Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1241. hozzászólás - 2011.01.02. 21:42:17 (Válasz Chili1 #1240 hozzászólására.)
Ránézésre sokkal inkább hiba a negyedik válasz, ami egyáltalán nem a feltett kérdésre válaszol, ezért átfogalmazást igényel.
Emellett apróbb, de szintén javítható hiba, hogy sokkal szebb lenne ha a 3. válasz is bibliai személyekről szólna, valamint ha nem lenne a helyes válasz után zárójeles megjegyzés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
utáltBozsikFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1242. hozzászólás - 2011.01.05. 12:13:35
Üdvözlök Mindenkit!

Be kellene vezetni, hogy ha nem fogadják el a feltett kérdést akkor jelenjen meg az értékelő neve is!
Talán így nagyobb odafigyeléssel történik az értékelés ha a nevét is adja valaki hozzá!
Pontszám: 3.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1243. hozzászólás - 2011.01.05. 12:29:53 (Válasz Bozsik #1242 hozzászólására.)
El tudod képzelni milyen anyázás lenne? Hatsepsut a fő kvíz admin, őt ismerheted, ha bármi gond van, felé is lehet fordulni és - gondolom - jelzi az adott adminnak, hogy nem megfelelően értékelt. Vgay visszajelzi, hogy egyetért az értékeléssel. De nem hiszem, hogy ha tömegével reklamálnának nála, akkor mindenre válaszolna egyenként.
Pontszám: 7.38
fórumozóFremen123Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1244. hozzászólás - 2011.03.16. 09:56:20
Sziasztok

Az én kérdésem rossz kérdés....

Ha egy futóversenyen megelőzöd az utolsót, hanyadik helyezés lessz a tiéd ?

1.Az utolsót nem lehet megelőzni mert automatikusan kiálnak.
2.Utolsót nem előzhetem meg mert alapból én vagyok az és magamat nem tudom megelőzni. (JÓ)
3.Utolsó elötti.
4.Attól füg hanyan indultak a versenyen.

A vicc az egészben ma egy ilyen kérdéssel találkoztam a kvízen..

Melyik filmben nem szerepel Stephen King ? (alapból nem szerepel 1 filmben sem)
1.Atlantisz gyermekei
2.Langorierek.
3.Alvajárók
4.Végítélet

Valószínüleg önérzet irat velem ide a fórumra... de ha az enyémbe hibát talál amit én nem vettem észre, persze attól még lehet hibás... De ha egy ilyen alapvetően rossz kérdés elfogadásra kerül az egy kicsit szálka az ember szemében.

Ui. Az alvajárókban 1 oldalon találtam utalást a nevére de ott sem a SZEREPLŐK között... szerintem csak a nevét használták fel a hírverés miatt
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1245. hozzászólás - 2011.03.16. 10:24:47 (Válasz Fremen123 #1244 hozzászólására.)
A te kérdéseddel az a gond, hogy a válaszok nem jók. Korábban volt már itt szó róla, mikor másnak is vissza lett utasítva. A lekörözések során bizony le lehet előzni az utolsót és nincs kikötve a kérdésben a pálya típusa. Emellett a rossz válaszok is erőltetettek, rosszak.

Stephen King az Atlantisz gyermekeiben nem szerepelt, az összes többiben szerepelt. Azzal a kérdéssel max az a gond, hogy a filmcímek nem pontosak és általában epizódszerepei vannak, így eléggé spec, de a te indoklásod semmiképpen sem állja meg a helyét.

Nem tudom, hol nézted a neten, de azt hiszem, hogy ez az oldal eléggé mérvadó a témában.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.03.16. 10:25:29-kor
Pontszám: 7.37
fórumozóFremen123Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1246. hozzászólás - 2011.03.16. 10:31:50 (Válasz Craslorg #1245 hozzászólására.)
Így már tiszta a dolog nem volt valahogy lelki erőm végigszaladni 6x oldalon...

