Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
981. hozzászólás - 2010.01.13. 19:58:03 (Válasz Eliteninja #967 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.01.13. 17:17:27
Az EH-nak jelenleg semmilyen hátránya nincs, viszont a VF-nek van. Szerintem sem kéne tovább erősíteni...


Ez azért ebben a formában nem teljesen igaz. Mind a két szakértelemnek számos előnye és hártánya van csak nézőpont kérdése.

A teljesség igénye nélkül:
VF: 0 LE-s portya, lassabb szintlépés, a portyázós küldetések a 0LE-vel járó TP-k miatt..
EH: normál mennyiségű Tp vadászat esetén és térkapuban, a lassabb szintlépés, vadászós küldetések a rossz LE/TP arány miatt.

Ami még nagyon nagy hátránya az EH-nak hogy a vadászatok, térkapuzások minimálisra csökkenek a magas TP miatt. Így rengeteg térkapus relikviától és dukától el lehet esni, ha a játékos a lehető legjobb LE/TP arányra törekszik.
Tehát az EH-nak is van bőven hátránya, de tudjuk ez a döntések játéka!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.15
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
982. hozzászólás - 2010.01.13. 20:02:08 (Válasz BlackSheep77HUN #981 hozzászólására.)
Ember alapból normál mennyiségű TP-t kapsz. Nehogymár az EH hátrányának sorold. Mellesleg még ugyanúgy tudsz láthatatlanul vadászni(LE sajt...). Az, hogy a PP erőforrásodra válik fixen az sztem eléggé táp és a normál sebességet nem kéne hátránynak sorolni
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.64
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
983. hozzászólás - 2010.01.13. 20:06:45 (Válasz Eliteninja #982 hozzászólására.)
Bocs nem tudtam, hogy van 0 LE-s vadászat is!

Ember itt a két szaki összehasonításáról van szó. Van akinek hátrány a lassabb fejlődés. Olvas vissza egy kicsit. ha kell 2x és akkor megérted (talán) hogy miről volt szó az elmúlt 4-5 oldalon.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.17
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
984. hozzászólás - 2010.01.13. 20:12:03 (Válasz BlackSheep77HUN #983 hozzászólására.)
Megértem, csak te a normális játékot már alapból hátránynak könyveled el ami eléggé nagy hülyeség sztem.

Tegyük fel van a kis karaktered 0-ás VF-el és 0ás EH-val. Ha kinyomod a VF-et okés, hogy jobb lesz a LE/TP arányod, de idővel elgyengülsz epik, entitás ellen és lassabban léped a szinteket.

Kinyomod az EH-t? Nincs 0 LE-s portya! És még csak be sem lassulsz. Ja, hogy a VF-es ezt nem tudja kitolni? teccikérteni?
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.22
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
985. hozzászólás - 2010.01.13. 20:26:38 (Válasz Eliteninja #984 hozzászólására.)
Értem! Csak ez nem így van.
Ha jobb lesz az EL/TP arányod egy szinten akkor nem gyengülhetsz, hacsak nem össze-vissza kattogtatva osztod el a pontjaidat. Ezt nem értem hogy gondoltad. Az Entitáns és az Epik támadása erősen szintfüggő. Egy 7-10 szinttel előrébb lévő Entitáns vagy Epik nem hiszem, hogy bárkinek nehézséget okozna viszont egy 7-10 szintről érkező portyatámadás már igencsak problémás lehet.

VF: 1200LE/19 Tp
EH: 1000LE/ 10 Tp -1-2 szintes támadás esetén!

Melyik eredményezi a lassabb haladást? Az EH optimális használata ugyanolyan lassú haladást eredményez mint a VF. Vagy legalábbis hasonlót hiszen erősen felhasználó függő is mint ahogy a VF-is!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.85
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
986. hozzászólás - 2010.01.13. 20:29:40 (Válasz BlackSheep77HUN #985 hozzászólására.)
Ja és elfelejtettem azt hogy az HE mellé kevesebb PP is jár mint Csp a VF mellé.

Látom a lepontozok már megérkeztek. Nem azért kell valakit lepontozni mert nem értek vele egyet, hanem mert nem tartja be a fórumozás alapszabályait, vagy mert az amit mond, ír félrevezeti vagy tájékoztatja a többi játékost és mindezt szándékosan teszi.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.01.13. 20:31:56-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.03
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
987. hozzászólás - 2010.01.13. 20:32:20 (Válasz BlackSheep77HUN #985 hozzászólására.)
Ok.
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.19
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
988. hozzászólás - 2010.01.13. 20:35:50 (Válasz BlackSheep77HUN #986 hozzászólására.)
Nem én pontoztam, de nem rossz ötlet.
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.19
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
989. hozzászólás - 2010.01.13. 20:58:33
Az EH ötlete alapvetően annak lett kitalálva, akinek üresek a portyáik, vagy mert magas szintű és a le szívás miatt senkinél sincs egy kanyi vas se, vagy mert nem olyan erős, hogy nagyot szakíthasson portyázással.
Emlékszem mikor még csak ötletként jött fel ez az egész, az volt az alap koncepció, hogy sokan vannak, akiknek maxon áll a PP-je, és nem tudnak vele mit kezdeni; ezt akarták Miklósék orvosolni. Ismerem az érzést, úgy 35. szintig szinte egyáltalán nem portyáztam, zavart is, hogy milyen jó lenne abból is LE-t csinálni.
Ennek ellenére az lett megvalósítva, hogy ha van VF-ed, akkor nem lehet EH-d; ami azért gáz, mert azoknak, akik nem használják el a PP-t (mert csak üres TP-t kapnának), nyilván kifejlesztették a VF-et, hogy lépést tudjanak tartani a szintjükkel; ez az egyetlen, amire támaszkodni tudnak. Namost, ők BIZTONSAN az életben nem fogják lefelejteni a VF-et.. Eddig akikkel beszéltem, csak a pókok tervezik, hogy talán lefelejtik a VF-et, és EH-znak inkább (szigorúen egy szinttel lefelé támadva). Azok, akik egyáltalán nem vadásznak. Hány százaléka vajon a játékosoknak az, aki egyáltalán nem vadászik?
Szerintem dűlőre úgyse fogtok jutni, mert az egész olyan, amilyen. Azt még nem tudom igazából kinek lett jobb ezzel a megvalósítással, de biztos nem azoknak, akiknek bent állt a PP-jük, mert nekik KELL a Vf ahhoz, hogy ne darálják szét őket. Nem vagyok jogosult mélyen kritizálni a fejlesztést, mert biztosan pontosan utánasszámoltak, hogy miért EZ a legjobb megoldás; de meglátásom szerint ennek így nem sok értelme van, mert ha valaki az EH-t fejleszti, hogy jobb legyen, akkor a CSP fog bent állni a sarokba. Mellesleg még tamagocsisabb 1 szinttel lefelé támadni naponta 15 (25)-ször. Nem jó, hogy kizárja egymást az EH és a VF.
[Edit] Úgy tamagocsi, hogy támadsz, tudod mennyit nyersz, bezsebeled, viszlát. Még a vadászat apró...óriási változatossága sincs meg (pedig az se túl nagy izgalom..), nemhogy az élmény, hogy szakíthatsz valami rendes zsákmányt +3,4 szintről. Tudod, hogy kapsz 1200Le-t, eldarálsz 4 PP-t gyorsan, és teszel egyet az egészségedre...
Ez kiegészítőnek jó lenne, de a játékosok rá vannak kényszerítve, hogy vegyék fel stratégiának, hogy nem vadásznak. Mert nem fognak, különben túl gyorsan haladnak és esélyük se lesz.
A hozzászólást Offsboy módosította 2010.01.13. 21:03:45-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.69
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
990. hozzászólás - 2010.01.13. 21:30:30 (Válasz Offsboy #989 hozzászólására.)
Nem vagyok biztos abban, hogy az volt az alap, hogy a bent álló pp-k el legyenek lőve a szaki által.
A VF-es is portyázik. Én is portyázok. Akinek van ki ellen az portyázik. A kérdés csak az, hogy eredményesen-e.
Itt szerintem az volt az alap, hogy vannak olyan játékosok akik nem fejlesztik ki a VF-t mert nem akarnak lassan haladni vagy simán csak elvi kérdést csináltak belőle. Ők ez miatt sokkal rosszabb LE/TP aránnyal léptek szintet. Ezért ahogy Elitninja is mondta, nekik a pp-ból úgymond erőforrást csináltak, hiszen minden portáért kapnak szintfüggően LE-t. Így próbálva javítani az LE bevételükön és ezáltal erősíteni a VF-esekhez.

Az már egy másik dolog, hogy mi már nagyon sarkosan optimalizációs kérdést csináltunk a két szaki összehasonlításából.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.03
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
991. hozzászólás - 2010.01.13. 21:51:26 (Válasz BlackSheep77HUN #990 hozzászólására.)
Szerintem meg mezei mód azoknak akart fejlesztés lenni, akik kimaradtak anno a VF-ből, (nem kapcsoltak időben, avagy nem volt rá lehetőségük) és emiatt legyengültek a környezetükhöz képest. És azoknak, akik nem akartak VF-ezni, mert az nekik túl lassú.
Namost több helyen leírtuk, hogy egy portyás szaki nem fog kihúzni a sárból egy gyenge karaktert az életben.
Így legfeljebb ellövöldözi majd a PP-jét, és le sem kell verni, leveri magát.
Vagypedig letámad ameddig leér, hogy legalább valami jöjjön.

A VF-esek agyonverik a kicsiket helyett az EH-s fogja ütnivágni a kicsiket, akikkel még elbír.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.54
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
992. hozzászólás - 2010.01.13. 22:06:18 (Válasz Darah #991 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.01.13. 21:51:26
A VF-esek agyonverik a kicsiket helyett az EH-s fogja ütnivágni a kicsiket, akikkel még elbír.


Mivel az EH hatásfoka lefelé ütve drasztikusan romlik, ezért az fog történni, hogy azok a játékosok, akik eddig lefelé ütöttek 4-6 szintet és 0 LE-t raboltak, azok most már nem fognak ennyit lefelé ütni, hanem csak max 1-2 szinttet.

Ilyen szempontból mindenképp jó ez a szaki, mert ha nem is konkrétan a gyengébb karik elverése ellen, de a lefelé ütés ellen dolgozik.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.20
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
993. hozzászólás - 2010.01.13. 22:15:43 (Válasz Darah #991 hozzászólására.)
Igen, kb. most is ugyan arról beszélünk!

A baj az, hogy ez a szaki VF-hez képest hónapokkal később lett bevezetve, így az aki eddig nem volt VF az hiába fejleszti ki ezt a szaki egyszerűen az időhátrány miatt nem fog egyik pillanatról a másikra megerősödni.

A kér szakit a VF-t és az EH-t ha egyszerre vezették volna be akkor sokkal kisebb különbségek lehetnének a szinteken belül és a játékosok között.

Szerintem annak a generációnak jó, akik most érték el azt a szintet, hogy választhatnak milyen irányba haladjanak és melyik szakira fognak támaszkodni a játékban.

Nekünk már ez a szaki nem jelent különösebb változást mert nem lesz tömeges átállás VF-ről EH-ra. Ebben biztos vagyok.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.03
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
994. hozzászólás - 2010.01.13. 22:16:37 (Válasz Ariel #992 hozzászólására.)
Ariel, eddig is üthetett volna lefelé.
Nem ütött.
Inkább nem portyázott.
Gyenge karikról beszélünk, őket kéne felzárkóztatni, nem?
Ő majd neked egy szintre leütve dőzsölni fog.
Egy frászt.
Max megpróbálja, aztán ha lepattan, ballag egyre lejjebb.

Ezt esetleg azok fogják megcsinálni, akik nem gyengeség miatt választják a szakit, hanem mert a lassúsága miatt nincs VF-jük.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.36
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
995. hozzászólás - 2010.01.13. 22:31:42 (Válasz Darah #994 hozzászólására.)
A szaki mindenkin segít, aki nem VF-es, de portyázott, csak épp 0 LE volt a zsákmánya.
Lehet, hogy volt róla szó, csak én nem figyeltem, de pl nem tudom, hogy kell-e a portyázó karakternél legyen LE, hogy működjön a szaki. Ha nem, akkor gyakorlatilag 0 rizikója van a portyáknak. Ideális szerencse fejlesztő szakértelem

Nagyon lefelé támadni már csak azért sem éri meg ha kifejleszti az ember a szakit, mert elég költséges, és lefelé ütve baromi lassan térül meg.
Viszont egy 50-ik szint körüli karit alapul véve azonos szintre támadva 0 rizikóval (ha tényleg nem kell a karinál LE legyen a működéshez) napi 25k-val fejlesztheti a szerencséjét a szakinak köszönhetően.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.75
népszerűQlminatorNő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
996. hozzászólás - 2010.01.13. 22:38:13 (Válasz Mortimer #938 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Qlminator módosította 2010.01.13. 22:39:06-kor
Pontszám: 7.50
népszerűVeloscsontFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
997. hozzászólás - 2010.01.13. 22:46:52
"Ezt esetleg azok fogják megcsinálni, akik nem gyengeség miatt választják a szakit, hanem mert a lassúsága miatt nincs VF-jük."

Ilyen van egyáltalán? Aki nem pók és nem VF-es, az nem hiszem, hogy bent maradhatott a nem gyenge kategóriában
Pontszám: 8.33
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
998. hozzászólás - 2010.01.13. 23:25:19 (Válasz Veloscsont #997 hozzászólására.)
Mit szol ehhez a top?
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.53
népszerűVeloscsontFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
999. hozzászólás - 2010.01.14. 00:12:02
a top egy teljesen más kategória ebből a szempontból teljesen más játékstílussal
amúgy rájuk tényleg illik a leírás
más értelmeset már úgysem nagyon tudnak fejleszteni, miért ne maxolnák ki?
A hozzászólást Veloscsont módosította 2010.01.14. 00:15:04-kor
Pontszám: 8.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
1000. hozzászólás - 2010.01.14. 07:59:49 (Válasz Darah #994 hozzászólására.)
Darah, ha van olyan karakter aki nem VF-es, nem pók, de ezek után is van esélye a portyában...

Term ha bent áll 150pp, akkor nincs vesztenivalója, megy és üt az EH-val. vagy megtömi az áldozatot tp-vel (ami neki jó, mert az ellenfele ezzel gyengül), vagy nyer, és kap egy kis lé-t...

A baj ott kezdődik, hogy minimális intelligenciával rájön az ember, hogy a VF megtérülési ideje a kifejlesztési költség osztva a csp léátlagával /csp regen. Ez egy prémes karinak nagyságrendileg 4-6 nap!!! Ez EH megtérülése egy extrém erős karakternél aki napi 25-30 sikeres portyát visz be, mindet 0 LÉ-s alap rablással valahol 1 hónap köröl van. Ráadásul olyan LÉ/TP arányt generál az EH, mely automatikusan öngólt jelent a karakternek, mert VF nélkül is többet hoz a sima vadászat.

Azaz ha CSAK EH-s csatákon relatíve hamar megtérül a szaki iniciál költsége (minden további szaki 500 lével drágább!), akkor a karakter automatikusan gyengül. Ha nem gyengül, akkor az azt jelenti hogy sok lét rabolt, azaz nem hatott az EH sem, azaz a megtérülési ideje drasztikusan megnőtt

Az EH egy hiánypótló fun szakértelem vetekszik egy meggyőzés, vagy vastag bőr szakértelemmel hasznosságban, ta tápoptimalizer szemmel nézzük...
Pontszám: 4.94
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője