Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
361. hozzászólás - 2010.10.04. 12:50:00 (Válasz Let. #360 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.10.04. 12:41:28
Ez az egész amit írsz független a láthatatlan vadászat extra Le termelő hatásától, anélkül is meg kellett tenned, hogy ne raboljanak le.


Arra utal, hogy ha lathatoban nyomja, akkor konnyeden levereti magat. Lathatatlanban meg nem. Bar mar vannak erre ugyes kalandok.
Pontszám: 6.87
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
362. hozzászólás - 2010.10.04. 13:00:22 (Válasz Let. #360 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.10.04. 12:41:28

Ez az egész amit írsz független a láthatatlan vadászat extra Le termelő hatásától, anélkül is meg kellett tenned, hogy ne raboljanak le.
Úgy érzem elég sok dolgot vontál egybe.


Azért vontam több dolgot egybe, mert sokkal árnyaltabb a dolog mint a "csak megnyomok egy gombot és tápolok". Elég jó a szakiösszegem. Mégis, fúzió 57, transzplant 25, ultraspec 20, transcendális 17. Még sosem raboltak ki (mármint nagy összeggel sosem). Manás cuccban leveretem magam, elindítok 50 vadászatot, van 1 óra 40 percem visszaérni, ha kicsit kések, az sem baj. Átöltözök ÉP-s cuccba és benyomom a következő 1 óra 40 percet. Így az életben nem rabolnak ki, mert még 15% előtt simán elköltöm a két kör vadászat eredményét, aztán manás cucc megint, leveretés, és kezdődik előlről. Ehhez képest láthatatlanul nem tudod magad sokáig 15% alatt tartani, még a Kócos álltal ügyesnek nevezett kalandokkal sem (az egyik ilyen szivatósnak kinéző ÉP zabáló kalandot az egyik szövitársam követte el, még komment is van rá a WIKI-n ). Félóránként vissza kell nézni a karira, nehogy a transcendálison túlfusson az LE, és jöjjön valami nyolclábú.

SOKKAL időigényesebb láthatatlanul vadászni, ergo a delikvens "megdolgozik" a jobb LE/TP arányért.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.18
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
363. hozzászólás - 2010.10.04. 13:11:11 (Válasz S0laris #362 hozzászólására.)
Üdv!

Nem ez a helyzet v3-on ahol az arány korlátozza a veszthető és nyerhető LE-t.
Fekete liga pl. élen jár az olyan optimalizálásban ahol cél a rossz arány, majd nyugiban vadászgatás.

Egyébként megértem és elfogadom hogy más világokon ahol többet lehet rabolni más a helyzet, érthető az ellenpélda, ilyet még ismertem.
Nem tudom hogy a te példád általános-e, erre felettébb kíváncsi lennék.

Hozzátenném, hogy v3-on jó aránnyal én is láthatatlanul vadásztam. Egyszer már belenyugodtam a nerfbe, v3 alapján elfogadhatónak tartottam, de ha több ilyen erős ellenpélda lesz, remélem lesz alternatíva.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.10.04. 13:15:43-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.01
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
364. hozzászólás - 2010.10.04. 13:17:12 (Válasz Let. #363 hozzászólására.)
A Fekete Liga sok mindenben élen jár, de amire legbüszkébbek vagyunk, az az egy nap alatt túróvá sajtolt tagok, valamint az ezzel szorosan összefüggő sikolyok száma
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6.32
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
365. hozzászólás - 2010.10.04. 13:19:00 (Válasz S0laris #362 hozzászólására.)
Áhh.. dehogy időigényesebb!
Lenyomod a térkapukat míg 15% közelébe nem érsz. Vakuban és buznyákban csattansz az epiken. Benyomod a láthatatlant és vadászol. Öltözés, megint vadászat. Egy ital vagy visszaöltözés 15% előtt, gyors ÉP zabáló kaland és máris megint nullán van az ember. Ezt lehet ismételgetni ameddig tetszik. Amikor letellik a 24 óra előjön a paraszt és portyázik/küldizik vagy amit akar. Amint mehet láthatatlanságba megint, akkor puff ugyanez újra! Nem nagy kunszt

Alig valamivel igényel több időt mint a sima vadászat és nem is fognak lerabolni!
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 3.06
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
366. hozzászólás - 2010.10.04. 13:31:19 (Válasz LoWs #365 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.10.04. 13:19:00
Áhh.. dehogy időigényesebb!
Lenyomod a térkapukat míg 15% közelébe nem érsz. Vakuban és buznyákban csattansz az epiken. Benyomod a láthatatlant és vadászol. Öltözés, megint vadászat. Egy ital vagy visszaöltözés 15% előtt, gyors ÉP zabáló kaland és máris megint nullán van az ember. Ezt lehet ismételgetni ameddig tetszik. Amikor letellik a 24 óra előjön a paraszt és portyázik/küldizik vagy amit akar. Amint mehet láthatatlanságba megint, akkor puff ugyanez újra! Nem nagy kunszt

Alig valamivel igényel több időt mint a sima vadászat és nem is fognak lerabolni!


És ha nem éred el a kalandozáshoz szükséges szintet? És ha csordulnak a kalandjaid?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.27
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
367. hozzászólás - 2010.10.04. 13:55:58 (Válasz S0laris #366 hozzászólására.)
Van az a kaland törlése gombocska
Kalandozás előtt is meg lehet oldani.
Ha naponta csak 2:50 (2 óra 50percnyit) vadászol akkor nem csordulnak a CSP-k. Tehát fogy
Így naponta csak egyszer mész láthatatlanba és vadászol 15% előttig. Ennyi.
A hozzászólást LoWs módosította 2010.10.04. 13:56:29-kor
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 4.42
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
368. hozzászólás - 2010.10.04. 14:13:46 (Válasz Prisma #359 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.10.04. 12:40:40
Idézet: Jeriko - 2010.10.04. 12:17:11

Azért nem írok ki ilyen szavazást, mert felteszem, a szavazók nagy része nem ért a területhez, nem ad rá releváns választ.
A láthatatlan vadászathoz nyilván mindenki ért, így ott hasznos válaszok születnek. Ha meg nem értenek hozzá, akkor hogyan tudnák "beérni" a mostaniakat, ahogy te állítod?

Nem állítottam, hogy mindenki be fogja érni a mostaniakat. Én csak azt kifogásoltam, hogy attól is elveszik a lehetőséget, aki esetleg meg tudná/akarná tenni. Aközött, hogy senki nem tudja megtenni, és aközött, hogy mindenki megteszi elég széles skálán mozognak a lehetőségek. Vehetem akkor úgy, hogy akkor a szavazás szerinted is rossz ötlet, és csak vicceltél?


Nem.
Aki fel tudja mérni a láthatatlan vadászat hasznát, annak releváns a véleménye, mert ért hozzá.
Aki nem tudja felmérni, annak meg azért releváns, mert abszolút esélytelen, hogy bárkit is utolérjen, így nem vonatkozik rá az, amit írtál.
Tehát szemben az orvosos példáddal, itt mindenki szavának súlya van.
Pontszám: 5.16
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
369. hozzászólás - 2010.10.04. 14:51:15 (Válasz Jeriko #368 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.04. 14:13:46
Idézet: Prisma - 2010.10.04. 12:40:40
Idézet: Jeriko - 2010.10.04. 12:17:11

Azért nem írok ki ilyen szavazást, mert felteszem, a szavazók nagy része nem ért a területhez, nem ad rá releváns választ.
A láthatatlan vadászathoz nyilván mindenki ért, így ott hasznos válaszok születnek. Ha meg nem értenek hozzá, akkor hogyan tudnák "beérni" a mostaniakat, ahogy te állítod?

Nem állítottam, hogy mindenki be fogja érni a mostaniakat. Én csak azt kifogásoltam, hogy attól is elveszik a lehetőséget, aki esetleg meg tudná/akarná tenni. Aközött, hogy senki nem tudja megtenni, és aközött, hogy mindenki megteszi elég széles skálán mozognak a lehetőségek. Vehetem akkor úgy, hogy akkor a szavazás szerinted is rossz ötlet, és csak vicceltél?


Nem.
Aki fel tudja mérni a láthatatlan vadászat hasznát, annak releváns a véleménye, mert ért hozzá.
Aki nem tudja felmérni, annak meg azért releváns, mert abszolút esélytelen, hogy bárkit is utolérjen, így nem vonatkozik rá az, amit írtál.
Tehát szemben az orvosos példáddal, itt mindenki szavának súlya van.


Mármint mihez ért, aki fel tudja mérni a láthatatlan vadászat hasznát? Egy játékbeli változtatás megtervezéséhez (és ezzel együtt egy változtatási tervezet megítéléséhez) a komplett játékhoz kell érteni, nem a láthatatlan vadászathoz. Semmilyen más szempont nem játszik szerepet abban, hogy helyes ítéletet alkothasson valaki. Ugyanúgy, ahogy az orvosi diagnózis/kezelés felállításának hatékonyságában is csak az játszik szerepet, hogy ért-e hozzá az, aki ezzel próbálkozik. Csak azért mert valaki játszik a játékkal, még nem jelenti azt, hogy képes lenne átlátni a tervezett változtatások következményeit, sőt a többség valójában a saját lehetőségeit sem képes átlátni a játékon belül.

Teljesen nyilvánvaló, hogy egy többségi vélemények alapján fejlesztett játék ugyanolyan rakás szar lesz, mint egy többségi véleményen alapuló orvosi diagnózis, vagy egy többségi vélemények alapján tervezett híd.

Szóval adott esetben majd másold be lszi a blogod elérhetőségét, ahol szavazni lehet a diagnózisodra.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.11
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
370. hozzászólás - 2010.10.04. 15:24:09
Mást se csinálsz, mint forgatod ki mások szavait.
Itt, ezen a fórumon TE állítottad, hogy milyen szar lesz a változás azoknak, akik emiatt majd nem tudják behozni a hátrányukat.
Ha tényleg ilyen szar lesz nekik, had szavazzanak már róla!
Pontszám: 7.24
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
371. hozzászólás - 2010.10.04. 15:57:28 (Válasz Jeriko #370 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.04. 15:24:09
Mást se csinálsz, mint forgatod ki mások szavait.
Itt, ezen a fórumon TE állítottad, hogy milyen szar lesz a változás azoknak, akik emiatt majd nem tudják behozni a hátrányukat.
Ha tényleg ilyen szar lesz nekik, had szavazzanak már róla!


Jeriko, azt hiszem ismerjük Miklós szavazós technikáját. A legutóbbi érdemi szavazáson KH ügyben a kérdés szabad megfogalmazásban a következő volt:
"Szeretnéd, ha téged is s*ggbeqrna a KH 15% alatt?"
Elnézést a szóhasználatért. De fórumot kevesen olvasnak, így a szavazók ügyesen meg lettek vezetve.

Ha szavazás lesz kiírva a témában, a szavazóknak talán 1-2% fogja csak tudni miről van szó. A legtöbben arra sem fogják venni a fáradtságot, hogy feljöjjenek a fórumra tájékozódni. Prisma aggálya érthető, alig lesz olyan ember aki érdemben szavaz, a többiek meg beleszólnak valami olyanba amiről nem tudnak/nem érdekli őket különösebben.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 9.22
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
372. hozzászólás - 2010.10.04. 16:27:21 (Válasz Jeriko #370 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.04. 15:24:09

Itt, ezen a fórumon TE állítottad, hogy milyen szar lesz a változás azoknak, akik emiatt majd nem tudják behozni a hátrányukat.
Ha tényleg ilyen szar lesz nekik, had szavazzanak már róla!

1. Azt állítottam, hogy az rendkívül igazságtalan, hogy míg a nerf előtt x erősségű karaktert lehetett csinálni, utána már csak a x-y erősségűt (y > 0). Az, hogy ez nem fair a később kezdőkkel szemben, ténykérdés, nem pedig vélemény kérdése. A gravitációs kölcsönhatás erősségéről is hiába írnának ki szavazást, az az emberek véleményétől független. Az Univerzum már csak ilyen: nem érdekli, hogy kinek mi a véleménye.

2. Az olyan kérdésekben, amelyek komplex ismereteket igényelnek, ÉS átlagnál nagyobb IQ-t, egyszerűen nem lehet szavazással dönteni, ha az ember jó eredményt akar. Teljesen mindegy, hogy mi a téma. Nem értem, hogy egy ilyen triviális dolgon miért kell vitatkozni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.38
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
373. hozzászólás - 2010.10.04. 17:41:20 (Válasz Prisma #372 hozzászólására.)
Üdv!

A gravitációs kölcsönhatás erősségéről is hiába írnának ki szavazást, az az emberek véleményétől független. Az Univerzum már csak ilyen: nem érdekli, hogy kinek mi a véleménye.


Természetesen fogalmad sincs róla, hogy a pl. kvantumfizika szerint a megfigyelő hatással van a megfigyelés tárgyára. Tehát a példád is sántít.
Ebben a játékban is az erőviszonyokat a játékosok alakították úgy ahogy most vannak, adott kereteken belül, amik pedig folyamatosan változnak a játékosok és a JV döntései alapján.

Ha az ember jó eredményt akar helyére behelyettesíteném, hogy úgy legyen ahogy te akarod.
Nekem rettentően hamis ez az "átlagnál nagyobb IQ", "komplex ismeretek", "triviális dolog".
Szerintem sokkal több dologról kellene szavazást kiírni mert egy szavazás tájékoztató jellegű is, felhívja a problémára a figyelmet. Ellentétben a frázisaiddal ami teljesen másra hívja fel, leginkább hiányokra.

Valamilyen módon igenis ki kell kérni több ember véleményét is, mint azt a maroknyiét aki a fórumon hallatja a hangját.
Nem hiszem hogy bárki átlátná a játékot a maga teljességében, vagy képes lenne tömegek nevében beszélni.



Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.10.04. 17:45:32-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
374. hozzászólás - 2010.10.04. 17:55:42
Let: egy jotanacs. Vitaban nem illik olyat irni, hogy en tobbet ezt a forumot nem olvasom. Sot. Egyenesen kulturalatlan dolog. Tovabba hiteltelenne tesz, ha utana kiderul, hogy igeretedet nem igazan kivanod betartani.

Prisma: az igazsagossag, az igazsagerzet - mert ugye errol vitazunk alapvetoen - soha nem lesz tenyszeru.

Mindenki: szerintem elmondtunk mindent a temaban amit pro es kontra lehet, innentol tovabb vitazni sztem akkor lenne erdemes ha latunk eselyt az allaspontok kozelitesere. De cafoljatok, ha tevedek.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.10.04. 17:59:23-kor
Pontszám: 8.43
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
375. hozzászólás - 2010.10.04. 17:59:55 (Válasz Kocos #374 hozzászólására.)
Üdv!

Nem hiszem hogy azért mert megváltoztatom a döntésemet hiteltelen lennék. Természetesen szíved joga így érezni.
A jövőben is így teszek ha úgy érzem valami olyat látok ami nagyon nem tetszik, vagy olyat hogy peregnek az események és van még mint mondani.

Biztos vagyok benne, hogy veled is előfordult már, hogy úgy döntöttél nem foglalkozol valamivel, aztán mégis.

A többivel egyetértek, valamilyen irányba lépni kell. A fura az, hogy nem is feltétlenül egymással ellentétes véleményt képviselünk (láthatatlanság sem maga a gonosz szerintem sem, illetve korábban Prismával értettem egyet veled szemben a felzárkóztatás kérdésében), mégis eltér a véleményünk a játékra gyakorolt hatásáról. Mondjon valamit a Jv, vagy legyen szavazás szvsz is.


Let


Edit: kieg
A hozzászólást Let. módosította 2010.10.04. 18:04:28-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.86
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
376. hozzászólás - 2010.10.04. 18:01:26 (Válasz Kocos #374 hozzászólására.)
Ebben történetesen baromira igazad van.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.17
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
377. hozzászólás - 2010.10.04. 18:11:55
Sokkal egyszerubb, ha a talin Miki felallit egy ringet, es ki lehet hivni... Kituz nerfeket, es ha ezek ellenzoi megverik, akkor nem lesz nerf.. Jo musor lenne, grantalt telthazzal...
Pontszám: 7.24
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
378. hozzászólás - 2010.10.04. 18:14:13 (Válasz Prisma #372 hozzászólására.)
Az Univerzum már csak ilyen: nem érdekli, hogy kinek mi a véleménye.

dehogynem
nem akarok részletekbe belemenni,de az emberek gondolatai befolyásolják a világot
például vmi ultraérzékeny kütyüvel megmérték a gondolatok súlyát(nagyon-nagono pici, de VAN)
bocs az offért
Pontszám: 4.34
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
379. hozzászólás - 2010.10.04. 18:14:21 (Válasz Let. #373 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.10.04. 17:41:20

Természetesen fogalmad sincs róla, hogy a pl. kvantumfizika szerint a megfigyelő hatással van a megfigyelés tárgyára. Tehát a példád is sántít.

1. Tehát szerinted nem lehet megmérni a gravitációs kölcsönhatás erősségét? Sőt, ezek szerint ha meg is lehet mérni, akkor annak értéke függ attól, hogy az emberek véleményének mi az átlaga? A példám akkor rossz, ha szerinted ezek közül valamelyik fennáll.
2. Nem tudhatod, hogy én mit tudok a kvantummechanikáról. Így aztán nevetségesen nagyképű dolog a félműveltségedet villogtatni ezzel kapcsolatban.


Valamilyen módon igenis ki kell kérni több ember véleményét is, mint azt a maroknyiét aki a fórumon hallatja a hangját.
Nem hiszem hogy bárki átlátná a játékot a maga teljességében, vagy képes lenne tömegek nevében beszélni.

Neked is javaslom, hogy közvélemény kutatással állíts majd fel diagnózist az esetleges betegségedről, mert "nem hiszem, hogy bárki átlátná az emberi szervezet működését a maga teljességében".
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.13
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
380. hozzászólás - 2010.10.04. 18:20:04 (Válasz Ricskosz #378 hozzászólására.)
Na jó, azért UFO Magazinba ne menjünk át:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.96
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője