Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
láthatatlan sajtolás nerf
1. hozzászólás - 2010.09.29. 09:42:49
Egy közismert semi-exploittal szeretnék foglalkozni (és egyúttal lejjebb gyúrni az AF-nél valamelyest megugrott fórum pontszámomat )

A látthatatlan vadászat közben elfogott állatok sajtolásáért normál LE jár, ennek köszönhetően, a láthatatlanság során a LE/TP arány sokkal jobb, mint a normál vadászatnál, és így akaratlanul is a láthatatlanság az egyéb előnyei mellett afféle második VF, ami a normál VFel összeadódik. A láthatatlanság hátránya elvileg ugyan az lenne, hogy nem tudsz portyázni és térkapuzni, de a láthatatlanság megfelelő váltogatásával ez a probléma kiküszöbölhető.
Ennek megoldását nem lehet a végtelenségig elodázni. Magát a sajtolásért kapott LE-t nem lehet csökkenteni, hiszen akkor egyszerűen a láthatatlanságból való kilépéskor sajtolnának az emberek. A megoldás egyszerű, a láthatatlanság alatt az állat elfogás esélye feleződik.
Pontszám: 5.02
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
2. hozzászólás - 2010.09.29. 09:45:54 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
mondjuk rá ez elfogadható....
de azt tudod hogy ezért a fejedet veszik
V3-Alíz
Pontszám: 5.58
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
3. hozzászólás - 2010.09.29. 09:46:30
Elegáns megoldás, de ezért bitó jár
Pontszám: 5.08
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
4. hozzászólás - 2010.09.29. 10:04:10 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Az a baj, hogy a láthatatlan+VF kombó az 1/4ére nyomja le a fejlődés sebességét (durván). Ez kb. egy rohanósabb pók sebességével ér fel. Kb 1szint/hónap. Ez finoman szólva is tetű lassú. Ha ezt még megfejeli a csapat egy felezett állatbefogással akkor már senki nem fogja ezt használni. Így is csak a fanatikus optimalizátorok bírtak ki pár hónapnál többet így.

Ha tényleg ki akarjátok herélni ezt a módszert. Akkor szedjétek ki a kalandozás lehetőségét is. Mert ha az nincs, akkor nemigen tudja magát leüttetni a paraszt és akkor már tényleg csak azok fogják használni akiket láthatatlanság nélkül elpüfölnek, azzal meg kivédik a támadásokat (magyarul: senki ).

Manapság már akit elvernek pucéran, azt láthatatlanságban is agyoncsapják. Legalábbis engem még sosem riasztott el egy kis kékülés a portyalistában
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 8.31
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
5. hozzászólás - 2010.09.29. 10:10:38
Támogatandó az ötlet, így a VF-es sem érzi kényszerét, hogy láthatatlanul vadásszon és ezért nem kell 1 hónapot várnia a szintlépésre. Játékélményben többet kapnak, a nerf pedig nem olyan mérvű, ami miatt nagyon erőteljesen lehet hőzöngeni.
Idézet: LoWs - 2010.09.29. 10:04:10
Ha ezt még megfejeli a csapat egy felezett állatbefogással akkor már senki nem fogja ezt használni.

szerintem pont ez is a cél, hogy a láthatatlanságot tényleg csak védekezésre használhassák. A küldetések miatt én is gyakran csapok lefelé nagyon mélyre (tudom, hogy nem túl korrekt, de egyszerűen szükséges rossz), viszont a láthatatlanság azért elég sok pluszt is ad már sok szint különbségnél ahhoz, hogy egy átlagos X-edik szintű egy átlago X-8 vagy X-10. szintűnek már ne feltétlen a biztos győzelem tudatában essen neki. Nyilván átlagosokról beszéltem, egy erős X. szintű így is lazán agyonvág egy átlagos X-8. szintűt (annyira hülye nem lesz, hogy egy erős X-8. szintűt csapkodjon).
Pontszám: 3.69
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
6. hozzászólás - 2010.09.29. 10:10:46 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.09.29. 09:42:49
Egy közismert semi-exploittal szeretnék foglalkozni (és egyúttal lejjebb gyúrni az AF-nél valamelyest megugrott fórum pontszámomat


Hát nálam sikerült, adtam is rá egy országos egyest... Ne mondjátok már, hogy ennyire fájó az, ha valaki nem kis áldozat árán (mert össz bejövő LE tekintetében alapos szívás a láthatatlan vadászat) megpróbál relatíve erősíteni a karakterén, illetve idő és erő hiányában kénytelen láthatatlanul vadászni. (ilyet is ismerek) Sokáig csitítottam, de egyre inkább igazat adok Eliteninjának, a VF-es vonalat megpróbáljátok teljesen ellehetetleníteni a TP maxoló, szinthuszár taktikához képest, amely utóbbinak prominens képviselői (találjátok ki, kire célzok) valahogyan mindig több megértésre találnak a játékvezetés részéről, mint a többiek...
Pontszám: 8.27
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
7. hozzászólás - 2010.09.29. 10:11:21 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.09.29. 09:42:49
Egy közismert semi-exploittal szeretnék foglalkozni (és egyúttal lejjebb gyúrni az AF-nél valamelyest megugrott fórum pontszámomat )

Mazochista
Pontszám: 8.28
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
8. hozzászólás - 2010.09.29. 10:20:08 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Egy fontos kérdésem lenne, ez most egy eldöntött tény, csak előre bejelented, avagy vita témája? Nem mind1.
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 8.16
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
9. hozzászólás - 2010.09.29. 10:21:15 (Válasz Noug #8 hozzászólására.)
Idézet: Noug - 2010.09.29. 10:20:08
Egy fontos kérdésem lenne, ez most egy eldöntött tény, csak előre bejelented, avagy vita témája? Nem mind1.


És ha tény bejelentés, akkor mikortól él? Mától?
Pontszám: 7.98
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
10. hozzászólás - 2010.09.29. 10:22:43
szerintem pont ez is a cél, hogy a láthatatlanságot tényleg csak védekezésre használhassák.


Na abban is a ló túloldalára estünk

Egy tulajdonságokban gyengébb karakter egy szaros láthatatlanság miatt nagyobbakat ver belém simán, mint én bele kritikusan, csak akkor tudom beverni, ha nincsenek nála a blökik? Persze lehet rinyálni a sajtolás miatt, de a láthatatlanság eredeti célját így is brutálisan teljesíti most...

Íme egy csat a a kétkedőknek (És ebben még szerencsés vagyok, mert 90%-ban bejön a spellje is a láthatatlanság miatt...):

http://vilag3.vegzetur.hu/index.php? m=nyilvanos_csataleiras&csata=wart_vegzetur_online_jatek_16228568_csataja

Hercegnő - 86. szintű végzetúrnő
Erő: 300 (+45)
Támadás: 360 (+63)
Védekezés: 350 (+164)
Egészség: 170 (+84)
IQ: 420 (+62)
Mágia: 170 (+18)
Taumaturgia: 300 (+20)
Szerencse: 255

Wart - 93. szintű végzetúr
Erő: 380 (+33)
Támadás: 450 (+109)
Védekezés: 350 (+160)
Egészség: 250 (+46)
IQ: 450 (+101)
Mágia: 200 (+13)
Taumaturgia: 350 (+6)
Szerencse: 287
Pontszám: 3.64
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
11. hozzászólás - 2010.09.29. 10:29:34 (Válasz Birka #10 hozzászólására.)
Birka: miért fontos neked nyalizni? Osztalékot kapsz a vásárolt kavicsokból? Vagy netán az energiakristályosító üzemben van részsedésed?

A kutya nem kiváncsi a béna v3-as csatáidra, anélkül is köztudott, hogy mit ér a láthatatlanság. Nagyjából sz**t se, tehát ha az eredeti célját nézzük, arra pont nem jó, még a szinthez kapcsolt változtatásokkal együtt sem. És most már az egyetlen használható feature-t is kiveszik belőle, ráadásul önkényesen, egyetlen tollvonással, a véleményünk megkérdezése nélkül...
Pontszám: 7.30
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
12. hozzászólás - 2010.09.29. 10:34:52 (Válasz Birka #10 hozzászólására.)
A csata teljesen kifárasztott, már csak arra maradt erőd, hogy valahogyan megpróbáld kivédeni ellenfeled csapásait.

Nem akarok belédkötni Birka, de konkrétan ebben a csatában a Szívósság öve miatt nyert Ha az nincs, akkor megkopasztod
Meg a 4. állatka sem ártott volna... esetleg még pár pont a kritikusukra is sokat segített volna rajtad


Én is ellenzem ezt a változást. Mivel piszkosul nincs értelme a láthatatlanságnak amúgy. Én védekeztem azzal, és mindig kiröhögtek. Folyamatosan támadok (portyásként és nem portyásként is!) olyanokat akiknek fenn van a láthatatlanság... nem is igen veszem észre néha.
Lehet, hogy a topban ahol csak maxra lefele tud ütni az ember, (mert csak ott van célpont) me lehet érezni a hatását. De az szinte tuti, hogy a középmezőnyben semmit sem ér.
A hozzászólást LoWs módosította 2010.09.29. 10:40:45-kor
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 8.88
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
13. hozzászólás - 2010.09.29. 10:35:23
Tiszteletem!

Tehát. Kb. fél éve használom ezt a stratégiát.
Ki merem jelenteni, hogy csak ez volt képes gatyába rázni a vadászatot, számításaim alapján ezzel egy vadászatra a normál vadászathoz képest 65% LE és kb 55% TP esett.

Mit is mondhatnék? Tagadhatatlan hogy akik ezt alkalmazzák azok játéka jelentősen lassul. Azaz igenis vannak hátrányai. Az is tagadhatatlan, hogy a "széles néptömegekhez" képest jelent csak ez a stratégia előnyt, miért is? Mert ők nem ismerik.
Illetve előnyt jelenthet még akkor amikor valaki bajnokira készül, amikor sok a CSP és a játékos nem akar szintet lépni de szeretne valamit csinálni is.

Fenntartom hogy egy játékba kellenek olyan finomságok, egyedi megoldások, melyek még a legmonotonabb játékelemek esetén is lehetőséget nyújtanak arra hogy taktikázzunk. Szerintem ezt vennétek el. Ezzel egyértelműen azt érnétek el, hogy ennek a stratégiának a használói bekényszerülnek a nyájba.

Nem mondom hogy nem érzem azt, hogy semi-exploit lenne, mert az. Ennek oka az, hogy ez nem egy széles körben ismert, nem egy játékleírásba bevett stratégia. Rengeteg az exploit mert hiányos a játékleírás és vakon tapogatózunk mi lesz valamikor nerfelve.
Sőt, ki merem jelenteni hogy végső soron nem bánnám hogy kiveszitek, mert akkor nem lenne kötelező lassított ütemben haladni a többi bajnokjelölttel v3-on.

Remélem bölcs döntés születik.

Let

Egyébként szvsz a láthatatlansággal is komoly gondok vannak, nagyobb szerencse esetén semmissé válik jóval magasabb védekezés, támadás és Iq is.
A hozzászólást Let. módosította 2010.09.29. 10:47:07-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.29
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
14. hozzászólás - 2010.09.29. 10:37:46 (Válasz Darksol #11 hozzászólására.)
azért ez sem teljesen igaz....
Nem mindegy hogy a láthatatlanságot milyen közegben vizsgáljuk!
2 példa:
40-es karakter üt egy 34-es láthatatlant vagy 100-as üt egy 94-es láthatatlant....

A második esetben néznünk kell a felszereléseket is! Míg az elsőnél nincs akkora szakadék, a másodiknál már elég tetemes... Nézd meg a különbségeket a tárgylistában és meglepődsz!
nem beszélve arról hogy magasabb szinten sokkal több LE van egy adott szintben (bocsánat a szóismétlésért) mint lentebb...

Összegezve mit ér a 94-es karakternek +44 mindenre??? A 100-as felszerelései a felét kompenzálják, a maradék "másik felet" meg BŐVEN az hogy a +6 szintben rengeteg LE van benne!

Probléma van a láthatatlansággal, mert van olyan közeg ahol semmit nem ér, de van olyan ahol elég erős...
A hozzászólást Dozer módosította 2010.09.29. 10:40:44-kor
V3-Alíz
Pontszám: 3.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
15. hozzászólás - 2010.09.29. 10:39:47 (Válasz LoWs #12 hozzászólására.)
Te is csak a lényeget látod

Hercegnő a Gintak pengéjével a felsőtestedet célozza! Eltalált, sérültél 777 pontnyit. Hercegnő smaragd mágusa, Hercegnő zafír mágusa, Hercegnő sárkánya és Hercegnő rubin mágusa is támadnak. 4 támadással 544 életpontot sebeztek. Kritikus sebzés!


Tök reális ekkora stat különbséggel nem? Persze az öv tápos, de ebben a csatában nem jött be a spellje, ami 90%-ban bejön normál csatákban

Darksol:
Érdemes kiszámolni mennyi tult (lélekenergiát) ad a láthatatlanság, mielőtt ekkora orbitális baromságot mondasz... Vannak elbaszott gyenge karakterek, azokon tényleg nem segít a láthatatlanság, de komoly tul különbségekkel ad fennakadási lehetőséget!
Pontszám: 5
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
16. hozzászólás - 2010.09.29. 10:41:21 (Válasz Dozer #2 hozzászólására.)
Te ne dumálj! Szinthuszárok gyöngye!

Én is csináltam egy ideig a láthatatlan vadászatot, de elképesztően belassít. Szerintem ez igy ok! Mondom én, mint agresszíven visszafogott, LÉ/TP arány mániákus!

Szept.
V3-Szeptimusz
Pontszám: 3.79
népszerűZizzerFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
17. hozzászólás - 2010.09.29. 10:43:16
A kisebb karakterek akik mondjuk a játék kezdetekor még nem voltak mindent tudóak (most sem azok csak sokat tanultak az eltelt idő alatt ) és időközben rájöttek, hogy hopp sok mindent másként kellett volna fejleszteni. Számukra volt ez a VF-el kombinált láthatatlanság útja. Nekik ezek szerint most lőttek. Na nem azt mondom, hogy én állandóan láthatatlanul vadászom, de egy minimális optimalizálás azért kellett, mert a játék kezdetekor még gőzöm nem volt arról, hogy a szakértelmeimet hogyan is fejlesszem.

Mikortól lesz mindez érvényben?
V3 Fallen_Lord
Pontszám: 8.50
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
18. hozzászólás - 2010.09.29. 10:43:47 (Válasz Smargd Harcos #16 hozzászólására.)
én is vadásztam láthatatlanul majdnem fél évig az hogy meguntam mert "bepunnyasztotta" a játékom az az én egyéni döntésem!
Azóta másodvirágzásomat élem
V3-Alíz
Pontszám: 5.68
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
19. hozzászólás - 2010.09.29. 10:44:06 (Válasz Birka #15 hozzászólására.)
Üdv Birka!

Azért van egy sajátos humora annak is, hogy furcsállod miért nem nyertél 7 szinttel feljebbről amikor a másik láthatatlan volt.
Mert magasabb tulajdonságokkal mindenképpen nyerni kell? Akkor minek a láthatatlanság?

Azt hiszem ezt a kört már lefutottuk.

Let


UI: Egyébként pedig nagyon szoros volt szvsz így is.
A hozzászólást Let. módosította 2010.09.29. 10:45:47-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.84
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
20. hozzászólás - 2010.09.29. 10:46:59 (Válasz Birka #15 hozzászólására.)
Állíts ide egyetlen embert, akin segített a láthatatlanság! (értem alatta: előtte fossá verték, de amióta használja, azóta elvétve kap támadásokat, illetve nagy százalékban fennakadnak rajta - mert ezt jelenti az, hogy ér valamit nem az, hogy minden 100. csatában lemákol valakit) Nincs ilyen ember, ezt mindenki tudja, te is.

Azt tudtam, hogy a lovakra szemellenzőt adnak, de hogy a birkára is...
Pontszám: 7.94
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője