Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
621. hozzászólás - 2010.01.08. 15:05:46 (Válasz Jeriko #618 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.08. 14:11:27

Nem tudom jó-e ez a top-nak, de sosem aszerint mondtam véleményt ez fejlesztésről hogy az jó-e egyik vagy másik érdekcsoportnak (legyen szó akár saját karakteremről), hanem hogy jó-e az a játéknak, illetve nem feszegeti-e a játékegyensúlyt. Ezért szóltam le a KH-t, a HT-t akkor is mikor mi birtokoltuk stb.

Ez nagyon örvendetes, mindenkinek így kellene hozzáállni. A kérdésem első fel igazából csak az erre való rácsodálkozást fejezte ki. A második fele viszont arra akart utalni, hogy első pillantásra igazságtalannak tűnik a javasolt szakértelem a toppal szemben: "hiába fejleszti ki ugyanannyiért egy topper a szingut, és az inspirációt, kevesebb CSP-t kap, mint aki alsóbb szintekről jön - és ezzel utolérik. Holott eleve azért fejlesztette ki a szingut, hogy jó magas szintről lefele ütve elverhesse az ellenfeleit."
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.91
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
622. hozzászólás - 2010.01.08. 15:41:36 (Válasz Prisma #620 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 15:01:48

Csakhogy önmagában mind a számláló, mind a nevező jelentősége messze eltörpül a hányadosuk jelentősége mellett. Mivel ez egy PvP játék, így valójában csak ez számít a karakterek interakciójában (kiéve top, de azt most hagyjuk). A nevező által befolyásolt dolgoknak amúgy sincsen jelentőségük, mert ha lassabban is, de a kisebb nevezővel (tehát kevesebb TP-vel) is pontosan ugyanoda fogsz eljutni, mint nagyobb nevezővel.


No ebben nagyon nincs igazad. Ha így lenne, akkor ugye a VF helyettesíthető lenne egy SM2 szakértelemmel, ami semmi mást nem csinál, mint újra duplázza a vadászat LE-t és a TP marad a régi.
Ha most azt merném javasolni, hogy akkor cseréljük le a VF-et erre, továbbá akiknek VF-jük van, azoknak visszamenőleg pörgessük fel a LE-jét és TP-jét ennek megfelelően, hát nagyon sokan tiltakoznának. Teljesen más lenne az egész.
Pontszám: 4.90
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
623. hozzászólás - 2010.01.08. 15:49:07 (Válasz Jeriko #622 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.08. 15:41:36
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 15:01:48

Csakhogy önmagában mind a számláló, mind a nevező jelentősége messze eltörpül a hányadosuk jelentősége mellett. Mivel ez egy PvP játék, így valójában csak ez számít a karakterek interakciójában (kiéve top, de azt most hagyjuk). A nevező által befolyásolt dolgoknak amúgy sincsen jelentőségük, mert ha lassabban is, de a kisebb nevezővel (tehát kevesebb TP-vel) is pontosan ugyanoda fogsz eljutni, mint nagyobb nevezővel.


No ebben nagyon nincs igazad. Ha így lenne, akkor ugye a VF helyettesíthető lenne egy SM2 szakértelemmel, ami semmi mást nem csinál, mint újra duplázza a vadászat LE-t és a TP marad a régi.
Ha most azt merném javasolni, hogy akkor cseréljük le a VF-et erre, továbbá akiknek VF-jük van, azoknak visszamenőleg pörgessük fel a LE-jét és TP-jét ennek megfelelően, hát nagyon sokan tiltakoznának. Teljesen más lenne az egész.


Akkor ezek szerint mégiscsak igazam van, ugyanis helyettesíthető bizony egy SM2 szakértelemmel. Nyugodtan javasold hát, én már megtettem, bár ennél rugalmasabb formában:
Idézet: Prisma - 2009.12.27. 20:44:38
Maradjon a VF mint szakértelem, hogy ne kelljen felejteni, meg új szakértelmet fejleszteni ugyanazon hatás kedvéért, ellenben legyen egy kapcsoló, amivel beállítható, hogy a VF LE/TP javító hatása a számláló, avagy a nevező módosításával történjék-e. Egyik állás tehát ugyanazt jelentené, mint ami most van, a másik állás pedig azt, hogy nem a TP-t felezi, hanem a LE-t duplázza.

A karakter lokális erőssége szempontjából (vagyis lényegét tekintve) tehát semmi változás nem lenne, eldönthetné viszont a játékos, hogy éppen gyorsan akar szintet lépni, vagy lassan. Ez olyan taktikai húzásokra is lehetőséget teremtene az erősségben beálló bármiféle változás veszélye nélkül, hogy akinek nem tetszik a környezete, mert túl sok erős/gyenge karakter van, az sebességet válthatna, és olyanok közé kerülhetne, akik jobban megfelelnek az ízlésének.

Ez így anélkül oldaná meg a lassú szintlépés problémáját, hogy bárki is pórul járna, de ugyanakkor senki nem tenne szert semmilyen előnyre sem a gyorsabb szintlépésen kívül.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.38
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
624. hozzászólás - 2010.01.08. 15:50:26 (Válasz Prisma #621 hozzászólására.)
Ha nincs konstruktív javaslatod akkor inkább hallgass, szerintem senki nem kért narrátort minden egyes hozzászóláshoz. Baromira zavaró, hogy egyedül szétoffolod az egész topicot.

Miklós: még mindíg várjuk a választ az alábbiakra:

Ugye a KH ellen nem fog működni a szakértelem ?
És ugye lesz benne fék, hogy az alacsony szintűeket kevésbé érje meg ütni?
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5.90
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
625. hozzászólás - 2010.01.08. 15:58:28 (Válasz Prisma #620 hozzászólására.)
Az épp elég eltérés, hogy az egyik a számlálót növeli, a másik a nevezőt. Ezek után már nem lehet egy kalap alá venni őket. Az, pedig, hogy kinek melyik egyéb "tulajdonsága" fontos a szakinak, azt majd a játékosok egyenként eldöntik, nem vághatod rá, hogy lényegtelenek, és legfontosabb a LE/TP arány.

Az első hullámban nagyon sokan pont azért fejlesztették ki a VF-et, mert felezte a Tp-t. Lassabban lépték a szinteket, és le tudtak maradni azoktól akik elötte napi 3x laposra verték őket. Nekik a LE/TP volt lényegtelen, hiszen sokuknak még a spektrális, sajtolás, stb sem volt kifejlesztve.

Nekem a VF szintlépés lassításával van egyedül problémám. Nem az zavar, hogy tőlem lemaradnak a többiek, hiszen pont azért van szingulárisom, hogy lemaradjanak tőlem a többiek. Az zavar, hogy az új játékosok is szinte kötelezve vannak már a lassított szintlépésre, ha sikeresek akarnak lenni, mert ha nem fejlesztik, minden szinten olyan karakterek tucatjaiba fognak belefutni, akikben dupla annyi LE van mint bennük, így esélytelenek portyában.

Akik azt mondják, hogy ők nem akarnak VF-el játszani, mert nagyon belassul vele a játék, azokon némileg segít ez az új szaki, és kapnak némi többlet LE-t. Ha a VF-es kari ugyan úgy megkapná ezt a LE-t, akkor megint ott lennénk ahol elötte voltunk, nem növekszik a játékélménye azoknak akik nem akarnak VF-et használni.

Hogy a szingulárist ki kell-e zárni, azt nem tudom. Aki ezzel a szakival rohan előre az egyébként is gyenge lesz az adott szinten. De lehet, hogy jó kombó lehet egy régóta VF-es karinak, ha már megunta a VF-et. Vagy egy póknak.

Hogy nekem mekkora táp lenne a szaki, azt már számolgattam... A legutóbbi 60 portyámban 11701 LE-t hozott volna a szaki, ami átlagban +195LE. Ez mind 100%-os portya volt, ennél sokkal rosszabb lenne az átlag, ha épp nem lettünk volna háborúban a KH-val, inkább olyan +100LE lenne csatánként. Kb 5000 győztes portya után térülne meg a fejlesztés költsége, ami 200 nap. Egy olyan gyorsan változó játékban mint ez, elég veszélyes 200 napos megtérülési idő mellett befektetni valamibe... Gyanítom, hogy ha ugyan ezt a LE mennyiséget az erő fejlesztésére költeném, a LE szívás növekményéből többet profitálnék...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
626. hozzászólás - 2010.01.08. 16:17:03 (Válasz Ariel #625 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.08. 15:58:28
Az zavar, hogy az új játékosok is szinte kötelezve vannak már a lassított szintlépésre, ha sikeresek akarnak lenni, mert ha nem fejlesztik, minden szinten olyan karakterek tucatjaiba fognak belefutni, akikben dupla annyi LE van mint bennük, így esélytelenek portyában.

Hát akkor fejlesszék, ha megéri. Egyébként is, ha a VF nem jó szakértelem, akkor nem a VF-et kifejlesztőket kell szopatni, hanem meg kell változtatni a VF működését.


Akik azt mondják, hogy ők nem akarnak VF-el játszani, mert nagyon belassul vele a játék, azokon némileg segít ez az új szaki, és kapnak némi többlet LE-t. Ha a VF-es kari ugyan úgy megkapná ezt a LE-t, akkor megint ott lennénk ahol elötte voltunk, nem növekszik a játékélménye azoknak akik nem akarnak VF-et használni.

Már megint a régi nóta, megint összemosod a VF két tulajdonságát. Ha az általad védeni kívánt játékosoknak azért csökkent eddig a játékélménye, mert a VF-esek erősebbek, akkor az a VF erősítő tulajdonsága miatt van, de akkor a spektrális miatt is. Még egyszer: ha nem jó a VF, mint szakértelem, akkor meg kell változtatni a működését, és nem megszopatni azt, aki kifejlesztette. Erre voltak is javaslatok.

Szerintem sem a szingut, sem a VF-et, sem mást nem kellene kizárni.

Otoaak, ha nem tetszenek a hozzászólásaim, ne olvasd őket, ilyen egyszerű.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.14
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
627. hozzászólás - 2010.01.08. 16:21:32 (Válasz Prisma #626 hozzászólására.)
A Vf lassít, de tápol. Kell mellé egy olyan szakértelem, ami nem lassít, de szintén tápol (kisebb mértékben, mint a VF, hiszen nincsen hátránya), hogy legyen választási lehetőség. Amég ezt nem érted meg, addig nem lehet érdemben vitatkozni Veled.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.62
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
628. hozzászólás - 2010.01.08. 16:32:26 (Válasz Prisma #626 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 16:17:03
Ha az általad védeni kívánt játékosoknak azért csökkent eddig a játékélménye, mert a VF-esek erősebbek, akkor az a VF erősítő tulajdonsága miatt van, de akkor a spektrális miatt is. Még egyszer: ha nem jó a VF, mint szakértelem, akkor meg kell változtatni a működését, és nem megszopatni azt, aki kifejlesztette. Erre voltak is javaslatok.


Nem mosok össze semmit. A VF egyszerre csinálja a kettőt. Lassít és erősít, míg a spektrális csak erősít. Semmi baj nem lenne azzal, hogy akik VF-et használnak azok erősebbek, ha ezzel együtt nem kerülnének olyan játékosokkal egy szintre, akik jóval késöbb indultak, vagy csak nem akarják használni a hátrányai miatt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.00
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
629. hozzászólás - 2010.01.08. 16:37:44 (Válasz Ricardo #627 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2010.01.08. 16:21:32
A Vf lassít, de tápol. Kell mellé egy olyan szakértelem, ami nem lassít, de szintén tápol (kisebb mértékben, mint a VF, hiszen nincsen hátránya)

Miért kéne bármi mellé? Ilyen erővel annak is kellene táp, aki nem hajlandó a támadását növelni, hanem inkább egészséget növel, ezért elverik. Egyébként pedig még OK is lenne a dolog, ha hajszálpontosan ugyanúgy működne a nem lassító, de tápoló szakértelem, mint a VF, csak éppen nem lassítana. Csakhogy az energiahasznosítás a portyára hat, a VF pedig a vadászatra. A VF lassítási problémájának megoldására volt egyébként több javaslat is. Külön szépsége így a dolognak, hogy Miklós azt állította, hogy az energiahasznosítás fogja megoldani a tömés problémáját. Akkor ennek az az üzenete, hogy kivéve a VF-eset, azokat lehet tömni, mert köcsögök.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.52
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
630. hozzászólás - 2010.01.08. 16:45:46 (Válasz Ariel #628 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.08. 16:32:26

Nem mosok össze semmit. A VF egyszerre csinálja a kettőt. Lassít és erősít, míg a spektrális csak erősít.

No, akkor a VF melyik tulajdonsága miatt is kell, hogy előnyt kapjon az energiahasznosítót használó? A lassítás, vagy az erősítés miatt? Ha a lassítás miatt, akkor az felháborító, mert nem elég, hogy a VF-es lassabban fejlődik, kap még egy hátrányt? Ha az erősítés miatt, akkor a többi erősítő szakértelem miért nincs kizárva? Ariel, akárhogy csűröd-csavarod nem fog kijönni az, hogy csak a VF-et kell kizárni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.92
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
631. hozzászólás - 2010.01.08. 16:45:50 (Válasz Ariel #625 hozzászólására.)
"De lehet, hogy jó kombó lehet egy régóta VF-es karinak, ha már megunta a VF-et. Vagy egy póknak."

Ekkora hatásfokkal sajnos nem, kicsit nagyobbal már lehetne. Póknak nagyon kicsi szinten, ahol még nincsenek a vadászatból le-t emelő szakik kifejlesztve plusz táp lehet, ezeknél ugye sokkal olcsóbb egy szakit kihúzni 50ig. Jelenleg a vf akkora táp, hogy nekiálltam miatta vadászni, befektettem a szakikba, már a felgyülemlett csp-k visszahozták közel az egész összeget, azóta meg hasznot termel, pedig sikeres vagyok pókként.
Pontszám: 7.88
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
632. hozzászólás - 2010.01.08. 18:57:36
Nekem kissé 'speciális' a helyzetem.
Cca. 6 hónapra abbahagytam a játékot. Mielőtt ezt megtettem, az előtt fejlesztettem maximumra a VF-et. Gyakorlatilag nem is használtam ki eddig az 'áldásos' hatását.
Ezen felül rámzárkóztak azok a karakterek akik szintjükhöz képest sokkal hamarabb megszerezték ezt a szakértelmet.
A szintemen a legjobb 3 karakter közé tartoztam, most meg a 'futottak még' kategóriába tartozom. Nem a leggyengébb, de közel sem az, ami lehetnék feljebb.

Ha most kizárnak a lehetőségből, hogy az új szakit felvehessem, még egy hátrányt kapok.
Ha elfelejtem a VF-et, akkor buktam a rá fordított LE-t, plusz a felejtésre fordítottat.

Én is azt a verziót támogatnám inkább, ami a két szakértelem szintjének összegét maximalizálja (összesen 60-75 szintben).
A hozzászólást WillChi módosította 2010.01.08. 19:03:30-kor
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 6.92
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
633. hozzászólás - 2010.01.08. 20:40:54 (Válasz Otoaak #624 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2010.01.08. 15:50:26

Ugye a KH ellen nem fog működni a szakértelem ?
És ugye lesz benne fék, hogy az alacsony szintűeket kevésbé érje meg ütni?


A szakértelem leírása a nyitó topicban olvasható.

Azzal kapcsolatban, hogy a KH ellen a szakértelem ne működjön, a következő érv érkezett a topicba:
- A KH már így is elég táp, ne tápoljuk tovább a topot.
A következő ellenérvek érkeztek:
- A KH a kezdeti tápossága óta több lépésben "letápolódott" (jelentős lélekszívás immunitást kaptak, kábítás immunitást kapnak, a mostani patchel tr.projekciójuk is megnő)
- A KHba ez a szakértelem már eleve "be volt építve", tehát pont ellenük ez a szakértelem amúgy sem csinál semmit, ráadásul a kevés célpont miatt gyakran vannak 100% alatt.
- A KH egyetlen és elsődleges célja az volt, hogy a top számára a portyacélpont hiányt részlegesen megoldja. Ha semmilyen "táp" nem működik rájuk, ami egyébként normál portyában működne (lélekszivás, kinzókamra amúgy se ill. kevésbé) akkor értelmüket vesztik.

Én ebben a témában semleges vagyok, de az elhangzott érv és ellenérvek közül az utóbbiak számomra meggyőzőbbek és alátámasztottabbak voltak. Felhívom a figyelmet, hogy a szakértelem leprogramozásra került, a mai napon megcsináltuk a tesztelést, hétfőn reggel felpatcheljük, tehát ha bárki még érvelni akar a témában, akkor nagyon gyorsan, nagyon nyomós érveket kell felhoznia ahhoz, hogy változtassunk még (és érvelés alatt nem az össze-vissza pontozgatást értem, hanem a racionális, matematikai és logikai alapú indoklást).

Fék az alacsonyabb szintűek ütése ellen: erről már jópár hozzászólás van a topicban, olvasd vissza őket. Röviden: nem lehet olyan "féket" kitalálni, ami hatásos lenne, és nem épp az ellenkező hatást érné el (az erős karaktereket még tovább erősítené). Egy "természetes fék" az, hogy az alacsonyabb szintűekért kevesebb LE jár, a 100%-nál kisebb státuszúakért pedig arányosan kevesebb LE.
Pontszám: 6.71
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
634. hozzászólás - 2010.01.08. 21:11:04 (Válasz Miklós #633 hozzászólására.)
Nem is értem a problémát...
A kh-ban a tetején midníg van lé állítjátok, de lejeb nincs, szegény lentiek de szívnak miatta. Most lenne egy szaki, amivel akt letol függetlenül lehetne AZONOS feltételekkel az első hullám bármilyen lélekszívása ellenére szerezni lét a kh-ból, erre ez se jó?
De jövök a kedvenc v1-es szöveggel
Ha a KH ellen nem működik a szaki, akkor az AL nem vesz észre belőle semmit, de ha működik, akkor azonos esélyekkel tud lét szerezni belőle a 20-35. kh-st ütő régió is.

A KH tápos szövegre csak annyit kéne betenni, mint V3-on van. Egy kh-sból szívott/portya alatt szerzett lé szorzódik a kh-s csata arányával...
Pontszám: 4.77
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
635. hozzászólás - 2010.01.08. 21:16:37 (Válasz Miklós #633 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 20:40:54
Felhívom a figyelmet, hogy a szakértelem leprogramozásra került, a mai napon megcsináltuk a tesztelést, hétfőn reggel felpatcheljük, tehát ha bárki még érvelni akar a témában, akkor nagyon gyorsan, nagyon nyomós érveket kell felhoznia ahhoz, hogy változtassunk még (és érvelés alatt nem az össze-vissza pontozgatást értem, hanem a racionális, matematikai és logikai alapú indoklást).


Logikai eszmefuttatás: Azt mondtad régebben, hogy a pp-t nem erőforrásnak, hanem korlátozásnak szántátok. Ehhez képest nem rég ezt írtad:

, vagyis a képlet szint*szakértelem*0,2. (Ez mellesleg a vadászat alap LE-nek felel meg, randomok, spektrális és sajtolás nélkül).
Erre ugye még rájön a kre aff, a tárgybónuszok, és az állat felszerelések?

Sajtolással együtt a vadászat kb az alapLE 3*-osát hozza.
3/2=1.5, szóval ha valaki 50% tárgybónuszt összeszed, akkor ugyanott van a portyázással, mint vadászattal. (4 db lélekszívó mancs és egy vámpírfókusz az már 45%).

Azaz majdnem egy vadászatnyi LE-t fog adni sajtolással együtt, sokkal kevesebb TP-ért.

Ebből logikusan következik, hogy a portyázásból vadászat lesz, és az erősebbek szanaszét fogják ütni a körülöttük lévő gyengébb karikat, mert biztosan sok Le-t és jó LE/TP arányt kapnak. Ergó a pp erőforrás lesz, tehát a saját régebbi véleményednek mondasz ellent.

Én a magamrészéről nem vagyok játéktervező, sem programozó (nem is akarok egyik sem lenni), de én a konstanst lejjebb vinném, és valami módon belevenném a karakterek erősségét. Mielőtt lefújolnának, a V3-hoz hasonlóra gondoltam volna, a győztes/vesztes portya arányra, mert azt nem igazán lehet manipulálni, főleg az erős, sok nyert portyás kariknál. És a lefelé való ütésnél drasztikusan csökkenteném a szaki hatásfokát.

De ez csak egy Vf-es játékos véleménye.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.46
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
636. hozzászólás - 2010.01.08. 21:17:26 (Válasz Miklós #633 hozzászólására.)
Felhívom a figyelmet, hogy a szakértelem leprogramozásra került, a mai napon megcsináltuk a tesztelést, hétfőn reggel felpatcheljük.


Előre is köszi!
Azt is, hogy a multkori tapasztalatokra hallgatva nem ma raktátok fel, így az esetleges problémák nem keseríthetik meg a hétvégét.
Pontszám: 5.83
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
637. hozzászólás - 2010.01.08. 21:23:54 (Válasz Pietrus #635 hozzászólására.)
Több kört futottunk már a kérdésben. Ha csata arány van, akkor az erős kari még jobban erősödik, mert ő le bírja vernia jó csata arányúakat, a gyenge továbbra is csak a szar csata arányt tudja leverni.
Nem beszélve arról, hogy az emberek portyalista alapján támadnak, azaz a kockák akik eddig is figyeltek még nagyobb előnybe kerülnek, vagy a normál játékosnak megnő a portya célpont keresési ideje azaz a játék idő függése

A lefelé ütést nem lehet igazándiból bántani, mert vannak szintek, ahol egyszerűen nincs játékos, és a gyengébb karakterek csak alacsonyabb szinteken találhatnak maguknak célpontot.
A felfelé ütést se lehet igazándiból támogatni, mert a Pókok és a masszív VF-eseket támogatnád meg vele.

A tö szö stb összegek mind megbuktak, mert az arányuk nem hoz igazándiból jelentős szorzót, olyan mintha bent se lenne.

Ha van bármi olyan ötleted ami még nem hangzott el, és segít, szívesen várom én is, mert szerintem szinte mindent körbejártunk már
A hozzászólást Birka módosította 2010.01.08. 21:24:33-kor
Pontszám: 6.15
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
638. hozzászólás - 2010.01.08. 21:28:04 (Válasz Miklós #633 hozzászólására.)
Tényle Miklós, a tárgyak ami plusz rablást tesznek lehetővé, erre hatni fog?
Mert ugye ellenféltől van maximum amit el lehet hozni, de ezt nem hozom el , szóval ha teleaggatom magam portyaLE-t adó tárgyakkal, akkor az erős dolog lesz?
Ráadásul én ha ráfekszem lélekszívásra, és az ellenfelemből kiszívom az utolsó csepp LE-t is, akkor utána még kapok belőle a szaki miatt is? Ez nem tűnik nekem túl logikusnak Táposnak annál inkább
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.28
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
639. hozzászólás - 2010.01.08. 21:34:35 (Válasz Almási Viktor #638 hozzászólására.)
A lélekszívással ugyanaz a helyzet, mint a gyémánt bónusszal. Ha beleszámolod azt is, akkor gyakorlatilag megszűnik a lélekszívás értelme, hiszen ugyanannyit kap az is, aki szív, és az is, aki nem. Akkor meg mire jó a nála lévő tárgy? A tárgybónuszoknál ugyanez a helyzet, azt is csak utoljára kellene számolni, a kreatívval együtt.
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.01.08. 21:35:11-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.61
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
640. hozzászólás - 2010.01.08. 21:58:59 (Válasz Mortimer #639 hozzászólására.)
Értem. Én biztos nem fogom kifejleszteni, ha biztos bevételre vágynék akkkor vadásznék.
Ezzel a szakival az én szememben óriásit csökken a VU PVP jellege.
Tudom, hogy nincs teljesen igazam, és hogy sokan nagyon fognak örülni ennek a szakinak, de nekem (most csúnya leszek) a tamagocsi szó jut róla eszembe. Tudom, hogy magasabb szinten mekkora összegeket rabolnak a sikeres pókok, és tudom, hogy ez mellette aprópénz egy átlagjátékos számára, de én ezt is csak egy kis lépésként élem meg az izgalomfaktor nélküli (V3) gombnyomkodás felé.
Egy izgalmas dologból csinál win-win szitut.

Ez az én személyes véleményem, tudom hogy nem mindenki látja így ezt a dolgot, és most hülyének néz, de gondoltam leírom, hogy ismerjék fejlesztők ezt a fajta hozzáállást is a játékhoz. Asszem vagyunk ezzel így egypáran a "tesztszervereken".
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.61
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!