Stephen kinget meg wikin néztem ahol nem nagyon találtam a filmek alapján a szereplő listában...de már lényegtelen mert elfogadásra került a kérdésem... szóval pezsgőbontás és miegyéb mert többet nem kell küldetés miatt ezzel stresszelni magam

Köszi a gyors választ

üdv
Pontszám: 5
népszerűCDALLASFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1247. hozzászólás - 2011.03.16. 16:50:32 (Válasz Craslorg #1245 hozzászólására.)
Ha végiggondolod, hamar rájössz, hogy a lekörözés még véletlenül sem előzés. Előzni a sorban (helyezésben) előtted állót lehet, a körpályán lekörözöttet nem. Az csak a pálya sajátosságából adódó "virtuális" előzés. Így szerintem Fremen kérdése jó, a válaszai is, max. annyi a baj, hogy dugig van helyesírási hibával.
Pontszám: 5.65
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1248. hozzászólás - 2011.03.16. 17:10:38 (Válasz CDALLAS #1247 hozzászólására.)
Fizikailag, ha valaki mellett elfutsz, és az nem áll meg és húzódik félre míg elhaladsz mellette, akkor leelőzöd. Ha félreáll addig lihegni, akkor kikerülöd. Hogy ez a helyezések alapján nem minden esetben számít előzésnek, az már egy teljesen más kérdés.

De ha nem megyünk bele, hogy előzés-nem előzés, a kérdés a lehetőségekhez képest normális formában már szerepel régóta, a válaszok csapnivalóak, a helyesírás borzalmas. Ennél több indok szerintem nem kell egy kérdés elutasításához.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűtlenLady 76Nő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1249. hozzászólás - 2011.03.19. 09:15:32
Itt szeretném dühömet kifejezni,hogy V4-en avval dobják vissza(néhány perc leforgása alatt) a kvízkérdéseimet,hogy az értékelők szerint....!Vajon kik azok a játékosok akik értékelnek???Én minden világon játszom és már kb.1éve nem kaptam értékelendő kérdést,pedig elötte elég sokszor volt.Mind emellett olyan kérdést nyilvánítanak speciálisnak amiről a tv-rádió napi szinten beszél! Mi erre a magyarázat????
Pontszám: 2.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1250. hozzászólás - 2011.03.19. 09:27:36 (Válasz Lady 76 #1249 hozzászólására.)
Játékosok már régen nem értékelnek, csak adminok (a szöveg nem pontos). A napi hírek pont nem megfelelő kvízkérdések, a jellegükből adódóan csak rövid ideig ismertek, majd felváltják újak.
Pontszám: 7.37
fórumozóCompo75Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1251. hozzászólás - 2011.03.21. 09:11:42
Kérdés Jó válaszok aránya
Milyen új műfajt képvisel Nukita Sárkánypikkely legyező c. műve? 100% (speciális)
Mivel foglalkozik az odonatológus? 100% (speciális)
K írta a Fekete város c. regényt? 100% (szerepelt)
Ki játszotta Taki bácsit a Szomszédok c. teleregényben? 100% (szerepelt)

Miért szerepel akkor, hogy közben jól válaszoltak rá? Én meg a nyűgös tegyél fel kvízkérdést küldit nem bírom emiatt leadni.

Másik kérdésem?

Mi a szarkaláb?

madár
emlős
hüllő
növény

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

A kvízadatbázisban még a szarkaláb szóra nem találtam semmit, végignéztem a 29 oldalnyi növénytani kérdést ott sem volt. Akkor honnan tudjam, hogy már szerepelt az adatbázisban?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1252. hozzászólás - 2011.03.21. 09:27:48 (Válasz Compo75 #1251 hozzászólására.)
Nem jó topic...

A válasz azért 100%, mert az értékelő válaszol rá, miközben értékeli.

Szarkaláb pedig típuskérdés. Rengeteg kérdés van már ilyen-olyan nevű állatokról, hogy mely fajba, rendszertani csoportba tartoznak. Halak, madarak, emlősök, hüllők, kétéltűek, növények, stb...
Pontszám: 7.37
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1253. hozzászólás - 2011.03.23. 10:59:48
Nekem lenne egy kérdésem, és egy javaslatom.
A kérdés az, hogy miképpen, és ki nyerheti el a jogot arra, hogy kérdést értékeljan. Lehet, hogy megvan valahol, de ezt én nem találtam, és ez a topic ugye arról szól.

A javaslat pedig az lenne, hogy a feltett kérdést legalább két értékelő egybehangzó igenjének kellene elfogadnia. Így talán csökkenthető lenne a túlzottan gyorsan visszadobott kérdések mennyisége.

Véleményem szerint ugyanis igen sok kérdés azért nem kerül elfogadásra, mert akihez éppen kerül, még csak nem is hallott róla. Ergo: speciális
Ugyancsak sok kérdés pedig elfogadásra kerül, csak mert az illető kérdés-admint éppen érdekli a téma, pedig semmi keresnivalója nem lenne itt akérdésnek.
A hozzászólást Poostmaster módosította 2011.03.23. 11:00:32-kor
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 4.92
fórumozóBlack TigerFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1254. hozzászólás - 2011.04.07. 17:02:06
Sziasztok!

Kezdőként elfogadtam azt a küldetést, amelyiket a jó kérdés feltevéssel lehet megcsinálni.

Ez miért nem jó:

Ki volt Boudica?

Nagy sziú indián vadász volt
Az icenusok harcos királynője volt
Egy ókori római szenátor volt
Egy viking isten neve

Az jött rá válaszként, hogy már szerepel az adatbázisban. Én megnéztem, de Boudica szóra három találat volt, és az sem azt firtatta, kicsoda ő. Ha pedig rossz helyen keresem (a kvíz adatbázisban), akkor hol nézzem meg, szerepelt-e már a kérdés? Mert ez már a 2. kérdésem, amit ezzel dobnak vissza. Azt is megnéztem, olyan kérdést nem találtam.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1255. hozzászólás - 2011.04.07. 18:00:59 (Válasz Black Tiger #1254 hozzászólására.)
Ki volt XY típusú kérdést már nem nagyon engednek be, erre vonatkozik a már szerepelt.
Pontszám: 7.38
fórumozóSgt_FLeXFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1256. hozzászólás - 2011.04.09. 06:13:33 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Sziasztok!
Nem fogok konkrét kérdésekre hivatkozni, de az általam feltett kérésekre adott értékelés, és a játékban lévő kérdések alapján a kérdések értékelése következetlen. Olyan, mintha egy nagyobb csürhe végezné az értékelést, akik egymás munkájáról semmit sem tudnak...
Pontszám: 3.67
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1257. hozzászólás - 2011.04.09. 07:18:17 (Válasz Sgt_FLeX #1256 hozzászólására.)
Nyert. A meghatározás pontos. A jó részét tényleg egy nagyobb csürhe engedte be. A játékosok.
Ha tényleg érdekelne, hogy miért olyan az értékelés és miért vannak még mindig szutyok kérdések, akkor pontosan tudnád mi a helyzet. (Mivel utána járnál.)
Többen sokszor leírták már, talán többször is mint kellene.

De neked ismét: a játék 2008. szeptembere óta megy. EGY adatbázis van az összes világra. Adminok olyan 2009. közepe óta vannak (nagy jóindulattal legyen: április-június...perhas). Addigra felgyűlt egy kisebb az általad használt stílussal élve: trágyadomb a kérdésekből (olyan pár tízezer kérdés max százezres tétel, amit a játékosok értékeltek és az alapján kerültek be, mert a csürhe ugye tesz arra, hogy mit enged be.)
Az adminok azóta nagyjából következetesek (akadnak szőrözősebbek és engedékenyebbek, ha jól figyeltem). De nehogy már te vagy bárki elvárja azt, hogy a szabad idején felül foglalkozzon bárki is a kérdések gyomlálásával, merő szívjóságból.

Neked pedig kijár minimum egy Bezzeg Béla érdemérem. Legalább a topikot találnád el, ha bajod van.

Jó pár marha (értsd: jóhiszemű játékos/fórumozó társ) akad, aki szívesen segít, ha egy kérdést visszadobtak. Van rá pár topik, pl:
Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha felteszem?
De esetleg jópofa kérdéseket találhatsz itt is:
Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
Ha meg netán vennéd a fáradtságot és a csürhe által elfogadott kérdésbe botlasz, akkor használd ezt:
Kvíz 5.
ui: Azoknak akik ismernek...iszonyatosan morcosan keltem

Pontszám: 7.56
fórumozóGs500Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1258. hozzászólás - 2011.04.20. 12:59:16
Hello,

Szeretnék egy hibás kvízkérdést jelenteni:

Melyik nem kontinens az alábbiak közül?
Ázsia
Antarktisz
Arktisz
...stb.

Nos én bejelöltem, hogy Ázsia és azt írta a rendszer, hogy rossz válasz és mást jelölt meg.
Ezzel az a probléma, hogy Ázsia nem egy különálló kontinens. A kontinens, aminek Ázsia is része: eurázsiai kontinens.

Köszi:
Gs500
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1259. hozzászólás - 2011.04.20. 13:50:10 (Válasz Gs500 #1258 hozzászólására.)
Ázsia kontinens. Eurázsia szuperkontinens, a kérdés jó (ha az Arktisz a helyes válasz).
Pontszám: 7.39
fórumozóGs500Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1260. hozzászólás - 2011.04.21. 12:45:14
hmm..., így már érthető
köszi!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője