Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
41. hozzászólás - 2010.09.29. 12:23:25 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Miklós, nem telt el egy hét azóta, hogy ezt írtad:

Idézet: Miklós - 2010.09.22. 22:56:08
A játéktervezésben elfogadott dolog, hogyha egy játékban a játékosok több utat követnek, akkor nem az erősebbnek tűnőt gyengítik, hanem a gyengébbet erősitik. Ez egy sokkal pozitivabb dolog, nem elveszek, hanem adok.

WTF?

Egyébként az sem világos, hogy mi lenne ennek a változtatásnak az előnye. Egyelőre csak az látszik, hogy mi lenne a hátránya.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 9.05
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
42. hozzászólás - 2010.09.29. 12:30:37 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.09.29. 09:42:49
A megoldás egyszerű, a láthatatlanság alatt az állat elfogás esélye feleződik.


Miért?

Mi az oka annak h ez mint megoldandó probléma van napirenden? Nem igazán értem, h mi a játékegyensúly felborító pontja ennek a taktikának.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 9.13
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
43. hozzászólás - 2010.09.29. 12:31:50 (Válasz Mona89 #32 hozzászólására.)
Kar volt felrugnod a fogadalmad...
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 8.38
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
44. hozzászólás - 2010.09.29. 12:33:31 (Válasz Prisma #41 hozzászólására.)
Gondolom az az előnye, nem kapna több picsogó levelet attól a három embertől, akiknek jelenleg ez a legfőbb problémája. És mivel a levélforgalom usque 95%-át valószínűleg a fenti három ember generálja, ez igencsak megfontolandó érv. Én is utálom a leveleket, el kell olvasni, időnként válaszolni, eh... tökéletesen meg tudom érteni.

Egyébként ha ezt a változtatást bevezetik, nem veszek több őskövet.
Komolyan.
De tényleg.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.23
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
45. hozzászólás - 2010.09.29. 12:34:40
Crimson! nem is vagyok az ! De most , mikor megláttam a topicot, s beleolvastam , örömmel töltött el , hogy nem csak minket korlátoznak.Töled, illetve sok más portyástól nagyon sokat tanultam, s mire kiviteleztem volna jött a korlát, vagy éppen kiviteleztem s utána nem sokkal.Ha minden ment volna úgy ahogy elindult, még te is itt lennél velünk , v1 en s lenne kit üldöznöm lediffbe .
v1 Lucky Luke
Pontszám: 1.90
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
46. hozzászólás - 2010.09.29. 12:40:16 (Válasz Darksol #20 hozzászólására.)
Hat en tudnek mondani nem egyet el is kerulom a lathatatlanokat. Valaki emlitette, hogy nem mindegy a kozeg. Ez pontosan igy van, ahol nincsenek igazan gyenge karakterek ott boven eleg a lathatatlansag, es meg lefele se kell utni hozza. En elkerulom a lathatatlanokat mert nincs ertelme megtamadni oket. Es engem se ut senki ha lathatatlan vagyok.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a lathatatlanasag tok rendbe van mert kb. elenyeszo az a jatekosreteg aki ki tudja ezt a fajta elonyet hasznalni (nem verik szarra) itt nyilvan nem a magasabb szintuek erdekei kellene dominaljanak (vadaszni szerintem senki nem igy szokott itt) hiszen ott kvazi most is tokeletes pajzskent mukodik, siman akar duplajara is lehetne erositeni.

Ugyanakkor minel erosebb a lathatatlansag ezen hatasa annal inkabb jogos a sajtolas hatekonysaganak csokkentese. Ha a lathatatlansag minden kockazattol megved akkor a hatranyait ne lehessen exploitra hasznalni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 2.47
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
47. hozzászólás - 2010.09.29. 12:42:46 (Válasz Mona89 #45 hozzászólására.)
No fuckin' way, én a korlátozások ellenére is akkor kerestem a legtöbb lóerőt, amikor abbahagytam Az unalom, a sok csaló, a magánélet meg az időtényező nagy úr, még a sok százezer lóerőt is a háttérbe szorítják
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.23
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
48. hozzászólás - 2010.09.29. 12:48:22 (Válasz Birka #10 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.29. 10:22:43
szerintem pont ez is a cél, hogy a láthatatlanságot tényleg csak védekezésre használhassák.


Na abban is a ló túloldalára estünk

http://vilag3.vegzetur.hu/index.php? m=nyilvanos_csataleiras&csata=wart_vegzetur_online_jatek_16228568_csataja


Ez hol a lo tuloldala? A jatek elejen gyakorlatilag hozzaszagolni is lehetetlen volt a lathatatlan ellenfelekhez. Aztan volt egy koztes idoszak, amikor nagy szo volt, ha lathatatlan ellenfelet el tudtal kapni, manapsag meg ha nem eros igazan eros karirol van szo, akkor siman el lehet kapni.
A fenti peldaban is csak azert nem nyertel, mert az ellenfelednek volt +1 kore. Tovabba meggyozodesem, hogy a random is nagyon ellened szolt.

A lathatatlansagnak az a celja (szerintem), hogy kozel lehetetlen legyen megverni kozben. Ezt a fenti csata nem igazan tamasztja ala.
Pontszám: 8.09
irritálóAbbathFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
49. hozzászólás - 2010.09.29. 12:51:45 (Válasz Crimson #47 hozzászólására.)
Hjam, "sok itt a kötsög, kevés a biztonság". :-] Kár, hogy nem csak a játékosokra, a készítőkre is ugyanígy igaz ez... :-]]
Pontszám: 0
fórumozóStereopheisFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
50. hozzászólás - 2010.09.29. 12:55:35
sziasztok. nem tűnt fel még senkinek a nagyok közül és a vezetők közül,hogy minden változtatás a nagyokat segíti és a feltörekvőket szívatja.
a nagyok is legyenek találékonyak és találjanak ki ők is jó stratégiát.
vagy a legegyszerűbb a top 40 kari játssza ezt a játékot a többiek meg mehetnek.
amúgy nem tiltott dolog új karit indítani és kihasználni a játék adta lehetőségeket és akkor mindenki tud erős karit fejleszteni.
a végén nem lesz értelme játszani mert mindenki közepes karit tud ki fejleszteni. akik eddig meg erősödtek azok meg vígan szétcsapnak mindenki között.
ideje lenne olyan változtatás is ami a kisebb kariknak előnyös és a nagyobbakat érinti fájóan.
"Stereopheis, a rettegett, kit vérfarkas mart a Teron hegy gyomrának mélyén..."
Pontszám: 6.48
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
51. hozzászólás - 2010.09.29. 13:01:26
Megint egy olyan nerf ami hazavág egy taktikát. Láthatatlan vadászattal idővel el lehet érni azt, hogy egy jól fejlesztő de amúgy nem portyás karakterrel labdába lehessen rúgni bajnokin. Ezzel a taktikával nyertek bajnokit olyan emberek V1-en mint például Aurri, Maul, és ha példul Darah nem rohan el szintben a manók miatt, ő is esélyes lenne (de még nyugodtan sorolhatnám a neveket). Utólag minek bolygatni egy olyan lehetőséget a játékban, ami elvileg mindenki rendelkezésére áll?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.90
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
52. hozzászólás - 2010.09.29. 13:02:42
Dehogynem ! Pontosan ebből van az állandó vita , meg a pontozási hullám .És pontosan ezért leszek kiváncsi , a következö idöszakra , ki mit talál ki ,s pontosan az ilyen jellegű hszeim végett , vagyok utálatos itt a fórumon . De valahogy nem érdekel
v1 Lucky Luke
Pontszám: 1.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
53. hozzászólás - 2010.09.29. 13:03:24 (Válasz Darah #25 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.09.29. 11:03:33
Szürke lélekrabló (entitás)
Vámpírfókusz (entitás)
Láthatatlan köpeny (aukció)

Nerf-nerf-nerf.

Még valamit esetleg?


Van erre egy igen kivalo szofordulat, csak lanyok/asszonyok nem igazan alkalmazhatjak hitelesen. Gyakran emlegetik egy sved valtoortol vett idezetkent is.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.29. 13:04:05-kor
Pontszám: 6.53
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
54. hozzászólás - 2010.09.29. 13:08:54 (Válasz Kocos #53 hozzászólására.)
Ezzel az a gond, hogy körülbelül ezzel a fordulattal le is írhatnám a pályafutásom a VU-n.
Próbáltam portyás lenni. Nerf hegyek, fordulat, ül.
Na jó, ez nem mén felkiáltással lettem vadász, csak a kötelezőt portyázva. Nerf, fordulat ül.

(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.08
fórumozóKadarFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
55. hozzászólás - 2010.09.29. 13:10:59 (Válasz Prisma #41 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.09.29. 12:23:25
Miklós, nem telt el egy hét azóta, hogy ezt írtad:

Idézet: Miklós - 2010.09.22. 22:56:08
A játéktervezésben elfogadott dolog, hogyha egy játékban a játékosok több utat követnek, akkor nem az erősebbnek tűnőt gyengítik, hanem a gyengébbet erősitik. Ez egy sokkal pozitivabb dolog, nem elveszek, hanem adok.

WTF?

Egyébként az sem világos, hogy mi lenne ennek a változtatásnak az előnye. Egyelőre csak az látszik, hogy mi lenne a hátránya.


Nincsen előnye egyáltalán.Pont úgy mint a passzív kábítás eltörlésének meg a többieknek amik miatt egy csomó karakter törölt.Ezért biztos érdemes változtatgatni.
A hozzászólást Kadar módosította 2010.09.29. 13:13:39-kor
Pontszám: 7.82
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
56. hozzászólás - 2010.09.29. 13:24:58
Engem nem zavar, ha divat a láthatatlan vadászat, de abban igazat kell adjak Miklósnak, hogy egy idő után ugyan az a KÉNYSZER lesz minden VF-es számári, mint a nem VF-esnek a VF-esek között.
Ugyanis, ha a többség ezt a taktikát csinálja, akkor előnyhöz jut, ha te nem akarsz hozzájuk képest hátrányban lenni, akkor te is KÉNYTELEN leszel VF-el láthatatlanul vadászni. És lehet, hogy a VF-et is már csak azért vetted fel, mert a környezetedben mindenki VF-es.
EZ egy nagy csapda, ugyanúgy, mint a VF. Hosszútávon (ha nem változtatnak rajta), akkor az lesz, hogy lesz nem VF-es és Vf-es csapat, ahol a VF-esek közül gyakorlatilag mindenki láthatatlanul vadászik. (ha nem ezt teszi legyöngül a többiekhez képest, szétverik, megunja a játékot és töröl.
Szóval ez most fájhat egyeseknek, de gondoljatok csak bele: most lehet, hogy ti vagytok a taktikázósok, akik előnyre tesztek szert. De egy idő múlva mindenki ezt fogja csinálni, akkor nem lesz további előnyötök, csak a hátrány mindenkinek. Akkor már inkább szűnjön meg mindenkinek (aki eddig előnyt kovácsolt belőle, az úgyis megmarad).
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
57. hozzászólás - 2010.09.29. 13:32:12 (Válasz Stereopheis #50 hozzászólására.)
Stereo, de, feltűnt.
Az egyetlen taktika, ami alá a játékvezetés dolgozik ezerrel, az a regelj az első 100-ban, tépj fel szintben, aztán óbégass onnan lefelé, ha lentről erősebb karik próbálnak oda feljutni.
Minden más taktikát nerfeltess meg, mert másképp véged.
Bár azt hiszem ezen remek ötlete kivételesen nem dicső TOP-unknak támadt.

Erről jut eszembe.
Ismét mondanám... ne próbálgassuk visszaterelgetni a népet a globális erő felé, mert mindenfelé ki fognak ritkulni a szintek, nem csak fenn.
Ha egy elrontott karit nem lehet helyrehozni, akkor azt otthagyják, jobb esetben törlik.
És egy-másfél éves játék után egy törölt kari helyett nem regelnek másikat.
Pláne, hogy hiába tudna esetleg már jobb taktikát az illető, mire használni tudná, elveszik, kivétel nélkül mindig.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.29. 13:33:45-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
58. hozzászólás - 2010.09.29. 13:44:54 (Válasz Darksol #6 hozzászólására.)
Idézet: Darksol - 2010.09.29. 10:10:46
Sokáig csitítottam, de egyre inkább igazat adok Eliteninjának, a VF-es vonalat megpróbáljátok teljesen ellehetetleníteni a TP maxoló, szinthuszár taktikához képest, amely utóbbinak prominens képviselői (találjátok ki, kire célzok) valahogyan mindig több megértésre találnak a játékvezetés részéről, mint a többiek...


Azert gondolom, hogy az ilyen jellegu "mutogatok valakire, de nem mondom meg kire" kommentek nem tartoznak a korrekt kommunikacio korebe, mert akaratlanul is felreertik az emberek, sajat gondolataikat helyettesitik be, es egeszen masra gondolnak mint akire te. A fenti esetben peldaul egy feluletes olvaso azt hiheti, hogy peldaul rolam beszelsz. Mindketten tudjuk, hogy nem, hiszen nem voltam rest es visszakerestem, mit is irtam a temaban majd egy honapja:

Idézet: Kocos - 2010.08.31. 20:13:18
Ami a megszuntetest illeti, ez meg sokkal rosszabb, mintha a VF szunne meg. Mert amig a VF-et majdnem mindenki tolja ezt sokkal kevesebben teszik meg, igy sokkal kezzelfoghatobb elonyt jelent.


Bar arra nem sikerult rajonnom, hogy kire celzol, amikor azt mondod, hogy a "...TP maxoló, szinthuszár taktikához képest, amely utóbbinak prominens képviselői (találjátok ki, kire célzok) valahogyan mindig több megértésre találnak a játékvezetés részéről", hiszen alapvetoen 2 jatekos vetette fel a nerf szuksegesseget:

Amúgy szerintem a láthatatlan sajtot kéne megszüntetni, sokan nem unnának bele a láthatatlan vadászatba.

Egyetértek. Én is muszájból csinálom, semmi kedvem hozzá. Mellesleg ha ez nem bug, akkor nem tudom mi.


Es egyikuk sem az altalad emlitett taktikat koveti.

De ez mind1 is. Kerlek nevesitsd kire gondolsz, hogy elkeruljuk a felreerteseket.

Par erdekesseg a forum archivumabol.
Idézet: Miklós - 2010.08.31. 19:08:30
A láthatatlan sajtolósdiról, amikor ez először felmerült, kézenfekvő volt a megoldás, hogy a sajtolásért is fele LE járjon láthatatlanságban, de akkor a "játékosok nem szeretik a nerfet, ne bántsuk őket ha nem muszáj" lobbi győzött. De ha már az ezt használó játékosok is azt mondják, hogy túlzás, tőlem simán helyrerakhatjuk...


Hmmm. Tenyleg ezt mondjak? Gyorsan atfutottam az akkori vitat. Nos meg fogtok lepodni, senki nem tamogatta az otletet. Ellenben a ket eredeti javaslattevo kesobb igy nyilatkozott:
Minden maradhat a régiben (vadászat ügyben), csak pár ilyen őrült van, mint én. Ne szívjon a többség.

Igazából én a láthatatlan sajt ilyetén maradása mellet voksolok.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.29. 13:45:28-kor
Pontszám: 7.81
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
59. hozzászólás - 2010.09.29. 13:46:08
Idézet: Miklós - 2010.09.22. 22:56:08
A játéktervezésben elfogadott dolog, hogyha egy játékban a játékosok több utat követnek, akkor nem az erősebbnek tűnőt gyengítik, hanem a gyengébbet erősitik. Ez egy sokkal pozitivabb dolog, nem elveszek, hanem adok.


Hát ebben minden benne van. Mi voltunk a hülyék, hogy ezt elhittük
Pontszám: 7.52
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
60. hozzászólás - 2010.09.29. 13:58:09 (Válasz Tiha #56 hozzászólására.)
Szerintem ez 10 pont. (mint kényszer VF-es mondom ezt.)
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 5.80
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!