Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
161. hozzászólás - 2010.09.30. 19:29:17 (Válasz Darah #160 hozzászólására.)
Megfordítom Neked a dolgot, szerintem a karakterek többsége nem láthatatlanul vadászik tehát még kevesebb ellenfelem lesz. (így sincs sok )

Én csak azt mondom, hogy egy karakter azért legyen erős mert sokat foglalkozik játékkal, jól portyázik, jól osztja el a szakértelmeit vagy sok küldetést képes megcsinálni, ne azért mert be tud nyomni egy gombot a karakterlap jobb oldalán és vállalja, hogy alig halad.
Hype, v1
Pontszám: 4.70
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
162. hozzászólás - 2010.09.30. 19:37:39 (Válasz Prisma #154 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.09.30. 15:30:54
Egyébként mindegy, hogy láthatatlanságról, VF-ről, vagy spektrálisról van szó, LE/TP javító hatást utólag kivenni nem szabad, de legalábbis súlyos igazságtalanság.

Egyetértek, amúgy meg a nyitó hozzászólásban Miklós kissé egyoldalúan írta le a dolgot, hiszen ez az "exploit" nem csak a VF-eseket segíti, hanem bizony az EH-soknak is valamennyire vonzóvá teszi a vadászatot. Természetesen nem az extrém pókokra gondolok, hanem azokra a többé-kevésbé átlagos karakterekre, akik a csp-iket is szeretik elkölteni amellett, hogy az EH-t választották a két szakértelem közül. Nekem ilyen karakterem van V2-n és V3-mon, és egyáltalán nem örülnék a láthatatlan sajtolás kiherélésének. Ha az a baj, hogy ez túl nagy előnyt ad a VF-eseknek az EH-sokkal szemben, akkor máshol kell keresni a megoldást, mégpedig az EH hatásfokának a növelésében. Azzal nem bántanának senkit, amit viszont itt tervezgetnek, azzal sújtanák a VF-eseket és EH-sokat is.
Pontszám: 6.43
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
163. hozzászólás - 2010.09.30. 19:39:44 (Válasz Hype #161 hozzászólására.)
ezzel az erővel ne azért legyen jó egy játékos, mert mások kedvét veszi el a játéktól!(tudom,pvp)
Nekem is van pok karim, már 3an töröltek miattam(vagyis elsősorban miattam,nem tudom kik vámolták még őket)kicsit rossz érzés letörni a lelkes kezdőket.. és törölnek. pedig nincs is időm 8óránként menni rájuk.napi 1.. de 230-10arányú csaták elegek ahhoz hogy abbahagyják
Pontszám: 7.02
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
164. hozzászólás - 2010.09.30. 19:51:00 (Válasz Ricskosz #163 hozzászólására.)
Nem attól lesz jó játékos, hogy elveszi valakinek a kedvét, hanem attól, hogy olyan durva karaktert csinál, ami annyira erős, hogy annak hatására megy el valakinek a kedve a játéktól. A kettő nem ugyanaz.
Továbbra sem értem továbbá, hogy az első 3 világra minek lehet még regisztrálni új karaktert? Garantálom, hogy az új játékosok 95 %-a egy hónap után többet a játékra sem fog ránézni. Nyilván nem az egy gépről játszó prémiumos ötösikrekre gondolok.
Pontszám: 7.02
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
165. hozzászólás - 2010.09.30. 20:01:03 (Válasz Ywgarrd #164 hozzászólására.)
azt tudom én...nem, hidd el egy kezdőt nem az zavar hogy van nála jobb, hanem hogy ez a valaki napi szinten veri 0ra az épjét
ja és visz el indokolatlanul horribilis mennyiségű let
am szövitársad voltam, vagyok
Zpben emlékszem hogy fosztottad a népet
11.szintre 2.3M le
A hozzászólást Ricskosz módosította 2010.09.30. 20:07:40-kor
Pontszám: 6.03
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
166. hozzászólás - 2010.09.30. 20:15:12 (Válasz Hype #161 hozzászólására.)
Nem értem hol üti egymást a mondanivalónk.
Az is igensokat foglalkozik a karijával, aki 40-es szinten rájön, hogy húdebigyó lettem, kérem én nem ilyen lovat akartam.
És elkezd cicmeregni a láthatatlankodva.

Én is megfordítom neked a dolgot, miért csak portyából lenne szabad jó karit nevelni?

És aki elrontott a a kariját, az hol fog neked portyából jó karit csinálni?
Vagy épp küldiből, vagy egyébből?

Te itt smafu felzárkózásokat mondasz, ezek nem azok.
Egy erős karakternél nem fog többet rabolni, ismétlősküldizni, stb-stb.

Nem minden játékos úgy születik bele ill. vissza a játékba, hogy pontosan tudja mit is kellene csinálni, bőszen elszúrhatja a kariját, csak addig is, mire esetleg olyan közegbe kerül, ahol segítenek neki.

De ha nincs módja jóra hozni egy 40-es karit, abba fogja hagyni.
És ha addigra átlátja az itt dívó játéknerfeket, eszébe nem lesz másikat regelni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.43
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
167. hozzászólás - 2010.09.30. 20:58:50 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Azt írtad egyszer, hogy szinte mindent logoltok, hónapokra visszamenőleg. Ezek szerint talán az is megvan, hogy ki mennyit vadászott láthatatlanul. Ha a karakterekhez rendelnétek egy szinttől függő irányszámot (~szint x 100-150?), az képezhetné a maximumát a láthatatlan vadászat kihasználásának. Szintenként 100-150 láthatatlan vadászatot nem lehet exploitnak mondani, viszont amikor 40. szinten rájön Dezsőke, hogy elqrta a karakterét, akkor neki van 4000-6000 láthatatlan vadászata a pufferében, amit ellőhet. Ez csak egy plusz rekord az adatbázisban, igen egyszerű megvalósítással.
Az ötletnek nyilván csak akkor van értelme, hogyha megvan ki mennyit vadászott eddig láthatatlanban, és az levonódik a pufferből. Kiszámoljátok kinek mennyi volt eddig, levonjátok a szint x 100-150ből és annyi van a pufferében (minimum 0), szintlépéskor pedig hozzáadódik a 100-150 a pufferhez. Láthatatlanság fülön akár kijelezhető az érték.

[edit] Természetesen hogy legyen értelme a láthatatlanságnak a puffer "kiürítése" után is, ha láthatatlan vadászik a játékos, és túllépte a "megengedett mértéket", akkor leesik az állatbefogás a felére (minden vadászat elején megvizsgálja a puffer értékét - mínuszba is mehet -, és ha <1 , akkor elfogás esélye/2).
A hozzászólást Offsboy módosította 2010.09.30. 21:28:31-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.49
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
168. hozzászólás - 2010.09.30. 21:23:49 (Válasz Offsboy #167 hozzászólására.)
Akkor legyen már egy portya kisütés is

Egyébként tényleg lövésem sincs, hogy ennek az egésznek mi értelme van.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2010.09.30. 21:25:49-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.67
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
169. hozzászólás - 2010.09.30. 21:29:38 (Válasz Eliteninja #168 hozzászólására.)
"Kiürítés" csak elütöttem.
A kérdésed, hogy mi értelme van ennek az egésznek, tedd fel a topicnyitónak.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.24
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
170. hozzászólás - 2010.09.30. 22:48:14
De most mond már meg őszintén Miklós, hogy mi ezzel a gondod?
Nekem nem okoznak gondot az agyon tápolt PÓK karakterek.
Sőt szeretném én is azzá tenni az enyémet, de mivel egy ideig nem, és csak keveset tudtam játszani óhatatlanul gyengébb lettem a szintemen, mint annak előtte voltam.
Ha én most így akarom felhozni a karakteremet, hogy jobb legyen, azt miért kell megint vágólapra tenni?
Vagy ha nem lesz meg a számomra és még sok más ember számára ez a lehetőség, akkor kukázzuk a karit, vagy legyünk farmok más számára?

Ehh de hát lehet, hogy feleslegesen tépem itt szám.
A hozzászólást Kenezimi módosította 2010.09.30. 23:07:02-kor
Alea Iacta Est!
Pontszám: 8.10
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
171. hozzászólás - 2010.10.01. 00:18:29
Kicsi droid, ki oly' bőszen pontozol le minden hozzászólásom után, talán írnál is néha valamit?
Az ilyen arctalan becsület nélküli emberek, akik nem merik vállalni a véleményüket, szerintem nem méltók arra, hogy embernek nevezzék őket.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 5.63
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
172. hozzászólás - 2010.10.01. 01:22:50
Köszönöm azoknak, akik ellensúlyozzák a mínuszos indexemet.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 6.60
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
173. hozzászólás - 2010.10.01. 05:40:03 (Válasz Kenezimi #172 hozzászólására.)
Ha érzékeny lelked nem bírja a pontozásos mókát, ne írj nagy fórumra! Engem is van, hogy lepontoznak, van hogy fel, de azt hiszem ez rajtam kívül senkit sem érdekel.
A hozzászólást Hype módosította 2010.10.01. 05:45:38-kor
Hype, v1
Pontszám: 5.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
174. hozzászólás - 2010.10.01. 10:30:27
Köszönöm a számos hozzászólást, végigolvastam mindet. Úgy látom, hogy a gyanúm helyes volt, ezt a "semi-exploitot" elsősorban nem az egyébként gyenge, felzárkózni próbáló karakterek használják (amire a láthatatlanság eredetileg hivatott volt), hanem a szintjükhöz képest legerősebbek, bajnokira gyúrók stb.

A nerf tehát mindenképp szükséges, erről sikerült meggyőznötök, de egysersmind arról is, hogy nem bölcs dolog csak úgy elvenni a játékból egy lehetőséget, ami hosszú időn keresztül rendelkezésre állt, és "plusz taktikázási lehetőséget biztosított". Épp ezért ezt az opciót most nem fogjuk megváltoztatni, csak az AF képessésségek bevezetésével egyidejüleg, és ugyanakkor be fogunk rakni egy AF képességet, ami ezt szimulálja. Tehát aki akar, költhet rá erőforrást, hogy továbbra is láthatatlanul sajtolgatva növelhesse a LE/TP arányát. Remélem ezt igy korrekt és elfogadható megoldásnak tartjátok.
Pontszám: 5.48
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
175. hozzászólás - 2010.10.01. 10:41:33 (Válasz Miklós #174 hozzászólására.)
80 fölött fogjon hozzá felzárkózni?
Ez most vicc?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.38
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
176. hozzászólás - 2010.10.01. 10:53:18 (Válasz Darah #175 hozzászólására.)
75 fölött!
V3-Szeptimusz
Pontszám: 3.52
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
177. hozzászólás - 2010.10.01. 11:09:22 (Válasz Miklós #174 hozzászólására.)
Nállunk pont hogy a gyengébbek is használták

Csak egy ellenpélda
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.44
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
178. hozzászólás - 2010.10.01. 11:34:58 (Válasz LoWs #177 hozzászólására.)
Gyanítom, ennek a topicnak lehet valahol egy alternatív változata, egy másik valóságban, és ahhoz csak bizonyos kiválasztottaknak van hozzáférése, akik ismerik a titkos kézfogást, jelszót meg hasonlókat:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.32
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
179. hozzászólás - 2010.10.01. 11:35:47 (Válasz Miklós #174 hozzászólására.)
Ahogy Darah is rámutatott, az, hogy csak 75. szintűeknek lesz elérhető, teljesen elfogadhatatlan. Tegyük fel azonban, hogy ezt is sikerül megoldani. Akkor sem világos, hogy ez az egész milyen problémát old meg (mint ahogy az sem volt már világos, hogy egyáltalán mi a gond). Annyi fog történni, hogy aki használja ezt a taktikai lehetőséget, az büntetőadóval lesz sújtva, hogy ne legyen neki ingyen. Mi értelme van ennek? Mi az a pozitív hatás, amit ez okozni fog?

Van itt egyébként egy alapvetőbb zavar is. Az olyan tápok berakása, amit csak a gyengék használhatnak az egy az egyben kontraszelekciót jelent. Amint elkezdi egy játék a gyenge teljesítményt jutalmazni az erőshöz képest, értelmét veszti az egész, főleg, ha PvP játékról van szó. Tehát természetes, hogy egy tápot nem csak a gyengék használnak, sőt.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.62
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
180. hozzászólás - 2010.10.01. 11:43:46 (Válasz Miklós #174 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.10.01. 10:30:27
A nerf tehát mindenképp szükséges, erről sikerült meggyőznötök,...


Istenuccse végig jelen voltam, de nekem ez konkrétan nem jött le.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 8.10
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!