Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 2010 január 1. patch infók
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
481. hozzászólás - 2010.01.06. 22:56:46 (Válasz Kocos #478 hozzászólására.)
Igen, emlékszem rá Kocos, te voltál az egyetlen, aki az akkor épp aktuális VFköpködő topicban bevállalta a TOP-ból, hogy hátbiz... a VF kifejezetten előnyös szaki középszinten.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.36
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
482. hozzászólás - 2010.01.06. 23:02:57 (Válasz Darah #480 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.01.06. 22:54:57
Mortimer, na épp ez az.
Aki körül alig vannak, az ezt megteheti, ugye?
És aki fölött még van 30 szint addig, az megvethette a keresztet a karakterére, ha hallgatott az öngyilkossági elvedre.
Még ha felér is, őt már alulról is megverik.


Nyilván egy frissen induló karakternél nem lehet cél feljutni a ritkább zónába, de régen, a szakértelem bevezetésekor nem is erről volt szó, hanem arról, hogy kifejlessze valaki vagy ne. Aki kifejlesztette az maradt lenn a darálóban, aki nem, az elhagyva a tömeget felfelé jóval kellemesebb játékhoz jutott. Ma pedig sajnos már nincs választása az újonnan indulóknak, muszáj kifejleszteniük a VF-et, különben teljesen életképtelenek lesznek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.30
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
483. hozzászólás - 2010.01.06. 23:04:18
Miklos, nekem kene egy szaki, ami csak Jerikora hat.. A hatasa csak annyi lenne, hogy mikor a kozelembe jon, elkezd csodalni, szep bokokat mond, csokolgatja a talpamat, es atadja a napi LE bevetelenek 100%-at.. Itt azt mondtak, amit akarunk teljesited... Szoval akkor holnap mar fejlesztenem is...
Pontszám: 5.62
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
484. hozzászólás - 2010.01.06. 23:13:03 (Válasz Mortimer #482 hozzászólására.)
Te a bevezetés után is lefele beszéltél mindenkit, szintfüggetlenül.
Vagyis hozzájárultál ahhoz, hogy legyen kit most "felzárkóztatni".
És azóta is folyamatosan azt fújod, hogy ne-ne-ne.
Holott nyilvánvaló, hogy de, aki nem éri el hamar az alattatok kialakuló szakadék tetejét, annak ártasz.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.54
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
485. hozzászólás - 2010.01.06. 23:13:06 (Válasz Solina #483 hozzászólására.)
A rossz nyelvek szerint ahhoz báránybőrbe kellene bújnod:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.59
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
486. hozzászólás - 2010.01.06. 23:13:07 (Válasz Mortimer #482 hozzászólására.)
És most már a frissen induló vagy nem túl magas szintű játékosok is "kellemesebb játékhoz jutnak", ha elérnek egy adott szintet hogy megugorják az epikus cuccok beszerzésének korlátját, amit ügyesen kikönyörögtél a JV-ből...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 5.36
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
487. hozzászólás - 2010.01.06. 23:16:22 (Válasz Ösvényjáró #486 hozzászólására.)
A szövetségi társad, Ywgarrd indított erre topikot.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.0
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.58
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
488. hozzászólás - 2010.01.06. 23:29:35 (Válasz Mortimer #487 hozzászólására.)
Valóban, mert már vérzett a füle a sírásodtól. Akkor azt hitte, hogy ez a dolog normális keretek között lesz rendezve -mondjuk építéshez kötve, amit azóta is sokan emlegetnek- aztán nem így lett.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 5.40
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
489. hozzászólás - 2010.01.06. 23:37:10 (Válasz Ösvényjáró #488 hozzászólására.)
És elolvastad azt is, hogy én mi mellett tettem le a végén a voksot? A szerencse mellett:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.260#hsz266
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.280#hsz287
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.300#hsz302

Prisma nagyon ellene volt ennek, azt írta, hogy a szerencséhez kötésnél még a szintkorlát is jobb.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.280#hsz300

Sok sikert a vele való vitatkozáshoz
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.01.06. 23:45:47-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.58
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
490. hozzászólás - 2010.01.06. 23:43:43
Igazából én sem értem miért kéne az új szakinak kizárnia egy másikat. Valaki jóval előrébb írta, hogy a spektrális, és a sajtolás, de még az irányított vadásazat is LE bevétel növelő szakik. Miért nem lehet csak símán berakni, már alapban a magas tanulás, és akadémia miatt is csak magas szinten lehet kifejleszteni. A játék kezdetén nem voltak ilyen szarakodások. (már bocs) Nyomtuk a tanulást, azt mentünk sorba, néztük milyen szakik jönnek. Szerintem az átlag játékos 40-50. szint alatt el sem éri ezt a szakit. Addigra meg szív eleget, miért nem veheti meg símán ezt a szakértelmet, és végre marad értelme a portyáinak.

Arról nem is beszélve, hogy akik kezdetektől játszanak végigmentek jópár fejlesztési hullámon, és mindenhez alkalmazkodni kellett. Most megint lehet alkalmazkodni. nem beszélve arról, hogy én kb 30.-40. szint óta (most vagyok 72) alig profitálok a portyából (szerintem mások sem), igazán megérdemelnénk, hogy végre ne csak a tp-ért portyázzunk... Nézzük csak meg a portyamérlegeket. Akik nem ütik a KH-t ott (az átlagnál) még az 500e pozitív mérleget sem érik el a játékosok. (vagy az 1 milló rablott LE-t). Szóval szerintem ez a szaki már nagyon régóta kellene, de nem feltételehez kötve!

Ha már a szingut akarod segíteni (amit meg is értek) csinálj egy olyan szakit, mint a VF, mondjuk gyorsított fejlődés. minden vadászra +LE +TP-t adna. és csak az fejlesztheti akinek nincs VF-e. Így gyorsabb a fejlődés, de kap egy kis extra LE-t. (persze nem annyi lenne így a TP/LE arány, mint a síma vadászattal, hanem rosszabb)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.96
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
491. hozzászólás - 2010.01.06. 23:45:43 (Válasz Mortimer #489 hozzászólására.)
Arra a pár odavetett megjegyzésre nem figyeltem igazán, bennem inkább ezek a bődületes ökörségek maradtak meg:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,36.3020#hsz3036
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,36.3020#hsz3033
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,270.760#hsz770
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,270.680#hsz689
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,270.680#hsz682
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 6.13
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
492. hozzászólás - 2010.01.06. 23:48:09 (Válasz Ösvényjáró #491 hozzászólására.)
Visszaolvastam mindet, mindet tartom most is. De szerintem itt ne offoljunk tovább, akit érdekel elolvashatja a belinkelt dolgokat, és dönthet magában arról, hogy "bődületes ökörségeket" írtam-e.
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.01.06. 23:51:38-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
493. hozzászólás - 2010.01.06. 23:59:44 (Válasz Ariel #38 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.05. 00:32:56
Idézet: Viskos - 2010.01.05. 00:21:26
Ez mégis mire jó? A turbózva gyógyítás úgysem csökkenti a gyógyítási időt, olyat meg nem ismerek, aki képes alap 65-ra kihúzni a regenerációját.


De igen, csökkenti.


De csak akkor, ha turbózva van a regen mikor gyógyítás után sérülten belépsz a karakterlapra, egyébként nem számít a turbó. Megírtam az illetékesnek, hogy ez szerintem bug.
Pontszám: 4.55
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
494. hozzászólás - 2010.01.07. 00:07:57 (Válasz Viskos #493 hozzászólására.)
Idézet: Viskos - 2010.01.06. 23:59:44
Idézet: Ariel - 2010.01.05. 00:32:56
Idézet: Viskos - 2010.01.05. 00:21:26
Ez mégis mire jó? A turbózva gyógyítás úgysem csökkenti a gyógyítási időt, olyat meg nem ismerek, aki képes alap 65-ra kihúzni a regenerációját.


De igen, csökkenti.


De csak akkor, ha turbózva van a regen mikor gyógyítás után sérülten belépsz a karakterlapra, egyébként nem számít a turbó. Megírtam az illetékesnek, hogy ez szerintem bug.


Abban a pillanatban, ahogy rárakod a turbót a szakira, rögtön lecsökken az újrahasználat ideje. Ha turbó nélkül még visszavolt egy órád, könnyen lehet, hogy turbóval már rögtön használni is tudod, ha elég sokkal növeli a turbó a szakit.
Ez nem bug, így működik máshol is. Ha a büntetés nélküli portyához kell még 20 perc, de a kronokompenzációt megturbózod 15-el, akkor már csak 5 perc kell, hogy elmúljon a büntetés. Persze ha leveszed a turbót, visszajön a bünti is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.52
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
495. hozzászólás - 2010.01.07. 00:12:00 (Válasz Ariel #494 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.01.07. 00:07:57
Idézet: Viskos - 2010.01.06. 23:59:44
Idézet: Ariel - 2010.01.05. 00:32:56
Idézet: Viskos - 2010.01.05. 00:21:26
Ez mégis mire jó? A turbózva gyógyítás úgysem csökkenti a gyógyítási időt, olyat meg nem ismerek, aki képes alap 65-ra kihúzni a regenerációját.


De igen, csökkenti.


De csak akkor, ha turbózva van a regen mikor gyógyítás után sérülten belépsz a karakterlapra, egyébként nem számít a turbó. Megírtam az illetékesnek, hogy ez szerintem bug.


Abban a pillanatban, ahogy rárakod a turbót a szakira, rögtön lecsökken az újrahasználat ideje. Ha turbó nélkül még visszavolt egy órád, könnyen lehet, hogy turbóval már rögtön használni is tudod, ha elég sokkal növeli a turbó a szakit.
Ez nem bug, így működik máshol is. Ha a büntetés nélküli portyához kell még 20 perc, de a kronokompenzációt megturbózod 15-el, akkor már csak 5 perc kell, hogy elmúljon a büntetés. Persze ha leveszed a turbót, visszajön a bünti is.


Köszönöm a magyarázatot. Ez elég zavaró működés így, de jobb lesz észben tartanom. Csak arra kell emlékeznem hogy ha hátra van x óra, akkor tulajdonképpen lejárt az idő.
Pontszám: 3.37
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
496. hozzászólás - 2010.01.07. 00:13:35
Epikus targyaknal a licitalast miert kell letiltani?
Ha valaki nem eleg magas szintu, akkor a szovijeben lehet, hogy soha nem tud targyhoz jutni. Mig ha licitalhat, akkor hozzajut es majd hasznalja, ha eleri a szintet.
Pontszám: 8.30
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
497. hozzászólás - 2010.01.07. 00:19:55 (Válasz Kocos #496 hozzászólására.)
Ez tényleg hülyeség, pláne, hogy küldetés is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.26
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
498. hozzászólás - 2010.01.07. 00:27:36
Ezerszer megfogadtam, hogy kizárólag konstruktív hozzászólást fogok írni, de azért az én idegeim sincsenek kötélből...

Mennek itt az oda-vissza anyázások, sírások, kérések, javaslatok aztán megint anyázás és sírás... Egy dolgot kellene mindenkinek megértenie, és máris sokkal kevesebb lenne a probléma. A "vitázó" felek nem ugyanazt a játékot játsszák!!! Van a Végzetúr 1.0 amit a TOP karakterek játszanak (nagyjából az első 200-250 karakter.) és van a Végzetúr 1.1 amit mindenki más játszik akik alattuk vannak.
Namost ha egy nagyon egyszerű szabályt betartanánk akkor máris minden szép és jó lenne, mint a V3-on virágot szedegető végzeturak. Éspedig hogy mindenki csak a saját játékába szóljon bele!

Tőlem senki nem fogja hallani, hogy a szingu rossz dolog lenne... Hogyan állíthatnék ilyet, ha soha életemben nem próbáltam? Ellenben azt már hallottam nem egy embertől, hogy milyen rossz dolog a VF. Csak annyit kérdeznék, hogy kipróbáltátok valaha?

A másik dolog: Alapvetően minden játékos olyan stratégiával játszik amilyennel akar, amilyennel szeret, amilyennel tud. Ehhez igénybe veszi a fellelhető erőforrásokat, követi a szabályokat, kihasználja a kiugrási lehetőséget, csapatjátékot játszik, stb... És az a jó játék ahol ezt megteheti! Ahol érdemes küzdeni azért, hogy valaki valamiben jobb legyen a másiknál. A VÚ egy ilyen játék volt. Sajnos csak volt. Mert egy ideje semmi más nem megy, csak az, hogy két féle előrejutási (megerősödési, kiugrási) lehetőség van a játékban. Az egyik az, ami az "uralkodó osztályt" erősíti. Ezek a JÓ dolgok. Hadd mondjak egy példát: Kristály Horda. Ja, hogy csak a játékosok 5%-át erősíti? Dehát bárkinek megvan a lehetősége arra, hogy elérje, hiszen ott a szinguláris csodaszakértelem. Tehát ez jó dolog. Vannak a ROSSZ lehetőségek, például a VF. Miért rossz? 50M forintos kérdés! Aki szerint rossz az sohasem próbálta. Aki szerint jó, az pedig nem tartozik azok közé akiknek adunk a véleményére... Sajnos...

Miért kell egy játékot uniformizálni? Miért nem hagyjuk meg a játékosoknak a lehetőséget arra, hogy saját maguk eldöntsék, hogy Ők mit szeretnének kezdeni a karakterükkel? Miért kell nekem úgy játszanom ahogy azt 10 ember kitalálta a fórumon? Sajnos félek attól, hogy a játék egy idő után nem fogja túlélni ezeket a reformokat... Mert mi megy itt tulajdonképpen? Csináljunk egy skatulyát. Ha belefér a játékosok egy része, akkor ez egy jó skatulya lesz. Akkor mindenkit ebbe fogunk belerakni. Ja hogy Pistikének kilóg a lába? Nem baj levágjuk aztán majd ha eléri a 139. szintet akkor visszakapja.

A legviccesebb az egészben az, hogy senkinek nincs és nem is lehet igaza. Mi lesz az egésznek a vége? Az, hogy kultúráltan vagy kevésbé kultúráltan szépen mindeki körbe elküldi a másikat a kedves felmenőibe... Mindenkinek igaza van, ugyanakkor mégsincs. Miért is? Mert különbözik a játékélmény és a vélemény a játék különböző szintjein.

Optimalizátor azt mondja: én vagyok a vásárló akinek mindíg igaza van legyen az amit én mondok. Igaza van? Igen. Lehet az érdeke ellentétes a többiekével? Igen.
Játékos azt mondja: Én szeretnék azzal a játékkal játszani amit elkezdtem, a monopolyban sem hozunk játék közben egy olyan szabályt, hogy mostantól aki a piros bábuval van az feleannyi pénzt kap. Igaza van? Igen. Lehet az érdeke ellentétes a többiekével? igen.
Ügyeskedő azt mondja: A szabályok megengedik, akkor miért ugat mindenki. Igaza van? Igen. Ellentétesek az érdekei a többiekével? Igen
Isten azt mondja: Meghallgatom az imáitokat és valakiét teljesítem valakiét nem, végülis én vagyok az isten én teremtettem a világot. Igaza van? Igen.

Akkor most tegyen igazságot az akinek a 3 anyjából 2 kormánypárti tisztviselő...

Remélem azért néhány embert sikerül elgondolkodtatnom és néhányan magukra ismernek. Függetlenül attól, hogy igazat ad-e nekem valaki vagy sem, próbáljuk megy legalább egyetlen egyszer meghallgatni minden oldal véleményét és egy olyan megoldást kitalálni, hogy a kecske se haljon éhen és a káposztából is maradjon valami... Csak az a baj, hogy ehhez közelíteni kellene az érdekeket és minden félnek engedményeket tenni a követeléseiből... Ilyenre pedig magyar ember ugye mint tudjuk és látjuk magunk körül nem képes...

Egyébként az én véleményem szerint a patch módosításai alapvetően nagyon jók, mert mindegyik orvosol egy meglévő problémát, vagy kitölt egy eddig szabályozatlan foltot. A bajom néhánynak a mikéntjével van. Mert ha korábban lehetett úgy módosítani, hogy senki ne károsuljon akkor miért nem lehet most is? A kereskedelemnél be lehetett vezetni úgy a határt, hogy senki ne károsodjon. Most miért nem lehet egy ilyen megoldást keresni?

Mivel nagyon ritkán írok a fórumra, ezért most egyben szeretném egyúttal megköszönni mindenkinek aki a játék fejlesztésén munkálkodik, legyen az a játékvezetés, a "TOPperek", a "pókok", vagy bárki más. Miklósnak pedig minden tiszteletem a demokráciáért amit eddíg egyetlen játék fejlesztése kapcsán sem láttam korábban. Ugyanakkor nem szabad átesni a dolog túloldalára mert az már a játékra és a játékosokra is káros hatással van. SZERINTEM.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 9.82
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
499. hozzászólás - 2010.01.07. 00:41:27
"Miért kell egy játékot uniformizálni? Miért nem hagyjuk meg a játékosoknak a lehetőséget arra, hogy saját maguk eldöntsék, hogy Ők mit szeretnének kezdeni a karakterükkel?"

Mert ez a játék egyértelműen inkább felnőtteknek való, ők lehetnek benne sikeresek, elég bonyolult, ha jó akarsz lenni, a "felnőttek" közül pedig sajnos túl sokan tanultak oroszt az iskolában. Amíg ez a generáció él, ezt mindig tapasztani fogod. Ezért látják sokan a párhuzamot a játék és az ország helyzete közt

Megoldásként pedig itt végül azt szokták mondani, hogy nem köteleztő játszani, nem kötelező őskövet venni, törölhetsz, van aki töröl is, stb... "el lehet menni"
A hozzászólást Rafkós módosította 2010.01.07. 00:41:43-kor
Pontszám: 7.88
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2010 január 1. patch infók
500. hozzászólás - 2010.01.07. 00:45:21
"A kereskedelemnél be lehetett vezetni úgy a határt, hogy senki ne károsodjon."

Igen? Nekem valahogy más rémlik

Sharpáéhoz igazították, neki volta legmagasabb akkor a V1en, másik világon volt magasabb is.
Pontszám: 6.83
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!