Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
601. hozzászólás - 2010.01.08. 09:36:57 (Válasz Eliteninja #600 hozzászólására.)
Awenhai, ez csak V1-re igaz, v2-on sincs akkora szakadék, és V3-on is csak azért alakult ki bizonyos szakadék, mert sokan betoltak a VF-et az élmezőnyből, így a normál sebesség hirtelen iszonyat gyorssá vált, hol van még a szingu?

Eliteninja, V3-on benne van a csata arány a léképletben, így önszabályozó a kh... Ha farm a kh-s akit ütök akkor se portya lé, se lélekszívott lé nem jön belőle érdemben...

A legerősebb KH-sok csatája így néz ki:

Törlés Ma, 09:15 Wart *Killmaxor* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1094 lélekenergia és 23 TP. Csata leírása
Törlés Ma, 09:14 Wart *Entropius* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1553 lélekenergia és 23 TP. Csata leírása
Törlés Ma, 09:14 Wart *Sharpaslayer* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1621 lélekenergia és 41 TP. Csata leírása
Törlés Ma, 08:00 *Behemot* Wart Te nyerted a csatát.
A jutalmad 592 lélekenergia és 20 TP. Csata leírása

Ezzel szemben sima portya, ha van lé az embereknél:

Törlés Ma, 08:42 Wart Dzskar El Khebir A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 568 lélekenergiát. Csata leírása (Van nálam 270k lé, az 568 a fizikai maximuma amit veszthetek támadásban...)
Törlés Ma, 08:42 Wart McPaul Te nyerted a csatát.
A jutalmad 3781 lélekenergia és 43 TP. Csata leírása
Törlés Ma, 07:25 Wart Wood Te nyerted a csatát.
A jutalmad 3115 lélekenergia és 39 TP. Csata leírása

Lehet szidni a V3 harcrendszerét, de sokkal korrektebb a valóságban, mint az első 2 világé...
A hozzászólást Birka módosította 2010.01.08. 09:39:03-kor
Pontszám: 4.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
602. hozzászólás - 2010.01.08. 09:52:53
Ez az inspirátoros szakértelem tetszik, jót tenne a játéknak egy kis "tömörödés". Akár a portyaLEminimum szakival össze is lehetne vonni, hogy elég csábító legyen, és kizárásos alapon lehessen fejleszteni VF-el és szinguval.
Pontszám: 6.64
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
603. hozzászólás - 2010.01.08. 10:00:30 (Válasz Jeriko #602 hozzászólására.)
Csak egy kósza ötlet volt, az AL lobbi majd eldönti mi legyen

Komolyra fordítva a szót: Újabb csp, újabb időfüggés, újabb kockulás

Ha már felzárkózás időfüggés nélkűl, akkor az inspiráció szaki +%-ot adjon az elhasznált csp-re -re mind TP, mind LÉ ügyén...
Pontszám: 5.46
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
604. hozzászólás - 2010.01.08. 10:02:19 (Válasz Awenhai #594 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2010.01.08. 06:57:21
ne legyen összeférhető semmilyen TP-módosító szakértelemmel. Ha, mint emlegetik, kevés a szingus, akkor ez a korlátozás a VF-eseken kívül keveseket fog érinteni, de legalább magyarázható lesz a bevezetés.

Ez jól rávilágít a problémára. Be lehet tehát vezetni a TP-módosító szakértelmekre a kizárást, ami ugyan értelmetlen, de legalább magyarázható lesz, és nem lesz ordítóan következetlen, hogy pont csak a VF van kizárva. Egy lépéssel persze előrébb lennénk, részrehajlás, és következetlenség helyett értelmetlen lenne a kizárás. Mit kompenzálna ugyanis az új szakértelem a VF, és szingu TP módosító hatásán? Pontosan milyen előnyös/hátrányos hatása van a TP módosításnak, amit az új szakértelem kompenzál/helyettesít stb.?

Az a helyzet, hogy valójában semmilyen szakértelem kizárása nem indokolt. Szerintem csak azért van az, hogy néhányan próbálnak javaslatokat adni a korlátozás módosítására, mert azt sokan érzik, hogy a VF korlátozása önmagában nagyon légből kapott dolog. Szerintem azonban nem az a helyes kérdés, hogy mit kell kizárni, hanem, hogy kell-e egyáltalán bármilyen szakértelmet kizárni? Ha igen, miért? Természetesen nem lehetetlen, hogy ezekre van olyan igenlő válasz, ami logikus, de eddig még senki nem írt ilyet.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.14
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
605. hozzászólás - 2010.01.08. 10:12:27 (Válasz Prisma #604 hozzászólására.)
Prisma, ez a szekér elment...
Miklós leírta kerek perec, hogy csak a VF. Én is keményen lobbiztam a ha már VF akkor a Szingu is elv mellett, de mindenkit lesöpört az asztalról pár egyszerű indokkal:
-alig van ember aki szinguzik, azok magas szintüek, a szaki megtérülési ideje horror náluk.
-a szingusoknak ott a kh amiben mindíg van lé (mondjuk ezzel baromira nem értek egyet...)
-Ha lefelejted a VF-et, akkor a szingu az egyetlen lehetőség arra hogy beérd a topot (az egy dolog hogy senki nem akarja beérni CSAK TP-ben LÉ néklül a toppot...)
-kiszámolta, a szaki így jó, innen nincs az az érv amivel meg tudod győzni, csak kőkemény matematikai képletek exel táblák, és kimutatható MATEMATIKAI adatok. Az igazságos, lenne, talán, érzem stb egy átlag progmatosnak is falra hányt borsó, nemhogy 18 éve tömeges síráson edződött Miklósnak
-Mint írta a szaki le van adva így jártunk!

Legkeményebb a témában az, hogy itt van a szaki Miklós szerint tömés elleni védelemre, így már azért se lobbizhatsz... Tömnek, akkor fejleszd a szakit, ha nem fejleszted, akkor mért sírsz a tömésért?

Prisma, én én eddig azt hittem sírásban McPaul (zarknod) és Rick (kristálygömb) behozhatatlan, de kezdem belátni, hogy hozzád képest laza kezdők, te profi mód implementáltad az ellenvélemény ignorálást, dogmatikus ismétlés, félremagyarázás, mások szavainak kifordítása, mindenre reagállás szakértelmeket is a síroskurva szakértelem mellé
Különbség talán annyi a javukra, hogy ők eredményesek voltak, te meg nem?
A hozzászólást Birka módosította 2010.01.08. 10:34:30-kor
Pontszám: 7.04
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
606. hozzászólás - 2010.01.08. 10:37:05 (Válasz Birka #605 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.01.08. 10:12:27
Prisma, ez a szekér elment...

Ezt nagyon jól tudom, valójában egy percig sem volt hajlandó Miklós megfontolni bármit ezzel kapcsolatban, és ez már az elején nyilvánvaló volt.


Miklós leírta kerek perec, hogy csak a VF. Én is keményen lobbiztam a ha már VF akkor a Szingu is elv mellett, de mindenkit lesöpört az asztalról egy egyszerű indokkal:
-alig van ember aki szinguzik, azok magas szintüek, a szaki megtérülési ideje horror náluk.
-a szingusoknak ott a kh amiben mindíg van lé (mondjuk ezzel baromira nem értek egyet...)
-Ha lefelejted a VF-et, akkor a szingu az egyetlen lehetőség arra hogy beérd a topot (az egy dolog hogy senki nem akarja beérni CSAK TP-ben LÉ néklül a toppot...)
-kiszámolta, a szaki így jó, ilyen nincs az az érv amivel meg tudod győzni, csak kőkemény matematikai képletek exel táblák, és kimutatható MATEMATIKAI adatok.

Miklós semmilyen értelmes indokot nem mondott arra, hogy miért kell korlátozás. Az, hogy matematikailag kijön, hogy lesz, akinek megéri így is az a legcsekélyebb mértékben sem indok arra, hogy meg legyen csinálva. A korlátozás nélküli kraff is megérte sokaknak, ki lehetett számolni, mégis le lett korlátozva.


Az igazságos, lenne, talán, érzem stb egy átlag progmatosnak is falra hányt borsó, nemhogy 18 éve tömeges síráson edződött Miklósnak

Igen, pont az itt a probléma, hogy Miklós leszarja azt, hogy mi igazságos, mi nem.


Legkeményebb a témában az, hogy itt van a szaki Miklós szerint tömés elleni védelemre, így már azért se lobbizhatsz... Tömnek, akkor fejleszd a szakit, ha nem fejleszted, akkor mért sírsz a tömésért?

Ja, tényleg, ez talán a legfelháborítóbb következménye ennek az egésznek. Az interjúban ezt is kifejtettem.


Prisma, én én eddig azt hittem sírásban McPaul (zarknod) és Rick (kristálygömb) behozhatatlan, de kezdem belátni, hogy hozzád képest laza kezdők,

Én Mortimertől, és Arieltől tanultam.


te profi mód implementáltad az ellenvélemény ignorálást

Szerintem én reagálok leginkább az ellenvéleményre. Mondatról mondatra szoktam rá reagálni, mint most is.


dogmatikus ismétlés

Állítás lehet dogmatikus, az ismétlés aktusa nem. Az ismétlés a tudás anyja.


Különbség talán annyi a javukra, hogy ők eredményesek voltak, te meg nem?

Így van, ez egy lényeges különbség.

Nincsenek illúzióim azzal kapcsolatban, hogy mit lehet ezzel elérni. Így viszont legalább nyilvánvaló Miklós inkorrekt hozzáállása a fejlesztésekhez, és ha valaki betéved ide, akkor olvashatja. Szerintem már összeszámolni is alig lehet azokat a hozzászólásokat, amelyek hosszasan fejtik ki, hogy Miklós mennyire inkorrekten ignorálja a középmezőny véleményét, és mennyire csak a top véleménye számít, sőt, mennyire csak a top érdeke számít. Ha olvasgatod a fórumokat, akkor megláthatod, hogy ez a legtöbb topikban előjön, és nem egy ember írja ezt le, nem is kettő, hanem sok.
Én csak rámutatok a konkrét dolgokra, amikor ez megtörténik.
Ez a mostani egy kiváló példa, és tudom, hogy nagyon sokaknak megvan a véleménye Miklós ezzel kapcsolatos tevékenységéről.
Továbbra sem tudott senki értelmes indokot adni a VF kizárására. Ariel volt talán az egyetlen, aki megpróbálta.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.59
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
607. hozzászólás - 2010.01.08. 10:50:14 (Válasz Prisma #606 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 10:37:05
Idézet: Birka - 2010.01.08. 10:12:27
Prisma, ez a szekér elment...

Ezt nagyon jól tudom, valójában egy percig sem volt hajlandó Miklós megfontolni bármit ezzel kapcsolatban, és ez már az elején nyilvánvaló volt.



engem mindig az lep meg, hogy a vitakultúrának még a legelemibb jellemzői sincsenek egyesekben meg. néhányan annyira betonfejűek, hogy nem hiszik el, hogy másnak is igaza lehet, így kötik az ebet a karóhoz, miközben a másik "semmit nem fontol meg" (holott épp megfontolásra lett létrehozva a topik), az érvei még véletlenül sem a megfontolás részei, s ezért nem lehet más az ellentmondó fél, mint inkorrekt.)

hiába írsz értelmes, korrekt érveket, ha a végén kiderül, hogy csak egy frusztrált kisgyerek vagy legbelül. a konklúzió levonásának minősége különbözteti meg ugyanis a duzzogó, karcsiszemüveges monitorvadászt az érett, önálló gondolkodásra képes felnőttől.
Pontszám: 4.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
608. hozzászólás - 2010.01.08. 11:01:10
Miklós mennyire inkorrekten ignorálja a középmezőny véleményét, és mennyire csak a top véleménye számít, sőt, mennyire csak a top érdeke számít


Ha ez így lenne, akkor nem lennének szavazások, nem úgy kerülnének be dolgok, hogy a top homlokegyenest mást akart.
Rengeteg dolog van ami nem a topnak van kitalálva, mégis bekerül, sőt a top nem igazán kap fejlesztést, csak tárgyakat, a középmezőny kapja a nyakába a fejlesztések nagyját.

Kezd el végignézni az utóbbi idő fejlesztéseit, mik azok, ami egyáltalán pozitívan érintette a topot!
Csak pár példát kiemelnék:
-Prémes ép/vp regen (kit érdekel a topban, ők már megtanultak 15% alatt vadászni, a kh meg úgy is üt 15% alatt is...)
-Kaland küszöbszámítás (erre rá lehet fogni, bár alacsonyabb szinteken is kialakulnak lyukak különösen v1-en!)
-Újabb legendák (6 vagy 7 szintes elmaradás volt már...)
-5 új relikvia (ebből kapott mindenki.)
-varázslatok lélekszívása (Magas szinten nagyobb a lélekszívás védelem, mint ami a varikban van lélekszívás 2x-ese, középszinten ér valamit ez a módosítás.)
-felszerelés bérlet (midnenkit érint szerintem)
-harag ital (pont a topban nem használható, sőt meg se vehető)
-lgy blöki felszerelések erősítése (továbbra is ultra szarok, topot csak a +tp-s érdekli a morál miatt, mivelé ők nem tudják portyával tartani a morált célpont hiányában...)
-kvízmedál (midnenkit érint)
-új lgy pajzsok és páncélok (sose lesz rá lgy a topban..)
-blökireform/erőszorzó. (Ponthogy csak a topban csökkent az erő szorzó azaz ők kapták a nerf ezen részét, blökireform mindenkit)
stb.

A kh csuka, kh felszerelés fókuszok, top számára megcsinálhatatlan kaland próbák stbstbstb...

Hirtelen nem is tudok a KH bevezetése óta mondani olyan változást, mely kifejezetten a topnak készült, és pozitívan érinti a topot (a KH is erősen vitatható, bár a lédif szerint az ügyes játékosok ebből is hasznot tudtak húzni...)
Pontszám: 5.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
609. hozzászólás - 2010.01.08. 11:07:41 (Válasz Birka #601 hozzászólására.)
Ez mind szép és jó, csakhogy a V1 és a V2 az nem V3. ott KICSIT más a KH...
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.64
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
610. hozzászólás - 2010.01.08. 11:17:29 (Válasz Prisma #606 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 10:37:05
mennyire csak a top véleménye számít, sőt, mennyire csak a top érdeke számít.


Ez biztos, hogy nem így van. De ha azt szeretnéd, hogy a top legalább akkor melléd álljon amikor azonos a véleménye veled, akkor talán segítene ha nem ostobáznád le minden hozzásuzólásukat, illetve nem őket vádolnád olyasmivel, amiről nem ők tehetnek. A VF kizárását Miklós találta ki, nem a top lobbijának köszönhetően teszi ezt.

Birkának teljesen igaza van abban, hogy a KH óta nem volt olyan fejlesztés ami a topnak szólt volna. Ráadásul a top volt az, aki kérte, hogy legyen kibővítve a KH, és alacsonyabb szinten is legyen elérhető. Mindenki mutogat a top-ra, hogy hogy megszedték magukat LE-vel, most itt volt a szavazás, lehetett kérni, hogy a KH hozzáférhető legyen máshol is, még is le lett szavazva...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.67
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
611. hozzászólás - 2010.01.08. 11:27:34
Olyan fejlesztés ami direkt a topot támogatná szerintem sincs túl sok. Csak ami van annak hibáinak kijavitása történik amikor látványossá válnak és igy nekik mindent többször kell megcsinálni.

Viszont a legtöbb ami bevezetésre kerül és vkit súlyt az a fellegek közt élő pár játékos ötleteként merül fel, addig terjesztik az igét amig az Olümposzon is meghallják.
Gyanítom ez is erősen hozzájárul, h a játékosok nagy többsége ferde szemmel néz a topra, valamint az, h erősen eltérő játékkörnyezetük, v1 alapú szemléletük furcsa látásmódot eredményez.
Pontszám: 8.83
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
612. hozzászólás - 2010.01.08. 11:29:38 (Válasz Jeriko #602 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.08. 09:52:53
Ez az inspirátoros szakértelem tetszik, jót tenne a játéknak egy kis "tömörödés". Akár a portyaLEminimum szakival össze is lehetne vonni, hogy elég csábító legyen, és kizárásos alapon lehessen fejleszteni VF-el és szinguval.


Nekem is tetszik de ne szinthez legyen kötve, hanem az első karakter indulási idejéhez. Az egyetlen dolog ami abszolút erősségben számít az az idő, minden más LE/TP. Ahhoz, hogy a tophoz fel lehessen nőni abszolut erősségben kell tudjak fejlődni (gyorsabban mint a top), hogy érdemes legyen tömörülni. Megjegyzem, ha ez jól be van lőve es mondjuk 1-2 hónapos hátrányt 2-4 hónap alatt le lehet dolgozni igencsak nehéz idők köszöntenének a topra, KH ide vagy oda...
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.08
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
613. hozzászólás - 2010.01.08. 12:30:42 (Válasz Ariel #610 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.08. 11:17:29
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 10:37:05
mennyire csak a top véleménye számít, sőt, mennyire csak a top érdeke számít.


Ez biztos, hogy nem így van.

BaalCain leírta ezzel kapcsolatban a lényeget. A toptól származik rengeteg olyan ötlet, aminek nyomán később sokan megszívták, ráadásul olyan dolgokban, ami a topot egyáltalán nem érintette.


De ha azt szeretnéd, hogy a top legalább akkor melléd álljon amikor azonos a véleménye veled, akkor talán segítene ha nem ostobáznád le minden hozzásuzólásukat, illetve nem őket vádolnád olyasmivel, amiről nem ők tehetnek.

Szerencsésebb lenne, ha nem mellém, vagy bármelyik másik személy mellé állna a top, hanem az igazságos, és logikus megoldások mellé.
Ha igazad van, én támogatni fogom a véleményedet, akármilyen ocsmányságokat vágtál előzőleg a fejemhez. Volt is már erre példa, ha emlékszel. Te is megtennéd adott esetben?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.14
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
614. hozzászólás - 2010.01.08. 13:23:46 (Válasz Jeriko #602 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.08. 09:52:53
Ez az inspirátoros szakértelem tetszik, jót tenne a játéknak egy kis "tömörödés". Akár a portyaLEminimum szakival össze is lehetne vonni, hogy elég csábító legyen, és kizárásos alapon lehessen fejleszteni VF-el és szinguval.


Biztos, hogy jó lenne ez a topnak? Olyan karakterek érnék utol őket, akik a szinguláris hosszú ideig tartó mellőzése miatt sokkal jobb LE/TP aránnyal rendelkeznek. Az is furcsa, hogy hiába fejleszti ki ugyanannyiért egy topper a szingut, és az inspirációt, kevesebb CSP-t kap, mint aki alsóbb szintekről jön - és ezzel utolérik. Holott eleve azért fejlesztette ki a szingut, hogy jó magas szintről lefele ütve elverhesse az ellenfeleit.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.50
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
615. hozzászólás - 2010.01.08. 13:51:17 (Válasz Prisma #606 hozzászólására.)
Azért sokmindent figyelembe vett Miklós, amit itt leírtunk. Ispotályról, vf felejthetőségéről meg a többiről se feledkezzünk meg...

TPvel tömés ellen valamennyit segít, de ez inkább csak elméleti. A játék eleje óta az ad rá lehetőséget, hogy portyázhatsz úgy, hogy nincs nálad meghatározott mennyiségű le. Most már ezen talán nem kéne változtatni, de ugyan egy végzetúr minek támadna rá egy másikra, ha nem zsákmányolhat tőle semmit akkor sem, ha nyer, a másik meg tele van lével...

Volt itt szó korábban a top utoléréséről, Jeriko szerint a többszörös körbeverések miatt semmiképp sem érdemes. Megnéztem, az le/csata arányom kb 1600 most, ez jóval több, mint a top tagjainak... a tp más kérdés, a vadászat is, de ez az arány nálam globálisan is az egyik legmagasabb. A többit is meg fogom vizsgálni több oldalról, elég összetett kérdés.
Pontszám: 6.81
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
616. hozzászólás - 2010.01.08. 13:54:41 (Válasz Prisma #614 hozzászólására.)
Top utolérésénél az le/tp arány kevésbé meghatározó, mint az elköltött erőforrások mennyisége, és a felhasználás hatékonysága. Globálisan le/vadászat le/csata le/térkapu arányokat a legjobb figyelembe venni, meg azt, hogy összesen mennyi volt belőlük.
Pontszám: 6.81
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
617. hozzászólás - 2010.01.08. 13:57:36 (Válasz Prisma #613 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 12:30:42
A toptól származik rengeteg olyan ötlet, aminek nyomán később sokan megszívták, ráadásul olyan dolgokban, ami a topot egyáltalán nem érintette.


Igen, pl. sokan panaszkodnak, hogy hogy megszívták a kreatív affinitás lebutításával. Ők általában csak azt látják, hogy nekik szar lett, nem pedig azt, hogy hová fajulna a játék, ha minden maradt volna a régiben. Ráadásul a top már fél évvel a változtatás elött szólt, hogy nem jó így ez a szakértelem, de egészen addig nem lett megváltoztatva, amíg ki nem derült, hogy tényleg nem jó. Ha minden a régiben maradt volna, mára senki nem vadászna, mert nem lenne értelme. Minden egyes portya több milliós rablást hozna...


Ha logikusak lennének az érveléseid, és egyet tudnék érteni velük, akkor meg is tenném. De ez nagyon ritkán van így. Mondok egy példát. Te azt állítod, hogy a spektrális és a VF között nincs különbség, mert mindkettő duplázza a LE/TP arányt. Ez első ránézésre lehet hogy így van, valójában teljesen más a két szakértelem. Ugyanis az egyik a számlálót duplázza, a másik a nevezőt felezi. Valamint a nevező önmagában ezer másik függvénynek a változója. Ilyen függvény a szinted, ezen keresztül a portyázható ellenfeleid, a megvásárolható tárgyak listája, az alap LE amit vadászatnál, sajtolásnál kapsz, portyában a támadásod egy része, a max ép-d, vp-d és még ezer más dolog. A VF módosítja ezeknek a függvényeknek az értékét, a spektrális nem. Teljesen más dolgokra hat a két szakértelem és csak egyetlen közös pontjuk az, hogy mindkettő duplázza a LE/TP arányt. Éppen ezért nem lehet a két szakit egy kalap alá venni, és éppen ezért nem fogsz tudni róla meggyőzni, hogy a két szaki ugyan azt csinálja.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.57
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
618. hozzászólás - 2010.01.08. 14:11:27 (Válasz Prisma #614 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 13:23:46
Idézet: Jeriko - 2010.01.08. 09:52:53
Ez az inspirátoros szakértelem tetszik, jót tenne a játéknak egy kis "tömörödés". Akár a portyaLEminimum szakival össze is lehetne vonni, hogy elég csábító legyen, és kizárásos alapon lehessen fejleszteni VF-el és szinguval.


Biztos, hogy jó lenne ez a topnak? Olyan karakterek érnék utol őket, akik a szinguláris hosszú ideig tartó mellőzése miatt sokkal jobb LE/TP aránnyal rendelkeznek. Az is furcsa, hogy hiába fejleszti ki ugyanannyiért egy topper a szingut, és az inspirációt, kevesebb CSP-t kap, mint aki alsóbb szintekről jön - és ezzel utolérik. Holott eleve azért fejlesztette ki a szingut, hogy jó magas szintről lefele ütve elverhesse az ellenfeleit.


Nem tudom jó-e ez a top-nak, de sosem aszerint mondtam véleményt ez fejlesztésről hogy az jó-e egyik vagy másik érdekcsoportnak (legyen szó akár saját karakteremről), hanem hogy jó-e az a játéknak, illetve nem feszegeti-e a játékegyensúlyt. Ezért szóltam le a KH-t, a HT-t akkor is mikor mi birtokoltuk stb.
Pontszám: 5.30
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
619. hozzászólás - 2010.01.08. 14:40:32 (Válasz Rafkós #616 hozzászólására.)
Idézet: Rafkós - 2010.01.08. 13:54:41
Top utolérésénél az le/tp arány kevésbé meghatározó

Ez azért nem így van. Ha azt értjük utolérés alatt, hogy mondjuk azonos lesz a szintje (végül is mi mást?), akkor két azonos szintű (ezért kb. azonos mennyiségű TP-t gyűjtött) karakter közül az az erősebb, akinek jobb a LE/TP aránya. Mint ahogyan a középmezőnyben is.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.16
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
620. hozzászólás - 2010.01.08. 15:01:48 (Válasz Ariel #617 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.08. 13:57:36
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 12:30:42
A toptól származik rengeteg olyan ötlet, aminek nyomán később sokan megszívták, ráadásul olyan dolgokban, ami a topot egyáltalán nem érintette.


Igen, pl. sokan panaszkodnak, hogy hogy megszívták a kreatív affinitás lebutításával.

Ez csak egy példa a sok közül, remélem, nem akarsz végigmenni mindegyiken.


Mondok egy példát. Te azt állítod, hogy a spektrális és a VF között nincs különbség, mert mindkettő duplázza a LE/TP arányt. Ez első ránézésre lehet hogy így van, valójában teljesen más a két szakértelem. Ugyanis az egyik a számlálót duplázza, a másik a nevezőt felezi. Valamint a nevező önmagában ezer másik függvénynek a változója.

Köszönöm, hogy legalább valamivel egyetértesz. Azt, hogy az egyik a számlálót módosítja, a másik a nevezőt, ugyanis én írtam le nemrég, igazán nagyszerű, hogy idézel tőlem.


Ilyen függvény a szinted, ezen keresztül a portyázható ellenfeleid, a megvásárolható tárgyak listája, az alap LE amit vadászatnál, sajtolásnál kapsz, portyában a támadásod egy része, a max ép-d, vp-d és még ezer más dolog. A VF módosítja ezeknek a függvényeknek az értékét, a spektrális nem. Teljesen más dolgokra hat a két szakértelem és csak egyetlen közös pontjuk az, hogy mindkettő duplázza a LE/TP arányt. Éppen ezért nem lehet a két szakit egy kalap alá venni, és éppen ezért nem fogsz tudni róla meggyőzni, hogy a két szaki ugyan azt csinálja.

Csakhogy önmagában mind a számláló, mind a nevező jelentősége messze eltörpül a hányadosuk jelentősége mellett. Mivel ez egy PvP játék, így valójában csak ez számít a karakterek interakciójában (kiéve top, de azt most hagyjuk). A nevező által befolyásolt dolgoknak amúgy sincsen jelentőségük, mert ha lassabban is, de a kisebb nevezővel (tehát kevesebb TP-vel) is pontosan ugyanoda fogsz eljutni, mint nagyobb nevezővel. Az egyetlen különbség az, hogy útközben hányszor kapsz ki, és hányszor nyersz a hányadosnak megfelelően.

Ha pontosan akarunk fogalmazni, akkor mondhatjuk a spektrálisnak egyetlen lényeges tulajdonsága a LE/TP arány, és ezzel a karakter erősségének javítása, a VF-nek viszont ugyanezen tulajdonság mellett egyetlen másik lényeges tulajdonsága van, és ez pedig az, hogy lassabban lép a karakter szintet. Csakhogy az erősítő hatása ettől még hajszálra megegyezik a spektrálissal. Azt a hibát szoktad elkövetni te is, és mások is, hogy amikor a VF-et nerfelni akarjátok, akkor váltogatjátok, hogy a VF melyik tulajdonsága éppen az ürügy. Csakhogy ez inkonzisztens. Vagy az erősítő hatással van gond, de akkor a spektrálissal ugyanakkora, vagy a szintlépés lassítóval, de akkor az tulajdonképpen hátrány a VF-esnek, tehát milyen alapon kellene a VF-essel szemben bármilyen nem VF-est tápolni? A lényeg: értelmetlen a VF-re mint általában VF-re hivatkozni, mert a VF az csak a neve. Az aktuális kérdésnél mindig azt kell eldönteni, hogy melyik tulajdonságáról van szó a VF-nek. Remélem, így már sikerült megvilágítanom a dolgot.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.91
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!