Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
581. hozzászólás - 2010.01.07. 15:43:35 (Válasz Miklós #577 hozzászólására.)
Aha... Hát nem tudom Miklós milyen egyensúlyról beszélsz...
(Mondom ezt a legerősebb horda tagjaként)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.21
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
582. hozzászólás - 2010.01.07. 15:44:31 (Válasz Byzon #581 hozzászólására.)
Jah. A rubinok miért nem vehetnek 1 szinttel hamarabb fegyvert és miért nem kapnak plusz ép-t?
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.60
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
583. hozzászólás - 2010.01.07. 15:51:32
Nabakker most megint olyasmit hoztam fel, ami úgy tűnhet, sírás valami miatt. Egyel magasabb szintű fegyver egyébként számomra elfogadható kompenzáció lenne. Nem tökéletes, de örülnék neki.
Pontszám: 6.86
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
584. hozzászólás - 2010.01.07. 15:55:00 (Válasz Byzon #581 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.01.07. 15:43:35
Aha... Hát nem tudom Miklós milyen egyensúlyról beszélsz...
(Mondom ezt a legerősebb horda tagjaként)


Hat ott van "torekeny..." Raejtesz egy varit, es apro dirib-darabokra torik...
Pontszám: 6.55
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
585. hozzászólás - 2010.01.07. 16:05:51 (Válasz Eliteninja #582 hozzászólására.)
Azért ha végignézzük (max Miklós nem olvassa el ezt a posztot):

Rubin:

Közelharci bónuszokat kap. -> A közelharcban nem lehet behozni egy azonos erejű mágus atrakcióját. Nagyon ritkán, bika nagy randommal.

Zafír:

Több Ép-t és Vp-t kap az itókákból, ami jó, mert kevesebb LE megy el a vásárlásukra. A kisebb sebzés is hasznos.

Smaragd:

Erősebb varázslata gyakszi a játék harcrendszerének legerősebb pontján van betápolva, ráadásul ez ellen védettebb is. 1 szinttel hamarabb jut hozzá a varázslatokhoz, amik ugye a fentiek miatt a játék legerősebb pontján tovább tápolják. Több Vp-ből gazdálkodik, vagyis többet konstruál, managyógyul...

Gyémánt:

Amikor 4-6 szintenként átöltözik az ember, olyankor az neki olcsóbb. És itt ez ki is merült, más gyakorlati bónusza hosszú távon nincs is...

Ez olyan rettenet kiegyensúlyozottnak tűnik?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.61
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
586. hozzászólás - 2010.01.07. 16:08:27 (Válasz Byzon #585 hozzászólására.)
Azért javítanék egy picit. A gyémántok folyamatosan 33%-al többet profitálnak a térkapuból és a gyógyitalt is olcsóbban veszik. Kufáros cuccal képesek 48%os áron venni a dolgokat. Tény, hogy a portyával nagyot buktak.

Zafíroknak hátrány is a gyorsabb gyógyulás a vadászat miatt, bár ehhez hozzá lehet szokni.

Smaragd...nos igen.
1-10% sebzésbónusz, nagyobb találat, több mana, 1 szinttel hamarabb jön a vari. Hát jah...
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.07
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
587. hozzászólás - 2010.01.07. 16:12:07 (Válasz Eliteninja #586 hozzászólására.)
Huhúúú, a régi jó vita
Szerintem a gyémánt a legerősebb horda, ezért is van sok tagja.
Na jó nem ezért van sok tagja, de tényleg a legerősebb szerintem.
Most is csak azért nem vagyok gyémánt, mert a gyémánt hordának van a legtöbb tagja.
Mert az a legerősebb
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.71
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
588. hozzászólás - 2010.01.07. 16:16:54 (Válasz Eliteninja #586 hozzászólására.)
V3-on zafírt is próbálom, az új prémrendszerű vadászat óta ezt nem érzem igazi hátránynak. A gyémánttal az a baj, hogy ezzel konkréten adtál a halottnak egy kiadós talpmasszázst. Semmilyen harci erejük nincs és elég háttér LE-t se kapnak, hogy abból kompenzálják mindezt...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.92
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
589. hozzászólás - 2010.01.07. 16:18:33 (Válasz Byzon #588 hozzászólására.)
Nem is azért írtam, tudom, hogy így van. Csak ezt kifelejtetted
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.07
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
590. hozzászólás - 2010.01.07. 16:19:02
Még egy javaslat: az esetleg nem férne bele a patch-be, hogy pihenés alatt ne 3-szor, hanem mondjuk 5-ször gyorsabban regenerálódjon az ÉP és a VP? Nem lenne több semmivel, csak rövidebb lehetne az az időszak, amikor nem csinálsz semmit, csak vársz...
Kicsit könnyebbé válna az időbeosztás.

Ha már időbeosztás: annak mi értelme, hogy vadászat alatt nem tudok térkapuzni, portyázni stb.? A vadászat 2-5 perc, bármikor megállítom, és csinálhatom ezeket gond nélkül, aztán újra indítom a vadászatot - szóval most is lehetséges, csak sok felesleges kattintás és pár perc elvesztegetése. Igazából csak a pihenésnek kellene kizárnia bármi egyéb tevékenységet, hiszen az összes többi "pillanat" jellegű.
Pontszám: 7.10
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
591. hozzászólás - 2010.01.07. 16:21:53 (Válasz Byzon #588 hozzászólására.)
Sosem lesznek egyformán erősek a hordák, mivel nem ugyanazt a tápot adják. Én annó Dutch-csal annyit raboltam, hogy a karomat adtam volna érte, ha gyémántra válthattam volna klánvesztés nélkül. A smaragdban ugyanis nem éreztem a bónuszt. Akinél sokkal nagyobb volt az IQ-m ott 5-ből 4x találtam, akinél nem, ott meg jött a fifti-fifti.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
592. hozzászólás - 2010.01.07. 19:47:54 (Válasz Miklós #577 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 15:36:07
Idézet: Kocos - 2010.01.07. 15:19:44
Ha gyakorlatilag elismerjuk, hogy a gyemant az egyik leggyengebb horda, ha gyakorlatilag elismerjuk, hogy a portyaban keves a LE (es ezert keves a gyemant bonusz), akkor miert nem vonatkozik a gyemant bonusz az uj szaki altal termelt LE-re?


Kócos, csak a saját nevedben beszélj, nem hiszem, hogy pl. én bárhol azt mondtam volna, hogy a gyémánt a leggyengébb horda. A hivatalos álláspontom az, hogy a horda bónuszok jól ki vannak egyensúlyozva.


Na varj a hivatalos nekem meg az, hogy a zafirok a leggyengebbek es rettentoen sok karpotlast kell nekik adni. De azert komolyan ezt nem gondoljuk, ugye?
Pontszám: 5.87
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
593. hozzászólás - 2010.01.07. 20:38:35 (Válasz Ariel #562 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.07. 14:46:03
Idézet: Prisma - 2010.01.07. 14:20:10
Az egyetlen ok, amiért ezt feszegetem, az az, hogy itt egyszerűen nincsen menekvés, mivel racionális ok jól láthatóan nincsen

Racionális okot akarsz?


Idézet: Miklós - 2009.11.18. 20:36:35
Visszatekintve, a VF egyike volt a kevés nem kellően átgondolt fejlesztéseknek.
...
Maga a szakértelem nem lett volna rossz, de a bónusz amit ad, túlzó. Az 50% helyett elég lett volna 20%.


Hát ezt kompenzálja az új szaki. Hogy a VF-es kari ne legyen akkora előnyben azokhoz képest, akik nem használnak VF-et.


Oké, erre jön az én véleményem, hogy ez az új szaki reálisan adhatna alternatívát, ha nem 0,2-es szorzója lenne, mert kevés belőle a táp. Még mielőtt lehurrogtok, nem a tápot önmagában hiányolom, hanem ha rosszul lett belőve a VF, és a VF tápjához kell közelíteni ennek az új szakinak a tápját, akkor túl alacsony. A túlon van a hangsúly, növelni kéne.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 6.13
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
594. hozzászólás - 2010.01.08. 06:57:21
Szervusztok!

Egy ideje nézegetem ezt a vitát, és az a véleményem, hogy az új szakértelem vagy ne legyen kizáró a VF-fel, vagy legyen kizáró a szingulárissal is. Az indok: a Tp-befolyásoló szakértelmeket kezeljük együtt.

Ha ugyanis bárki használhatja, akkor megszűnnek a nullás portyák, csak az a kérdés, hogy a semmiből terem a kapott LE, vagy bukja az ellenfél. Ha Tp-t befolyásoló játékos nem használhatja, akkor három út van: a VF, a szingu, és az új szakértelem. Ekkor talán van értelme az arányosításnak. Ha a szingus használhatja, a VF-es pedig nem, akkor a rohahás kap egy olyan tápot, ami látszólag táp, egyébként értelme semmi, mert a rohanásban le fog gyengülni, és amint a top ütőtávjába ér, porráverik, és nem fog tudni felállni.

Nehéz a döntés, VF-esként még inkább az. De ennek ellenére azt vallom, hogy ne legyen összeférhető semmilyen TP-módosító szakértelemmel. Ha, mint emlegetik, kevés a szingus, akkor ez a korlátozás a VF-eseken kívül keveseket fog érinteni, de legalább magyarázható lesz a bevezetés.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.07
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
595. hozzászólás - 2010.01.08. 07:47:02 (Válasz Awenhai #594 hozzászólására.)
Ha elolvasod Miklós véleményét erről, akkor a szingu+új szaki kombóval gondolja a felzárkózási lehetőséget az élhez.
Éppen ezért nem kezeli együtt a két szakértelmet.

Sajnos a fajlagos csp mennyiség nem változik tőle, amit a karakter összesen elkölthetett pályafutása alatt. Ezért ez a szaki erre a célda sajnos sose lesz alkalmas

Jelenleg egyetlen egy tárgy van a játékban, mely esélyt ad a felzárkózásra, ez az inspirátor. Lazán el tudnék képzelni egy szakértelmet inspiráció néven, mely hosszú távon esélyt adna a felzárkózásra hasonló elven mint az inspirator. Mondjuk 100-as szinten fele akkora hatásfoka lenne mint az inspirátornak. NA annak a szakinak mind a VF mind a Szingu kizáró oka kéne legyen...
A hozzászólást Birka módosította 2010.01.08. 07:48:16-kor
Pontszám: 5.41
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
596. hozzászólás - 2010.01.08. 07:48:32 (Válasz Birka #595 hozzászólására.)
Szerintem nem sokan akarnak felzárkózni a tophoz, hacsak nincsenek agymosás alatt
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.08
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
597. hozzászólás - 2010.01.08. 07:56:39 (Válasz Eliteninja #596 hozzászólására.)
Pedig jó lenne, ha jönnének, higyjétek el, ez is lesz olyan jó, mint az üléshuz... ööö... mint lent
Pontszám: 8.38
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
598. hozzászólás - 2010.01.08. 07:57:44 (Válasz Eliteninja #596 hozzászólására.)
Teljsen tisztába vagyok vele.

Minek zárkózzon fel? Betolja agy nélkül a VF-et, a környezete mumusa lesz idővel. A portyák zömét megnyeri, kevesebb őskövet kell költenie (És hiába hagy ki a szintrohanó ember prémes cuccokat, ha 3x annyi őskőbe kerül a szintje miatt, amit ő ritkábban vesz meg!), mert a prémet se kell benyomni, mert minek? Fixen megnyeri a bajnokikat stbstbstb... Mivel se a csp se a pp nem érték, csak a LÉ/TP, így nyugodtan elhúzhat 2-3 hétre pihenni, a relatív erőssége nem romlik katakombában, ki lehet kapcsolni a VU-t!

Ezzel szemben a topban nézheti az üres a portya listát, hogy a KH szivatja amennyiben nincs a "csúcsragadozók" közt a szerveren, hogy néha kifut alóla a game. portya hiányban fölösleges fejleszteni a karakterét stb... (Az elso 160. szint második 150. szint harmadik 125. szinten lesz a toplistán (Ha az addíg párhuzamosan rohanó társak törölnek/masszív katakombába vonulást tolnak!), akkor a KH se segít a portya helyzeten.) Nem beszélve róla, hogy egy jó játékos "tömegben" szinte fixen nyeri a bajnoki, míg széthúzódott élmezőnyben a saját klónjai 80%-ban elverik... Valamint 1-2 hét kihagyással apszolut léhátránya lesz (terkapu, entitás, nem kihasznált portyacélpont stb...), és elveszett az eddigi belefeccolt energia...

Azon kívül, hogy a szint lista első helyezetje valaki, mi értelme van még a topban lenni? Jelenleg az emberek utálnak szintet lépni, a játékban lévő ösztönzés erre siralmasan kevés...
A hozzászólást Birka módosította 2010.01.08. 09:55:20-kor
Pontszám: 5.44
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
599. hozzászólás - 2010.01.08. 08:05:44
Szervusztok!

Birka: A kombó ehhez nem elég erős, nem is lehet az, mert túl drága. Amire megközelítené a játékos az élbolyt, már rég elkapták lepkehálóval, ráadásul pont a top rohanása okán alakult ki a helyzet, hogy van egy szép üres sáv a top, és a többi játékos közt. Legfeljebb eddig szeretne rohanni, akinek egy hangyányi esze is van. Aki meg a toplista első helyét célozza, az induljon új világon, vagy egye meg, amit főzött, ha utoléri a topot.

Szerezhet a feltörekedni vágyó több CsP-t, ha megnyomja az Elementáris fúziót... de ahhoz idő is kell, mert az nem segít, hogy hamarabb töltődik fel a puffer, ha utána bukja a CsP-ket, mert elkölteni nem tudja.

A te szakértelemötleted viszont nem hangzik rosszul, az értelmes alternatíva lenne, talán valódi fejlődésgyorsító. Ha azt elfogadnák, akkor máris nem kéne a VF-eseket szivatni a kötelező nullás portyákkal, aki akarná, az közülük is kifejleszthetné a szakértelmet a fix LE-re.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.15
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
600. hozzászólás - 2010.01.08. 08:16:16 (Válasz Birka #598 hozzászólására.)
Aham. Amióta bejött a KH a béna portyásoknak is a toppon megnőtt a LE-difje(most v1ről beszélek)nem is kicsit. Másrészt ki akar rohanni? Azért, hogy felérjen és utána a szétszívott top szétverje a fejét? Tényleg ez aztán sokkal jobb.
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.65
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!