Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
421. hozzászólás - 2010.01.06. 17:07:40 (Válasz Ariel #416 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.06. 16:46:56
Idézet: pityu - 2010.01.06. 16:27:29
Eddigi tapasztalataim alapján, amíg lehet ütni kristályt, addig bizony azt üti mindenki, lehet akár 20%-on is, mert még így is több LE-t szednek ki belőlük


Akkor hiányosak a tapasztalataid. Azok ütik 20%-on a KH-t, akiknek nincs más célpontjuk. Kérdezd meg Jerikót, Prófétát, Endyrt, vagy épp Mortimert, hogy milyen gyakran járnak az AL-t ütni, ahelyett, hogy a KH-t püfölnék. Nekik az új szakival állandósul a LE bevételük, akkor is, ha nincs KH. Van legalább 10-15 Légiós célpontjuk. Nekik ezután minden portya hozni fogja az 1600-1800 LE-t, akkor is ha nincs KH. Miért pont az szúrja a szemed, hogy ha valaki, akinek csak KH célpontja van és leüti egy 20%-os tagjukat, akkor max 3-400 LE-t szerezhet vele?


Jerikó, Próféta, Endyr, Mortimer miért bántjátok az AL a kristályok helyett?

Nekem az a 6-7 milla szúrja a szemem, amit nekik köszönhettek.

Idézet: Solina - 2010.01.06. 16:55:42
Jeriko azert is dobalozik olyan konnyeden a KH-s tul nagy tap szoveggel.. Neki az lenne a jo, ha nem lennenek, es csak rajtunk eloskodhetne, mi meg a Buntetoje miatt meg vagyunk fogva visszafele utesben, a KH hiany miatt meg minden egyebben lekorlatozodnank.. Ha nincs KH, akkor bamulhatom azt a nehany buntetos fickot, akik egesz nap ott uldogelnek a portya listaban.................


A büntetőtől eltűnik a támadás gomb a karakterlapjukról talán?
Most majd lehet ütni a 100%-os emberkéket is akiken van büntető, mert jönni fog LE is a portyából, TP-t meg többet kapsz érte, mint a a vadászatért, úgyis azt a TP-t hajszoljátok.

mód: helyesírás
A hozzászólást pityu módosította 2010.01.06. 17:08:11-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.61
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
422. hozzászólás - 2010.01.06. 17:28:25
Ja, természetesen nem sajnálom a pénzt a Behótól, a szerver pénzbe kerül, a fejlesztés pénzbe kerül, stb, pusztán annyi, hogy van egy ilyen aspektusa is a dolognak.

Visszatérve magára a képletre, egyelőre - szerintem - nem fogja elérni a célját, nagyon kevesen fogják igénybe venni, és így fölösbe megy a ráköltött programozási idő.
Most már én is lelövöm magam, majd meglátom, hogy Miklós mit gondol a felvetett ötletekre, kifogásokra, stb.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 5.64
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
423. hozzászólás - 2010.01.06. 17:38:54
A szakértelem elkészitése egyszerű, de nem akarok Baraty nevében nyilatkozni

Arról, hogy senki sem fogja kifejleszteni, mert táptalan - ezt majd meglátjuk, annyira azért nem gagyi ez a szakértelem, mint néhányan hiszik. Végigszámoltam, úgy gondolom, lesz olyan, akinek érdemes lesz ezt fejleszteni a VF helyett, és olyan is, akinek jobb lesz a VFnél maradni.
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
424. hozzászólás - 2010.01.06. 18:07:26 (Válasz Miklós #423 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.01.06. 04:12:37
Engem sokkal jobban érdekel, hogy kristályok ellen érvényesül-e. Véleményem szerint őket ütni, már így is elég nagy táp, nem kéne tovább tetőzni. Miklós?


Idézet: Mortimer - 2010.01.06. 05:05:21
A szakértelem akkor ad LE-t, ha a portya végén nincs szerzett LE. Azonban a kristályokban általában van, tehát rájuk nem fog érvényesülni a hatása.


Idézet: pityu - 2010.01.06. 05:24:51
Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Yommm* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 9 TP.

Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Zerotolerator* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 14 lélekenergia és 17 TP.

Tegnap, 19:02 Lord of destiny *Eliminatus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 46 lélekenergia és 4 TP.

Kivéve mikor nincs.


Idézet: Mortimer - 2010.01.06. 05:32:55
Meg mernék esküdni rájuk, hogy ezek nem 100%-os célpontok voltak, pl. Eliminatus, a leggyengébb ritkán van 20% felett. A szakértelem figyelembe fogja venni, hogy hány százalékos a célpont, így egy nagyon levert KH-s esetén sem fog szinte semmit adni.


Idézet: pityu - 2010.01.06. 05:43:10
Persze, hogy nem, de ettől független nem tartom jó ötletnek, hogy tovább erősítsünk egy amúgy is erős TÁP-ot. Ha vannak olyan pillanatok amikor nem lehet belőlük LE-t szedni, akkor ez maradjon is úgy, és ne erősítsük még tovább. Ha bármi miatt kevés LE jön tőlük akkor az maradjon is kevés ne pedig kevés+X LE.


Idézet: Mortimer - 2010.01.06. 05:53:11
Miklós képlete szerint szint*szakértelem*0,2. Ez mondjuk 88. szinten 88*50*0,2= 880 LE-t jelent. Ráadásul ha jól értem, ezt egy 40%-os célpontnál még 0,4-el kell szorozni, azaz 352 LE re egészítődik ki az ennél kisebb nyeremény.

Ezen a szinten, 1800-as szakértelemösszegeknél egy 50-es szintű szakértelem kifejlesztésének költsége 700e LE körül mozog. Namost ha naponta mondjuk 5 csatánál nem nyernél semmit, de a szakértelem miatt kapsz 352 LE-t, az 1760 LE bevétel. 700e/1760= 397, azaz 397 nap alatt meg is térülne a szakértelem kifejlesztésének költsége. Viszont belekalkulálva azt is, hogy minden további szakértelemszinted ára emiatt 500-al drágább lesz, máris bukó a dolog. Ha valamit nem jól számoltam, kijavíthattok.


Idézet: pityu - 2010.01.06. 06:12:42
Morti, engem nem érdekelnek a számok, pusztán elvből nem szeretném. Nem érdekel, hogy ez miatt XY napi 5-tel vagy 5000-rel több LE-t nyerhet-e ki a kristályokból. NE NYERJEN KI SEMMIVEL SE TÖBBET! Ne kerüljön be több olyan mechanizmus ami tovább erősíti őket, mert már eleve TÚL NAGY TÁP a kristály horda!


Idézet: Mortimer - 2010.01.06. 06:14:46
Egyetértünk, viszont beláthatnád, hogy minek dolgozzon Baraty olyan dologgal, ami felesleges? Ezt magyarázd meg kérlek.


Idézet: pityu - 2010.01.06. 06:24:03
Szerintem nem tart fél napig betenni egy plusz feltételt az egész elé, hogy kristályt üt-e az egyén.

IF támadott karakter horda = "kristály" THEN
szakértelem érték változója = 0 ELSE
szakértelem érték válozója = támadó karakter szakértelem értéke

Miklós képletében a szakértelem = szakértelem érték válozója. Ami ha 0, akkor az egész szorzat érték 0.

Kész is.


Miklós, nemtom olvastad-e, remélem most fogod. Erről mi a véleményed? Egyébként másolhattam volna még be pár kommentet, mert lassan minden oldalon elmondom 2-3-szor lényegében ugyanezt. Csak még nem kaptam rá semmilyen választ/reakciót irányodból. Ha ezek után sem fogok, kénytelen leszek azt feltételezni, hogy a hozzászólásaim nem is olvasod vagy egyszerűen nem tartasz annyira, hogy válaszolj nekem. Ami szerintem nem túl felhasználó barát dolog lenne pont tőled.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 6.41
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
425. hozzászólás - 2010.01.06. 18:07:28 (Válasz pityu #421 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.01.06. 17:07:40
Idézet: Ariel - 2010.01.06. 16:46:56
Idézet: pityu - 2010.01.06. 16:27:29
Jerikó, Próféta, Endyr, Mortimer miért bántjátok az AL a kristályok helyett?
Nekem az a 6-7 milla szúrja a szemem, amit nekik köszönhettek.


Elvileg, ha VF-ezel, a Te szempontodbol teljesen mindegy, mert gyak. keptelenseg beerni a TOP-t szintben, ha csak nem kezdunk el mi is VF-ezni.. Itt fent meg bizonyos korlatok kozott, egyforman hozzajutunk a kristalyokhoz, vagyis egymassal szemben kuzdunk a kisebb-nagyobb elonyokert, ami egy atmeneri savot kiveve, gyak. nem erinti a kozepreteget.... De en tamogatom, hogy legyenek lejebb is kristalyok, ha nektek ez kell, legalabb Miklosnak fellendulne a osko forgalma gyogyitalbol, stb......

A büntetőtől eltűnik a támadás gomb a karakterlapjukról talán?
Most majd lehet ütni a 100%-os emberkéket is akiken van büntető, mert jönni fog LE is a portyából, TP-t meg többet kapsz érte, mint a a vadászatért, úgyis azt a TP-t hajszoljátok.


Igen eltunik a tamadas gomb.. Ha visz el csp-t, az dupla elony neki a kettonk viszonyaban, ez nem jo uzlet, erre is epitik a taktikajukat... A mentatok majd kiszamoljak, hogy erdemes-e az uj tulajdonsagba barmennyi LE-t is feccolni, mert ha pl. a kristalyokra nem vonatkozna, azert a 3-4 tamadhato emberert abszolut nem erdemes LE-t pazarolni a kepessegre..
Mar aki a TP-t hajszolja.. Nekem csak akkor volt szingularitasom, mikor kuldihez kellett, akkor is minimalis.. TP-t turbozo cuccom sincs... En ahol vagyok, az a normal helyem, se pro, se kontra nem hasznaltam hozza se szakikat, se targyakat...
Pontszám: 7.24
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
426. hozzászólás - 2010.01.06. 18:23:43 (Válasz pityu #421 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.01.06. 17:07:40
Nekem az a 6-7 milla szúrja a szemem, amit nekik köszönhettek.


És ha nekem az szúrja a szemem, hogy a pókok több milliót rabolnak össze a többiektől, akkor ők se használhassák?
Mellesleg te is tudod ütni a KH-t, ki tehet róla, hogy nem raboltál tőlük?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.01
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
427. hozzászólás - 2010.01.06. 18:29:07 (Válasz Ariel #426 hozzászólására.)
Ti, mert már kifarmoltatok belőlük mindent :D
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.59
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
428. hozzászólás - 2010.01.06. 18:33:52 (Válasz Miklós #423 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.06. 17:38:54
Végigszámoltam, úgy gondolom, lesz olyan, akinek érdemes lesz ezt fejleszteni a VF helyett, és olyan is, akinek jobb lesz a VFnél maradni.


A VF nerf topikban megbukott ugyan, itt viszont minden felháborodás ellenére keresztül lesz verve a VF korlátozása. Nem mintha nagy veszteség érné ezzel őket, de kezd nevetségessé válni ez a ragaszkodás a VF-esek szopatásához. Mivel egyetlen játékrendszerrel kapcsolatos észérv nem hangzott el, hogy miért is van szükség korlátozásra, így tényleg csak két lehetőség marad:
- A top utálja a VF-eseket.
- Mégiscsak kiderült, hogy a VF-esek nem tejelnek eleget. Ha ez van, akkor nem lenne becsületesebb, ha a VF-eseknek egyszerűen drágább lenne a cucc?

Az észérveknek nincsen hatásuk, úgyhogy attól tartok, hogy sajnos ez az egész azt vetíti előre, hogy a VF-esek további szopatásra számíthatnak a jövőben.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.39
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
429. hozzászólás - 2010.01.06. 18:33:53 (Válasz Almási Viktor #420 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2010.01.06. 16:58:09
Hát akkor üsd meg őket Tonyval


Ez nagyon nagy volt Logan!
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 5.97
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
430. hozzászólás - 2010.01.06. 18:34:42 (Válasz Eliteninja #427 hozzászólására.)
Igen, egyszer már megkaptam a magamét: azért nincs a KH-ban LE, mert én elvittem belőlük mindent lélekszívással...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.64
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
431. hozzászólás - 2010.01.06. 18:35:51 (Válasz Ariel #426 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.06. 18:23:43

És ha nekem az szúrja a szemem, hogy a pókok több milliót rabolnak össze a többiektől, akkor ők se használhassák?
Mellesleg te is tudod ütni a KH-t, ki tehet róla, hogy nem raboltál tőlük?


Ti már sok mindent kiszedtetek a pókok lába alól, ami szúrta a szemetek. Lásd mostani epikus cuccok pl.

Valóban, ha egész nyáron játszottam volna, ahelyett, hogy inkább utaztam erre-arra, szórakoztam, barátokkal voltam, akkor most nekem is lehetne 6-7 millás LE diffem. Nem mondom, hogy Ti ott kockultatok a gép előtt, de számomra arra lett volna szükség ezt véghezvinni. Egyébként meg feleslegesen tartasz attól, hogy a kristályokra nem fog érvényesülni, nem megfelelő ember kampányol mellette ugyanis.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.43
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
432. hozzászólás - 2010.01.06. 18:36:59 (Válasz pityu #424 hozzászólására.)
Meggyőztél, ha tényleg ennyire egyszerű letiltani azt, hogy a KH-ra ne hasson ez a szakértelem, egyébként is van bennük LE, felesleges.
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.01.06. 18:39:08-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.13
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
433. hozzászólás - 2010.01.06. 18:38:56 (Válasz Prisma #428 hozzászólására.)
Prisma ez mitol VF nerf???
Egy új szaki amit vagy kifejlesztesz vagy nem. Vannak feltételei ez van.
Bármikor lefelejtheted a VF-et, és kifejlesztheted, nem értem mi akadályoz meg benne.
Ugyan úgy aki nem VF-ezik sincs rákényszerítve a kifejlesztésére, és ha utólag rájön, hogy mégse éri meg neki, bátran lefelejtheti a szakit, és vfezhet onnan!
Ha nem akarsz védekezni a tömés ellen, akkor csak nyugodtan VF-ez tovább...
A hozzászólást Birka módosította 2010.01.06. 18:40:12-kor
Pontszám: 4.19
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
434. hozzászólás - 2010.01.06. 18:40:05 (Válasz pityu #431 hozzászólására.)
Megjegyzem az epikus cuccok lebutításával én sem értettem egyet, csak csepp volt a tengerben.

Ne hasson a KH-ra a szaki? Még jobbat tudok, csak arra hasson aki maga is kifejleszti. Akkor majd nem jár ránk Jerikó, Mortimer és a többiek a KH helyett...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.85
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
435. hozzászólás - 2010.01.06. 18:41:03 (Válasz Ariel #434 hozzászólására.)
Szerintem meg az Azur légión 3x os hatásfokkal hasson, ha már az impossible wish-nél tartunk
Pontszám: 4.77
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
436. hozzászólás - 2010.01.06. 18:41:42 (Válasz Miklós #272 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 21:41:38
Idézet: Ariel - 2010.01.05. 20:43:24
Innentől kezdve mi fog arra ösztönözni, hogy ne a hullagyenge karikat csapkodjam szét? Ugyan annyi LE jön belőlük is, mintha erősebb ellenfelet választanék. A sebződés sem volt jó, de valahogy ez is hibádzik...


Ezt a témát már a játék indulásakor alapvetően átrágtuk. Hogy ne a lehető leggyengébb karaktert üsd, arra csak egyetlen dolog tud rávenni: ha egyáltalán nem jelenik meg a támadó listádon. Minden egyéb esetben őt fogod ütni. Mert ő biztos fejlődés az állataidnak, és a lehető legkevesebb sebződés, tuti alany a kinzókamrádba. A veled egyforma erős karaktert nem fogod ütni, mert van esély rá, hogy kikapsz, és te meg az állataid sokkal többet sebződnek - kivéve, ha nem arányosan, hanem sokszorosan több jutalmat kapsz a győzelemért, mint egy gyenge karakterrel szemben.


Nem akarok kulon vitafrontot nyitni, de jeleznem, hogy en az erosebb karikat utom. Ennek elsosorban az oka, hogy (lenyegesen) tobb TP-t jelentenek, masodsorban az, hogy LE-bol is altalaban tobbet kapok ertuk. Nem arrol van szo, hogy a -8 szintig nem utok le, mert minimalis celpontom van, de ha lenne eleg celpontom -2/-4 szint korul, akkor biztos, hogy ezekre a kicsikre ra se hederitenek.

De ugye a tobbseg a TP nem jutalom, hanem buntetes. Ennek fenyeben lehet, hogy erdemes ujragondolni a portya TP jutalmazasat (esetleg attol fuggove tenni, hogy VF / szingularis hogyan van fejlesztve).
Pontszám: 6.05
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
437. hozzászólás - 2010.01.06. 18:42:02 (Válasz Birka #433 hozzászólására.)
Azért mert a szingura nem hat és az a szaki ugyanúgy megbolygatja a LE/TP arányt. Mindkét szakinak vannak előnyei, hátrányai, de ezek közül az egyik mégsincs kizárva, pedig mindkettővel előnyre tesz szert a játékos.
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.11
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
438. hozzászólás - 2010.01.06. 18:42:32 (Válasz pityu #424 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.01.06. 18:07:26

Miklós, nemtom olvastad-e, remélem most fogod. Erről mi a véleményed? Egyébként másolhattam volna még be pár kommentet, mert lassan minden oldalon elmondom 2-3-szor lényegében ugyanezt. Csak még nem kaptam rá semmilyen választ/reakciót irányodból. Ha ezek után sem fogok, kénytelen leszek azt feltételezni, hogy a hozzászólásaim nem is olvasod vagy egyszerűen nem tartasz annyira, hogy válaszolj nekem. Ami szerintem nem túl felhasználó barát dolog lenne pont tőled.


Lehetseges, h szuri a hszeket pontszam alapjan, es bizony nem vagy benne a szurt tartomanyban
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 5.89
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
439. hozzászólás - 2010.01.06. 18:43:20 (Válasz Ariel #434 hozzászólására.)
Ariel, te tényleg elvárod, hogy senki ne támadjon meg téged, üsse inkább a KH-t? Egy ilyen játékban hogy lehet ilyen kijelentést tenni?

Én mondjam azt, hogy pl. Kadera meg Marcsa ne engem üssön, inkább valaki mást?

Elég vicces elképzelés, az ő szívük joga eldönteni, kit ütnek.
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 4.49
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
440. hozzászólás - 2010.01.06. 18:44:24 (Válasz Moderator #438 hozzászólására.)
Nézd végig a többi hsz-m, ha azok sincsenek benne, akkor igen kevés hsz-t olvas. Ez szerintem már azért ilyen, mert unják, hogy ennyit emlegetem. Megjegyzem akikkel társalog, azok pontszáma még kisebb szokott lenni az enyémnél. Én azt gyanítom névre van szűrűje...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.81
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője