Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
221. hozzászólás - 2010.10.01. 17:13:46 (Válasz Prisma #215 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.10.01. 17:03:30
És mi van a 75%-os teljesítményt nyújtókkal? Ők hiába voltak jobbak a 60%-ot nyújtóknál?


Felteve, hogy azt hiaba valonak tekinted, hogy ok teszemazt 3 honap alatt zarkoznak fel, mig a masiknak ez egy evebe is beletellik.
Sot, ha megmarad a lehetoseg alacsonyabb szinten, es csak a bonusz elfogas%-ot hagynank meg (amit amugy nyilvan nem kotnek lathatatlansaghoz), akkor mernem allitani, hogy a zarkoztatassal soha nem fogja elerni senki a 80%-ot csak kozeliteni hozza. Es a 75%-rol indulo mindig kozelebb lesz. Maximum nem annyival, mint zarkoztatas nelkul.
Pontszám: 7.91
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
222. hozzászólás - 2010.10.01. 17:14:12 (Válasz Jeriko #216 hozzászólására.)
ezen a szinten kezdtem el használni(v3, 36-os szint) mert láttam, hogy bizony csúnya különbségekben szenvedek és nem értettem sokáig miért...de rájöttem.....afféle felzárkózásra használom, mivel azok akik évek óta nyomatják kicsit "másképp" állnak.....ők nem fognak rinyálni...mert előnyük van....sokáig használták....te meddig használtad?......honnan tudod kinek milyen karija van?.....nincs mindenkinek 80+-os karaktere...
Time in a bottle
Pontszám: 4.23
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
223. hozzászólás - 2010.10.01. 17:14:13 (Válasz Jeriko #216 hozzászólására.)
Jerikó, ez nem igaz.

Az erős karakterek ezzel megszedték magukat.
Már.
Én bukom a köpenyt.
Ez is vicc, de többet nem bukom.
Ha a VF-et nerfelitek, ha a láthatatlant, akkor sem.
Ha nem jók, csinálok mást.

De én már megtehetem, hogy váltok.

És azok az erős játékosok is, akik odáig is ellátnak, hogy valakinek ez még falatkenyér szinten kéne, hogy egyáltalán a játékban maradjon.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.49
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
224. hozzászólás - 2010.10.01. 17:16:12 (Válasz Jeriko #217 hozzászólására.)
szted mire lesz jó a nerf amúgy?...mi haszna lesz?...
Time in a bottle
Pontszám: 3.02
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
225. hozzászólás - 2010.10.01. 17:28:51 (Válasz Kocos #221 hozzászólására.)
Üdv!

Én már nagyjából mindent elmondtam amit lehetett, elmondtam hogy hogyan látom mint használó ezt a taktikát.

Vizsgáljátok meg kérlek Prisma szemszögéből a dolgot v3-ra vizsgálva, ahol alacsony szinten a legtöbb játékosnak csak a vadászat termel bevételt.

Tehát:
Van egy adott a karakter aki szintjén a többiekhez képest nem képes csak 50%-ot termelni. Miért is? Mert nincsenek meg a megfelelő szakértelmei.
A láthatatlan vadászat átlagosan a normál vadászat LEGALÁBB 1,3-szorosát hozza adott szintre vizsgálva. 8 szint alapján állítom ezt. Gyakorlatilag ezzel arányaiban nézve felhozza magát 65%-ra. Ez azért is érdekes, mert ezért nem szakértelmeket fejleszt, nem több időt tölt el a játékkal, hanem benyom egy gombot.

Esetünkben Kócos javaslata arról szólt, hogy 80%-os bevétel alatt járjon a láthatatlan vadászat extra bevétele. Ez azért érdekes mert így képes akár 104%-nyit vadászni a következő értékelésig.
Mert benyomott egy gombot.

De nem is ez az érdekes. Mögötte jön a következő generáció, aki sok Le-t fektetett bele abba hogy a legtöbbet hozza ki a karakteréből. Ez nyilvánvalóan nem térül meg azonnal. Erre belefut a jól fejlesztett karakterek mellett a rosszul fejlesztett visszamaradó láthatatlanokba is, akik szintjükön majdnem annyit hoznak össze mint a jól fejlesztettek.

Tehát az egy dolog, hogy a jobbak elhagyják őket szépen lassan, az is egy dolog hogy nem hozhatnak annyit (ez azért kérdéses) mint egy másik vadász karakter, de a mögöttük jövők bele fognak szaladni a rossz arányú, rabolhatatlan karakterekbe v3-on akiknek a játéka azért lett jobb mert vannak mellettük jól fejlesztett karakterek.

A felzárkóztatás azzal valósulhat meg, hogy informáljuk a játékosokat a lehetőségekről, hogy tudják hol tudnak rontani és hol nem.
Néhány mondat arról, hogy mikkel lehet növelni a bevételt, hogy milyen lehetőségek vannak a játékban és máris mindenki magára vessen mert nem tette meg amit lehetett.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.10.01. 17:53:40-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.64
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
226. hozzászólás - 2010.10.01. 17:32:35 (Válasz Faust0ne #222 hozzászólására.)
Idézet: Faust0ne - 2010.10.01. 17:14:12
... bizony csúnya különbségekben szenvedek és nem értettem sokáig miért...de rájöttem.....afféle felzárkózásra használom...

Tök feleslegesen, mert ha az is használja, aki így elhúzott, meg te is, akkor sose fogod utolérni ugyebár, csak abban az esetben, ha ő abbahagyná, te meg még használhatnád. Pont ezért jó Kocos ötlete.

Idézet: Faust0ne - 2010.10.01. 17:14:12
....te meddig használtad?......honnan tudod kinek milyen karija van?.....nincs mindenkinek 80+-os karaktere...

Látom a személyeskedés már megy. Egyáltalán hogy jön ez ide?
Pontszám: 7.93
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
227. hozzászólás - 2010.10.01. 17:36:53 (Válasz Faust0ne #222 hozzászólására.)
épp ez az.. ha az erősebb ellenfeled is láthatatlanban vadászik te hiába kezded el, sosem leszel olyan erős mint ő...
hacsak nem mész +4,5,6 szinttel fölé és onnan elvered...

Tehát a jelenlegi helyzetben sem érnéd őt be akkor meg mit is számít a változás????
Ezentúl ő sem vadászik láthatatlanban és te sem... marad minden a régiben...
A hozzászólást Dozer módosította 2010.10.01. 17:38:15-kor
V3-Alíz
Pontszám: 3.66
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
228. hozzászólás - 2010.10.01. 17:43:51
nyilván azok sírnak, akik használják. aki nem tud róla, miért is sírna a nerf ellen? a kreatív módosítás (stb) ellen is azok ágáltak, akik használták. én aki a limit közelébe sem érek soha, nyilván nem fogok miatta aggódni. és nem is akartam lekorlátozni, még akkor sem, ha esélyem sincs milliókat rabolni, pedig "a lehetőség adott hogy használjam a játék ezen részét is". valaki azt nem tudja, hogy a láthatatlan vadászat előnyt termel, én meg egyszerűen képtelen vagyok megtalálni a jó célpontokat, hogy több (tíz)millió LE-t raboljak, én meg ezt nem tudom. Viszont sosem panaszkodtam, és sosem kértem, h nerfeljék a portyát.
A hozzászólást Blazek módosította 2010.10.01. 17:47:54-kor
Pontszám: 7.79
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
229. hozzászólás - 2010.10.01. 17:59:50 (Válasz Dozer #227 hozzászólására.)
Ha azt akarjuk, hogy minden a régiben maradjon, akkor töröljünk el minden eddigi fejlesztést és nerfet.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 4.72
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
230. hozzászólás - 2010.10.01. 18:51:57 (Válasz Jeriko #226 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.01. 17:32:35

Tök feleslegesen, mert ha az is használja, aki így elhúzott, meg te is, akkor sose fogod utolérni ugyebár, csak abban az esetben, ha ő abbahagyná, te meg még használhatnád.

Abban az esetben is utolérheted, ha jobb LE/TP arányt kezdesz el hozni. És ez az egyetlen elfogadható módja a felzárkózásnak. Egy futóverseny jó példa erre: a gyengébb futó folyamatosan marad el a jobb futótól. Arra, hogy elkezdje csökkenteni a lemaradását, egyetlen módja van: elkezd gyorsabban futni, mint az előtte lévő. Minden más megoldás egyszerűen csalás, és igazságtalan. Amit ti javasoltok, az kb. annak felel meg, hogy aki túl lassan fut, azt egy-egy szakaszon vigyék autóval, hogy ne kelljen szegénynek fáradnia a gyors futással a felzárkózáshoz. Ez pedig csalás. Az egyetlen igazságos felzárkózás az az, ha ugyanolyan feltételekkel jobb teljesítményt nyújt a felzárkózni óhajtó. Ha csak azért, mert gyengébb teljesítményt nyújtott, könnyítést kap, az csalás.


Pont ezért jó Kocos ötlete.

Többek között ezért sem jó Kócos ötlete. No meg azért sem, mert a teljesítmény folytonos skáláján nem lehet önkényesen kijelölni egy vonalat, hogy az alatt kompenzációt kapjon valaki. Igazságosan legalábbis nem.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.50
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
231. hozzászólás - 2010.10.01. 19:01:39 (Válasz Prisma #230 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.10.01. 18:51:57
Idézet: Jeriko - 2010.10.01. 17:32:35

Tök feleslegesen, mert ha az is használja, aki így elhúzott, meg te is, akkor sose fogod utolérni ugyebár, csak abban az esetben, ha ő abbahagyná, te meg még használhatnád.

Abban az esetben is utolérheted, ha jobb LE/TP arányt kezdesz el hozni. És ez az egyetlen elfogadható módja a felzárkózásnak. Egy futóverseny jó példa erre: a gyengébb futó folyamatosan marad el a jobb futótól. Arra, hogy elkezdje csökkenteni a lemaradását, egyetlen módja van: elkezd gyorsabban futni, mint az előtte lévő. Minden más megoldás egyszerűen csalás, és igazságtalan. Amit ti javasoltok, az kb. annak felel meg, hogy aki túl lassan fut, azt egy-egy szakaszon vigyék autóval, hogy ne kelljen szegénynek fáradnia a gyors futással a felzárkózáshoz. Ez pedig csalás. Az egyetlen igazságos felzárkózás az az, ha ugyanolyan feltételekkel jobb teljesítményt nyújt a felzárkózni óhajtó. Ha csak azért, mert gyengébb teljesítményt nyújtott, könnyítést kap, az csalás.


Pont ezért jó Kocos ötlete.

Többek között ezért sem jó Kócos ötlete. No meg azért sem, mert a teljesítmény folytonos skáláján nem lehet önkényesen kijelölni egy vonalat, hogy az alatt kompenzációt kapjon valaki. Igazságosan legalábbis nem.



Visszacsatolnék az előző hsz-emre. Erre lenne jó az, ha több kicsi vonal lenne (minden szintlépés), amikor kapnál adott lehetőséget láthatatlan vadászni. Ahogy Jerikó írta, csak akkor érheted utol erősségben azt, aki ugyanúgy használja, ha ő leáll vele. Ha 50. szinten használhattad 5000x, és kiürült a puffereds akkor kénytelen vagy normál vadászni, így aki 45. szinten 4500x használta, annak van lehetősége felzárkózni.
Szerintem a játékvezetés nagyon nagyot hibázik az AF-es "megoldásával", mert egyrészt csak igen magas szinten érhető majd el, másrészt egy tervezési exploitot soha nem egy másik, ellen-exploittal váltanék ki.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.87
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
232. hozzászólás - 2010.10.01. 19:08:15 (Válasz Offsboy #231 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2010.10.01. 19:01:39

Szerintem a játékvezetés nagyon nagyot hibázik az AF-es "megoldásával", mert egyrészt csak igen magas szinten érhető majd el, másrészt egy tervezési exploitot soha nem egy másik, ellen-exploittal váltanék ki.


Idézet: Miklós - 2010.10.01. 14:45:09
Elismerem, amikor a lehetséges megoldásokon gondolkodtam, az AF 75-ös limitjére nem gondoltam. Mondjuk egyre több olyan ötlet merül fel, amit AFs képességként meg lehetne valósitani, és alacsonyabb szinten is hasznos lenne, könnyen lehet, hogy ez a 75-ös szint nem lesz kőbe vésve, lesznek képességek, amelyek már alacsonyabb szinten tanulhatóak. Ill. ahogy írta valaki, az LGY-s megoldás is lehetséges.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 4.42
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
233. hozzászólás - 2010.10.01. 19:14:04 (Válasz Offsboy #231 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2010.10.01. 19:01:39
Ha 50. szinten használhattad 5000x, és kiürült a puffereds akkor kénytelen vagy normál vadászni, így aki 45. szinten 4500x használta, annak van lehetősége felzárkózni.


A pufferes megoldás kétségtelenül teljesen igazságosan tüntetné el ezt a taktikai elemet. Tehát ha már valahogyan muszáj kiszedni, akkor csak úgy lenne szabad. Az ezen kívül eddig felvázolt megoldások felháborítóan igazságtalanok.

Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy sokan már azzal sem értenek egyet, hogy ez a taktikai elem kikerüljön.

Most magam ellen beszélek, de tényleg az van, hogy ha ez a LE/TP javító lehetőség kikerül, akkor a pókok előnye még nagyobb lesz. Nem értem, hogy miért akarná ezt bárki.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.83
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
234. hozzászólás - 2010.10.01. 19:19:43 (Válasz Ezüstszél #232 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2010.10.01. 19:08:15
Idézet: Offsboy - 2010.10.01. 19:01:39

Szerintem a játékvezetés nagyon nagyot hibázik az AF-es "megoldásával", mert egyrészt csak igen magas szinten érhető majd el, másrészt egy tervezési exploitot soha nem egy másik, ellen-exploittal váltanék ki.


Idézet: Miklós - 2010.10.01. 14:45:09
Elismerem, amikor a lehetséges megoldásokon gondolkodtam, az AF 75-ös limitjére nem gondoltam. Mondjuk egyre több olyan ötlet merül fel, amit AFs képességként meg lehetne valósitani, és alacsonyabb szinten is hasznos lenne, könnyen lehet, hogy ez a 75-ös szint nem lesz kőbe vésve, lesznek képességek, amelyek már alacsonyabb szinten tanulhatóak. Ill. ahogy írta valaki, az LGY-s megoldás is lehetséges.


Ezzel csak az a gond, hogy az LGY az nem LE. Ha a standard 75LE/TP helyett (sima vadászat VF-el), láthatatlanban össze lehet hozni a 140 LE/TP-t, akkor sokan lehetnek akiket nem érdekel az LGY. Sok hasznos dologhoz kell, de a majd' 2x LE/TP-vel lazán kompenzálható az LGY-s relikviák tárgyak hiánya.
Az meg, hogy alacsonyabb szintre teszik az AF határt megint csak nem old meg semmit, mert ugyan Dezsőke használhatja majd 30. szinten azt a bizonyos - láthatatlan exploitot kompenzáló - AF-es képességet, viszont ettől még nem lesz korlátozva akit utolér és láthatatlan vadászik jó ideje. Ergó ugyanúgy gyengébb lesz mire szintben is utoléri, csak nem annyival. Attól az még ugyanúgy sz_rrá veri majd.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.24
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
235. hozzászólás - 2010.10.01. 19:33:06 (Válasz Offsboy #234 hozzászólására.)
Korántsem állítottam, hogy abban a hsz-ben van a végső megoldás.

Csak az AF magas szintjét említetted, holott Miklós ebben engedékenynek mutatkozott. Csak erre akartam rávilágítani.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.82
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
236. hozzászólás - 2010.10.01. 19:40:13
Nem úgy volt, hogy az AF csak amolyan színesítő dolgokat és apró tápokat ad majd? Most meg ehhez akarják kötni ezt, ami messze nem csak egy könnyed móka.
Pontszám: 3.81
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
237. hozzászólás - 2010.10.01. 19:47:12
Én szeretném, ha felszámolnák azt a semi-exploitot, hogy portyával lóerőt lehet szerezni, sokkal többet mint vadászattal. A sokszorosát. Nyilvánvalónak tűnik, hogy ezt a módszert csak a szintjükön legerősebb, bajnokira gyúró karakterek használják, nem pedig a gyenge, felzárkózni próbáló júzerek.
Ésésés szerintem játékélményük sincs. Trógerek.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.42
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
238. hozzászólás - 2010.10.01. 20:06:40
Már inkább nem is semmit ebbe topicba, mert csak saját magamat húzom fel.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 4.69
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
239. hozzászólás - 2010.10.01. 20:30:03 (Válasz Crimson #237 hozzászólására.)
Mit értesz te a portyaléthez...
Pontszám: 7.62
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
240. hozzászólás - 2010.10.01. 20:34:51 (Válasz Craslorg #239 hozzászólására.)
No majd egyszer elmesélem, milyen duhaj életet éltem fiatalkoromban, amikor még nem a túró osztogatása foglalta le napjaimat:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője