Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1041. hozzászólás - 2009.12.03. 06:46:21
Szervusztok!

Tolkien: A Titicaca-tavas kérdésed valóban hibás, a megadott országok közül többnek a magyar nevében szerepel í (Hosszú í, ha nehéz lenne olvasni, nekem is az). Te következetesen röviddel írtad, ez pedig helyesírási hiba. Kérdésjogot ezzel nem vesztettél.

A vulkános kérdésed már szerepelt, ezzel sem vesztettél kérdésfeltevési jogot.

A maori tánc: Hát, szerintem határeset. Jó lenne, de akad közte bőven blőd válasz, a csárdás mindenképpen az, a twistre én szintén ezt mondanám, de az még elmehet rossz válasznak. A csárdást a helyedben én nem tettem volna bele, létezik épp elég idegen tánc e célra, akár egy földrajzilag közelebb levő országé is.
A speciális értékelés mindenképpen hibás, vagy jó értékelés, vagy jelölt válasz kellett volna. Utóbbi talán a rossz válasz vagy kérdés néven fut, régen láttam az értékelést.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1042. hozzászólás - 2009.12.03. 07:15:45 (Válasz Tolkien #1039 hozzászólására.)
Ezt miért kellett minden topicba bemásolgatnod? Ez is egy színvonal...
Pontszám: 4.32
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1043. hozzászólás - 2009.12.16. 10:27:34
Na jó, sajnálom, de ezt nem tartom korrektnek:

"Melyik számnak van páratlan sok osztója?

36
19
24
18

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt."

Nos, sehol sincs felírva, hogy nem lehet ilyen kérdést feltenni. Szerintem ez egy tök jó kérdés, bárki meg tudja oldani (ha más nem, végigpróbálgatja, de azért van értelmes megoldása). Ennél sokkal specializáltabb kérdéseket láttam az adatbázisban, többek között matekfeladatot is.

Ezeket olvastam a lapon, ahol be kellett küldeni a kérdést:

"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést."

"a a kérdésed egyszerűen csak nem jó, lehetetlenül nehéz, helyesírási hibák vannak benne, lexikális tudást igényel, vagy csak egy speciális csoport tudhatja rá a választ, akkor a "Rossz kérdés" értékelést kapod. Ilyenkor tiltást elsőre nem kapsz, de sokadszorra igen."

A kérdésem ezek közül egyik kategóriába sem tartozik. Pár napja léptem be a játékba és ez az egyik első küldetésem. Azt megértem, hogy szubjektíve nem tetszik valakinek (esetleg több embernek) a kérdés, de miért kellett elvenni tőlem a 100 pontot, amit kvízkérdésekkel szereztem? Mármint hogy miért nem kaptam vissza a lehetőséget, hogy újraírjam a kérdést? Napokig güriztem, hogy egyáltalán eljussak 100 kérdésig.

Őszintén szólva nem sok kedvem maradt játszani... ez ráadásul a főkarim.

Más:

A másik világon is tettem fel kérdést, ott is visszadobták, hogy valami hiba van benne.
KIjavítottam, beküldtem újra, és utána vettem észre, hogy még egy hiba volt benne és valószínűleg azért dobták vissza (az őrzőt örzőnek gépeltem). Most mit tegyek? Nem akarom elveszteni azt a 100 helyesen megválaszolt kvízkérdést.

Szóval a dolognak - a nyávogáson kívül - a következő értelme lenne:

1) Én úgy gondolom, hogy kár a játékos kedvét mindjárt az elején elvenni attól, hogy kérdéseket írjon. Azt tudom, hogy engem elég kellemetlenül érintett a dolog, főleg a küldetés miatt. Szerintem jó lenne, ha a játékos az első kérdése helyett mindenképpen készíthetne újat legalább egyszer, ha nem fogadták el.

2) Jó lenne, ha tudná valaki módosítani a kérdését, amit beküldött, vagy legalább jelezni, hogy hibás és ki kéne javítani. Bárkivel előfordulhat, hogy elír valamit és utána jön rá.

3) Szeretném visszakapni a kérdésfeltevési lehetőségemet az 1-es világban (Allerum). Nem tartom fairnek, hogy ezért elmenjen több nap munkám.

Máté

ps: csak az összehasonlítás végett, ez a kérdés pl. benne van:

Mi a Kalmah nevű zenekar stílusa?
doom metal
melodic black,death,speed metal
hard rock
heavy metal

A ki?? Jó, kigoogliztam, de akkor is...
A hozzászólást Csarmi.reg módosította 2009.12.16. 11:41:18-kor
Pontszám: 5
fórumozóTolkienFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1044. hozzászólás - 2009.12.22. 19:58:23
Awenhai elfogadom érveid,még ha fent tartással is,de mit tudok csinálni?
Azért írtam a Csárdást a lehetséges válaszok közé,hogy ilyen blőd választási lehetőségekkel is úgymond rávezessem a válasz adót a helyes válaszra.

A napokban olvastam a kérdések között egy olyat,hogy hány oxigén atomos deutérium kötésű a nehéz víz!

Na már most,ha az én kérdésemet azért nem fogadta el az illető akinek a dolga mérlegelni ezt,arra hivatkozva hogy: "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ",akkor ezt miért fogadta el?
Akkor most kérdem én,milyen érdeklődésű kör van itt,hogy a nehézvíz molekuláris szerkezetét kapásból vágja,de azt,hogy Új-Zélandon mi a stájsz halvány lila fingja sincs!Bár bocs.

És Graslorg,azért másoltam be egy pár helyre akaratlanul az erről szóló bejegyzésem,mert mint láthatod,nem vagyok aktív,gyakorlott Fórumozó.
Így elég hiányos az ezzel kapcsolatos tapasztalatom,mit hogyan,hová,hányszor,stb,stb
Ezért engem leminősíteni miért kell?Már nem pontszámilag értem,hanem általad bejegyzett hozzászólásban.Túl hamar alkotsz véleményt,gondolom ez a való életben is elkísér Téged.Hiba.

Ja,és a lepontozóknak: pontozd csak le ezt a bejegyzést is kajakra nem izgat!Sőőt!!
Pontszám: 5.89
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1045. hozzászólás - 2009.12.23. 06:55:22
Szervusztok!

Tolkien: A nehézvízről most, az atomenergia korában illik hallani. Az általad megfogalmazott kérdést viszont nem értem, talán mert emlékezetből írtad, és meglehetősen bonyolultan kérdezett, avagy nem szakmádba vág.

Azt viszont tudnod kell, hogy a kvízadminok is különböző érdeklődésűek, tehát ami átmehet az egyiknél, az lemállik a másiknál. Minden ilyen esetben (Bocsánat a reklámért!) a Honfoglalón is szubjektív döntések alapján ment a dolog. Annyival csinálták jobban, hogy lehetőleg netes forrást kértek hozzá, minimum kettőt, ami nem a Wiki.

Az meg, hogy valamiről halvány segédfogalmad sincs, az csak akkor minősít, ha lényeges dolgot nem tudsz. Pl: Pithagorasz-tétel, Archimédesz törvénye, Honfoglalás, Himnusz, Szózat, és hasonló kaliberű dolgok.

Egy másik topikban felvetettem ötletként, hogy a specialitást mindig indokolni kelljen... de ezt igazából a kvízadminoknak kéne kérniük, ha vállalják a pluszmunkát.

A fórumozáshoz pedig: Kérlek, a vesszők után is használj szóközt! Könnyebben olvashatóvá teszi a mondandódat, ami az első dühroham után már értelmes, korrekt. Köszi! :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.69
fórumozóTolkienFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1046. hozzászólás - 2009.12.23. 09:37:58
Awenhai kajakra igazad van!
És mindent úgy csinálok-legalábbis próbálok-ahogy tanácsoltad!
Pontszám: 4.52
fórumozóTannertFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1047. hozzászólás - 2009.12.23. 16:42:45
Ezt figyeljétek! Kérdésem:

Mivé változik néha egy-egy szörny a vadászat során?

bombázó fiatal nővé
halom aranydukáttá
hamuvá
jóságos öregapóvá

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

speciális réteg! Ez a speciális réteg a Végzeturazók rétege? Valószínű hogy rossz helyen tettem fel a kérdést, biztos O-game-ben kellett volna...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1048. hozzászólás - 2009.12.23. 19:12:09 (Válasz Tannert #1047 hozzászólására.)
Ez nem a megfelelő topic.
Egyébként Végzeturas kérdés csak akkor kerül elfogadásra, ha egy első szintű karakter első vadászata során tudja rá a választ. A tied esetében ez nem igaz, így az értékelés jogos.
Pontszám: 7.57
fórumozóJerryGFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1049. hozzászólás - 2009.12.23. 19:26:37
Hogy írják helyesen a nevét?
Debretzeni Zita
Debreceni Zita
Debretzeny Zita
Debreczeni Zita


Menjetek már a faszomba a bulvár kérdésekkel. Ki a gecit érdekel hogy írja nevét ez a picsa. Az én értelmes kérdéseimet persze nem fogadjátok el. Kurva anyátokat, ja és boldog karácsonyt persze!
Pontszám: 5.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1050. hozzászólás - 2009.12.23. 20:39:06 (Válasz JerryG #1049 hozzászólására.)
Valami nagyon csúnya folyik ki szádból, javaslom a szappant ellene. Másrészt javasolnék olvasás órán való részvételt, mert ez nem az a topic, ahova a hozzászólásod való. Igaz, egy ilyen stílusú hozzászólás sehova se való, de ezt az IQ-d akadályozása miatt nem hiszem, hogy felfogod, vigyázz, ne csökkenjen még kettővel, mert akkor már fotoszintetizálni fogsz.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.12.23. 20:40:33-kor
Pontszám: 5.38
fórumozóD_zsNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1051. hozzászólás - 2009.12.31. 14:07:31
Sziasztok!
Mi a teendő akkor, ha találtam egy rossz kérdést? Egyik királyunk születési évét kérdezik, és a válaszok között a megkoronázási dátuma a helyes, ill. az utáni évszámok vannak.
Előre is köszi a választ!
Pontszám: 5.25
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1052. hozzászólás - 2009.12.31. 20:13:32 (Válasz D_zs #1051 hozzászólására.)
A Kvíz 4 fórumba másold bele a kérdést a válaszokkal + a problémádat, ha már nincs meg akkor minél pontosabban ird le hogy mi volt a kérdés és a válasz(ok).
A hozzászólást Anababa módosította 2009.12.31. 20:13:50-kor
Pontszám: 7.97
közellenségSimoncelliFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1053. hozzászólás - 2010.01.01. 13:22:49
A kérdésem a következő volt:

Melyik ország városai: Alexandria, Kairó, Gíza, Sues ?

Egyiptom
Izrael
Tunézia
Algéria

Valamelyik okostojás nem fogadta el , mert helyesírási hibát talált benne!
Segítene valaki hogy mi is ez ???
Félévente írok csak kvíz kérdést az ilyenekért...... BUÉK!
Pontszám: 2.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1054. hozzászólás - 2010.01.01. 13:29:20 (Válasz Simoncelli #1053 hozzászólására.)
Idézet: Simoncelli - 2010.01.01. 13:22:49
A kérdésem a következő volt:

Melyik ország városai: Alexandria, Kairó, Gíza, Sues ?

Egyiptom
Izrael
Tunézia
Algéria

Valamelyik okostojás nem fogadta el , mert helyesírási hibát talált benne!
Segítene valaki hogy mi is ez ???
Félévente írok csak kvíz kérdést az ilyenekért...... BUÉK!


Na nézzük: Sues nevű város nincs, vagy angolosan Suez, és akkor Cairo, Giza a többi, vagy magyarul Szuez. Ezen kívül a mondatvégi írásjel elé soha nem teszünk szóközt. Okostojásozás helyett inkább legközelebb ha fél év múlva írsz, először futtasd le rajta a word helyesírás ellenőrzőjét...
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2010.01.01. 15:41:16-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.97
közellenségSimoncelliFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1055. hozzászólás - 2010.01.01. 14:24:15 (Válasz Lanmandragoran #1054 hozzászólására.)
Köszönöm válaszod!
Már tudom milyen is az igazi okostojás!

A városokat innen írtam ki: http://hu.wikipedia.org/wiki/Egyiptom_városai

sok ilyen emberel találkoztam mint amilyen te is, meg a kérdés elbírálója, általában egy íróasztal mögött ülnek egy hivatalban és élvezik hogy minimális hatalmukkal keresztbe tehetnek másoknak....csak ne lenne ennyi szar kérdés ebben a játékban, szavam sem lenne!
A hozzászólást Simoncelli módosította 2010.01.01. 14:32:38-kor
Pontszám: 1
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1056. hozzászólás - 2010.01.01. 15:05:20 (Válasz Simoncelli #1055 hozzászólására.)
Ha egy kérdésre nem akarod ismerni a választ, ne tedd fel. Megkérdezted, hogy hol a helyesírási hiba, ha nem is túl szép stílusban is, kaptál egy tisztességes választ, és ezek után elküldöd a válaszolót melegebb éghajlatra. Ha a te kifejezéseddel akarnám le írni azt amit csinálsz, az valahogyan úgy nézne ki, ahogy te írtad, csak az lenne a vége, hogy még ez sem áll hatalmában, de nagyon élvezi, hogy elküldhet másokat a csodába.
Nem pontoztam a hozzászólásod, de csak annyiban nem értek a pontozásukkal egyet, hogy legalább egyvalaki beírhatta volna előtte neked, hogy ezt talán nem így kéne. Hát most én vagyok az
Pontszám: 7.74
fórumozóTolkienFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1057. hozzászólás - 2010.01.01. 16:41:00
A "nyuszó-muszó" melyik bank szlogenjében található meg??

FHB Bank
Erste Bank
K&H Bank
Budapest Bank

Ezzel a "gyöngyszemmel" most találkoztam.

Mi ez ha nem reklám?

Én ezt törölném,nem a maorikra vonatkozó kérdésem.
Pontszám: 4.52
fórumozóKukuriFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1058. hozzászólás - 2010.01.01. 17:08:38
A következő kérdést nem fogadták el.

Melyik sportág híres versenye a Louis Vuitton-kupa?

Vitorlázás
Golf
Baseball
Jégkorong

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Állítólag speciális témakörbe tartozik. Szerintem meg nem.

Csak tudnám hogy akkor miről lehet kérdezni?
Pontszám: 5.25
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1059. hozzászólás - 2010.01.02. 06:57:38
Szervusztok!

Tolkien: Ezzel eltévedtél kicsit.

A Kvíz 4. topikban több értelme van megjegyezni a törléskérelmet, de az indoklásból vedd ki, hogy a te kérdésed benn maradhatott volna. Az teljesen felesleges oda, elegendő indok az, hogy reklám.

***

Kukuri: Annyi sportkérdés van az adatbázisban, és annyira primitívek, illetve érdektelenek, hogy a szabályzat szerint nem kérdezhetsz sportról. Bármit kérdezel sport témában, ezt az értékelést kapod, és igaz. Ráadásnak még érdektelen is Magyarországon, nem hinném, hogy a jégkorongon kívül a felsorolt sportágak túl sok embert érdekelnének.

A Végzetúrwikin nézd meg, hogy milyenek lehetnek a jó kérdések, esetleg a baromi jó kérdések topikban nézd meg, a topik elejét főleg.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.13
fórumozóKukuriFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1060. hozzászólás - 2010.01.02. 13:03:12 (Válasz Awenhai #1059 hozzászólására.)
Remek akkor ezt miért nem veszitek ki?

Milyen sportágban jeleskednek a Harlem Globetrotters játékosai?
kosárlabda
jégkorong
labdarúgás
kézilabda

Ez is sport. Na mindegy.


Akkor teszek fel másik kérdést. Visszakaphatom a kérdés feltevési jogomat?
Pontszám: 5.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője