Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
181. hozzászólás - 2010.01.05. 18:21:27 (Válasz Miklós #179 hozzászólására.)
szinted*SZÖ(szinted*10-ig figyelembe véve)*0,2+kreatív bónusza=szerzett LE

Ezt a képletet hámoztam ki. Jól értelmeztem? Ezt maximum szakiszinten éri el (ez a VFhez hasonlóan 50 lesz?)? Erre jön még valami módosítő később, vagy ez már a fixen kapott LE-t adja eredményül? A békés világ szabályai változtatnak rajta valamit?
Mert ez egy atlag feletti 47es karakternél 4418 LE-t mutat. Kreatív nélkül. Ami finoman szolva is tul szép nekem, hogy igaz legyen


Az én indulataim lecsillapodtak. Főleg ha tényleg valami hasonló lesz ennek a szakinak a végső képlete.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.64
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
182. hozzászólás - 2010.01.05. 18:21:42 (Válasz Miklós #179 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 18:11:59
Akinek esetleg az energianyeléssel van problémája, magyarázza el, mi a gondja, mert a postokból ez nem derült ki, hogy milyen formában árt a portyázásnak, ha a 0 helyett valami minimális LE-t lehet szerezni.

Három probléma is van vele:
1. Kizárja a VF használatát. Ez egy teljesen felesleges korlátozás (a TOP által gerjesztett rosszindulat érződik rajta), ráadásul nem várt negatív hatásokat rejt. Pl. végleges döntést kell hozni ezzel kapcsolatban rövid időn belül, és ha az tévesnek bizonyul, akkor óriási buktával lehet áttérni a másikra. Miért kell potenciálisan hatalmas hibát rejtő döntésekbe kényszeríteni a játékosokat?
2. Sebződéstől függ. Erről már sokan, sokat írtak.
3. Nem véd a TP tömés ellen - az ígérettel ellentétben. Aki leveretni megy magát ugyanis, az úgyis buzogánnyal fog menni, tehát gyakorlatilag semmire nem lenne jó TP tömés ellen. Ráadásul jelen terv alapján VF-eseknek elvileg sem járna védelem. Ez így már tényleg nettó rosszindulat, semmi más.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.84
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
183. hozzászólás - 2010.01.05. 18:22:04 (Válasz Miklós #179 hozzászólására.)
Persze, megnyugszunk a törlés után. Számorma még mindig felfoghatatlan, hogyha pár embert érint, akkor mire ez a nagy felhajtás? Ráadásul csak pár ember tette ezt szóvá itt ezen a viccoldalon, akiknek igen sok közük van ehhez. De tök király lesz, majd ők eltartják a játékot, lassan már csak ők maradnak

mod.: még annyit, hogy csodálkozol hogy elszabadulnak az indulatok? Mindenki jobb akar lenni a másiknál egy ilyen játékban, Te meg mindenkit egyenlővé akarsz tenni. Vicc az egész. Olyanok törölnek akikről életemben nem hittem volna, és nem is a top hibája, hanem a Tiéd Miklós. Az egy dolog hogy Birka és még 1-2 ember itt nyomja a dumáját egész nap hogy ilyen meg olyan "reform" kéne, de hogy még igazat is adsz nekik. .Csak úgy érdekességből szeretném megkérdezni: Ha lehetséges...1 hónap múlva láthatnánk egy olyat hogy az elmúlt 1 hónapban mennyien fizettek a játékra és mennyien töröltek? Lehet hogy nem lesz igazam, de szvsz az egyik szépen megcsappan, a másik szépen megnő:)
A hozzászólást Szabinho módosította 2010.01.05. 18:33:16-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 6.32
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
184. hozzászólás - 2010.01.05. 18:27:34 (Válasz Prisma #182 hozzászólására.)
A képletben amit Miklós írt az egyik hozzászólásában, nem szerepel sebzés. Csak szakiösszeg és szint.
Ha tévedek akkor kérlek javíts ki. Jó lenne teljesen tisztán látni a témában.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
185. hozzászólás - 2010.01.05. 18:31:07
Még lenne pár dolog + összegzés az eddigiek alapján:
-A lélekszívás beleszámít a keretbe?
-Hozzáadódik majd a szakival szerzett lé is a léegyenleghez?

A sajátjánál nagyobb TÖjű embert úgysem fog támadni senki, tehát az esetek többségében ez egy 1-nél kisebb szorzót fog jelenteni. Persze, be lehet vezetni, kérdés, hogy tényleg szükséges-e, ezzel kapcsolatban még lehet érvelni.
A számítás metódusáról: kiszámítjuk a zsákmányolt LE-t mindenfajta módosító figyelembevételével. HA az LE ennél kevesebb, akkor felkerekítjük a fenti összegre. A kreatív affinitás bónuszt ezután adjuk hozzá. Ha ez így megfelel.


-Tö, Szö nem gyere be ezek szerint.
-Léarány nem csinál 1x es szorzónál nagyobbat igazán
-kreatívval bónuszban szoroz...
-kb 10*szint az alapja

Ami hiányzik:
-A farmolás védelem, hogy nehogy már tovább támogassuk a farm karik ütését!
-Ésszerű minimum limit exploit védelem, és vadászat2 elkerülése véget
-KH buciraverés ballance

Azaz megint ott tartunk mint V3 képletnél:
(10*szint*(vesztes csataaránya, minimum 0,2))*kreatív

Farmvédelem on, lovagi csaták ösztönzése on, 1-nél nagyobb szorzó on, KH farmvédelem on, sebződés független lé on, dinamizmus on.

-Piramis, pajzs épületek, gyémánt bónusz, epikus cuccok, kivégzés stb gondolom nem hat, vagy tévedek?
Pontszám: 5.40
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
186. hozzászólás - 2010.01.05. 18:34:25 (Válasz Miklós #179 hozzászólására.)
Hátha másodszorra már Miklós is meglátja:

Idézet: pityu - 2010.01.05. 18:03:59
A kérdőív azon részével mi van, hogy alacsonyabb szinteken legyen-e kristályhorda? Lesznek?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.82
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
187. hozzászólás - 2010.01.05. 18:36:19 (Válasz Miklós #179 hozzászólására.)
Miklós, az epikus kinccsel az a baj, hogy amennyi 5. szintű alól kiszeditek a kincset, annyi 30. szintű alól szintén.
A másik probléma vele, hogy senki nem fog örülni neki.
Nem lehetne valami kézzelfogható dologhoz kötni?
Mert a szint már régen nem az.

A portyalével kapcsolatban csak annyi baj van, amennyi az összes utólag bejövő LE termelő szakihoz, és az engem nem érint.
Viszont ahhoz, hgoy a VF-et elfelejtsék emiatt igazán durára kell beállítani.
És akkor megint a magas szintű karakterek vannak játékra kényszerítve, mert ha leállnak pár hónapra feljönnek alulról a sokkal erősebb, ezt a szakit régóta használó karik. Lord Sanyi esete számomra precedens értékű volt. Számotokra nem? Nem vesz sok őskövet monstanában. Sharpának az eladásához is sok sikert több hónap szünet után, elég gáz a szintjén, és nem a szingu miatt. Ezzel a játékkal napi szinten kell játszani, sokaknak jó lenne néha egy kis leállás, de ha ezt megteszik meggyengülnek a szintükön a folyamatosan bejövő LE termelő szakik miatt.
Szerinted ha Másit most visszaállíttatnám nem sírnám el magam? Persze nem, de kb. utolsó lenne a szintjén, pedig TOP volt.
Inkább töröl egy kari, mint hogy szüneteltené a játékát. Szerintem a zsebetek ellen dolgoztok, ez nem HKK.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.21
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
188. hozzászólás - 2010.01.05. 18:36:36 (Válasz Miklós #179 hozzászólására.)
Miklós, azt szerintem mindenki belátja, hogy egy 1. szintű karakter 0 építéssel nem érdemel meg semmilyen epikus cuccot, ez oké. A baj ott van, hogy a játék engedi, hogy hetvenvalahanyadik szintű karakternek és tizenvalahanyadik szintű karaktereknek azonos legyen a klánja és mindketten teljesértékű tagok lehessenek benne. Ilyen esetekben a kisebb tagnak sosem lesz epikus tárgya abban a klánban, ahol lehet hónapok óta ott van, mert bekerült egy olyan fejlesztés ami egyfelől átgondolatlan, másfelől teljes mértékben átszabja a toborzás feltételeit.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.79
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
189. hozzászólás - 2010.01.05. 18:36:49 (Válasz pityu #186 hozzászólására.)
Kérj meg valaki "mást" hogy írja e a fórumba, akkor tuti kapsz rá választ;]
Hiéna-ZP

Pontszám: 6.56
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
190. hozzászólás - 2010.01.05. 18:43:07 (Válasz pityu #186 hozzászólására.)
Ez engem is érdekelne!

Az új szakinál meg lenne egy olyan ötletem, hogy a vesztes is kapjon LE-t a csata után, ha van ez a szakértelme, mondjuk 25%-t . Ezzel növelnénk a portyacélpontok számát, mert érdemes lenne 15% felett lenni és a portyában lévő LE-t is növekedne. A vesztesek nyereménye álltal, amit mások elvihetnek. De ezzel is vissza lehetne élni...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.06
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
191. hozzászólás - 2010.01.05. 18:43:30 (Válasz LoWs #184 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.01.05. 18:27:34
A képletben amit Miklós írt az egyik hozzászólásában, nem szerepel sebzés. Csak szakiösszeg és szint.
Ha tévedek akkor kérlek javíts ki. Jó lenne teljesen tisztán látni a témában.


Elnézést, figyelmetlen voltam. Igazad van, valóban szerepel egy képlet, bár nem voltam benne biztos, hogy az most akkor Miklós jelenlegi tervezetébe is bekerült-e. Ha igen, akkor valóban nem sebződés alapú a számolás, de ettől még a másik két probléma áll:
1. Felesleges, sőt káros a VF-eseket kizárni a használatból.
2. TP tömés ellen nem véd. A TP tömés lényege ugye a LE/TP arány jelentős rontása. Nemrég elhangzott egy adat, hogy 150 fölötti LE/TP-t hoz valaki permanensen. Ez nagyon jónak számít, de egy maxolt LE/TP szakikkal rendelkező vadász is 100 fölött tud hozni. A 100 fölötti LE/TP-hez képest gyakorlatilag mindegy, hogy valaki 0 LE/TP-vel tömi a célpontot, vagy 20-25 LE/TP-vel (amennyit a mostani javaslat szerint az új szaki adna), mindkettő jelentősen rongálja. Minimális az eltérés a rongálás mértékében. Továbbá ugye a VF-eseknek nem járna semmilyen védelem, amit már tényleg csak rosszindulatnak lehet betudni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.07
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
192. hozzászólás - 2010.01.05. 18:44:02
Szívemből beszéltek De főleg Szabinho

akkor felteszem én is a kérdést:

A kérdőív azon részével mi van, hogy alacsonyabb szinteken legyen-e kristályhorda? Lesznek? Ez volt az egyetlen értelmes kérdés szerintem
A hozzászólást Sznoopy módosította 2010.01.05. 18:44:28-kor
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 5.78
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
193. hozzászólás - 2010.01.05. 18:48:47 (Válasz Almási Viktor #187 hozzászólására.)
Ne feledd el, hogy ez az egész csak 1 játék. Ha egy játékkal nem játszol minden nap, nem feltétlenül vesztesz vele. Mivel játék, ezért szórakozás céljából játszik vele az ember. Ha meg nem ilyen felfogásban teszi azt, hanem versenyként fogja fel, akkor vagy legyen ott nap, mint nap vagy fogadja el, hogy ennyi lehetősége van, ebből kell kihozni a maximumot.

szerk.: ráadásul egy nyitott végű játékról beszélünk, tehát nem tudom mi hátrány érheti a karaktert, ha kihagy 1 napot (tudom, 1 napi kamra és portya, de mi akadályozza meg abban, hogy másnap portyázzon?)
A hozzászólást Maximuss módosította 2010.01.05. 18:50:10-kor
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 4.30
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
194. hozzászólás - 2010.01.05. 18:51:13
Ezzel egyet értek én is, csak az a gond, hogy nem erre a játékra regisztráltam bő 1 éve és nem ezért fizettem.... inkább nem is számolom össze mennyit

Ezt hívhatjuk a vásárlók megtévesztésének, amiért akár börtönt is adnak...
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 5.30
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
195. hozzászólás - 2010.01.05. 18:52:09
Írok is a fogyasztóvédelemnek gyorsan
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 4.78
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
196. hozzászólás - 2010.01.05. 18:53:13
A kérdőív azon részével mi van, hogy alacsonyabb szinteken legyen-e kristályhorda?
Pontszám: 5.81
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
197. hozzászólás - 2010.01.05. 18:54:02
És hogy tanítómesteremet idézzem, remélem nem haragszik meg érte:

"Valóban nyílt végű a játék, akkor fejezed be, amikor akarod. Én most fejeztem be.
Lehet Te leszel a következő!"
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 4.15
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
198. hozzászólás - 2010.01.05. 18:54:15 (Válasz Prisma #191 hozzászólására.)
A VF-es kizárás érthető. De tényleg károsnak tartom én is.

Az LE/TP arány problémájáról: a 150 tényleg igencsak jónak számít. Én már a 100LE/TP aránnyal is jól elvagyok 12es szinten.
Kiszámolva az általam kihámozott képlettel: 12*120*0,2*2=576 LE. Ennyit kapnék fixen a velem egyszintűekért. Azaz 5-6 TPért. Ezzel 100LE/TP kipipálva.
A 47es karakteremmel viszont más eredmény jött ki: 47*470*0,2=4418 (Kreatív nélkül!)
47es embereket támadvakb 14-17 TP jött eddig ki. 51eseket, akkor meg 28. Tehát ezen a szinten már régen nem 100LE/TPről beszélhetünk, hanem akár 300-ról is. Szerintem elszámoltam valamit, vagy erre még jön módosítás, de ez tul szép. Ennyire nem szeretik Miklósék a portyázósokat
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.50
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
199. hozzászólás - 2010.01.05. 18:54:59 (Válasz Rodriguez #196 hozzászólására.)
Tedd fel a kérdést egymás után legalább 20x Engem is érdekelne a dolog, de mi fekete bárányok vagyunk
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 5.28
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
200. hozzászólás - 2010.01.05. 18:56:44
Eltörlő, itt pont arról van szó amit írtál, nem a portya számít, hanem hogy fizess és vadássz
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 4.60
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője