Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
361. hozzászólás - 2010.01.06. 12:44:59 (Válasz winnie #356 hozzászólására.)
Ne sírjál már mások helyett is pontozótündér!
Morti elég nagyfiú, hogy elmondja, ha zavarja.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.88
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
362. hozzászólás - 2010.01.06. 12:46:02 (Válasz Miklós #330 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.06. 09:10:11
Nem azért nem akarom a szingut kizárni, mert ez a "topnak nem jó", hanem azért, mert értelmetlen.

1. Sajnos játékosok tömegeiben kezd kialakulni az a kép, hogy te pontosan azt csinálod, ami a topnak jó. Előfordulhatna ugyan, de jelen esetben nem hiszem, hogy tömegek tévednek ebben.
2. A VF korlátozása is értelmetlen.


A VF egy karakter erősitő képesség, a szinguláris egy karaktert gyorsitó képesség, teljesen mást csinál a kettő. Ha a szingut kizárjuk, azzal nemcsak a topot korlátozzuk be, hanem azt a középmezőnyben levő játékost is, aki ledobja a VF-et, átvált szingura, és megpróbál rákapcsolni, hogy behozza a lemaradását.

A VF, és a szinguláris is TP-t manipulál. OK, erre mondhatod, hogy de a VF erősít. Akkor viszont a többi LE/TP javító szakértelmet is ki kéne zárni. Az a baj, hogy semmilyen racionális indok nem létezhet arra, hogy egyedül a VF legyen kizárva. Vagy a TP manipulációs tulajdonság miatt kell korlátozni, de akkor a szingut is kellene, vagy az erősítő hatása miatt, de akkor a spektrálist, sajtolást, és a többit is kellene. Nincsen olyan tulajdonsága a VF-nek, ami miatt egyedüli korlátozott szakértelemnek kellene lennie. Illetve egyetlen ilyen van: az, hogy a top utálja a VF-eseket. Ez alól nem nagyon van kibúvó, ezt nem fogod tudni megmagyarázni, és szerencsére ezt sokan látják.

Ráadásul ott is kikandikál a lóláb, hogy a szinguláris korlátozásról megkérdezed az érintetteket, hogy akarják-e (eleve WTF?), a VF korlátozásáról pedig nem hogy nem kérdezed meg, hanem amikor ők maguktól mondják, hogy gáz, te simán ignorálod őket. Erre a hozzáállásra milyen magyarázat van azon kívül, hogy kizárólag a top érdekeit vagy hajlandó figyelembe venni?

A legviccesebb az egészben, hogy arra sem adtál semmilyen racionális magyarázatot, hogy miért kell egyáltalán korlátozni bármit. A csak félig poénnak szánt interjúban megcáfoltam minden álérvet. A VF korlátozásának semmi értelme.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.59
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
363. hozzászólás - 2010.01.06. 12:48:39
Nem olvastam végig a sok oldalnyi anyagot, csak bele-belekapva.
Miklós, én azok közé tartoznék, akik szívesen elfelejtenék a VF-et, mert 61. szintűként (V1) a köv. 20 szintre sima vadászással és portyával is tudnék annyit szerezni, hogy 80. szintűként (alulról beérve a topot vö. "vágóhíd") is esélyes legyek.

De számoltam, mondjuk 62. szintűt támadva:
50 * 62 * 0,2 * 1 = 620, ezt duplázza a kreatív affinitásom, így egy csata 1240 LE lesz mondjuk 35 TP-re. Ez 35 LE/TP.

Ez így nem alternatíva. Ha olyan 80 LE/TP lenne az aránya, ami alatta marad a VF-fel elérhető aránynak, de azért nagyon közel van hozzá, akkor reális alternatíva lehetne: hogy lassabb, de táposabb játékot játszak, vagy gyorsabb, de egy picivel kevésbé tápos játékot.

Jelen esetben én nem fogom kifejleszteni, pedig tökre örülhettem volna, ha elfelejthetem a VF-et, és elkezdhetném a felzárkózást...

Ezt a "szaki-belövést" nem én találtam ki (nem emlékszem már, hogy ki), hanem itt olvastam a 6-7 oldal környékén, hogy a VF-fel elérhető táp alá kéne belőni valamivel. Hogy ha túl alacsony a tápja ennek a fejlesztésnek, akkor senki nem fogja kifejlesztni, és akkor fölöslegesen használod erre az erőforrásotokat, ha viszont eléri a VF tápját, akkor meg mindenki váltani fog, és a VF megy a levesbe...

A szingulárisos dolgot nem tudom, nem látom át, így nem tudom, hogy azt is bele kéne-e venni, mint kizáró tényezőt.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.93
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
364. hozzászólás - 2010.01.06. 12:51:49 (Válasz Prisma #362 hozzászólására.)
De mi az, hogy nem erősít a szingu?

Hetvennyolcmillió helyen olvastuk, hogy a VF gyengít, öngyilkosság, a szintlépéssel erősödik a karakter, és a szingu ezt segíti elő.

Hát akkor mostmár csak el kellene dönteni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.45
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
365. hozzászólás - 2010.01.06. 13:01:10
OFF: Tetszik, hogy 3 ember megfelelő mennyiségű nyálveréssel elér egy fejlesztést, aztán ugyanaz a 3 ember jön és elmondja, hogy ez most miért is nem jó vagy mit kellene még változtatni benne .
Pontszám: 6.40
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
366. hozzászólás - 2010.01.06. 13:03:01
Kár itt valamin is rágódni, ez egy béta verzió és abból is másod de lehet haramdosztályú, de tisztességes béta verzióért pénzt szedni????
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 3.40
kedvelt tagPhoboszFérfi
Végzetúr tehetség
139 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
367. hozzászólás - 2010.01.06. 13:12:08 (Válasz Darah #364 hozzászólására.)
A Vf el nem válsz gyengébbé , tömeget nézve igen, mert a többiek elhúznak meletted szintben... viszont saját szinteden erősebb leszel mivel ugyan annyi tp vel 2szer annyit vadászol egy szinten mint a non-vf-es társaid.A dilemma az. Inkább maradsz le az ártól és alacsony szinten erős leszel, vagy haladsz a többivel a top felé... Van aki egyiket választja van aki másikat.Mind2 más játék stílus.
v2 - Elyra
v3 - Phobosz /Vihar Lovagok/

" -Te tudod ki vagy?
- Én IGEN! Egy csávó vagyok, aki egy csávót játszik, aki egy másik csávót játszik!? "
Pontszám: 9.21
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
368. hozzászólás - 2010.01.06. 13:15:03
Pontozzataok

kis érdekesség még, amióta itt reklamálok azóta rengetek apró és kisebb dögöt vadászom és nem találok őskövet sem

a kultikus előre 50 verzióban leprogramozott random szorzó pipáját vegyétek már ki a nevem mellől

P
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 3.13
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
369. hozzászólás - 2010.01.06. 13:16:09
Ne essünk át a ló másik oldalára, természetesen az jót tesz a játéknak, ha egy újabb taktikai elem kerül be. Ha a szaki csak hasonló le/tp arányt hoz is, mint a vf, gond lehet, ugyanis nem számoljátok hozzá, hogy a portyából egyébként is jön le, ezt a szaki tovább emeli. Ha tehát erősebb, mint a vf, akkor annak veszik el az erősítő/felzárkóztató hatása.

Na, többen állítják, hogy a topnak kedvez az egész, közben nem értik, miért támogatják, hogy a szingut kizárja. Mégis mi lehet ennek az oka? Az, hogy ha a kettő együtt használható, még eszébe jut valakinek ténylegesen kifejleszteni. Inkább lemondanának a többlet léről, csak ezt elkerüljék. Nekik teljesen mindegy, hogy így kevesebbet kapnak, egymáshoz képest nem fog változni semmilyük. Ne kérjétek, elvesz vele egy lehetőség a felzárkózásra, ami pedig már most is elég nehéz ügy... Azt sem lenne jó viszont támogatni, hogy a top-ot jobb le/tp aránnyal lehessen utolérni, mint amivel ők jutottak a szintjükre, márpedig elég sok üres tp-t gyűjtöttek.

Ott van a kutya elásva, hogy egy felzárkóztató eszközt használó karakter egyáltalán portyázhat. Láthatatlanul erre nem volt lehetőség, a vf-el meg simán lehet. Így érthető a vf kizárása, baj viszont vele, hogy ez már korábban el lett hibázva, most hiába állítjuk szembe a kettőt, nem a vf lesz kizárva, hanem az új szaki, rosszabb le/tp arányért ugyanis nem fogják akarni kifejleszteni. Erre keressünk inkább valami megoldást, lehetőleg még a bevezetés előtt, ne utólag kelljen belenyúlni, amikor már stratégiák épülnek rá! Legjobb megoldásnak még mindig azt látom, ha egyiktől sem tesszük függővé.

Prisma: a vf és a szingu között hatalmas különbség van hosszú távon, egyik a vadászatra hat, másik portyával kapcsolatos, egyik lassít, másik gyorsít, stb... ennyi alapból elég, és itt még azzal is számolni kell, hogy különböző stratégiák vannak rájuk építve.
Pontszám: 6.90
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
370. hozzászólás - 2010.01.06. 13:17:37 (Válasz Phobosz #367 hozzászólására.)
Tudom Phobosz, használom.

Csak az a furcsa, hogy ha egyik témáról van szó (ménemjönnekfelfeléezekadisznók) akkor hajjdejó szaki.
Most meg hááát egyáltalán nem az.

Holott nonszensz, hogy egy vadász szaki megléte kizáró oka lehet egy portyás szakinak, míg egy másik portyás szaki nem az.

Ha valóban flezárkózásra alkalmas lenne, akkor TOP-tól való távolsággal is számolna.
Másképp ezzel semmit nem ér, aki megindul.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.35
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
371. hozzászólás - 2010.01.06. 13:20:22 (Válasz Rafkós #369 hozzászólására.)
Az a probléma, hogy már kész tényként van kezelve, hogy ha rosszabb lesz az Le/tp aránya ennek a szakinak, mint a VF-nek, akkor senki nem fejleszti ki. Ez szerintem nem igaz. (Mondjuk ha korábban lehetne elérni az akadémián, mint a VF-et, akkor az nagyban támogatná a szakértelmet.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.84
kedvelt tagOkamiFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
372. hozzászólás - 2010.01.06. 13:21:21 (Válasz Maximuss #359 hozzászólására.)
Idézet: Maximuss - 2010.01.06. 12:35:32
Szerintem meg, ha valaki maxolja a szingut, mert szeretne minél magasabb szintre jutni, akkor jutalmazzuk már azzal, hogy kevesebb 0 LE-s portyája lesz.


Már miért kellene? Ha maxolja és magasabbra jut, akkor elérte azt a célt, amiért maxolta a szakértelmet, miért kellene még pluszba is adni neki valamit? A te logikáddal élve, akkor a VF-esnek is járna még valami, mert ő is maxolta. Szingulárissal hamarabb jut nagyobb vadászatokhoz, tárgyakhoz, stb. VF-el pedig egy szinten belül több CSP-t tud levadászni, de ő sem kap több CSP-t, mint a szingus, akkor miért ne járna neki is?
Pontszám: 6.92
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
373. hozzászólás - 2010.01.06. 13:22:19 (Válasz Darah #370 hozzászólására.)
Ezt a felzárkózás dolgot felesleges is taglalni, a játékban jelenleg nincs esély a top utólérésére.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.09
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
374. hozzászólás - 2010.01.06. 13:25:22 (Válasz Ricardo #373 hozzászólására.)
Ricardo, hát pedig az a szingu nem kizárásának legfőbb érve, hátha megindul valaki megostromolni a TOP-ot, akkor pedig kell neki ez is, meg a szingu is.
Csak míg ő a növekvő fix portyaLE-vel csoszog felfele, odafenn a már nagy fix portyaLE-vel operálnak, ergo megint egy jottánnyit sem segíti a felzárkózást.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.35
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
375. hozzászólás - 2010.01.06. 13:27:18 (Válasz Ricardo #371 hozzászólására.)
Akadémiáról a vf-et is ki kéne tessékelni, ebben velem sokan egyetértenek. Oda olyasmi való, mint a manakonstrukció, meg az irányított vadászat, nem ezek, amik eldöntik egy karakter sorsát.

Felzárkózásra nincs lehetőség? Ha a szingut nem zárjuk ki, egy kicsit összetettebb taktikával lehetőséget nyitna rá. Pont ezért akarja pl Morti kizáratni, leesett nekik, hogy aki elfelejti a vf-et, kifejleszti a szakit meg a szingut, az jobb le/tp aránnyal megindulhat utánuk, mint amire nekik lehetőségük volt. Top lefelé portyázik, ezzel lehetne felfelé, meg sok karakterben a szintjéhez képest már így is rengeteg lé van.
Pontszám: 7.93
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
376. hozzászólás - 2010.01.06. 13:28:35
Ne essünk át a ló másik oldalára, természetesen az jót tesz a játéknak, ha egy újabb taktikai elem kerül be. Ha a szaki csak hasonló le/tp arányt hoz is, mint a vf, gond lehet, ugyanis nem számoljátok hozzá, hogy a portyából egyébként is jön le, ezt a szaki tovább emeli. Ha tehát erősebb, mint a vf, akkor annak veszik el az erősítő/felzárkóztató hatása.


Huha van itt minden...

-A Vf vadászatra hat, a szaki portyára. Lehetek VF-es, megerősődhetem, és utána lehetne alternatíva a szaki.
-A szaki csak akkor ad lét, ha nem kapsz annyit mint a szaki képlet adta maximuma
-Az első post egy fejlesztési doksi mint látod, innen lobbizhatsz, de ha nincs baromi nagy támogatottságod, akkor ez a szaki így marad az idő ketyeg, Baraty nem az a lusta fajta szerencsére
-Ennek a szakinak nem kell erősebbnek lennie, de alternatívának kéne lennie a VF-esnek ahhoz hogy lefelejthesse és kikerüljön a vf spirálból. A jelenlegi 35lé/tp nagyon nem az
-Az se lehet cél, hogy boldog boldogtalan vadászat2-őt csinálhasson a portyából, meg kelljen dolgozni a jó arányért még a szakival is. (Én ezért lobbiztam a csataarány beleintegrállásáért!)
Pontszám: 5.19
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
377. hozzászólás - 2010.01.06. 13:33:14 (Válasz Rafkós #375 hozzászólására.)
Az összetettebb taktikához idő kell, és amint látják a népek, hogy idővel működni fog azonnal lekorlátozzák. Nem lehet úgy taktikát építeni, hogy havonta változnak a játékszabályok.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.73
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
378. hozzászólás - 2010.01.06. 13:37:02 (Válasz Ricardo #377 hozzászólására.)
Már gondoltam, hogy az itteni infók alapján készítek erről egy folyamatábrát, csak lusta és fantáziátlan vagyok:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.98
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
379. hozzászólás - 2010.01.06. 13:37:45 (Válasz Ricardo #377 hozzászólására.)
Mennyi idő kell hozzá, hogy elkezdhesd az első lépést megvalósítani, ami a taktikához kell? 2 perc kb, aztán amíg azzal elkészülsz kitalálod hozzá a többit. Ez egy olyan játék, ahol számolni kell 1-2 havonta komoly változásokkal.
Pontszám: 3.36
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
380. hozzászólás - 2010.01.06. 13:38:44 (Válasz Sznoopy #366 hozzászólására.)
Ez egy folyamatosan fejlődő játék (az irányban nem egyezik a véleménye sokunknak...). Nem tudsz egy másik olyan webes játékot mondani, melyben nem WIPEolnak néha, és nem veszted ez az addigi összes munkádat amit belefeccoltál, ahol ekkora az user support!
Dícséretes, hogy Miklós megkérdez minket, javasol, fejleszt, próbál tenni a jobbért, és nem fél évente dob be egy patcht ami tejesen felforgatja az addigi rendszer. Folyamatosan apró módosításokat tervez, így sikerül ahogy, szerintem nem vészes!
Pontszám: 4.72
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!