Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
301. hozzászólás - 2010.10.02. 18:31:29
De én nem is optimalizálok annyira , föleg nem az eventtel 400 manóval a tarsolyomba és elhiheteted hogy nem a 400 dikra dobta ki az utolsó reliket.csak amire képtelenek egyesek gondolkodva játszok. a pók bölcsességét is ezért vettem meg hol ott sokkal jobbat is lehetett volna vennem de pont kapóra jött az event fügvényébe.

A lényeg különben ez , amit irtál darah . De az is igaz hogy mindenki a saját érdekét, nézi, igy én is. Ez igy igaz a pókoknak a legjobb ha ezt bevezetik, s ezért nem értettem pl a te és a gaia szövi hozzáálását, hisz teli van pókkal.Söt a prizmáét sem igazán értem holott, lassan neki lesz a legjobb csata per lé átlaga, s nem is nagyon használja ezt a dolgot.

De a legvégén meg kiderül , ha kialakul a dolog hogy nem is lesz a végeredmény rossz , föleg ha a sok vázolt dologból bekerülnek az újítások, s lehet hogy nekem lesz igazam ? nah de nem érdekes, itt a pontozás a lényeg s ha valaki nem lát át a rostán én nem fogok helyette .

Annyit azért kérnék hogy a játék végéig , vagy még nem törlök, addig ezt az utolsó hszmet probáljátok már minuszba pontozni , nem tudom hogy sikerül-e , ezért tegyetek meg mindent. s ha karinévvel teszitek ,s ha ütötávomba vagytok a - pontokért, még a léröl is elfelejtkezek nem támadom azokat . Soha vissza nem térö alkalom , csak itt , csak most, s csak nektek .
v1 Lucky Luke
Pontszám: 2.35
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
302. hozzászólás - 2010.10.02. 18:41:42 (Válasz Mona89 #301 hozzászólására.)
Annyira én sem optimalizálok, hogy ne akarjak játszani az eventtel.
Nekem tilos, neked szabad, vagy mi?

Tőlem is lenyúlták a szürkét, és lenyúlták a vámpírfókuszt.
Most meg a köpenyt.
Ezek szerint én akkor kérjek rád egy portyanerfet, hogy a krea ne duplázzon, hanem felezzen.
Mer nekem nem lesz jobb, de neked rosszabb lesz, és az nekem jó.

Ez nem Gaia, vagy ZIB, nézz túl ezen kicsit.
Prisma is látja, hogy az nem lesz jó, ha "rászabadítjuk a dzsungelt" a lemaradtakra, akiknek nem lesz semmilyen esélyük, mertbiz' úgy járunk, mint az eleje.
Két kari, egy szint.
És akkor te mit fogsz játszani?

Hát nem tudom melyik rostán látsz, de legyen neked igazad, és ez legyen jó, de ebben piszokul kételkedem.

Végszóként: eddig még nem pontoztalak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.59
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
303. hozzászólás - 2010.10.02. 18:46:45 (Válasz Mona89 #301 hozzászólására.)
Tanuld meg Mona, hallgatni arany
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.83
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
304. hozzászólás - 2010.10.02. 19:11:59
én se pontoztalak Mona..megértem az álláspontodat csak azonosulni nem tudok vele
Pontszám: 4.32
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
305. hozzászólás - 2010.10.02. 19:23:12
Mona: Sajnos, nem sajnos -és ezt "kollegaként" mondom- pókként SOSEM fogod tudni megmagyaráznia bizonyítványod. Ami egy portya karit erőssé teszi - bármilyen ügyes taktikával és sok idő által éri is el- , mások szenvedése árán teszi. Az a 22 millió nekem, neked meg a 40(50?) nem robothadseregtől, hanem élő játékosok zsebéből vándorolt jelenlegi helyére. Az hogy ezen módszernek van reális alternatívája (jelzem _közel sem olyan erős_ mint a kitartó pók taktika), ami nem okoz a többi játékosnak kárt, az szerintem örvendetes. Ha elveszik a láthatatlanság előnyét az a sokkal kártékonyabb és időrablóbb - önáltatás lenne ennek ellenekezőjét állítani- póklét felé tolja el a játékosok optimalizáló szegmensét, ez bizonyos. Azzal pedig, hogy ha már nekem rossz volt, legyen legalább rossz a többieknek is nem nagyon tudok mit kezdeni, ezt szerintem is gondold át mégegyszer (lásd elitninja).

Dozer: azt is tegyük, hozzá hogy a S0laris által említett karakterekenek (így jómagamnak is) kb 40. szintig nem volt gyakorlatilag rabolt LE diffje, mivel alig portyáztak. Másrészt a vadászatból bejövő "LEdiffet" nem jelzi a program (próbálj levonni kb 10 szintnyi vadászatLE-t az eredményekből). És a példák kiragadása annyiból nem jók, hogy pont erre ugorva érezte miklós hogy neki bizony igaza van és ez egy durva broken dolog. Holott továbbra is állítom, hogy a láthatatlan taktika elsősorban felzárkózásra optimális. Ha már eléggé helyreráztad a karid, akár anélkül is eléldegélhetsz.

Prisma: Igazából szerintem is önmagában erős érv az, hogy valami ami két éve működik és LE-előnyt teremt, azt azon túl hogy aggályos bugnak titulálni, igazságosan nem törölhető el utólag. (előnyöük konzerválása: emlékezzetek az ismétlehető küldetések adta 3 dukátra: azóta is fel-felhozzák, igazságtalan példaként, pedig arra heteken belül jött a nerf). Én speciel duplán jól járok vele, mert nem zárkóznak rám, azok akik nem használták eddig ki, azt amit én másfél évig megtehettem, sőt mint pók megint jól járok, mert a láthatatlan vadász az egyik legkevésbé sebezhető (és kiszámítható) célpont és idővel akár partiképessé válhat, most ezek eltűnnének. De azoknak akik mostanában kezdték ezt kihasználni, vagy pontosan ezen topic hatására "nyílna ki a szemük", azokkal szemben bizony súlyos hátrány a lehetőség elvétele.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.00
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
306. hozzászólás - 2010.10.02. 19:30:57 (Válasz Mona89 #301 hozzászólására.)
Idézet: Mona89 - 2010.10.02. 18:31:29
Söt a prizmáét sem igazán értem holott, lassan neki lesz a legjobb csata per lé átlaga, s nem is nagyon használja ezt a dolgot.


Én csak azt szeretném, ha a játékba úgy kerülne be változtatás, hogy egyrészt logikus érvelés alapján meg lenne indokolva, hogy az szükséges, másrészt pedig ha már bekerül, akkor az igazságos módon történjen. Ez mindannyiunk érdeke. Lehet, hogy most olyan változtatás kerül be logikátlan, és igazságtalan módon, ami nekem jó, de a következő viszont olyan lesz, ami engem érint hátrányosan. Ma nekem, holnap neked.

Hosszú távon az egyetlen helyes út, ha az egyéni érdekeinktől függetlenül ahhoz ragaszkodunk, hogy a változtatások logikusan indokolhatóak, ÉS igazságosak legyenek.

Jelen esetben egyik feltétel sem teljesül. A láthatatlan vadászat nerfje nem lett - értelmesen - megindokolva, és a javasolt módok (Offsboy verzióján kívül) felháborítóan igazságtalanok is.

Ha ilyet látok, mindig a fentiek szellemében fogok hozzászólni, az egyéni érdekeimtől függetlenül.
A hozzászólást Prisma módosította 2010.10.02. 19:31:22-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
307. hozzászólás - 2010.10.03. 01:44:55 (Válasz Prisma #230 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.10.01. 18:51:57
Idézet: Jeriko - 2010.10.01. 17:32:35

Tök feleslegesen, mert ha az is használja, aki így elhúzott, meg te is, akkor sose fogod utolérni ugyebár, csak abban az esetben, ha ő abbahagyná, te meg még használhatnád.

Abban az esetben is utolérheted, ha jobb LE/TP arányt kezdesz el hozni. És ez az egyetlen elfogadható módja a felzárkózásnak. Egy futóverseny jó példa erre: a gyengébb futó folyamatosan marad el a jobb futótól. Arra, hogy elkezdje csökkenteni a lemaradását, egyetlen módja van: elkezd gyorsabban futni, mint az előtte lévő. Minden más megoldás egyszerűen csalás, és igazságtalan. Amit ti javasoltok, az kb. annak felel meg, hogy aki túl lassan fut, azt egy-egy szakaszon vigyék autóval, hogy ne kelljen szegénynek fáradnia a gyors futással a felzárkózáshoz. Ez pedig csalás. Az egyetlen igazságos felzárkózás az az, ha ugyanolyan feltételekkel jobb teljesítményt nyújt a felzárkózni óhajtó. Ha csak azért, mert gyengébb teljesítményt nyújtott, könnyítést kap, az csalás.


A nemet turaauto bajnoksagban a bajnoksag ellovasai ballasztot cipelnek magukkal a versenyen, eselykiegyenlites celjabol. Nem csalas. Szabaly.
Sok mar motorsportban pedig nincs szo ilyenrol. Dontes kerdese.
Az en javaslatom csak akkor jo, ha lehetoseget akarunk biztositani a felzarkozasra.
Jogos az erv, hogy a felzarokozas motorja legyen az, hogy jobb teljesitmenyt nyujt valaki a tobbieknel, es jogos az ellenerv is, hogy aki egyszer lemaradt annal a hirtelen elre rugatasra alkalmas uj jatekstrategia felettebb valoszinutlen. Dontes kerdese.
En azert vetettem fel a gondolatot, mert ugy tunt, sokan erzekenyek a problemara.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.10.03. 10:41:43-kor
Pontszám: 5.95
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
308. hozzászólás - 2010.10.03. 02:29:18 (Válasz Dozer #283 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2010.10.02. 16:49:52
Aurri: Szép az a 22 misi rabolt LE, de ennek semmi köze a láthatatlan vadászathoz nemde? Vegyük már le azt a 22 misit képzeletben és nézzük meg hogy állna láthatatlan vadászattal a mostani szintjén...
ez a példád erősen bukni látszik...

Yoli:
Majdnem 11 misi rabolt LE... vegyük le képzeletben ezt is és nézzük meg a szintjén...

Ditt 2.4 misi.. na ez az eredmény mondható a láthatatlan vadászatnak, a többi viszont erős portya karakter (ő sem gyenge azért a maga 5500 győzelmével!), hogy jön ez a láthatatlan vadászathoz????

A jelek szerint nem érted amit írok, vagy nem olvasol többet mint hozzászólásonként 1-2 szót. Volt anno egy háborúnk a Gaia ellen. Yoli nem harcolt, de a 30-as mezőny egyik legjobb karaktere volt (qrva nagy mázli, hogy nem szállt be 100%-osan a harcba, ha megteszi, 3 napos háború lett volna). Ditt 4 szinttel volt alattam, vele kétesélyes csatákat vívtam, és a randomnak köszönhetem az egy győzelmet és mellé a 745-745-ös döntetlent (full szerkóban). Aurri fel tudta törölni velem a padlót, két szinttel alattam volt. Sem Yoli-nak sem Aurri-nak nem volt számottevő LEdiff-je. Yoli-t és Ditt-et nem figyeltem annyira (bár Mona nem kicsit volt kiakadva, hogy Ditt bemákolta ellene az egyik bajnokit), Aurri-t viszont igen. Nem volt egy milla +LEdiff-je 50 elején, utánna vált pókká.

Lehet nézni a mostani statjaikat, példálózhatsz is vele, de a tényeken nem változtat. Aurri és Yoli láthatatlan vadászból lett pók. Javaslom a továbbiakban ne csak az aktuális statot nézd, hanem kérdezz meg más embereket, akik esetleg figyelemmel kísérik a dolgokat.

Ohh, ha esetleg pók vagy, és attól fosol, hogy egy nap egy vadász kitapossa a beled, akkor megértelek...
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.36
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
309. hozzászólás - 2010.10.03. 02:37:25 (Válasz Mona89 #301 hozzászólására.)
Idézet: Mona89 - 2010.10.02. 18:31:29
De az is igaz hogy mindenki a saját érdekét, nézi, igy én is.


Te lehet hogy igen, én nem. Volt olyan játék, ahol über OP class karakterrel nyomultam, és egyike voltam a nerf kérőinek, amikor a class-t áttekintette a vezetőség. Van olyan ember, aki kiáll a ballansz mellett, ilyen Darah, ilyen vagyok én is. Én soha nem használtam a láthatatlan sajtot, mert nekem az a játéktempó már túl lassú, de van elég szövitársam (neked is) akik mellett teljes válszélességgel kiállok, és nem azért, mert egy szöviben vagyok velük, hanem azért, mert ez is egy olyan nerf, ami 2 év után indokolatlan.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.63
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
310. hozzászólás - 2010.10.03. 08:26:41 (Válasz Kocos #307 hozzászólására.)
Ez a taktika minden, csak nem hirtelen.
Nem olyan, mint a pókság, ha már megvan a kezdeti tőkéd, pláne a köréd épített szövi, akkor csak javulnak az esélyeid egyre jobbra és jobbra.

Ez valami irgalmatlanul hosszú idő.
A lemaradások oka általában a hiányos, avagy rosszul fejlesztett szakértelmek, emiatt rossz LE/TP.
Volt nálunk olyan kari is, aki közel bajnokesélyesből amortizálta le magát az átlag alá, mert nem volt hajlandó felszakizni. Na az pikkpakk ment. Pár szintnyi csakportya, rosszul válogatott ellenfelekkel, és kész is volt.

Tehát aki ehhez hozzáfog, az arra is fel kell készüljön, hogy ez fél-egy évébe fog kerülni, és az elején nemhogy látná a taktika hasznát, hanem még tovább fog gyengülni a PVP-ben, hiszen a LE-jét a szakikba fekteti.

És pláne nem fog ezzel mindenki bajnokot-pókot kinevelni.
Nagyon sokan megelégednek azzal is, ha már nem rí ki a játékból a karijuk, igaz felfele sem, de lefelé sem, és visszatérnek a normál játékhoz.
A hozzászólást Darah módosította 2010.10.03. 08:30:09-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.87
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
311. hozzászólás - 2010.10.03. 09:34:08 (Válasz Faust0ne #293 hozzászólására.)
A kivégzés-nerf azért kb felezte a kapott LÉ-t. Nem is beszélve a kreaff korlátról. Amit egy tisztességes pók is simán megüt akár a hét minden napján is. Csak ez a két nerf már felezte a LÉt amit szerezni lehet.
Ennyit arról, hogy a pókok nerfje semmi ahoz képest ami most vár a vadászokra
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.18
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
312. hozzászólás - 2010.10.03. 10:08:41 (Válasz LoWs #311 hozzászólására.)
És még így is sokkal erősebb egy pók a szintjéhez képest
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.68
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
313. hozzászólás - 2010.10.03. 10:52:13 (Válasz Kocos #307 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.10.03. 01:44:55

A nemet turaauto bajnoksagban a bajnoksag ellovasai ballasztot cipelnek magukkal a versenyen, eselykiegyenlites celjabol. Nem csalas. Szabaly.

A helyzet az, hogy a német túraautó bajnokság nézettsége jóval közelebb van a pusztaszenttornyai kocsmai tekebajnokságéhoz, mint a népszerű sportokéhoz. Szerinted hányan nézik, mondjuk a hokihoz képest? Az olimpiai sportok hány százalékában van esélykiegyenlítés? És a téli olimpiai sportok közül? Nem véletlenül...
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.41
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
314. hozzászólás - 2010.10.03. 10:56:06 (Válasz LoWs #311 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.10.03. 09:34:08
A kivégzés-nerf azért kb felezte a kapott LÉ-t. Nem is beszélve a kreaff korlátról. Amit egy tisztességes pók is simán megüt akár a hét minden napján is. Csak ez a két nerf már felezte a LÉt amit szerezni lehet.

Ez a két nerf szinte semmit nem csökkentett a LE/TP arányon. A kraff limitnek csak annyi az eredménye, hogy a pókok csak a kraff limit eléréséig portyáznak naponta. Tehát még lassabban lépnek szintet, mint előtte, de a LE/TP arány nem változott. Igaz, legalább marad elég pp kihívásozni.
A kivégzés nerf átmenetileg ugyan visszaesést jelentett, de mivel egyre több lélekszívó tárgy került be, így egy idő után lehetett kompenzálni, és újra elérni az eredeti kivégzéssel hozható LE/TP arányt.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.24
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
315. hozzászólás - 2010.10.03. 11:17:16
A láthatatlan sajtolásba fölösleges volt belenyúlni szerintem. Ez egy olyan nerf, ami megint csak fölösleges ellenérzéseket kelt, de valódi jelentősége nincs.

Akik elrontották a karakterüket és ezzel próbáltak javítani rajta, azoknak egy hajszálnyit segített, de valójában nem ez húzta ki őket a gödörből, hanem a hosszútávú konzekvens fejlesztés.
A többszörös bajnokok, optimalizátorok körében pedig még kevesebbet számít. Ők nem egyszerűen azért váltak erőssé, mert több LE-t szereztek, hanem azért, mert jő helyre rakták. A láthatatlan sajtolás nem ad annyi plusz LE-t a tp-hez képest, amivel bárki is kitűnhetne a tömegből, ahoz az kell, hogy jókor, jó helyre rakja a játékos a megszerzett LE-t. Ez pedig a láthatatlan sajtolás nélkül is megtehető.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.34
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
316. hozzászólás - 2010.10.03. 11:27:15 (Válasz Prisma #313 hozzászólására.)
Ööö... A DTM igencsak nézett versenysorozat az autósportban. Hidd el, rengetegen kilátogatnak a futamokra, nem véletlen, hogy nemzetközi sportadók is rendszeresen közvetítik
Egyébként elég sok helyen van, hogy a gyengébbek kapnak előnyt, vagy az erősebbek hátrányt. Pl lóversenyeken is vannak olyan futamok, ahol a gyengébb lovak 20-40 méter előnnyel indulhatnak, az úgynevezett handicap versenyek..
Pontszám: 8.81
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
317. hozzászólás - 2010.10.03. 11:53:27 (Válasz Craslorg #316 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.10.03. 11:27:15

Egyébként elég sok helyen van, hogy a gyengébbek kapnak előnyt, vagy az erősebbek hátrányt.

Lehet, hogy sok helyen van (amit egyébként kétlek), de az a sok is csak a töredéke a sportoknak. A legnézettebb sportokban pedig egyszerűen nem fordulhat ilyen elő.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.12
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
318. hozzászólás - 2010.10.03. 11:54:03
prisma ! Vettem a fáradtságot és kikerestem neked . Ennyit a kivégzés nerfelésröl , s akar merröl olvasgatom , meg azóta tapasztalom , valahogy nem a régi . és ez csak egy a sok közül amibe belenyultak . nem kell bemutatni , kicsi szinten mennyi idő meg odafigyelés legalább a vázolt büvös 100 elérése, s hogy müködjön is megfelelöen , többel felé vinni. 140+80 nál kaptam ezt a szép kis ajándékot. Volt alternativa ingyen lefelejthettem volna de , hagytam a csudába hátha majd még egyszer jó lesz , s még inkább tettem rá egy keveset. S elméletileg maximalizálva lett ez (30%), de hitetlen lévén 3 milláért még csak kiszenvedtem a két portyás tárgyat, meg sokunk s most hogy visszaolvastam , szerintem felesleges volt, ügye térkapuba is (nem igy terveztük ) müködtek. maradt a lészivássa, amire használható. Az igaz hogy még ennek ellenére is erösebbek vagyunk , de hol lennénk ha ez nincs illetve a többi nerf. Most csak ez a láthatatlan préselgetés lesz , ha lesz , s majdnem minden hozzászoló esetenként nagy ritkaságban használta , tisztelet a kivételnek , s még azt sem tudjuk hogy miként lesz , s mijen alternativák lesznek helyette.


Miklós
Adminisztrátor

1504 hozzászólás
Válasz erreIdézetRe: Kivégzés skill reform?
164. hozzászólás - 2009.05.27. 13:54:11
Látom szokás szerint beindult az ötletelés. A probléma a kivégzéssel van, tehát akkor értelemszerűen nem olyan változások kellenek, amelyek azt is drasztikusan érintik, akinek még kivégzése sincs. Ráadásul a dolog nemcsak a pókokat érinti, hosszútávon bárki ráállhat a kivégzésre.

A kivégzés szakértelem leírása egyébként elég egyértelmű, csak ezek szerint sokan el sem olvasták, a KÜLÖNBSÉG számít, tehát ha 50-essel mész 49-re, akkor semmit nem érsz vele.

Konkrét képletet nem írok, mert ebből mindig galiba szokott lenni, de egy példán keresztül mindig egyszerűbb elmagyarázni a dolgot.
Tehát. Tegyük fel, hogy a kivégzés úgy működne, hogy különbségenként 5%-kal növelné a szerzett LE-t. Ekkor 100-as szakinél 500%-kal növelné, vagyis valakitől a 10000 LE-ből 1500 helyett 9000-t tudsz elvinni (kreatívval 18k-t, azaz az egyébként vitt 12szeresét).
A változás után egy logaritmikus képlet lesz, első 10 szinten marad az 5%, következő 10 szinten már csak 3%, következőnél csak 2%, aztán már csak 1%, még később 0,5%. Tehát 100-as szakértelemnél 150-170% lenne az eddigi 500% helyett. Tehát 10000 LE-ből 1500 helyett 4000 körül viszel, kreatívval 8000-et. Tehát a két szakértelem kombinációjával az egyébként vitt 5.3szorosát tudod vinni.
(A számok nem ezek lesznek, de hasonlóak)
1. Ez így még mindig bőven megéri (ráadásul a sebzés rész nem módosul)
2. Alacsony különbségnél a hatásfok szinte egyáltalán nem változik
3. Mivel a kivégzéssel szerezhető extra csökken, a kreatívos korlátozás ezzel tényleg érzékelhetetlenné válik, még a top pókok számára is, és csakis az exploitot fogja preventálni.
4. Visszanyeri a jelentőségét a gyémánt bónusz és a prémium módosító (amelyeket a kivégzés magas bónusza "benyelt"). A jelenlegi max. rabolható LE%-kot is így módosítjuk, hogy egy gyémánt számára ez több legyen, mint másoknak, egy prémiumostól viszont kevesebb.
Pontszám: 2.40
v1 Lucky Luke
Pontszám: 2.50
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
319. hozzászólás - 2010.10.03. 12:38:04 (Válasz Mona89 #318 hozzászólására.)
Idézet: Mona89 - 2010.10.03. 11:54:03
S elméletileg maximalizálva lett ez (30%),

Igen, a 30%-os plafon miatt írtam, hogy átmeneti a visszaesés, mert amint tárgyakkal megint eléri az ember a 30%-ot, onnan már mindegy, hogy abból mennyit ad a kivégzés, így is, úgy is maxon lesz. Ettől még persze az igaz, hogy ez a nerf ténylegesen hátrányos volt, ráadásul szokás szerint teljesen igazságtalanul lett bevezetve (akik addigra megszedték magukat, azok jól jártak, akik nem, azok pedig így). Felezésről viszont azért szó sincsen.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.38
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
320. hozzászólás - 2010.10.03. 12:38:41
1. A lassabb szintlépés csökkenti a játékélményt.
2. A láthatatlan vadászat lassítja a szintlépést, így csökkenti a játékélményt.
3. A láthatatlan vadászatot ezért nerfelni kell, hogy megszűnjön a játékélmény csökkenés.
4. A kraff limit bevezetése nem változtatott semmit az erőviszonyokon (LE/TP arányt változatlanul hagyta), az egyetlen hatása a lassabb szintlépés, tehát a játékélmény csökkenése.

Következtetés: A játékélmény fontos dolog, lehetőleg növelni kell, kivéve a pókokét, az övéket csökkenteni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.10
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője