboy #158 hozzászólására.)
Igen, ez teljes mértékben igaz.
De akkor alakítsa át az egész játékot és neveljünk, mit tudom én, mondjuk tevét, az úgyis nagy divat mostanában.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 8.01
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
160. hozzászólás - 2010.09.30. 18:27:39 (Válasz Hype #151 hozzászólására.)
Nem, maga az egész kifogás ilyen parasztos szerintem.

Főleg meg ugye, hogy nemegy újrakezdő pók karakter tollából olvasom, hogy ez mekkora jó dolog is lesz.
Nekik miért is?
Mert valóban nem lesz égen-földön ellenfelük.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.30. 18:34:14-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.06
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője